Šta je novo?

Isplati li se kupovina kompa u Mađarskoj (kao TV-a)?

owim

Slavan
Učlanjen(a)
03.03.2011
Poruke
6,281
Poena
395
Zbog novih cena used povećanja PDV-a, da li se isplati novu PC konfiguraciju (ne laptop) kupiti u Mađarskoj preko dobavljača (300-400€)? Samo komponente (CPU, MoBo, SSD, RAM...), bez kućišta i monitora. Recimo, u edigital.hu? Na to se odbija porez (AFA, 27%, tj. nešto manje).

Šta mislite o tome? :smoke:

p.s. Ako neko zna pouzdanog dobavljača, molim na PM. Hvala!
 
Da odgovorim sam sebi, cuo sam se s dilerom iz Madjarske, ne isplati se cela akcija. Sem za neka preskupa hladjenja i slicno. ;)
 
Isplati se. Prodaju ljudi na KP.
Cene u HU su nize nego kod nas iako imaju 7% veci porez.
I onda jos tamo povratis porez, skidas 22% sa cene i uzhivash.
za 1 plocu, procesor, ram niko ti nista nece reci. Nemoj da shvercujesh i da nosish monitor i kucjishte.
 
Pa bas je bolje da ponese neko polupano kuciste i u njega montira nove komponente, da kaze da ide na lan party kod komsija madjara nego samo nove komponente da fura u rancu :D
Kad vide neko krs kuciste nece ni gledati sta je u njemu.
 
Video sam da su cene niže u HU. Međutim, ne bih ja da idem u kupovinu, već nekome da platim ko inače ide ( kao za TV) . Momak koji je radio televizore ranije kaže da je zarada ispod 10%, da od povraćaja AFA-e ne dobije puni iznos, da je komplikovanije za garanciju... Pričali smo duže, ne znam ga lično, sam mi kaže da kupuje u Em... sve i za sebe. garancija u SRB koja dobro radi.

Ako neko ima preporuku prodavca, molim PM. Uzeo bih CPU, MoBo, RAM. Ne monitor, ne kućište. Hvala! ;)
 
Ako ti treba dobra garancija, zaobiđi Alti. ;)
 
Sa Altijem imam dobro iskustvo - ne veliko. Svakako je bolja garancija od nekoga ko dotera opremu/TV iz Madjarske i, po pravilu, ne dobija se racun (time ni garancija), vec se ta osoba zove, ako se nadje i vise uopste radi...
 
Da te ne lazem mislim da je iz Bga bila povratna karta busom 1500 dinara segedina, ako je jos ta cena kakvi dileri, odes i sam doneses.
 
Poslednja izmena:
^ Komplikovano je. Recimo, PDV (AFA) vraća se u roku od 30 dana prilikom PONOVNOG ulaska u Mađarsku - ne u istoj turi. I to najmanje na granici (provizija) , najviše u istoj prodavnici.

Zato je valjda zgodnije da to uradi neko ko "po prirodi posla" češće ide u Segedin. ;)
 
Iskreno, shverceri su "skupi" oni rade za afu, znachi njihovo je oko 23% to je jako velika razlika u ceni. Tv je nezgodno doneti sitne komponente bas i ne. Imas na kp nekog "novosadjanina" valja svashta ja sam sluchajno nashao kad sam searchovao r 270x ozb video nikad se chuo sa likom ali cene su hm...pa recimo 270x je imao za 180e a najjeftinije u emmi je bilo 22500, to je naizgled samo 1000-2000 dinara, ali da sam donesesh to bi bilo 5000-6000 samo grafika...ako uzimash skuplju plochu i cpu i ram ushtedeo bi 200e. Iskreno nikad ne bi uzeo hdd napolju, ali ja se ne secjam da mi je ili bilo kome oko mene crkao intel cpu a da se bash nije trudio da crkne :) Ili ram ako radi sada i radicje :)
 
Ja jednom nedeljno idem u Segedin sa familijom u kupovinu hrane i sl,ne "radim" TV i sl ali cu ti rado pomoci ako mogu...
 
Ja za tv ne bi ni pomislio da se igram, bash gledam koga cju danas da smaram treba mi tv za drugi stan. Proshli "kp" je "nestao" nema ga :)
 
Trebalo bi da povrat poreza uz odgovarajuću papirologiju možeš odraditi kod nas u Raiffeisen banci, bez ponovnog odlaska napolje.
 
^ Hvala, nisam to znao, raspitacu se danas. ;)
 
Код нас се у Рајфајзен банци врши повраћај пореза за global blue tax free. Већина радњи у нпр Парндорфу иде преко global blue. Провизија у банци је 5%.
 
AFA vazi 6 meseci,ne vraca se za 6 meseci :) Potrebno mi je,ako neko zna,gde da uzmem dobar laptop u Segedinu,posto svakako putujem po hranu u Madjarsku,imam vec dosta pecata pa me ni ne kontrolisu nesto....ako vec idem da uzmem neki laptop,valjda ce se isplatiti kupovina tamo.Dajte neke predloge i adrese
 
Ajmo opet na ovu temu, da li je pametno kupiti celo kućište u mađarskoj?
 
ako pod "celo kuciste" podrazumevas bas i kuciste i planiras da ga porucis od momaka koji hardver dobavljaju iz madjarske,tesko,jer izgleda su batalili gabaritnije stvari.ostalo,da,ogromne su ustede za skoro sve komponente.
 
Mislio sam ja lično sa društvom kolima se provozam do mađarske i nakupujem komponente i ubacim ih u staro svoje kućište, možda bih tako mogao da izbegnem carinu?
 
Moze, a u kuciste na komponente nabacas zemlje i prasine, nema sanse da te provale :D
 
Pa čekaj misliš da će da otvaraju moje kućište?
 
Ma ko zna, moze se svasta preneti u kucistu, zavisi kakav carinik ti zapadne.
 
Znam da kad se ide autobusom može da se prenese šta hoćeš.
Pa iskreno nisam znao da se bave jednim kućištem. Uostalom sad čitam nešto da se ne plaća carina za robu do sto evra po osobi moram da proverim to još negde, taman nas četvoro po sto evra to je četristo evra :D
 
Da ne otvaram novu temu, moze li neko da mi posalje na pm kontakt nekog dobrog dilera, htjeo bih da porucim jedan msata ssd (samsung 850 evo).
 
googlaj termin fantasterrific
 
Nameracio sam se da uskoro uzmem NZXT H440, a posto se ne zna kad ce i da li ce dolaziti kod nas, zanima me da li ima neko iskustva sa Mast*r PC Shop sa KP? Ima 338 pozitivnih ocena, ali za svaki slucaj da proverim sa bench clanovima.
 
Nazad
Vrh Dno