Šta je novo?

Kupujem prodajem

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nego, jel ima neko program za obnavljanje oglasa na KP, besplatno naravno :)
 
Postoji Selenium. Program za testiranje web aplikacija. Ja sam njega koristio za postavljanje veci broj oglasa.

Sent from my YD201 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pre desetak dana sam se raspitivao za neke komponente (mb, cpu, ram, ssd), i PC Master Shop i Fanta su mi odgovarali skoro instantno, po nekoliko puta. Međutim, kada sam ovih dana pokušao da naručim sve to, Fanta mi je objasnio da trenutno ima problema sa nabavkom i da ne može ništa od toga da mi nabavi, a Master mi nije ni odgovorio na poruke, nije ih ni pročitao, a dani su prošli. E sada, možemo samo da nagađamo zašto, možda je nešto banalno a možda su i neki problemi u pitanju, ko zna.
 
Pre neki dan pohapsiše neke madjarske carinike, mozda to ima neke veze, bem li ga.

Sent from my G630-U20 using Tapatalk
 
Može da ima veze samo sa našim carinicima, Mađarske baš briga šta iznosiš odande :)

Sent from my Redmi Note 3
 
Postoji Selenium. Program za testiranje web aplikacija. Ja sam njega koristio za postavljanje veci broj oglasa.

Sent from my YD201 using Tapatalk

Ako te ne mrzi napiši kratko uputstvo, ja sam probao više puta bez uspeha.
 
Može da ima veze samo sa našim carinicima, Mađarske baš briga šta iznosiš odande :)

Sent from my Redmi Note 3


Bogami i oni su postali alavi...
Subotica je dobila novog načelnika PU, koji ispravlja krive Drine posle starog pa je moguće da je zategnut kaiš po graničnim prelazima... A da ne spominjemo redovne nasumične kontrole kombija kurirskih službi.
 
Pa i treba, stati na put švercu. Jedini je problem što se verovatno pravi mesta za nekog novog.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Vidim da pišete o Madjarima.
Kupio sam od fante nešto pre nekoliko dana, pričali smo, citiram "zbog rudara moram da tražim 6. dobavljača u mesec dana, kupuju 200,500,1000 grafičkih a prodavnice imaju godišnji maksimum povratka pdva, i samo me nazovu dobavljači i kažu izvini kupili mi 500 grafičkih sad, ne možemo više ove godine da vam prodajemo". Poludeo čovek, kaže da uzima pauzu dve nedelje. A na telefone se niko od njih ne javlja jer kaže da to zvoni od 7 ujutru do 2 ujutru i da nema život zbog telefona , ovako odgovori na KP kad ima vremena.
 
Da bar ima kod nas da se kupi neko krsteno napajanje za razumnu kolicinu novca, ne bih ni razmisljao o madjarima. Sta i vredi 10 god. garancije ako ne znas da li ce prodavac jos raditi. Jer svi kupujemo jeftinije komponente, po pretpostavci nece valjda da se pokvari a onda kad do toga dodje, ispadne dosta skuplje. By the way, jos se Master nije javio..tj. nije ni procitao poruke.

Sent from my G630-U20 using Tapatalk
 
Bench shop je imao skoro akcije za napajanja. Pogledaj u podforumu.
Zar ima nešto lepše nego kupiti u takvoj renomiranoj radnji, i ne razmišljati o takvim stvarima kao da li će neko odgovoriti na poruku ili ne.

Pogotovo kada je cena korektna kao što zna da bude na bench akcijama.

Kupovina na ovakav način kakav se ovde pominje u poslednje vreme (od "madjara") je za mene neverovatan čin mazohizma.
 
Poslednja izmena:
Već duže vreme ovde se toleriše diskusija o u suštini krivičnom delu.
Molim da se o kupovini (švercovane) robe od "Madjara" više ne diskutuje. Ko želi time da se bavi, njegov problem što uključuje i muke po garanciji ako do njih dodje.
 
Piše:
Zoran
Beograd

ja čitam, mutno mi pred očima:
Zoran
Banned

:)
 
Nema kod nas nekih normalnih napajanja, nema nigde da se kupe jeftiniji modeli napajanja marke Corsair,Seasonic,Evga.

To su najbolja high-mid tier napajanja kakva uglavnom kupuju svi osim onih koji stavljaju r9 390 fury, SLI CF konfe i slicno.

Kod nas se guraju napajanja marki i kvaliteta koje niko u svetu ne bi kupio, pogotovo za te nesnosne cene.. Sta reci


Sent from mTalk
 
Krivicno delo ? Lupi covek i osta ziv . O kakvom krivicnom delu pricas ?
Krivicno delo vrse ove nase veleprodaje i nazovi prodavnice i drzavni organi sa ovim cenama a i sa svim ostalim u drzavi . Ali nee , pojedinci ce se odmah uhvatiti za robu donesenu iz Madjarske i preko i reci to je krivicno delo .
A krivicno delo nije na primer sto za obavezno uzimanje nove zdravstvene knjizice cak i nezaposlena lica moraju da plate harac od 400 dinara , to nije kradja i krivicno delo je li ? Naravno da nije , jer kad drzava krade od bezaposlenih i od svojih gradjana to naravno nije krivicno delo to jest ne moze se dokazati .
Strasno je sta neki pojedinci na forumu smatraju krivicnim delom .
Uradio sam ss tvoje poruke. Ako nekada osetim potrebu za mazohizmom pa da je ponovo pročitam.

Nadam se da neću.

Hitno menjaj nešto u životu. Nije dobro tako razmišljati ni za tebe, ni za tvoju okolinu.

Evo prost primer tvog shvatanja krivičnog dela i pravde. Dosta uprošćen ali očigledno mora tako da bi tebi bio razumljiv.

Dakle, ideš ulicom, i naidje momak/čovek kome se ne svidja što imaš lepšu devojku od tebe. Tebe patosira/izbode nožem, nju siluje/unakazi. Može mu se,jači je/naouružaniji i smatra da nije pravedno da ti imaš lepšu devojku.

Da, nije u pravu, ali je kriminal što ti je devojka lepša. (Po njegovom ubedjenju).

Dakle, ne lupaj po forumima molim te. Dolazim ovde iz zadovoljstva, a ne mazohizma.

Ako se slažeš da ovaj lik ima prava da uradi to što je opisano gore, onda ok.

Izvinjavam se u tom slučaju unapred za sve izneseno. Čovek si čvrstih ubedjenja.[emoji2]
 
Poslednja izmena:
Uopste nisi shvatio ni poentu ni sustinu mog posta vec ides u neku sasvim levu krajnjost prema tome niti cu komentarisati niti cu se oglasavati vise u ovoj temi
 
Uradio sam ss tvoje poruke. Ako nekada osetim potrebu za mazohizmom pa da je ponovo pročitam.

Nadam se da neću.

Hitno menjaj nešto u životu. Nije dobro tako razmišljati ni za tebe, ni za tvoju okolinu.

Evo prost primer tvog shvatanja krivičnog dela i pravde. Dosta uprošćen ali očigledno mora tako da bi tebi bio razumljiv.

Dakle, ideš ulicom, i naidje momak/čovek kome se ne svidja što imaš lepšu devojku od tebe. Tebe patosira/izbode nožem, nju siluje/unakazi. Može mu se,jači je/naouružaniji i smatra da nije pravedno da ti imaš lepšu devojku.

Da, nije u pravu, ali je kriminal što ti je devojka lepša. (Po njegovom ubedjenju).

Dakle, ne lupaj po forumima molim te. Dolazim ovde iz zadovoljstva, a ne mazohizma.

Ako se slažeš da ovaj lik ima prava da uradi to što je opisano gore, onda ok.

Izvinjavam se u tom slučaju unapred za sve izneseno. Čovek si čvrstih ubedjenja.[emoji2]

Covek je naveo sasvim normalan primer koji je nepovezan totalno sa tim sto si ti napisao.


Sent from mTalk
 
Krivicno delo ? Lupi covek i osta ziv . O kakvom krivicnom delu pricas ?
Krivicno delo vrse ove nase veleprodaje i nazovi prodavnice i drzavni organi sa ovim cenama a i sa svim ostalim u drzavi . Ali nee , pojedinci ce se odmah uhvatiti za robu donesenu iz Madjarske i preko i reci to je krivicno delo .
A krivicno delo nije na primer sto za obavezno uzimanje nove zdravstvene knjizice cak i nezaposlena lica moraju da plate harac od 400 dinara , to nije kradja i krivicno delo je li ? Naravno da nije , jer kad drzava krade od bezaposlenih i od svojih gradjana to naravno nije krivicno delo to jest ne moze se dokazati .
Strasno je sta neki pojedinci na forumu smatraju krivicnim delom .

