Šta je novo?

OnePlus One

predragole

Cenjen
Učlanjen(a)
19.08.2013
Poruke
218
Poena
169
Ko nije čuo, OnePlus je relativno skoro oformljena ''kompanija'' koja hoće da napravi vrhunski smartfon i učini ga što pristupačnijim. Dakle, vrhunske performanse (za sad se zna da će SoC biti Snapdragon S800 na 2,3GHz), fenomenalan displej (5,5 inča koji će proizvoditi firma koju zajednički drže Sony, Toshiba i Hitachi) i sjajna autonomija baterije (3100MAh + ''Mystery tech'', kako oni kažu). Najavljuju odličan dizajn i kvalitet izrade bolji od HTC One-a i sve to po ceni nižoj od 400$. Firma ima saradnju sa Cyanogenmodom koji će terati ovaj telefon, a kažu da će bootloader biti otključan out of the box. E da, izlazi sredinom drugog kvartala ove godine. :)
Sve u svemu, ako ispune obećanja, ova mašina bi lagano otresla sve flagship-e 2014. Što se mene tiče, shut up and take my money :D

Njihov sajt: http://oneplus.net/
FB stranica: https://www.facebook.com/oneplusofficial
Tnjiter: https://twitter.com/oneplus
 
Svojevremeno je bila slična priča i sa Xiaomi telefonima, pa na kraju ništa od toga. Videćemo, mada sam skeptičan, iskreno.
Uostalom, već postoji Nexus 5 sa sličnim karakteristikama (bar kad je kvalitet uzrade, procesor i cena u pitanju), pa nije otresao nikoga
 
ma sigurno ima neka caka.. videcemo kada izadje. za sada deluje previse mocno da bi bilo istinito
 
Ma ovo je Oppo find 7a, samo pod drugim imenom.
 
124-600x293.jpg


http://balkanandroid.com/oneplus-one-sa-3gb-ram-2-5ghz-procesorom/



The OnePlus One Performance: Only the Best - Never Settle

As some of you have already noticed, we have made the decision to make a change to the system on chip that we’re using in the OnePlus One. It is our philosophy to constantly look to improve on everything we do. Once again we want to live up to that philosophy and prove ourselves to you. We will Never Settle and we hope that you won’t either.

While we had initially planned to use the Qualcomm Snapdragon 800, we have been working very closely with Qualcomm and I am happy to announce that we will be offering the Qualcomm Snapdragon 801 SoC. This is not just any Snapdragon 801, but rather the 8974AC clocked at 2.5GHz to offer the best experience possible.

We have chosen to move to Snapdragon 801 processor to take full advantage of the fastest SoC currently on the market. We wanted to bring the real-world performance enhancements gained from the many improvements the Snapdragon 801 offers over the 800. The higher CPU clock of 2.5GHz instead of 2.3GHz will bring more overall speed and an increased experience to the user. A higher GPU clock of 578MHz instead of 450MHz will allow for less time spent waiting for games and other graphics. The newer eMMC 5.0 standard will help to greatly improve the interface speed, reducing the amount of time needed to copy, move, open, modify, and save almost everything that you’ll have on your phone.

So far, we have also been quiet about the amount of RAM that the OnePlus One will have. I have been working very closely with our engineers here to determine the best way to absolutely maximize performance. After carefully considering each option, today I can tell you that the OnePlus One will come with 3GB of RAM. This way no matter how memory hungry your games and apps may be, you will never have to worry about delay due to a lack of available RAM.

I want to ensure you all that we are still on track for the full unveiling on April 23, 2014. The addition of the Qualcomm Snapdragon 801 will not impact our launch plans. We look forward to sharing the One with the world very soon. It will definitely be worth the wait.

The OnePlus One will be the fastest phone on the market. The OnePlus One will be unique to offer both the Qualcomm Snapdragon 801 as well as a full 3GB of RAM. I am very confident that everyone will see how impressive your phone experience can be with the One. With the amazing experience that CyanogenMod offers combined with all the great features that we’ve packed in, you can be sure that you will be able to multi-task, game, and be more productive than ever without having to settle or sacrifice.

https://forums.oneplus.net/threads/the-oneplus-one-performance-only-the-best-never-settle.864/
 
vidim na njihovoj fb stranici da su ga najavili u austriji i nemačkoj . fino, znači da će se brzo pojaviti u srbiji
 
Navodno ce biti ispod 350e a ima specifikacije kao M8/Oppo Find 7/S5 (bez IP) ali i veci ekran i 1Gb vise rama. Ili kao Z2 bez IP-a, za 350e to je odlicna kupovina.
 
ma.. mora da ima neku manu. ili će biti bolesno ružan ili bolesno veliki ili će se prodavati u ekstra malim količinama. prosto je nemoguće da košta toliko sa tim spec, prvo jer u evropi i razvijenim zemljama postoje jaki anti dumping zakoni.
 
Poslednja izmena:
Mozda ima monohromatski 1080p displej :) :d

Pa ne znam, aj racunam da stede na materijalima al to rade i neki veci igraci pa za te pare nije strasno, dizajn.. pa ne znam koliko je realno da bude ogavniji od S5 :)

Sve to i nije neki problem, samo da se ne ispostavi da je kvarljiv uredjaj, onda sve ovo pada u vodu.

Taj IP sto fura Sony je najveca glupost koja se pojavila u poslednjih nekoliko godina. Sva sreca pa je samo Samsungu stalo do toga i to je glavni razlog zasto GS5 izgleda kako izgleda.

Glupost ili ne.. uskoro ce svi da imaju IP flagship modele u ponudi a bice i sve vise IP tableta, kamera, ja stvarno ne vidim zato je to lose ako dizajn ne ispasta mnogo i ako su zvucnici odlicni kao na Z2 :) A evo i sta ljudi misle o tome, ogromna promena za samo godinu dana http://www.phonearena.com/news/Poll-results-As-a-consumer-to-what-extent-do-you-value-IP-certified-water--and-dust-resistance-in-smartphones-and-tablets_id54997
 
Poslednja izmena:
Taj IP sto fura Sony je najveca glupost koja se pojavila u poslednjih nekoliko godina. Sva sreca pa je samo Samsungu stalo do toga i to je glavni razlog zasto GS5 izgleda kako izgleda.

Sto se tice ovog telefona, gotovo sam siguran da se radi o preradjenom Oppo Find 7. CEO kompanije OnePlus je bivsi direktor Oppo...

Dobro je sto ima vecu bateriju od Find 7, nadam se da ce imati i bolje kuciste tj. manje bezele.

Super im je ovo One+One. Samo se nadam da nece imati problema sa HTCom zbog toga. Mada je ideja da mozes zastiti broj jedan kao robnu marku suluda.
 
slažem se.. ip za ovakve mobilne je najveća prevara sadašnjice.
 
Ja imam osecaj da ce ovaj telefon da objasni neke stvari, ali samo pod uslovom da bude jeftin kao sto najavljuju, i dostupan, tj. da ne bude nestasice. I mislim da ce HTC, Sony, Samsung i ostali i te kako da osete to.


Edit: 3 ljudi koje su oni odabrali ce dobiti telefon (u nekakvom drugom kucistu) sa funkcionalnom kamerom, slikace slike i slati njima. Oni ce onda te slike da objavljuju kako bi pokazali kvalitet kamere.
Kasnije kad telefon bude dostupan pobednici dobijaju retail verziju telefona na poklon.

http://forums.oneplus.net/threads/oneplus-photo-mania-contest-winners.923/
 
Poslednja izmena:
Kapiram da ce se dobro prodavati ali ne treba zaboraviti da ljudi kupuju samsung/htc/sony/lg-nexus ime, da se malo toga zna o ovom telefonu, kako ce se pokazati u praksi, kakav je interfejs, koliko ce biti podrzan.. dug je put do uspeha.

Ali opet ova cena je dosta niska i ako se pojavi kod nas to ce biti odlicno.
 
Poslednja izmena:
na duge staze ni jedna firma sa ovakvim najavljenim hardverom i sa ovom cenom ne može da opstane..

sada, ako im je strategija da se na početku probiju sa oko 500k primeraka a onda izbace nov mob sa višom cenom onda i nekako.

na duže staze je ovo neizdrživo
 
Poslednja izmena:
Ne znam zasto bi bilo, pogledaj koliko kinezi sa kakvim specifikacijama kostaju. Oni zaradjuju duplo ili skoro duplo po prodatom telefonu. To sto Samsung, HTC, Sony i ostali prodaju flagshipe po 650-700e je tako samo zato sto im se moze.
 
kada bi se tako laički gledalo onda ok.
kinezi su totalno druga priča, drugačije tržište, propisi, sertifikati, porez itd itd.

niko tu ne zaradi duplo, ni sony ni htc ni samsung. oni ako izvuku na kraju profit od 20 posto godišnje mogu da se udaraju u dupe od sreće.

mnogo je kompleksnije funkcionisanje velikih sistema nego što ljudi misle
 
Kad bi operateri nabavili ovaj fon, mislim da bi bio 100e u paketu od 2 crvene mesecno :) Al' tesko da ce se to desiti..
 
Dobro ti mi onda objasni kako to sve ide posto ja stvarno ne znam.

Ljudi ocigledno ne ulazu u nikakav marketing, sam im se svodi na twitter, FB i YT koliko ja vidim, ne znam kakve to oni troskove imaju sem komponenti, proizvodnje i sve sto ide uz to. Uostalom nije moja stvar kao korisnika da brinem o tome isplati li se to njima ili ne, zabole me. Ako je telefon ok za te pare uzecu ga i cao. Da im se ne isplati ne bi ni ulazili u ovo, sta ce biti za godinu dana i koliko ce da kosta sledeci model ako ga bude me ne zanima i ne razmisljam o tome na taj nacin. Ako ne bude OnePlus Two bice nesto drugo.
 
Poslednja izmena:
to stoji.. ja sam samo rekao zašto je cena čudna. nadam se da imaju pobedničku strategiju. što više igrača to bolje za nas :) naravno u teoriji
 
Mala firma, malo zaposlenih, mala kolicina uredjaja.
Ovo je fon namenjen onima koji uzimaju i neksuse, puca se na geekove, ceprkace po romovima, rutadzije, sigurno ne na one koji uzimaju fonove po tome sto ima lep ekran, super senzore, otiske prstiju, okretanje strana pogledom i sl.Nece juriti rekorde prodaje.imaju svoju grupaciju+ ko hoce da proba nesto novo.

To je sistem koji jako dobro funkcionise u Kini.Svi ti proizvodjaci telefona su vecinom poceli kao male firme, pa se polako prosirili.Šenzen je raj za it, sve zivo se pravi(a to znaju i veliki proizvodjaci koji odande i nabavljaju polugotove sirovine), tvoje je da to kupis, strpas u lepo kuciste, da imas nekog ko ce malo da preuredi postojeci softver, i teraj u prodaju po ok ceni( oni noname sto samo kopiraju prodaju do 150e, ovi koji su originalni prodaju za vecinom oko 200e, a ko se probio malo vise, odredi malo jacu cenu uz naravno jaci hardver, kao sto rade i svetski proizvodjaci)
 
Ni ja ne vidim kako ovo može da se ostvari.
Anonimna firma koja nema sopstvene patente ni proizvodne pogone, prinuđena je da sve komponente kupuje od različitih proizvođača, pritom im je ovo prvi model koji izbacuju, pa je logično da nemaju ranije ugovore o kupovini velikih količina komponenti sa tim proizvođačima koji bi im smanjili cenu nabavke; nemaju nikakav lanac prodaje, ugovore sa mobilnim operaterima.... pritom su se ograničili na high end komponente, a najavljuju cenu u rangu mid range uređaja.
Čak i da se radi o lako modifikovanom Oppo Find 7a, OnePlus nudi bolje specifikacije po nižoj ceni?

Sve mi govori da će se naći u prodaji u malom broju primeraka, ili sa debelim kašnjenjem.

Ko se seća najava indijskog tableta NotionInk Adam, mislim da bi se ovde moglo dogoditi nešto slično.
 
mašta može svašta osim ako ulete neki jaki investitori
 
Poslednja izmena:
Promeni link.

Edit: aha, Emix je postavio gore isto.
 
Poslednja izmena:
ovi se zezaju ko ce ludju pozivnicu da napravi...secate se za oppo find 7?:D
 
Nazad
Vrh Dno