Šta je novo?

Kupujem prodajem

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Hahaha Pa vise ti znaci Madjarska garancija nego garancija u Emmi-ju jer te tu uvek zavrnu za nesto :d
Pametam covek uopste ne gleda Emmi i njihove cene vec gleda druge firme gde garanciju moze normalno da ostvari. Naravno onda i cena bude za nijansu veca ali u poredjenju s madjarima usteda samo bude jos veca ;)

Od Emmi-ja kupio montor. Crkao u granciji dva meseca pre isteka iste prošle godine. Poslao na proveru i dobio nazad noviji model istog ranga koji sad gledam. Sa drugim kod nas isto nikakvih problema oko sličnih stvari. Da ne nabrajam kod koga. Garancija je ipak garancija hteli ili ne.
 
Naranvno da se ne desava da svakog ispale za garanciju, inace niko ne bi kupovao kod njih. Ali im se desava dosta cesce nego ostalima da ostete kupca.
 
Dovoljno je jednom da vas zavrnu pa ce biti kuknjave posle ;)
Ja sam napisao moje poslednje iskustvo, ako to nije krajnje podmukao i nekorektan potez onda ne znam sta je. Pametan covek se uci na tudjim greskama ;)
 
Doveka cu pljuvati Alti i hvaliti Atom, svakome po zasluzi.

Pohvala i od mene za Atom - cak su mi odobrili mali popust na mp cene (cene istaknute na sajtu) zbog kupovine vise predmeta.Ko je zainteresovan za kupovinu kompletne konfiguracije ili ako je u pitanju veci novcani iznos verovatno moze ocekivati isti.

Jos jedan veliki plus je sto odgovaraju ekspresno na mail-ove i u stanju su da nabave po vasoj zelji (relativno brzo) komponente koje nemaju u ponudi...
 
Hajd da i ja napisem skorasnje iskustvo sa Duocom radnjom. Vec sam pisao da sam imao problema sa plocom
Jedna je bila pokvarena kad je stigla kod mene dok je druga ili bila losa ili nije mogla podneti novi procesor. Meni su uvazili dve reklamacije za 20 dana, i na kraju sam dobio zamenu uz moju doplatu za drugu plocu.
Sto se mene tice veoma korektno i sigurno cu kupovati opet kod njih. Jedino su jaki sa cenama i to dobro.
 
Evo i mog iskustva sa prodavcem ploča sa KP, pa vi procenite ko je ovde koga...
 

Prilozi

  • Screen Shot 2015-09-05 at 14.09.17.png
    Screen Shot 2015-09-05 at 14.09.17.png
    185.1 KB · Pregleda: 514
  • Screen Shot 2015-09-05 at 14.09.29.png
    Screen Shot 2015-09-05 at 14.09.29.png
    267.2 KB · Pregleda: 480
Slazem se i za madjare ali za segedin mozes otici za 1300din u shoping turu, uvek mozes i sam reklamirati.
Atom je jedina firma koja nikada nikog nece zakinuti! Apsolutno je nebitna cena za to sto ces dobiti kod njih.

+1000 za Marka (Atom), jedino što ne mogu ni oni da nabave baš sve što se može naći kod nas ili neki egzotičniji hardver, ali zato sam barem siguran da ne moram da mislim o garanciji.

Evo i mog iskustva sa prodavcem ploča sa KP, pa vi procenite ko je ovde koga...

Ja samo iz tog razloga jarcanja sa AKS/Daily i ostalim kuririma insistiram da mi pošalju PostExpressom, nek' bude i skuplja poštarina, ali bar sam siguran da ako nisam kod kuće kad treba paket da stigne, lepo odem u poštu 300m sutra/prekosutra i podignem, a ne da jurim gde je kome magacin u 3pm, pa lakše mi u Novi Sad da odem po paket nego na Zrenjaninski put.
 
Pazi, ovo što vidiš je cela priča, kompletna prepiska preko KP.
 
U prepiski ne vidim problem realno ... Nije on kriv sto nisu isporucili u sub ... Zasto ti nisi narucio ranije ? Prosto znas kako te stvari funkcionisu , nije to njegova kurirska , pa se nije iscimao da tamo napusi nekog da ti to isporuce . Bez uvrede ali ima teskih ljudi ... Svojevremeno sam uzgajao bukovacu i shiitaku .. Secam se zove me zena iz Subotice i kaze pecurka vam je odlicna , ali deklaracija (koja je inace od papira ) se raspala unutar pakovanja , dok je vadnjeno. A ona zaboga nije mogla da pere , pa eto da me pozove da me iskritikuje ... Teskim ljudima nista ne valja. Opet kazem bez uvrede RingeRaja , ali bas citajuci tvoj posto sam trazio razumevanja prema forumasu , i onda prosto ne vidim razlog da kazem , e jeste ***** ovaj prodavac sa KP
 
Ne mogu da verujem šta ovde čitam, izgleda da se na ovim prostorima normalnost potpuno izgubila.

Vidi...On nije kriv što nisu isporučili, ali je odgovoran što je poslao kurirskom službom koja ne isporučuje subotom, a zamolio sam ga da mi paket stigne danas????
I pri tome ih nije ni pitao da li isporučuju, meni nije javio preko koga je poslao, a meni prebacuje krivicu???
To da li sam ja mogao ili ne da poručim ranije opet nije bitno. Mogao je da pošalje petak za subotu ili je mogao da kaže da ne može za subotu, nikom ništa.
I niko ovde nije morao nikoga da napušava, ali izgleda da u ovoj jadnoj sredini sve mora tako, ništa kulturno i uz dogovor.

Iskreno, nisam ni trebao da postujem, tražio sam u neku ruku podršku, ali izgleda da je moj način razmišljanja u suprotnosti sa većinskim (na moju žalost).
 
Pa naravno da nisi trebao da postujes ako si hteo da cujes samo ono sto zelis da cujes. Jeste on krivlji zato sto je poslao AKSom, a nije znao da ne isporucuju subotom,ali da budem iskren, da sam ja bio u tvojoj situaciji i da je moralo da stigne subotom, napomenuo bih da posalje iskljucivo Post Expressom jer za njih provereno znam da to rade. Svako ko ima specijalne zelje ili kratke rokove mora da zna situaciju na terenu i sta moze/ne moze, ne moze sve da se prebaci na odgovornost prodavca.
Znam da si korektan momak,kad se malo ohladis, videces da ima tu i malo tvoje krivice. A normalnost se jeste izgubila odavde,ali ono sto stoji od pamtiveka-niko ne priznaje ni deo krivice,a kamoli celu, tu smo konzistentni :D malo si previse udario po melodrami,ionako ce on,a ne ti, platiti duplu postarinu. Nisi na steti.
 
Poslednja izmena:
Ne mogu da verujem šta ovde čitam, izgleda da se na ovim prostorima normalnost potpuno izgubila.

Vidi...On nije kriv što nisu isporučili, ali je odgovoran što je poslao kurirskom službom koja ne isporučuje subotom, a zamolio sam ga da mi paket stigne danas????
I pri tome ih nije ni pitao da li isporučuju, meni nije javio preko koga je poslao, a meni prebacuje krivicu???
To da li sam ja mogao ili ne da poručim ranije opet nije bitno. Mogao je da pošalje petak za subotu ili je mogao da kaže da ne može za subotu, nikom ništa.
I niko ovde nije morao nikoga da napušava, ali izgleda da u ovoj jadnoj sredini sve mora tako, ništa kulturno i uz dogovor.

Iskreno, nisam ni trebao da postujem, tražio sam u neku ruku podršku, ali izgleda da je moj način razmišljanja u suprotnosti sa većinskim (na moju žalost).

prvo i osnovno, aks isporucuje subotom i u gradovima i manjim mestima, svake subote ga vidjam u prolazu, zasto kod tebe nije dosao zavisi od mnogo faktora, obicno novi kuriri, ili mrzi ih ili pune ruke posla. Takodje post express to ne radi subotom u manjim mestima, samo u gradovima. Krivica prodavca je sto je poslao posiljku uopste, u takvim situacijama gde mora da bude tacno taj dan, ne bih nikad rizikovao, vec bih rekao da ne mogu posaljem i kraj. Sve ostalo je na kupcu..nazalost...obe situacije su razumne ali desava se, kuriri su takvi... Srecno sa operacijom (ako tako moze da se kaze) i da si nam ti ziv i zdrav. nemoj da se nerviras, jedino sto si ostetio prodavca, nista vise, sta ima ti njega da krivis...Kurirska sluzba ne garantuje isporuku na vreme a kako ce garantovati posiljalac?
 
Poslednja izmena:
Pa naravno da nisi trebao da postujes ako si hteo da cujes samo ono sto zelis da cujes. Jeste on krivlji zato sto je poslao AKSom, a nije znao da ne isporucuju subotom,ali da budem iskren, da sam ja bio u tvojoj situaciji i da je moralo da stigne subotom, napomenuo bih da posalje iskljucivo Post Expressom jer za njih provereno znam da to rade. Svako ko ima specijalne zelje ili kratke rokove mora da zna situaciju na terenu i sta moze/ne moze, ne moze sve da se prebaci na odgovornost prodavca.
Znam da si korektan momak,kad se malo ohladis, videces da ima tu i malo tvoje krivice. A normalnost se jeste izgubila odavde,ali ono sto stoji od pamtiveka-niko ne priznaje ni deo krivice,a kamoli celu, tu smo konzistentni :D malo si previse udario po melodrami,ionako ce on,a ne ti, platiti duplu postarinu. Nisi na steti.


Ha, dobro, oladio sam se...

Da li je moralo da stigne danas? Nije, moglo je što se mene tiče i za nedelju dana, ploča je u pitanju, nije ništa toliko važno.
Da li sam mogao da tražim da mi pošalje kurirskom službom koju želim? Jesam, ionako ja plaćam troškove dostave, moja greška.
Da li je trebao da me pozove kad je poslao i kaže mi da je poslao, kad stiže, koja služba? Da, to je po meni stvar kulture i poslovnosti.

Da sam znao da će ovoliko da se iskomplikuje ne bih ni naručivao ploču, izem ti vinil.


p.s. prodavac neće biti oštećen, angažovaću nekoga da preuzme paket, ali moglo je i drugačije.
 
Poslednja izmena:
treca tacka je zaista jako bitna, tj da li je poslao i kojom sluzbom.
 
Ovde je po meni prvenstveno zakazala komunikacija prodavac - kupac.

Prodavac je smatrao da ja treba da pitam sve, a ja da je trebao da me obavesti.

Ovih dana sam imao još jednu transakciju koja je prošla potpuno bezbolno. Čovek poslao, javio mi preko poruke da je to uradio i preko koje službe je poslao. Ja mu rekao da neću biti kod kuće, on dao moj broj kurirskoj službi. Kurir me okrenuo i pitao da li da donosi, ja rekao ne, on se zahvalio i rekao da mogu da podignem u njihovom magacinu na Pančevačkom putu istog dana od 17-20h.
Inače, u pitanju je identična kurirska služba kao i u ovom slučaju, AKS.

Eto, ipak može.
 
Daj bre koji AKS,to je komedija od firme sega mega bleja u postanskom smislu

Poslao mi covek Aks om nesto na popravku,ceo dan cekam kurira-zovem ga telefonom 3-4 puta
Kaze stize sigurno-vozao paket 120 km,zove oko 19.00 h uhvatio ga radar i odveli ga na tehnicki,al sutra sam prvi
danas za preksutra ili kad bude

I sta sad,treba da se drndam na posiljaoca

Ko oce tacnost i pouzdanost,Postexpres je pocetak i kraj,ako nisi tu paket stoji u posti 5 dana i podignes kad hoces
 
Poslednja izmena:
tako je, ali ne mozes ljudima objasniti da od postexpressa nema boljeg resenja
a povrh svega je postin servis, tj. drzavni
 
Drugari, imate temu kurirske sluzbe.
 
Koliko je dobar Fantasterific ? Vidim dosta vas je kupovalo kod njega . Nesto sam video da pise da nece vise da prima porudzbine kao na bolovanju je , jel neko probao da naruci od njega sada ?
 
covek je u bolnici tako da skorije ne ocekuj nista da ces od njega naruciti ali inace nemas problema u kupovini kod njega.
 
prevarant sa kupujem prodajem, kupio plocu od njega ona ne radi, blokirao me na sajtu pa ne mogu da mu ostavim ocenu, evo da se ne ya**** neko od vas:

https://www.kupujemprodajem.com/364822-1-miodrag-svi-oglasi.htm


adresa:
miodrag bebić
nikole tesle 67
22241 vašica (šid)
065 373 1642

nije neka suma 1800 kinti ali ne volim da me prave na majmuna





"poslao plocu koja ne radi, uspeo da je upali da dobije sliku i da je slika "u radu" i navede u oglasu da je ispravna (aj da je naveo i poluispravna pa i da mu prodje), isprobao sam nekoliko komponenata na toj njegovoj ploci a uporedo te komponente probao na drugoj mojoj ploci i na mojoj sve uredno radi dok na njegovoj ni da bekne (od nekih 30 startovanja upalila se jednom, usla u bios i blokirala, sama se restartovala i crn ekran, jedan kondenzator je naduven kod PCI-E slota i na tom mestu ploca je potamnela/izgorela (to nije navedeno nigde u oglasu), kontaktirao sam ga u vezi problema i hteo da vratim plocu on me covek blokirao, za sve ove godine rada ovo mi se prvi put desilo, NEGATIVNA KAO VRATA"
 
Poslednja izmena:
Obavezno se obrati KP administraciji, da ti dozvole da ga ocenis
 
prevarant sa kupujem prodajem, kupio plocu od njega ona ne radi, blokirao me na sajtu pa ne mogu da mu ostavim ocenu, evo da se ne ya**** neko od vas:

Kako on to tebe moze da blokira da ne mozes da ga ocenis?
Nije mi poznato da ima takva opcija na KP?
 
Omogucili mi da ga ocenim, kada se dopisujete ima opcija blokiraj i valjda ne vidos vise njegove oglase i ne mozes da kontaktiras sa njim a i da mu ostavis ocenu
 
Kako se kreću cene tokom nove godine ili tako tih zimskih praznika božić itd... ? Da li mađarske prodavnice daju neke popuste? Želeo bih da skupim pare pa za novu godinu da uzmem dosta stvari ako budu popusti.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno