Šta je novo?

Kupujem prodajem

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
nisam ja nikada rekao da ne zavise :) svakakvih ima
nisam bio od onih sto zele da se novim clanovima ukinu prava,ako si na to mislio
 
nisam ja nikada rekao da ne zavise :) svakakvih ima
nisam bio od onih sto zele da se novim clanovima ukinu prava,ako si na to mislio

Moje iskustvo je da nema veze sa novim clanovima toliko, njima je jedino rizicno slati dok ih ne cujes na telefon jer se jedino tad uzobilje
 
au sad mi trazi broj od kupca -.-
sta je sa ovim ljudima
ne moze da se pomiri da nije kupio
 
Jedno iskustvo za nepoverovati.

Stigne SMS:

Molim vas, pošaljite to i to na sledeću adresu: xxx yyyy i molim za broj računa da uplatim.

Ja odgovorim porukom sa brojem računa, i čim legne , šaljem.

Sledeća poruka: Plaćeno EBAnkom, javite kad pošaljete.

Javio sam kad sam poslao, i broj za praćenje. I dobio : Hvala najlepše i to je bilo to ....

Eh, kad bi svi bili ovakvi .... :) :)
 
Evo ja sam bas juce uzeo flat za asus laptop preko kp-a. Covek ima 200+ ako ne i vise pozitivnih ocena, pa rekoh nece me zaj. za 10€, kazem mu isto tako posaljite broj racuna da uplatim, lakse je i vama i meni... Sve ok proslo, jutroos he stigla roba.
 
Jedno iskustvo za nepoverovati.

Stigne SMS:

Molim vas, pošaljite to i to na sledeću adresu: xxx yyyy i molim za broj računa da uplatim.

Ja odgovorim porukom sa brojem računa, i čim legne , šaljem.

Sledeća poruka: Plaćeno EBAnkom, javite kad pošaljete.

Javio sam kad sam poslao, i broj za praćenje. I dobio : Hvala najlepše i to je bilo to ....

Eh, kad bi svi bili ovakvi .... :) :)


Što za ne poverovati?
Sa mnom bi imao otprilike takvu komunikaciju, a ja sam baš večeras dogovorio prodaju 3 LP-ja + učiniću čoveku uslugu, pošto je iz Makedonije, da kupim za njega još jedan LP i pošaljem mu bus-om zajedno sa moja 3.
On meni šalje pare bus-om (na poverenje), ja njemu kupujem ploču (isto na poverenje).
Sve je stvar procene (i njegove, ali i moje).
 
Kad smo vec kod iskustva sa prodavcima, da li je neko kupovao od Miodraga sa KP? Covek ima ubedljivo najjeftinije S5 u ponudi, a prodaje ih u vakum pakovanju uz izbor dodatakao. Znaci prodaje od klot telefona u vakum pakovanju 355e do full pakovanja u kutiji sa svim dodacima za 425e.
Prosto mi neverovatno kako je neko nekada lupio za robu upakovanu termo skupljajućom folijom da je vakum pakovanje... kao i to da se sada taj izraz vakum pakovanje odomaćio, i da je taj način pakovanjs garancija kvaliteta, i da je proizvod ne otvaran. A termo skupljajuće folije za pakovanje ima gotovo na svakom ćošku, u različitim kvalitetima...
 
Poslednja izmena:
Zna se sta se podrazumeva pod "vakum" pakovanjem, ja to ne zovem vakum vec neotpakovano. Znaci ti prvi da preseces one folije ili nalepnice na pakovanju.
 
@probotzor
Eto sad vidis da problemi zavise od ljudi, inace samo da znas pod prijavom prevare (nemora da postoji kontakt preko KP) mozes zlonamerno bilo kome ugasiti nalog ili on tebi, nazalost meni se desilo od nepoznatog lica, toliko o KP! ili o nasem mentalitetu sve jedno

Nije mi jasno ,kako je ovo moguce.
 
Nije mi jasno ,kako je ovo moguce.

Lepo sve veci broj prevara u javnosti, reaguju i bez dokaza na "casnu rec"... nekom nesto crkne nakon mesec dana i eto ode nalog, cak sto je smesno isti tvrdi da je kolega za njega kupio a ja znam da sam odavno isti predmet prodao pre mesec dana, KP zahteva da resim spor sa stranom koja je klinknula na prijavu na dnu stranice, navela samo moj br mobilnog koji se vidi javno i ti sad vracaj nekom pare koga uopste neznas... smesno, meni nalog netreba toliko i ne pada mi na pamet da mi iko iznudjuje pare na silu... licno znam kako se ophodim za reklamacije pogotovo ako licno preuzmu i testiraju tu tek nema rasprave ako me zovu nakon par dana

Zato i nikad nisam davao one blesave garancije od 1-3 meseca (na rec) kao sto naki rade da navuku bolju cenu pa posle otvore drugi nalog pa jovo nanovo, ali vidim isto se pise

Takodje ja ne preporucujem da se kupuje od istih kad vide da neko napise radna garancija 3 meseca (naravno bez papirne za polovnu stvar), ja sve muljatore teski sto ih znam, na rec ti daju i 6 meseci samo da dobiju kes... smesno a ima ih sve vise!
 
Poslednja izmena:
Ljudi smanjite dozviljaj. Naravno da je SVAKI srpski sajt za prodaju - sajt za prevarante. Srbi su prevaranti. Nije to uopste ni vic, ni fora, kad uvek nekog srbina preko pitaju za neku foru kako da nesto ucare i prevare.

Gde god ima masovne ponude, ima i kukolja, ima i prevaranata i lopova.

Svako od nas moze da odradi "kafanamarkovic" u svakom trenutku, pitanje je ko ima stomak za to, i ko gazi po ljudima do cilja, a ko hoda medju ljudima kao covek.
 
Ljudi smanjite dozviljaj. Naravno da je SVAKI srpski sajt za prodaju - sajt za prevarante. Srbi su prevaranti. Nije to uopste ni vic, ni fora, kad uvek nekog srbina preko pitaju za neku foru kako da nesto ucare i prevare.

Gde god ima masovne ponude, ima i kukolja, ima i prevaranata i lopova.

Svako od nas moze da odradi "kafanamarkovic" u svakom trenutku, pitanje je ko ima stomak za to, i ko gazi po ljudima do cilja, a ko hoda medju ljudima kao covek.

Bas tako.
 
Svako od nas moze da odradi "kafanamarkovic" u svakom trenutku, pitanje je ko ima stomak za to, i ko gazi po ljudima do cilja, a ko hoda medju ljudima kao covek.

Uopštavanje je pogrešno i nedopustivo.
Nisu svi Srbi prevaranti (evo, npr. nisam ja, a znam još dosta drugih koji isto nisu), a ovo gore što sam kvotovao je suština - svako bira šta će i kako će, da li će da bude prevarant ili prevaren.
 
ni ja nisam,a i vrsio sam kupoprodaju sa dosta ljudi i niko od njih isto nije prevarant
tako da ima postenih
 
sta ima bilo ko ako vara bude provaljen i nikad vise nemoze da posluje.
 
Mislis? Aj proveri malo temu Limundo i postove o UjceMika recimo...
 
Prevaranata ima svuda,a covek se kroz iskustvo uci.
Po mom misljenju trebala bi drzava malo da urdi to polje.Al eto ona ne postoji od 1941.:)
 
Poslednjih desetak dana pokusavam da kupim neku obicnu graficku kartu na KP. Nadjem jednu, dogovorim se porukama i telefonom za slanje ali kad sam ocekivao informaciju da je poslao on javi da je odustao od prodaje posto drugar hoce.

Posle nadjem drugu kartu, opet dogovor telefonom i porukama. Nije stigao u subotu da posalje, ne radi post ekspres. Isto popodne slucajno primetim da je dao jos jedan oglas za istu kartu a kad sam video da je iz jednog od velikih gradova na sajtu post ekspresa nadjem da je mogao subotom da preda posiljku na devet mesta. Pitam ga o cemu se radi i dobijem objasnjenja u skladu sa ukupnim jajarskim ponasanjem. Posto vise nisam imao ni trunku poverenja otkazem kupovinu. On, posto je dusa od coveka mada funkcionalno nepismen, kaze da mi nece dati negativnu ocenu iako sam ga izradio i to dokazuje citirajuci tri moje poruke u kojima potvrdjudjem kupovinu. Nije uspeo da shvati da sam odustao posle objavljivanja jos jednog oglasa i lazi da kod njega ne radi pst ekspres subotom.

Na kraju kontaktiram treceg i dogovorim se za kupovinu. Posto je kupio novu kartu mora da promeni i napajanje pa da ga sacekam nekoliko dana da on to uradi. Odmah po postignutom dogovoru on podigne cenu karte u oglasu...

Ne mogu da verujem koliko jajara ima u ovoj zemlji.
 
Porast broja jajara direktno je proporcionalan padu standarda, uvek bilo i biće.
 
NEma... i sad cemo tako do sutra ?
Ah da, nema veze sa temom
 
@xakep
Subotom mozes predat realno do max 11 sati realno zbog guzvi... mozda nije stigao da ti posalje, meni je licno vec dosta onih ste mo zovu do 5 do 12 i traze slanje odma, ali dogovor je dogovor
 
Poslednjih desetak dana pokusavam da kupim neku obicnu graficku kartu na KP. Nadjem jednu, dogovorim se porukama i telefonom za slanje ali kad sam ocekivao informaciju da je poslao on javi da je odustao od prodaje posto drugar hoce.

Posle nadjem drugu kartu, opet dogovor telefonom i porukama. Nije stigao u subotu da posalje, ne radi post ekspres. Isto popodne slucajno primetim da je dao jos jedan oglas za istu kartu a kad sam video da je iz jednog od velikih gradova na sajtu post ekspresa nadjem da je mogao subotom da preda posiljku na devet mesta. Pitam ga o cemu se radi i dobijem objasnjenja u skladu sa ukupnim jajarskim ponasanjem. Posto vise nisam imao ni trunku poverenja otkazem kupovinu. On, posto je dusa od coveka mada funkcionalno nepismen, kaze da mi nece dati negativnu ocenu iako sam ga izradio i to dokazuje citirajuci tri moje poruke u kojima potvrdjudjem kupovinu. Nije uspeo da shvati da sam odustao posle objavljivanja jos jednog oglasa i lazi da kod njega ne radi pst ekspres subotom.

Na kraju kontaktiram treceg i dogovorim se za kupovinu. Posto je kupio novu kartu mora da promeni i napajanje pa da ga sacekam nekoliko dana da on to uradi. Odmah po postignutom dogovoru on podigne cenu karte u oglasu...

Ne mogu da verujem koliko jajara ima u ovoj zemlji.
Koristi KP poruke za te škakljive stvari i insistiraj na njima . Em ćeš moći da mu daš ocenu (ako ti odgovori porukom ) , em ćeš imati crno na belo , ćega će i dotična jajara biti svesna ...Ne može da škodi - može da koristi .
 
Evo i ja da podelim od malo pre....
Imam oglas za xperiu z1c cena 250, lik mi salje,pre par dana, poruku oce da se menja za htc one m7 cena mu stoji 180, ja reko moze, kapiram da oce da doplati mada to ne navodi, posle par dana promeni cenu sa 180 na 250 a posle par minuta opet koriguje cenu na 260, posaljem mu poruku da li to znaci da ja njemu treba da doplatim, on odgovara "ma jok glavu za glavu", kazem mu da je neozbiljan sto menja cenu telefona i na kraju mi posalje objasnjenje: "e sine zaboravi zamenu,vidis da zezas,ja kad naletim na dobar tel koji mi se svidja i ako imam fa doplatim odredjen iznos ja spustam cenu trenutnog telefona,a ako se taj tel proda ja vracam cenu na satru,e sad ako ta cena varira to je sve do trzista...tako da druze pozdrav ". Ispade da ga ja zavitlavam....
 
Zbog toga nikakve zamene, a ako idu zamene, prvo pitanje je odmah direktno i da se sve zna preko poruka, ko doplacuje, ko salje prvi?
Obicno ako imas 100tnak ocena na KP, a on manje, ide uvek onaj sa manje, to se vecini ne svidja, tako da otpadaju zamene skoro uvek osim ako niste iz istog grada.
 
@hucklebone
Ja bih recimo odmah izdeklamovao : Ako to znači da ćete doplatiti razliku od 70€ , smatraću da je ponuda poštena . Ne , bez zezanja , odgovor na ponudu , sa svimim mogućim sitnicama , da se izbegne (namerni , zlonamerni) nesporazum , i da se posredno kaže : " u ovim stvarima sam ozbiljan i preozbiljan " .

Da ovo za lično i iz istog mesta stoji .
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno