Šta je novo?

Kupujem prodajem

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Znaci ipak sam bio u pravu, sto to volim, mislim mnogo je providno paranoja i to, ali sam se i setio da je lik sa Zlatibora kao i "ovaj" sto bi da kupio i ovaj mob.
Joj dragi boze cega sve ima, sad je on ispao onakav kakvog je hteo da napravi prvog lika koji je na kraju i odusta od biznisa sa njim.
I mogu reci da lik uopste nije pogresio.
Zamisli da saradjujes(da prodas nesto) ovom liku nasem "kolegi" sa foruma, pa to brate samo da se samoubijes posle iz zasede.
 
takodje sad vidim da oba slucaja pominju full paket - punjac+kabl+slusalice
 
drugar okachio oglas da prodaje neki fon za 215e.
evo kakvu je ponudu/poruku dobio :D

o_O ovog lika treba izbegavati.

a kad počinje skype sesija, od trenutka kad krene da pakuje telefon pa do sutradan :) znači, dva dana na skype-u, nema spavanja, snima se i dok si u wc-u da tamo slučajno ne zameni telefon, nema spavanja, ne gasi se svetlo, prodavac ruke mora da drži sve vreme ispred sebe, na sebi sme da ima samo donji veš i to tesno pripijen da tu ne može da sakrije neki krš telefon...

Ovo zvuci kao neka epizoda south parka :D.
 
Tema je kupujemprodajem a ne bench oglasi, koje ni nije dozvoljeno komentarisati. Iako vam se brišu postovi ne zapitate se zašto, nego i dalje pišete off topic postove.
 
Ima li neko loseg iskustva sa Madjarima, srpskim Madjarima, ili kako ih vec zovu..?
Do sada sve sto sam citao su pozitivna iskustva, a izgleda da sam medju retkima koji imaju lose. :(
 
U medjuvremenu je trajala prepiska izmedju mene i prodavca..
Ukratko- fali komponenta u kucistu.
Napisacu vise kroz dva-tri dana, kada se situacija, nadam se, resi. Jer ne bih da kompromitujem i (po svemu sudeci do sada) lazno optuzujem prodavca. Meni licno deluje da je kurirska sluzba mesala prste. Ali ne bih za sada vise pricao.
 
Snimati unboxing i gotovo... Pogotovo kad je veća vrednost.
Sent from Lumia 535 using Tapatalk.
 
"poslednja cena ?", ako nisam dobio ovu poruku minimum 20 puta poslednjih 10-ak dana, a stavis fiksno, naglasis da je cena fiksna. Nemoguci su neki ljudi.

Ima li neko loseg iskustva sa Madjarima, srpskim Madjarima, ili kako ih vec zovu..?
Do sada sve sto sam citao su pozitivna iskustva, a izgleda da sam medju retkima koji imaju lose. :(

Ja verujem da ce ti poslati ili resiti sa kuririma, jer ako pakovanje nije otvarano verovatno su samo zaboravili da ti posalju, a ako je otvarana imaju ugovor oni sa sluzbama proverice. Ja jos nisam naisao na nekog ko je imao problema, ili ja a imao sam preko 15 kupovina ove godine kod oba "madjara".
 
Poslednja izmena:
У Новом Саду има један продавац који продаје неисправне хард дискове, скенере, усб модеме, мини пекаре, фритезе...
Зове се Борис.
Налози на КП:
NS Tehnika (блокиран)
Bocko88 (блокиран)
Boban (активан)
Boris tehnika (активан)

Сам себе оцењује. Када прода нешто, више се не јавља на поруке. Воли да се налази код главне поште. Више је људи преварио. На купинду је исто блокиран.
Поднео сам кривичну пријаву, али тужилаштво је веома лењо! Мрзе их да раде. Не знам што постоје!

Имам све његове податке, али нећу јавно о томе.
 
"poslednja cena ?", ako nisam dobio ovu poruku minimum 20 puta poslednjih 10-ak dana, a stavis fiksno, naglasis da je cena fiksna. Nemoguci su neki ljudi.



Ja verujem da ce ti poslati ili resiti sa kuririma, jer ako pakovanje nije otvarano verovatno su samo zaboravili da ti posalju, a ako je otvarana imaju ugovor oni sa sluzbama proverice. Ja jos nisam naisao na nekog ko je imao problema, ili ja a imao sam preko 15 kupovina ove godine kod oba "madjara".

i ja isto dobijem pre neki dan poruku "koja je zadnja cena"
onda objasnim coveku da sam napisao da je fiksna i da mogu eventualno da mu je spustim za visinu troskova koje ce imati za postarinu i uplatu novca
naravno nije vise ni ulazi na kp, jer poruku nije ni procitao
 
i ja isto dobijem pre neki dan poruku "koja je zadnja cena"
onda objasnim coveku da sam napisao da je fiksna i da mogu eventualno da mu je spustim za visinu troskova koje ce imati za postarinu i uplatu novca
naravno nije vise ni ulazi na kp, jer poruku nije ni procitao

Pročitao je, stiže na mail.
 
@Joker vam brise postove vec 5x...sta mislite dokle ce?
 
Igleda da bez poena ne može da se reši ništa. Biće kandidata za 7 ili 14 dana odmora.
 
Još jedna prevara na KP-u:

"Šraf umesto Samsung S4 telefona".


Uz saglasnost s prevarenim, stavljam prepisku s njim, koju sam danas vodio. Kupio sam supruzi od njega polovan S3, pa ga pitao jer poslao telefon i evo odgovora:

Ako neko ima neki savet, koji bi čoveku mogao pomoći? Slobodno neka napiše.
 

Prilozi

  • Još jedna prevara na KP-u.png
    Još jedna prevara na KP-u.png
    72.4 KB · Pregleda: 395
Veza u policiji, ili provlacenje po medijima, treceg nema.
 
Prevara

Evo i mene na forumu, verovatno cu od vas nesto nauciti. Mene je prevario ovaj doticni Dragan. Policija za sad ne reaguje, tuzilac odbio, kaze 8500 nije velika suma. Traze od mene da sam pokrenem postupak. Videcemo sutra sta ce reci kad odnesem izvestaj od k.p-a sa i.p adresama, posto su to trazili.
 
8500 za s4? To je odmah na startu moglo da ti bude sumnjivo. Nije da branim tog prevaranta ali ipak za te pare nema s4.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Zato im je i poslao sraf,da nadomeste nedostatak. Ili to ili dasku.
 
Ljudi kao da traze da budu prevareni,ne znam sta bih drugo rekao.Ja za nekoliko godina koliko kupujem i prodajem preko kp nikad ni najmanji problem nisam imao,ali sam sebi postavio neke principe kojih se pridrzavam i to je to.

Sent from my Nexus 5X
 
8500 za s4? To je odmah na startu moglo da ti bude sumnjivo. Nije da branim tog prevaranta ali ipak za te pare nema s4.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
To je to, ljudi hoce da prodju jeftinije pa to po pravilu uvek bude skuplje, nazalost.
Meni je zao zato sto je neki kr@ten prevario coveka koji je nazalost zbog toga sto je imao toliko da odvoji za ono sto bi zeleo pa ga povuklo to sto bi dobio i prevladalo razum koji ce reci da za tu lovu realno ne moze da se kupi S4 bar ne koji je legalan tj nekraden i u dobrom stanju.
Takve neke stvari i skuplje se kupuju razumom ne zeljama.

Sent from my ONE PLUS 3 using Tapatalk
 
Na stranu lakovernost, tuzilac nije imao na osnovu cega da odbije, jer je po sluzbenoj duznosti duzan da goni sve iznose preko 5.000 dinara. Cemer od drzave, nije ni cudo sto je prevaranata svakim danom sve vise.
 
Da smanjili su sa 15000 na 5000 pa mi je cudno da nije reagovao na ovu prevaru.

Sent from my ONE PLUS 3 using Tapatalk
 
Ljudi kao da traze da budu prevareni,ne znam sta bih drugo rekao.Ja za nekoliko godina koliko kupujem i prodajem preko kp nikad ni najmanji problem nisam imao,ali sam sebi postavio neke principe kojih se pridrzavam i to je to.

Sent from my Nexus 5X

Nisu u pravu. Kada bi pohapsili sve prevarane, i držali u zatvoru dok ne plate (+ još 30 dana), a dan raučanali 100 dinara, više prevara ne bi bilo.
 
Slažem se.
Što reče Jericho, nije pravno rešeno.
Lopovima su odrešene ruke, lov u mutnom.
Mislio sam da se pravno ne tereti do 15.000din.
Ranije je bila ta cifra.Koliko vidim sada je spuštena do 5000din.
Nemaju gospoda interes da se bakću sa sićom.
Nekome je 5000din mesečni dohodak.
 
Tako je smanjili su ali izgleda u praksi bas i ne rade tako po zakonu.

Sent from my ONE PLUS 3 using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno