Šta je novo?

OnePlus One

Na XDA se pojavilo dosta 7.0 romova, ukljucujuci i CyanogenMod 14.1 [unnoficial], TugaPower, stock, etc.

Da li ih je iko isprobavao?
 
Ajd ako se aktivno radi na tome onda sacekacu do nove godine, mozda bude neki zvanicni i stabilni OTA update do tada.
 
Poslednja izmena:
Ja koristim vec mesec dana 7.0, a od pre par dana sam updateovao na 7.1 i nemam nikakvih problema, stvarno iznenađujuće dobro radi. Stavio sam TugaPower:
http://forum.xda-developers.com/oneplus-one/development/rom-tugapower-0-2rc-t3463157

Pokušavam da se setim da li mi nešto smeta ili ne radi kako treba, ne pada mi ništa na pamet sem 4-5 reboota za ovih mesec dana. Više nego podnošljivo. Baterija odlična, juče sam imao 4+ SOT

Sent from my A0001 using Tapatalk
 
Da li TugaPower dozvoljava da se korsite 4 onscreen main dugmeta [multitask, options, home, back]?
 
Ne koristim, ali sad sam probao, može :)
Nisam ih bas najbolje poređao, ali bitno da radi.
ccb566ff4ca7aa7badfea97f2bfec2a3.jpg


Sent from my A0001 using Tapatalk
 
Thanks, sacekacu ipak da se sredi CM14.

Inace, **** sam kevu mojim battery problemima [u zadnje vreme se drainovala mnogo vise nego ranije] uz par jednostavih poteza. Obrisao sam cache od Google Play Service-a, svim aplikacijama sam resetovao privilegije i obrisao cache iz recovery-a. Now all is great again, osim sto mi Skype ponekad zna povuci abnoralno puno baterije.
 
Meni od jutros hardware-ska dugmad odbijaju poslusnost... Kapacitivna kada ih stavim rade ali hardware-ska nece... Reaguju mozda 1 od 20 puta... Sve ostalo na ekranu radi normalno... Doduse display sam mijenjao prije nekoliko mjeseci ali je sve radilo besprekorno...
Kapacitivna dugmad mi se nesto ni malo ne dopadaju generalno, navikao sam da mi je ekran u potpunosti na raspolaganju, pa me ovo sad poludje...
 
Poslednja izmena:
Zamijenjen ekran, narucen sa Alija, sada radi sve kako treba... Sada je vec backup jer sam uzeo Le Max2...
 
Kakvo je stanje sa Android 7.x? Jel presao iko na neki novi ROM? Koji valjaju?
 
1+1 mi je danas pao na beton, bas je ekran tresnuo i mob nije odskocio. :( Rezultat - ekran je napukao a touch vise ne radi. T_T

Sta mi predlazete, kako da najlakse odradim zamenu slomljenog ekrana? Da li lokalni servisi imaju pri ruci/mogu nabaviti ekran, ili bi sam morao da narucujuem i cekam da to [veoma lagano, par nedelja] stigne postom iz kine? Na netu preporucuju da se display HW naruci ovde [samo display] ili ovde [display i body frame].
 
Poslednja izmena:
Obavezno sa okvirom i kako Mitar veli, mijenja se lako i mnogo jednostavnije nego da se skida... Ja sam narucio jedan sa eBay-a pa je poslije 3 mjeseca poceo da odumire (prvo kapacitivna hw dugmad pa onda i donji dio ekrana (1cm dje su software-ska dugmad)... Nakon toga sam narucio sa Alija i evo za sada radi dobro (nekih 2 mjeseca)... Mada mi je sad OPO backup telefon...
 
Narucio sam sa Ebay-a od prodavca [spomenutog u dobrom svetlu na XDA] koji ima dosta pozitivnih ocena. Now the long wait begins.
 
Pozdrav drugari, evo godinu dana je proslo kako koristim OPO sa CM sultan romom i iskreno telefon je kao zmaj u svakom pogledu. Resio sam da uradim ovih dana jedan veliki data save i hard reset pa me zanima kakva su vasa iskustva sa android nougat romovima? Da li ima nesto kvalitetno za svakodnevno koriscenje? :) Gledam trenutno resurrection remix, na papiru deluje fanki i fino samo ne znam koliko su ubili kameru, jer je na CM sultan romu brutalno odradjena. :)
 
Odem jutros do Telenora da zamenim postojecu sim karticu za ovu novu 4g sim karticu, ali kad sam je stavio u telefon on je fizicki ne prepoznaje. Kao da je uopste nema u telefonu. Vratim staru karticu i nju bez problema vidi, ali posto je deaktivirana ne mogu da je koristim. Probao sam karticu na druga dva andrioda (Coolpad i HTC) i kartica je radila bez problema. U Telenoru su probali da mi zamene karticu, ali ni ta sledeca nije radila.

Ima li neko ideju sta bi mogao da bude problem ili moram da ga nosim u servis?
 
Meni liči na EFS corrupt... Cyanogen na telefonu? Ili OOS? U 1000 dinara da je Cyanogen?
 
Meni liči na EFS corrupt... Cyanogen na telefonu? Ili OOS? U 1000 dinara da je Cyanogen?

Cyanogen je u pitanju, ali ja sam totalni laik kada su te stvari u pitanju. OS verzija je 13.1.2-ZNH2KAS3P0. Moze li taj problem da se otkloni nekako?
 
Ljudi su rešavali tako što flešuju OxygenOS. Odradi backup aplikacija (ili nemoj - po želji) i flesuj OxygenOS da bi telefon video SIM pa onda možeš terati nazad na Cyanogen ili ostati na OOS... tako bih ja učinio. Naravno pokušaj pre ako nisi, da promeniš SIM card slot, promeni pa vrati šta da "gleda - traži" od mreža i/ili slično. Evo, ovaj lik ovde je rešio sa prelaskom na OOS ali pokušaj/potraži još neko manje drastično rešenje od flesovanja - to ostavi za kraj.
Post #14: https://forums.oneplus.net/threads/sim-not-working-on-oneplus-one.402402/
 
Samo jedan slot ima, pa zamena nije opcija, ali svakako cu probati ovo sa flesovanjem. Nije nesto sto radim svaki dan, ali postoji detaljan guide i verujem da nece biti problem. Hvala ti puno :)
 
Nazad
Vrh Dno