Šta je novo?

OnePlus One

Može i ovako.Vidi se da je 20% baterije otišlo dok je ekran bio ugašen.
Jeste da sam bio na 3g non stop ali opet je previše.

Ja u toku noci kada ga skinem sa punjaca potrosi 9% do jutra za 8h. Nisam primetio bilo kakv problem sa stand-by modom.
 
To je puno, na kit kat mi je trošio otprilike 0,5% po satu, ovde uvek preko 1%.Samim tim je i sot manji jer curi dok se ne koristi.
 
Nije problem rutovati, vec stvarno ne vidim potrebu... Ok to za reklame mogu da te razumem mada iskreno mene to ne dotice u obimu da bi mi na bilo koji nacin zasmetalo. Ovako sto se ostalog tice, bitna mi je dobra i kvalitetna aplikacija a mnogo manje vazno to sto sa nekim custom romom ima skor za 0,56 veci na nekom tamo nebitnom testu. Hocu reci, telefon fantasticno radi sa CM, stvarno ama bas nijedan problem nisam imao od starta i samim tim apsolutno nemam potrebu da nesto cackam...

Neko voli da cacka, da odmah stavi custom rom, da promeni dpi, da izmenja sve sto moze da promeni, od launchera do ikona i cega sve ne... Da me ne shvati niko pogresno, meni je to davno dosadilo jer je to obicno igranje za koje jednostavno sad nemam vremena. Trazim pouzdan uredjaj koji radi onako kako je meni potrebno. I ovo za divno cudo i dalje radi...
 
pa bre ne moraš custom rom... možeš i taj "stock" (a cm je u stvari custom rom sam po sebi) da koristiš rootovan, adblocker, pa titanium backup, brisanje nepotrebnih aplikacija, onda razne druge specifične namene, meni je npr jedno vreme trebala PPPoE konekcija za WIFI, morao je root za tu aplikaciju, pa onda neki proxyji isto traže root itd...
 
Definitivno drugacije gledamo na te neke stvari :) Ok za nesto specificno ok, mada ja do sada nisam se nasao u situaciji da mi treba root. Za adblock sam objasnio, uglavnom kupim app, ovo sitno sto se tu i tamo pojavi stvarno i ne registrujem. Titanium backup - sta ce mi to? :D Mislim znam sta radi, opet se vracam na pocetak, za moje potrebe totalno bespotrebna aplikacija. Brisanje nepotrebnih? Telefon ima 64gb memorije. Od app koje ne koristim su onih par Guglovih, tipa Music, G+ itd. Sveukupno 50bm prostora. I sve sam kliknuo na disable. Cemu moranje da se to fizicki obrise sa uredjaja?

Sve aplikacije koje su mi ikada zatrebale a da se ticu posla ili multimedije recimo su bez ikakvih problema radile bez root-a i bez bilo kakvog cackanja. Kapiram da nesto na telefonu ozbiljno ne valja ili da ima malo memorije ili nesto slicno pa da smo mi sami primorani da popravljamo stvari... Ovako, stvarno ne vidim potrebu za cackanjem. Sa druge strane, ja izvucem 10h SOT bez problema, neki jedva 5h i skoro sigurno to ima veze sa cackanjem tamo gde ne treba...
 
pa gledamo drugačije jer ti gledaš usko i iz ličnog ugla. neke aplikacije nemaju plaćene verzije, tebi ne smetaju reklame, nekom smetaju, šta sad. niti si pametniji ti što ti ne smetaju niti taj neko kome smetaju, to je prednost androida, može kako hoćeš. titanium backup - pa eto sad imaš taj OPO, jednom ćeš promeniti telefon, kad kupiš taj novi preko TB prebaciš aplikacije sa podacima sa starog na novi telefon. ne mogu sve aplikacije da se zamrznu, CM je tu ok, uzmi neki samsung ili LG pa ćeš da vidiš kako je tamo. na G3 imaš mcafee antivirus kao sistemsku app koju ne možeš da zamrzneš. sdcard fix na kitkatu. xposed. itd itd.
 