Ja ću sada da te upozorim na ponašanje. Spusti loptu i "smirise".
 
Covek je naveo sasvim normalan primer koji je nepovezan totalno sa tim sto si ti napisao.


Sent from mTalk
Da, otišao sam u krajnost ali je izgleda nekada to neophodno.
Pod 1. Nema šta neko da smatra šverc krivičnim ili pravednim delom. Šverc koji se dešava iz HU u SRB je nedvosmisleno krivično delo. TAČKA.

Posle tačke nema šta da se piše ali je čovek mrtav ladan moderatoru napisao strašno, i ne lupaj i trt mrt šta već nije.

Izvukao paralelu sa 400 din troška koju moraju i nezaposleni da plate jednom u 2 ili koliko već godina...to nazvao većim krivičnim delom od šverca koji ima milionski obrt i godišnje veći obrt od verovatno svih lanaca u Srbiji koji prodaju tu istu robu zvanično. Šta na to pametno reći?

Da li čoveku objasniti i navoditi paradoksalne primere da su u Srbiji često najbogatiji ljudi u praksi, na papiru socijalni slučajevi? Ako bi njegovo shvatanje krivičnog dela bilo sprovedeno u praksi, jbt, švercer iz Subotice bi ladno mogao za džabe da dobije zdravstvenu knjižicu. Kakva ironija?

Ne kažem da pravi socijalni slučajevi ne treba da dobijaju knjižice besplatno. Ali ovakvim tempom, i u ovakvoj državi, sa ovakvim gradjanima (i posledično istom vlašću) socijalne karte će se izraditi kad' na vrbi rodi groždje.

Šta reći čoveku kome je ušteda od 50 ili 100eur na švercovanoj grafici ili TV-u važnija od budućnosti njegovog rodjenog deteta?

Ne zaslužujemo bolje ovakvi kakvi smo.

Neka kupuje ko gde hoće, vara, laže, lažira uplatnicu za zdravstvenu knjižicu ali to nikada neće biti mejnstrim kakvim ovde pravite kupovinu švercovane robe.

Jadikovanje za 2 nedelje čekanja na odgovor prilikom kupovine ili žalbe na garanciju uključeno.
 
Poslednja izmena:
Ponasanje ? Ne razumem , sve sto sam rekao je na zalost istina . Ne razumem kakvo upozorenje i zbog cega ?

"Lupi čovek i osta živ" je vrlo agresivan i bez poštovanja način da se izrazi neslaganje s nečijim mišljenjem. Možemo se neslagati ali nema potrebe za takvom reakcijom. Pogotovo jer sam u mogućnosti da to sankcionišem direktno.
 
"Lupi čovek i osta živ" je vrlo agresivan i bez poštovanja način da se izrazi neslaganje s nečijim mišljenjem. Možemo se neslagati ali nema potrebe za takvom reakcijom. Pogotovo jer sam u mogućnosti da to sankcionišem direktno.
Prvo i najbitnije
Lupi covek i osta ziv je u Srbiji vise uzrecica nego neko nepostovanje i agresivan stav , ako te je kao coveka to uvredilo ti reci i ja cu se izvinuti .
A sto se tice sa strane toga sto si moderator , ako sam prekrsio neko pravilo sankcionisi slobodno , ja sam samo iznosio svoje misljenje i to je sve

Sto se tice pisanja drugog clana kao sto sam vec napisao necu komentarisati , jer svi znamo za onu narodnu sto ljudi sto cudi ...... Da dalje ne pisem izreku jer drugi deo je ruzno poredjenje , mogao bi se ponovo neko naci uvredjen .
 
Mislim da nema potrebe za sankcionisanjem, treba voditi računa o nivou diskusije. Izvinjenje prihvaćeno.
 
Nema kod nas nekih normalnih napajanja, nema nigde da se kupe jeftiniji modeli napajanja marke Corsair,Seasonic,Evga.

To su najbolja high-mid tier napajanja kakva uglavnom kupuju svi osim onih koji stavljaju r9 390 fury, SLI CF konfe i slicno.

Kod nas se guraju napajanja marki i kvaliteta koje niko u svetu ne bi kupio, pogotovo za te nesnosne cene.. Sta reci


Sent from mTalk

https://shop.benchmark.rs/akcije/antec_vp700p

Stvarno, šta reći... :S:
 
Da, otišao sam u krajnost ali je izgleda nekada to neophodno.
Pod 1. Nema šta neko da smatra šverc krivičnim ili pravednim delom. Šverc koji se dešava iz HU u SRB je nedvosmisleno krivično delo. TAČKA.

Posle tačke nema šta da se piše ali je čovek mrtav ladan moderatoru napisao strašno, i ne lupaj i trt mrt šta već nije.

Izvukao paralelu sa 400 din troška koju moraju i nezaposleni da plate jednom u 2 ili koliko već godina...to nazvao većim krivičnim delom od šverca koji ima milionski obrt i godišnje veći obrt od verovatno svih lanaca u Srbiji koji prodaju tu istu robu zvanično. Šta na to pametno reći?

Da li čoveku objasniti i navoditi paradoksalne primere da su u Srbiji često najbogatiji ljudi u praksi, na papiru socijalni slučajevi? Ako bi njegovo shvatanje krivičnog dela bilo sprovedeno u praksi, jbt, švercer iz Subotice bi ladno mogao za džabe da dobije zdravstvenu knjižicu. Kakva ironija?

Ne kažem da pravi socijalni slučajevi ne treba da dobijaju knjižice besplatno. Ali ovakvim tempom, i u ovakvoj državi, sa ovakvim gradjanima (i posledično istom vlašću) socijalne karte će se izraditi kad' na vrbi rodi groždje.

Šta reći čoveku kome je ušteda od 50 ili 100eur na švercovanoj grafici ili TV-u važnija od budućnosti njegovog rodjenog deteta?

Ne zaslužujemo bolje ovakvi kakvi smo.

Neka kupuje ko gde hoće, vara, laže, lažira uplatnicu za zdravstvenu knjižicu ali to nikada neće biti mejnstrim kakvim ovde pravite kupovinu švercovane robe.

Jadikovanje za 2 nedelje čekanja na odgovor prilikom kupovine ili žalbe na garanciju uključeno.

Slazem se tim sto si napisao sads, ono malopre je bilo malo ekstremno.

Nismo mi siromasan narod, evo kod nas u Nisu vecina kafica je puna u 99% doba dana i noci, kafanu rezervises 3 nedelje unapred.
Sminkanje kod profesionalnog sminkera gde to kosta 3000~ rezervises par meseci unapred.
Sad, odakle se to sve placa to je diskusija za drugi put.

Kupovina IT robe, pogotovo delova za kompjuter se ne uzima svaki dan pa je neopravdano stediti 20-30e za uzimanje "svercovane robe" ali kada su vece kupovine u pitanju druga je matematika.

Namerno sam pod navodnicima napisao jer mogu sa sigurnoscu da kazdm da ne prodaju svi svercovano.

Eno skoro gledao neki ssd na KP, zovem coveka pitam ga on mi kaze da to jeste iz Madjarske ali da on ovde ima firmu svoju i da dobijam racun i garanciju normalno i placam porez normalno.
A opet cena 20-30% manja nego po radnjama.

Ne znam kako ide to carinjenje robe, ne razumem se u zakon i slicno samo sam naveo svoje iskustvo.

Svako dobro


Sent from mTalk
 
Ne znam kako ide to carinjenje robe, ne razumem se u zakon i slicno samo sam naveo svoje iskustvo.

Ne znam = nemam iskustvo. A toliko pišeš o nečemu i još držiš stav. Kao da uopšte ne razmišljaš da i tvoj sagovornik ima nekog iskustva, možda nekoliko (desetina) puta bogatijeg, ništa se ne uzima u obzir. Na njegov post ide tvoj još duži i na kraju rečenica tipa "e sad ja ne znam da li je to tako ali sam tako čuo"...

Ako mogu jedno pitanje, možda je malo lično ali: "odakle ti snage i volje da se raspravljaš kada ne raspolažeš činjenicama / iskustvom?"

Ne znam da li kapirate šta želim da izrazim.
Bolje je za to vreme sesti i odigrati neku igricu, poljubiti devojku, skuvati čaj... bilo šta što proizvodi "pozitivne vibracije" nego baciti neki flejm samo zato što se trenutno ima slobodnog vremena. ;)
:wave:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno