Šta je novo?

Kupujem prodajem

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ja sam kupio 10ak telefona do sad i samo je jedan se pokvario za godinu i nesto i zamenjen je posto u servisu nisu mogli da poprave. tako da nije istina da su svi sverceri isti i da ne vazi garancija. cak sam i 2 televizora tako resio.
 
A zašto neko ne ode sam do Mađarske i kupi telefon?

Sent from my x600
 
zato sto mora da plati put i 27% vecu cenu pa da se smara sa papirima za povracaj pdva.
 
Dobro bre, ljudi, kod kog svercera da ja sada uzmem jedan TV od 32"?
:p
 
Dobro bre, ljudi, kod kog svercera da ja sada uzmem jedan TV od 32"?
:p

Ja sam uzeo kod Kornel Televizori. Pise da se kao dobija poklon (zidni nosac) uz tv. Poklon nije stigao. Prodavac mi je rekao da ce poslati ponovo cim kuriri vrate, medjutim nije nikada poslao. Sa tv-om je sve uredu sem sto izbija malo svetlost pri donjoj ivici u sirini jedno 5 cm, ali meni ne smeta.
 
Poslednja izmena:
I šta je tu dobro? Isplaio te za nosač, izbija svetlost po donjoj ivici 5cm po širini. I još ga preporučuješ.

Verovatno si mu dao i pozitivnu ocenu.[emoji47]

Logika je ekstra, tipa: opali ti bez razloga dva šamara a ti kažeš "super lik lupio mi dva šamara, a ladno mogao četiri".
 
Poslednja izmena:
Kakav kanal snabdevanja takva i usluga.
 
Upravo!
 
Onda se ja cudim odakle im pozitivne ocene.Nemogu da verujem sta ja ovde citam preporucuju prevarante svasta :)

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Ja sam TV kupio preko Xbox republike. Preporučujem Nindžu za saradnju. Što se reklamacija tiče, imao sam problem sa NAS om, koji sam rešio sam. Da nisam uspeo, čovek od kog sam kupio, mi je napisao "ok...prati stanje pa javljaj ako bude pogorsanja ...resicemo...reklamiracemo". Sve u svemu, zavisi na kakvog prodavca naletiš.
 
I šta je tu dobro? Isplaio te za nosač, izbija svetlost po donjoj ivici 5cm po širini. I još ga preporučuješ.

Verovatno si mu dao i pozitivnu ocenu.[emoji47]

Logika je ekstra, tipa: opali ti bez razloga dva šamara a ti kažeš "super lik lupio mi dva šamara, a ladno mogao četiri".
Problem je što ga je ispalio za nosač. Samo to i ništa više!

Izbijanje svetlosti je problem panela i javlja se kod svih IPS televizora ma gde bili kupljeni i na modelima od preko hiljadu evra. To ni kod nas za reklamaciju ne prihvataju.
Eno u temi o zaštiti potrošača je čovek imao slučaj da je svetleo TV kao božićna jelka pa mu nisu prihvatili reklamaciju. Morao čini mi se da ih tuži da bi isterao svoje.
 
I šta je tu dobro? Isplaio te za nosač, izbija svetlost po donjoj ivici 5cm po širini. I još ga preporučuješ.

Verovatno si mu dao i pozitivnu ocenu.[emoji47]

Logika je ekstra, tipa: opali ti bez razloga dva šamara a ti kažeš "super lik lupio mi dva šamara, a ladno mogao četiri".

To izbijanje se jedva primeti i to samo kad je ceo ekran crn. Kao prvo ja nisam ni znao sta je poklon, ali me je lik pitao da li mi je kurir isporucio i nosac. Rekao sam da nije a on je odgovorio kako ce poslati ponovo jer je greska nastala kod kurira. Od tada ja nisam vise imao prepisku sa njim jer mi nosac nije potreban. Dobio sam TV, radi odlicno, da kucnem o drvo. Nisam hteo da saljem nazad tv i reklamiram jer nemam volje ni vremena za tu zajebanciju. Dao sam pozitivnu prodavcu, nije on pravio TV, vec je LG kriv.
 
Nema garanciju kad je uzet u inostranstvu, nije kupljen :) Ko zna kome je uzet :d
 
zato sto mora da plati put i 27% vecu cenu pa da se smara sa papirima za povracaj pdva.
Ima jeftinih Shoping tura ili Banja+ shoping, pa posle mesec dana ode opet u banju ili po salamu i sir i dođe ga jeftinije, d.vidi put....
Ja BiH tako uradio, makar za telefon, za tv Ipak treba neko na carini.

Sent from my x600
 
Ja sam predlozio da se organizujemo nas par i da odemo (kupimo sta kome treba), ali nista od toga.

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk
 
Vise se isplati ici u saturn u austriji jer su cene dosta jeftinije od madjara. Al krastavac dosta je dalje. Al ako ide 4 coveka razlika za gorivo je minimalna
 
Problem je što ga je ispalio za nosač. Samo to i ništa više!

Izbijanje svetlosti je problem panela i javlja se kod svih IPS televizora ma gde bili kupljeni i na modelima od preko hiljadu evra. To ni kod nas za reklamaciju ne prihvataju.
Eno u temi o zaštiti potrošača je čovek imao slučaj da je svetleo TV kao božićna jelka pa mu nisu prihvatili reklamaciju. Morao čini mi se da ih tuži da bi isterao svoje.

Sasvim tačno.
I ja sam kupio svoj 32 lcd Samsung pre dve godine, preko čoveka koji ih donosi iz Mađarske i bez obzira na njihovu garanciju, generalno sam znao da je to jedna vrsta lutrije pa kako se zalomi.
Za sada se ne žalim, platio sam ga tada oko 80 evra manje nego što je koštao kod nas.
Čovek je bio ljubazan, dovezao ga iz Novog Sada besplatno, nemam više njegov oglas u bukmarku ali mislim da se zove Dragan.
 
Poslednja izmena:
^^ pa tek tako necete nista da ustedite :)

Zato sverceri i postoje.
 
Znam da nije neka ogromna ušteda ali ispalo je dobro i kupio sam isti televizor za 320 umesto za 400 evra ovde u radnji.
Da je bilo nešto skuplje, verovatno ne bih rizikovao, mada uvek je bolje kad ti sve radi dobro, jer i sa garancijom koju dobiješ kod zvaničnih dilera mnogi se nisu usrećili, samo ovde na benchu sam se naslušao dosta horor priča.
 
Ja sam uzeo lcd lg 55inc preko ovih madjara za 800€ koji je kod nas bio preko 1000€. Uredno sa sve garancijom koja vazi u Srbiji. O kom hororu vi pricate nije mi jasno. Covek ti donese tv instalira upali ako je sve ok platis dobijes garanciju i vozi.
 
Ja tada nisam dobio garanciju koja važi u Srbiji i u slučaju kvara, trebalo je da se javim prodavcu, da on odnese u servis pa mi vrati nazad ali srećom nije mi zatrebalo.
Ako sada možeš za sve televizore iz Mađarske ostvariti garanciju kod nas, to je sjajno.
Horor priče su vezane baš za naše zvanične dilere i njihove garancije i nije vezano samo za tv uređaje, nego gneralno za tehniku.
Sećam se dobro iskustava koje su ljudi imali sa nekim "renomiranim" radnjama, da sad ne imenujem ovde.
 
Ja mislim da samo Lg Srbija uvazava garanciju iz Madjarske. Za samsung i ostale nisam siguran.
 
Ja sam uzeo lcd lg 55inc preko ovih madjara za 800€ koji je kod nas bio preko 1000€. Uredno sa sve garancijom koja vazi u Srbiji. O kom hororu vi pricate nije mi jasno. Covek ti donese tv instalira upali ako je sve ok platis dobijes garanciju i vozi.
I sad ako si ti imao pozitivno iskustvo sa jednim od njih i svi drugi bi trebali /morali takođe da imaju pozitivna iskustva, bez obzira od kog "Mađara" kupili, jel tako?
Takva generalizujuća razmišljanja su mi uvek bila posebno zanimljiva...

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Brate lepo procitaj sta sam napisao. Pun oglas ovih kao sto sam ja od njega kupio. Vi pojedinci kao da namerno zelite da trgujete sa svakim zarad 20€ ustede. Svi ozbiljni trgovci dostavljaju tv na kucnu adresu i daju overenu garanciju.
 
"Brate" lepo sam pročitao, zato sam te i pitao to što sam te pitao - pričaš o sopstvenom super iskustvu i čudiš se horor iskustvima drugih, jedino je otvoreno pitanje zbog čega ti je nejasno o kakvom hororu pričaju. Njihova lična iskustva se razlikuju od tvog - easy like that.

To što neko dotera TV na adresu, instalira ga i on ne radi ne znači da možda neće za par meseci da se pokvari. A to opet ne znači da tada neće da bude problema sa nekim prodavcem. Jednostavno mnogo ljudi, mnogo različitih iskustava...


Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja lepo napisah moje iskustvo. Dobijes garanciju i tv taman da radi dok on ne ode sta ima njega vise da cimas. Nosis u ovlascen servis gde vazi madjarska garancija. Sta tu nije jasno. I sta vam je tu bilo ko kriv. Pogotovo prodavac.
 
Šta tebi nije jasno u komentaru da ako je tvoje iskustvo bilo OK ne mora da znači da i iskustvo drugih bude OK? Otud i horor priče, jer ljudi kupuju i kod drugih prodavaca, ne samo kod jednog.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno