Šta je novo?

Oppo Find 7

hsv.stoned

Audio Guru
Učlanjen(a)
27.10.2009
Poruke
25,170
Poena
1,845
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD RYZEN 7 2700/LC-CC-120
Matična ploča
MSI B450 Tomahawk Max
RAM
Kingston HyperX Fury 32GB (2x16GB) DDR4 3200MHz (CL16)
GPU
Sapphire RX 580 Pulse 8GB
Storage
Kingston A2000 M.2 NVMe 500GB, Toshiba P300 3TB, WD Black 750GB, 2 x WD Blue 10EALX 1TB
Zvuk
FiiO K5 Pro + Beyerdynamic DT 900 Pro X/Fostex TR-90/Sennheiser HD650/AKG K240 Sextett/PreSonus HD7/ATH-CKX9/SFR DT6 | 2.1 50W + FiiO E10k
PSU
Cooler Master G550M
Kućište
Cooler Master Mystique 632s Black & Silver
Monitor
GIGABYTE G27Q & AOC i2481FXH
Miš & tastatura
Asus ROG Chakram wireless & ROG Strix Scope RX, Logitech MK320 wireless
Mobilni telefon
Sony Xperia™ XZ2 Liquid Black
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
  2. Mobilni internet
http://www.androidauthority.com/oppo-find-7-images-red-dot-355466/
http://www.gsmarena.com/oppo_find_7_leaks_through_red_dot_website_-news-7986.php
http://www.gsmarena.com/leaked_image_suggests_oppo_find_7_will_have_50_megapixels_camera-news-7956.php

gsmarena_002.jpg

gsmarena_001.jpg


[YOUTUBE]pp8dW-XJ4RI[/YOUTUBE]
 
Poslednja izmena:
Cudi me da emix nije otvorio ovu temu :)

Ima potencijala telefon ali iskreno mislim da ce biti cigletina,u rangu z2 a mozda i veci..
 
Obicno otvaram teme za telefone/gadgete koji su mi zanimljivi...
 
sad će pola foruma "KUPUJEM!!!"
valjda da zamene onaj find 5 što su isto tako kupili
 
I onda neko kaze da kinezi za par godina nece vladati svetom,vazi..
Kada se potrude totalno su z**ebani.. :)
 
538ppi ekran naspram 432 ppi kod gs5. da li je to bolje? ja mislim da jeste. mnogi će reći da nije, i da je nepotrebno. za jedno 4 godine ti isti neće razmatrati telefone koji imaju manju rezoluciju... tako to biva. kad se samo setim rasprave od pre ~4/5 godina ja vs celi forum o tome kako 1600x900 na 10 inča nije besmisleno, svi su pričali kako sam lud. ti isti sad koriste fhd telefone, a vid sad 2560x14400 na 5.5"....

stvarno verujete u tu priču: pixel je mnogo mali, ne vidi se golim okom, ne treba mi veća rezolucija? ili se samo tešite što vaš uređaj nema veću rezoluciju?

elem, 3000 mah baterija od 0 do 70% za 30 minuta.

hože li ovo postati trenutno najbolji telefon? ja ne vidim da mu nešto fali...
 
Poslednja izmena:
Fali mu samo zastupljenost kod operatera. Kada bi se pojavio kod telenora i vipa u ponudi to bi vec bila ozbiljna prica. A i mislim da je po dimenzijama blizu z2,mada ima 5.5 inca
 
možda i malo veći, al opet 5.5".... mLogo su ga fino upakovali. kamera samo da bude ok, ne mora ništa specijalno. 32gb osnovna varijanta...

a smešno je što jednom oppo-u lošija verzija top telefona u rangu sa top telefonima velikih imena. sramota brE!!!!
 
[YOUTUBE]fOfBnFPdbYk[/YOUTUBE]

Nema price,ovaj telefon je jedna velika bolest.. A price da ne postoji razlika i 400 piksela i 550 su smesne. Sto vise piksela po incu to bolje :)
 
Poslednja izmena:
Oppo Find 7 is the world's first phone that can t…: http://youtu.be/swbuXXkDzc8

Bela varijanta je kul :) a sta je ova opcija,slika 10 slika izabere 4 najbolje i napravi sliku od 50 mega piksela :) mozda ce tako i htc one up da napravi sliku od 8mp :)
 
jel se meni čini ili oppo nema ograničenja u dužini snimanja 4k videa kao galaxy same?

inače taj trik sa 50mp kamerom nije ništa posebno, to je sve softverski odrađeno.
 
Poslednja izmena:
****m li ga.. Osnovna verzija je 32gb pa mozda zbog toga. Def trenutno najbolji telefon na trzistu,iako je malo vecih dimenzija.
 
32gb + 128gb kartica... lepo.

meni se čini da je otprilike kao novi one, a ima pola cola veći ekran. svakako je bolji oppo.
 
Pa nije baš... I širi je i viši po 5mm, a to nije malo. Malo je uži, doduše. Bez obzira, sjajan telefon, kompletan, prelep dizajn. Nema htc tu šta da traži, realno. Ja sam oduševljen.
 
za taj 5.5" ekran ima vrlo prihvatljive dimenzije. sd slot, baterija koja se skida, 32gb osnovna verzija. odličan ekran, solidna kamera (?)... nigde nisu podbacili.
 
Kazem.. Samo steta sto nemaju saradnju sa mobilnin operaterima sto znaci da nece biti popularan uredjaj.. Savremeno trziste,nije ti potreban najbolji proizvod da uspes neko kanali distribucije i marketing
 
jel se meni čini ili oppo nema ograničenja u dužini snimanja 4k videa kao galaxy same?

inače taj trik sa 50mp kamerom nije ništa posebno, to je sve softverski odrađeno.

A jesi se zapitao zasto je Samsung na S5 ogranicio 4k snimanje na 5 min? :)

Mozda Oppo nema ogranicenje ali ce kada se pregreje sigurno prekinuti snimanje, sad da li je to par minuta duze nego na S5 ne znam ali je tako.

A ova interpolacija na 50mpix je glupost u sutini, to moze da znaci samo za panorame, na samsungu panorama mod ima 32 mpix rezoluciju uz bolesno mnogo detalja http://cdn.gsmarena.com/vv/reviewsimg/samsung-i9505-galaxy-s4/panorama/gsmarena_117.jpg samo tesko Oppo moze da ima bolji softver kamere od samsunga ali ko zna.

Inace, telefon je do jaja a i mnogo mocno izgleda. Mislim da ce biti bolji od htc One, od S5/Z2 tesko (osim sto je primetno lepsi od S5) ali je zato jeftiniji od svih. Steta sto ce u Evropi i kod nas opet proci slabo iz vise razloga. Osim ako operateri ne nabave vece kolicine po ok cenama.

A price da ne postoji razlika i 400 piksela i 550 su smesne. Sto vise piksela po incu to bolje

Note 3 ima 386 ppi pentile a Find 7 534ppi rgb, pa kako da ne bude razlike? :d
 
Poslednja izmena:
Jedina mana je Android 4.3 ali to nije toliko bitno jer imaju saradnju sa CM timom sto znaci da ce Oppo telefoni uvek imati poslednji android, iako nezvanicno.

Ne bi bilo lose da nema bezele tj. da su ugurali 5.7 inch ekran u ovo kuciste i da dolazi sa wacom digitizerom. Mada je to vec leba preko pogace.
 
Quad HD vs 1080p displays: closeup comparison

@ Djilkos

Da ovaj Oppo kosta 35-40k u mom paketu a S5/Z2 50k npr, verovatno bih kupio Find 7. Verovatno i svi ostali. Ali tako se pricalo i za Find 5 pa ih kod nas ima vrlo malo sto je bedak jer je Oppo totalno u rangu htc, LG, Sony pa i Samsunga, bar meni.

Ali ipak ja sam zavrsio sa kupovinom kod operatera i prelazim samo na oglase (i telefone od tih istih operatera ali za manje pare :d :d) ili cu ponovo da pocnem da kupujem ovde u Va, kako sam u 90% slucajeva ranije i radio.

Po oglasima ce razlika u ceni izmedju Z2/One/S5 i Find 7 biti manja..

Ali videcemo, ja odavno rekoh da Oppo ne moze da se svrsta u onaj kupus od kineskih proizvodjaca (zna se kojih).

@ loznica

Ovo je vec phablet, i po velicini ekrana i po dimenzijama kucista samo sto je ovo ubedljivo najlepsi phablet na trzistu uz XZU/One max.

Steta sto nisu isli na 5-5,2'' ekran i manje kuciste..
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno