Šta je novo?

dalvik-cache bezbedno uklanjanje ili ne

Kritika

Slavan
Učlanjen(a)
26.02.2010
Poruke
5,273
Poena
320
Da li je bezbedno brisanje sadržaja dalvik-cache foldera ili ne?
Na netu sam nailazio na različite totalno opozitne informacije.

Ima li neko lična iskustva sa ovim
 
Da naravno, nećeš ništa pokvariti brisanjem.. Generalno, kada se instalira neka aplikacija ona se ujedno i prekompajlira za izvršavanje u dalvik virtuelnoj mašini, jer je tako zamišljen koncept androida.. Međutim, ako obrišeš dalvik keš on će biti rekreiran ponovo nakon sledećeg startovanja sistema za svaku aplikaciju koju imaš instaliranu na telefonu. Nije baš operacija koju bi radio na svake dve nedelje, ali je ok ako želiš da pobrišeš keširane aplikacije koje si odavno deinstalirao i ne koristiš ih više.. Tako sam ja razumeo koncept dalvik keša :)
 
kesh je upravo to
samo kesh
mozhes da brises :)
 
zechs
StormScion

Meni je pretpostavka bila identična. Problem je što na više mesta naleteh na informaciju sa linkovanjem na xda gde se strogo navodi no no zbog eventuačnih problema sa sistemskim aplikacijama i slično. Zato sam i postavio pitanje. Za sad sam obrisao samo one koje više nisu na telefonu a tako bi rado i preostalih 50MB:D
 
ma obrisi sve, svakako ce biti ponovo napravljen. jedino dobijas na prostoru ako nemas aplikaciju vise na telefonu
 
Samo jedna mala dopuna obrisano sve bez ikakvih problema. Obavezno je samo resetovanje (hardversko telefona - dakle gašenje i ponovo uključivanje) kako bi se izbegle informacije da su pojedine aplikacije prestale sa radom.

Naravno ovaj keš se ponovo puni (osim onim aplikacijama koje su u međuvremenu obrisane) tako da ima smisla prazniti smao posle nekih deinstalacija
 
Dizem stariju temu pogotovo jer dalvik na novijim Android verzijama vise nije aktuelan ali svejedno.
Hteo sam posle 3 godine koriscenja telefona da obrisem ovaj cache, posto u zadnjih par dana hoce da mi prijavi da mi fali memorije.
Medjutim, rekoh hajde da obrisem par aplikacija koje ne koristim. Nakon brisanja, broj fajlova u folderu se smanjivao. Sad mene zanima, da li je moguce da ostanu neki repovi pa je zato pozeljno obrisati cache ili to ne bi smelo da se desi? Kad brisem uglavnom brisem iz menija telefona, sem u pocetku neke sistemske aplikacije koje sam brisao sa root uninstallerom jer standardno ne mogu da se obrisu (facebook + tona dodataka, itd..).
Telefon je SE XperiaPro, fabricki 2.3.4 GB rom.
 
Mogu da ostanu repovi na korisničkoj particiji... Npr igra tamo ostavi savegame ili app napravi folder u koji stavlja interne podatke.
Na sistemskoj particiji neće ostati ništa od obrisane app.
 
Znaci /data/data da pretresem takodje, a dalvik-cache mogu i da obrisem pa ce ga kreirati opet... Jel ima neki tool za /data/data da proverava u odnosu na instalirane aplikacije i brise repove?
Mislim proci cu rucno samo je zamorno pa ako je neko vec automatizovao :)
 
Trebalo bi i da se brise i /data/data. Ostaje samo user particija.
 
Sad vec nisam siguran na koju particiju mislis? Izvini ako je glupo pitanje ali nisam preterano zalazio u dubinu sa androidom.
Znam da se u data cuvaju user-specific podaci, ostalo sto bi moglo da ostane od user podataka kapiram da moze biti na sd kartici ili mislis na jos nesto u memoriji telefona? Posto mi je ona glavna, na sd kartici mi nije problem prostor trenutno.
 
u /data/data/com.app.... se cuvaju uglavnom baze podataka od nekih aplikacija kao i podesavanja tih aplikacija. Kada se app obrise, trebalo bi i da se obrise to.
Korisnicka particija je /mnt/sdcard ili /storage/sdcard, je unutrasnja memorija telefona koja je dodeljena korisniku na koriscenje. Tu se smestaju slike, muzika, knjige, ... pa i privremeni podaci od pojedinih aplikacija.
 
Nazad
Vrh Dno