Polako, bez tenzije, nema potrebe...

Cela prica je krenula od toga da je "glupo ne rutovati ovakav telefon". Moje pitanje je bilo zasto i naravno da gledam usko i iz svog ugla kao i svi ostali jer univerzalni korisnik ne postoji. Promenicu telefon i? Imenik u cloud-u, mailovi, muzika, slike, bukvalno mi je sve na onedrive, koje podatke da bekapujem? Zato i kazem da nista od toga nije must have vec zavisi ko sta i kako koristi i cini mi se da je opet bar meni, ova moja varijanta nekako jednostavnija i manje zamara.

Slazem se da su neki drugi telefoni kriminalni po tom pitanju i tu ne dovodim u pitanje root kao jedini nacin da se telefon dovede u red. Ali i tu gledam drugacije, prosto ne kupim taj telefon u startu. Dakle nije poenta moje price "ne treba rutovati nijedan telefon". Samo kazem da na OPO jednostavno nisam video potrebu za time i da verujem da vecina to radi jer voli da se igra a ne zato sto ima realne potrebe tj ogranicenja u radu pa je to na neki nacin neophodno...
 
Po meni je glupo da se ne rutuje jer se ništa ne gubi sem 5 minuta vremena.Da je neki drugi telefon u pitanju pa da se kuburi s garancijom onda ok, ali ovde nema straha od toga.
 
Po meni je glupo da se ne rutuje jer se ništa ne gubi sem 5 minuta vremena.Da je neki drugi telefon u pitanju pa da se kuburi s garancijom onda ok, ali ovde nema straha od toga.

Slazem se, ali kao sto rece covek svako ima razlicite potrebe, s tim sto su ljudi koji ne rutuju ovakav telefon retki, jer je telefon "specifican", ne uzimaju ga tek tako "klasicni" korisnici...

Dovoljno je samo sto ne moram da gledam reklame u b92 aplikaciji recimo, koja ne moze da se plati, zatim vpn aplikacije, xposed sa milion korisnih stvari i td...

Dakle bezbroj razloga za root, ali nije svakom potrebno, pa ko hoce nek izvoli ko nece ne mora...
 
Jel da preprojavamo ovde na forumu ko ima rutovan OPO a ko ne? :D

Kazem jos jednom, nije problem u rutu kao takvom tj u samom cinu, vec u realnim prednostima koje bar ja ne vidim. Bilo koja poslovna app recimo sasvim sigurno radi bez istog, tj bilo koja ozbiljna app, niko ne planira istu da mora da radi iskljicivo sa rutovanim uredjajem. Dakle kad do besvesti uprostimo stvari sve se svodi upravo samo na to sitno cackanje sistema, menjanja nekih stvari, xposed itd... I na kraju dodjemo do toga da od silnog cackanja malo jednom ne radi ovo, onom drugom ono, trecem slabija baterija itd...

Kad budem bio ogranicen funkcionalnoscu uredjaja pocecu da razmisljam o tome treba li nesto da cackam. Da me ne shvati neko pogresno, i ja kad sam imao 20tak god sasvim je normalno bilo da mi sve treba, root, stavi 3 puta na dan novi rom itd. Meni, dokonom studentu je ultra vazno jelte da mogu svaku sitnicu da promenim itd. Sada u 30, hocu da me sluzi telefon. Ne ciljam ovde ni na koga konkretno ali definitivno sa godinama dolaze neke stvari :)

@slavisaj Svaki OPO ima oznaku A001. Ovo na slici je kineski, drugacija je zadnja maska, po tome se razlikuju ali je generalno uredjaj isti.
 
Poslednja izmena:
Jel da preprojavamo ovde na forumu ko ima rutovan OPO a ko ne? :D

Kazem jos jednom, nije problem u rutu kao takvom tj u samom cinu, vec u realnim prednostima koje bar ja ne vidim. Bilo koja poslovna app recimo sasvim sigurno radi bez istog, tj bilo koja ozbiljna app, niko ne planira istu da mora da radi iskljicivo sa rutovanim uredjajem. Dakle kad do besvesti uprostimo stvari sve se svodi upravo samo na to sitno cackanje sistema, menjanja nekih stvari, xposed itd... I na kraju dodjemo do toga da od silnog cackanja malo jednom ne radi ovo, onom drugom ono, trecem slabija baterija itd...

Kad budem bio ogranicen funkcionalnoscu uredjaja pocecu da razmisljam o tome treba li nesto da cackam. Da me ne shvati neko pogresno, i ja kad sam imao 20tak god sasvim je normalno bilo da mi sve treba, root, stavi 3 puta na dan novi rom itd. Meni, dokonom studentu je ultra vazno jelte da mogu svaku sitnicu da promenim itd. Sada u 30, hocu da me sluzi telefon. Ne ciljam ovde ni na koga konkretno ali definitivno sa godinama dolaze neke stvari :)

@slavisaj Svaki OPO ima oznaku A001. Ovo na slici je kineski, drugacija je zadnja maska, po tome se razlikuju ali je generalno uredjaj isti.

Hvala , da li na njega moze sve da se instalira sa internacionalnog OPO ? mislim na rom-ove, cianogen i svi ostali?
 
To je puno, na kit kat mi je trošio otprilike 0,5% po satu, ovde uvek preko 1%.Samim tim je i sot manji jer curi dok se ne koristi.

Po cemu je to mnogo? Nisu nam svima isto setovani uredjaji i ne koristimo ih za ista stvari. Mene telefon sluzi za posao, sto znaci mnogo mail naloga, mnogo razlicitih chat platformi, pracenje drustvenih mreza, development i sl. Za mene je gubitak od 8-9% tokom spavanja zanemarljiv jer ovaj telefon ima najbolju bateriju od svih telefona koje sam ikada imao.
 
Izašao je novi coloros 5.0.2. Za sad je ok, sve radi...
 
Po cemu je to mnogo? Nisu nam svima isto setovani uredjaji i ne koristimo ih za ista stvari. Mene telefon sluzi za posao, sto znaci mnogo mail naloga, mnogo razlicitih chat platformi, pracenje drustvenih mreza, development i sl. Za mene je gubitak od 8-9% tokom spavanja zanemarljiv jer ovaj telefon ima najbolju bateriju od svih telefona koje sam ikada imao.
Pa rekao sam mnogo u odnosu na kit kat.
Ja koristim iste aplikacije i baterija kraće traje na lolipop, tačnije brže se prazni u stand by.
Android system za 24h na bateriji 3h koristi cpu, dok je na kit kat bilo oko 1h, tako je na svim lolipop romovima, ne znam iz kog razloga.
 
Ovako, stvarno ne vidim potrebu za cackanjem. Sa druge strane, ja izvucem 10h SOT bez problema, neki jedva 5h i skoro sigurno to ima veze sa cackanjem tamo gde ne treba...

Slažem se za root, svako ima drugačije potrebe i glupo je diskutovati

Ono što mi je neverovatno i prosto ne moguće je tvojih 10h SOT. To prosto ne može da se postigne i da si ceo dan na wifi i brightness 0.5% i sve isključeno

Aj napravi 10h SOT pa postavi screenshots
 
Kako da ja ovaj telefon kupim u Srbiji, po toj pristupacnoj ceni od ~300$?
 
Nikako, jedino ako imas nekoga u EU, pa narucis na njihovu adresu
 
Da ekvivalent u EUR, plus postarina, postoje standardna i express , ne znam koje su cene.
 
Da li je imao neko problema sa slow shutter modom na kameri na posljednjoj OTA verziji Lollipopa?
Meni se juce i danas dva puta crash-ovala kamera i proradila tek nakon restarta...
 
Nije mi se desio nikakav problem, doduše koristim onu cameranextmod, ne ovu default...
 
Ja am porucio 1+1 na Hrvatsku za 300e. Odlican deal :)
 
Nazad
Vrh Dno