Šta je novo?

Kupujem prodajem

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Izvinjam se nije mi bila namera da krsim pravila .
 
Procene su zabranjene na forumu ;)
 
Po meni je trenutno šverc najmanji problem, živimo u zemlji gde većina "moli Boga" da se ne razboli i gleda kako da preživi. Šta mislite koliko je država izgubila na ukidanju carina za motorna vozila ili na manjoj naplati poreza na ista vozila sa lažnim fakturama ? Ili ako pričamo o Subotici gradu gde policija, carina i mafija rade zajedno godinama. Pa kod nas je već duže vreme glavni biznis ukradi od državnog budžeta što više pošto se to ne sankcioniše jel budžet je novac svih nas...

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Šverc je samo posledica alavosti države i uvoznika. Da su cene približne kao u okolnim zemljama, ne bi ga ni bilo. Dokle god su tako velike razlike, biće ga. Silom se neće nikada rešiti.
Kako će neko da odluči; da plaća harač ili pak da uštedi i da praktično nema garanciju, njegova je lična stvar.
 
Hajde da se ne vrtimo u krug non-stop jer kraja neće biti.

Da li neko misli da je šverc ok, ili ne, je potpuno nebitno.

Takodje je nebitno ko i gde kako kupuje i šta radi u rl.

Ono što je bitno je da je mod napisao da o švercu više nema diskusije, nema preporuka, a pogotovo nema veličanja šverca i švercera pa hajde da to bar u ovoj temi poštujemo.

Što se mene tiče nadam se da će tu zabranu sprovesti i kroz pravila foruma.

Jedni drugima smo verovatno užasno iritirajući, i sa suprostavljenim stavovima gde su obe strane 100% ubedjene u ispravnost svojih stavova mira neće biti.

Gore nego rasprava o politici, shvatanju patriotizma istoku ili zapadu, veri. Kao i u svim navedenim temama i u švercu je ogroman novac u pitanju i nije mesto na benchu da se o tome raspravlja.
 
Занимљиво искуство од малопре са КП:
имам оглас на КП за комплет ам2+ машину са ценом од 30€. Пита ме лик која је задња цена за једну сиромашну породицу... Спустим цену, одговорим да је уплата унапред, лик ми се захвали и поздрави.
Неки ме ђаво наведе да га потражим мало, и сазнам име и презиме, и да има сервис рачунара у једном месту у централној Србији а по његовим оценама видех да је трговао само рачунарском опремом. Питах га да ли му рачунар треба за ''сиромашну'' породицу ХХХХХХ (наведем његово презиме)... Када сам добио одговор од њега, почела ме гристи савест што сам био неповерљив и помало безобразан. И таман сам се почео колебати, кад он мени даде позитивну оцену... Ево и наше преписке:
siromašna porodica.jpg

Немам појма шта да мислим...
 
Ono što je bitno je da je mod napisao da o švercu više nema diskusije, nema preporuka, a pogotovo nema veličanja šverca i švercera pa hajde da to bar u ovoj temi poštujemo.
Kao i u svim navedenim temama i u švercu je ogroman novac u pitanju i nije mesto na benchu da se o tome raspravlja.
Apsolutno! Ali ne samo u ovoj temi, nego u svim. Što da se druge razlikuju?
U drugim temema se preporučuje kupovina telefona od švercera na KP, preporučuju "pozdani" šverceri koji daju "garanciju", priča o sajtovima koji šalju telefone u EU bez poreza da bi se onda ti isti preneli (prošvercovali) ovde, pa onda priče kako da se poruči telefon u CG da dođe bez carine i opet prenese (prošvercuje) ovde. Kad neko okači temu ili info o npr. Tesla telefonu, odmah se pronađe koji je Kinez u pitanju i daju ideje kako da se poruči iz Kine (po mogućnosti da dođe bez dodatnih dažbina).
Tamo je to OK, a ovde, u temi koja barem po svom nazivu potencijalno naviše može i doći u kontakt sa švercom i švercerima, da bude zabranjeno. Zabraniti lepo priče o švercovanju na celom forumu i to je to, najpoštenije.
 
Poslednja izmena:
Ne postizavamo.
Poručivanje sa aliexpressa npr je potpuno legalno, kog zapadne carina zapadne.
Organizovan kriminal sa uvozom TV je čist....kriminal.
 
Занимљиво искуство од малопре са КП:
имам оглас на КП за комплет ам2+ машину са ценом од 30€. Пита ме лик која је задња цена за једну сиромашну породицу... Спустим цену, одговорим да је уплата унапред, лик ми се захвали и поздрави.
Неки ме ђаво наведе да га потражим мало, и сазнам име и презиме, и да има сервис рачунара у једном месту у централној Србији а по његовим оценама видех да је трговао само рачунарском опремом. Питах га да ли му рачунар треба за ''сиромашну'' породицу ХХХХХХ (наведем његово презиме)... Када сам добио одговор од њега, почела ме гристи савест што сам био неповерљив и помало безобразан. И таман сам се почео колебати, кад он мени даде позитивну оцену... Ево и наше преписке:
Pogledajte prilog 213208

Немам појма шта да мислим...

Ispravan covek, srecom ga nisi napusio previse na nevidjeno.
 
Slažem se, nego sam hteo reći malo je nelogično kako ovde se ne bi trebalo preporučiti kupovina npr. telefona od švercera na KP (što je isto organizovan šverc) a u temi o telefonima se to svakodnevno radi, pa čak i preporučuju šverceri poimenično.
Verovatno je slična stvar i sa delovima foruma o drugom hardveru i sl.
Ali OK, šta je tu je, ako je zabranjeno, neka tako bude.
 
Poslednja izmena:
Ali zašto si onda ubacio u isti koš priču o kineskim telefonima i naručivanju iz kine, kao i smanjivanju troškova prilikom naručivanja ( iako se ama baš svaki uredno carini ) ?
 
Upravo za svaki proizvod poručen sa neta iz Kine ili gde god se uredno plati porez, carina... Tako da je svaki uvežen legalno tj. ima carinsko poreklo.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Zato sam i pitao, svako ima neki svoj interes rekao bih, pa navlači vodu na svoju vodenicu. Ispade sad problem ako se obelodani kojeg kineza je rebrendirao CT. Možda najbolje da se marvi ukine internet, onda će valjda svi biti srećni.
 
Kako se ovde carini ako naručim sa Kineskog sajta koji šalje u npr. Austriju? A kad tako poručim, radim to samo iz jednog jedinog razloga; da ga prošvercujem ovde. Takvih preporuka u delu foruma o telefonima ima na stotine i vrlo često se o tome piše.
O tome sam pisao, a ne o poručivanju direktno za Srbiju. Niti o vodenicama.
 
Poslednja izmena:
Pa dobro, ako je u Austriji već platio carinu, greota da dvaput plaća. A sigurno je platio, je u eu nema zezanja.

Sent from my x600
 
Takvih je slučajeva da nabrojiš na prste jedne ruke, sasvim je druga stvar švercovati šlepere robe. Da se ne lažemo nema šanse da taj tamo neko ode kolima i prenese preko granice 1-2 televizora, šleperi sa takvom robom prođu granicu dnevno. Dnevno sam u prilici da vidim kada kuriri brzih pošti isporučuju po pola kombija tehničke robe, stotine kilograma milki, mesa... Iz mađarske I to svakodnevno. Običan čovek, pošten teško da uveze nešto više robe a da ga ne oglobi carina. Išao sam u Nemačku da uveze auto na sebe, tamo za 15 minuta registrovao na svoje ime, uzeo izvozne tablice, uradio izvoznu dokumentaciju na njihovoj carini, ali na carinarnici u Subotici sam prošao golgotu zato što sam sa autom hteo da uvezem i četiri felne sa Zimskim gumama koje mi je prodavac dao uz auto. Napinju carinici pa ne može u auto koji se uvozi da ima bilo koje druge robe u njemu, te nemam papire za felne...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kako se ovde carini ako naručim sa Kineskog sajta koji šalje u npr. Austriju? A kad tako poručim, radim to samo iz jednog jedinog razloga; da ga prošvercujem ovde. Takvih preporuka u delu foruma o telefonima ima na stotine i vrlo često se o tome piše.
O tome sam pisao, a ne o poručivanju direktno za Srbiju. Niti o vodenicama.
Taj član je uneo za svoje potrebe 1 telefon. Nije krivična odgovornost. U najgorem slučaju prekršajna ali ne znam da je neko zbog toga ikada prekršajno odgovarao.

Pritom je išao da poseti strinu i familiju u austriji, ili čekao druga nedeljama da dodje u Srbiju, i pritom ga verovatno maltretirao da ubacuje karticu u taj novi telefon...haha

Porediš obične ljude i kriminalce.

Da naruči 20 telefona tako (a ne vidim da se takve preporuke dele), pa ih prošvercuje u Srbiju, može se desiti da ozbiljnije nadrlja.

Kada govorimo o švercerima iz Hu, govorimo o organizovanom kriminalu sa milionskim EUR mesečnim obrtom a ovde sada ti banalizuješ toliki biznis poredjenjem sa nekim ko jedan telefon "prošvercuje" / "unese" u Srbiju za svoje potrebe.

Sa druge strane, gomila drugih članova pravdaju kriminalno organizovanje višemilionske EUR mesečne vrednosti siromaštvom?

Zar je moguće da ne razumeš razliku?
 
Poslednja izmena:
Nešto danas gledam KP, neka nova imena reklamiraju nove TV, polovnih koliko voliš.
 
U bre sto ste ................................................................................................................................

Ziveo av i pdv


Smorili ste i mermer,odmorite malo,koga zabole za vas prosvetljeni lik

Svako ce ciniti kako mu drago a vi davite svoje blize-ako hoce da slusaju ekspoze
 
Pretpostavljam da ti plaćaš porez na zaradu ostvarenu putem referal sistema sa prodavcem iz Kine iz tvog potpisa?
Da, oštetio sam budžet Srbije za referal prihod za 1.5 telefon mesečno x broj meseci koliko postoji tema.

Bravo, uhvatio si kriminalca!

U pravu si, kupovina švercovanog TV-a je opravdana. Case closed.[emoji2]
 
@Ilion
U pravu si i slažem se da nije isto kada neko za sebe prošvercuje jedan telefon da bi uštedeo i kada se to radi na visko organizovanom nivou sa hiljadama komada.
Taj deo posta gde sam to pisao jesam preterao. Mada, opet, može i to da se gleda kao igra velikih brojki...
Prvi deo je dobar, odnosno poređenje ove i teme o telefonima. Tamo se naširoko preporučuju prodavci sa KP. Recimo, do te mere da ako je neko kupio npr. Nexus 5X od operatera i to napiše tamo, pa rizikuje da bude ismejan što je "lud" i bacao pare, odnosno što nije kupio od "pouzdanog" prodavca sa KP koji daje "garanciju" (inače, verovatno isti prodavac koji uvozi i televizore ili računare i sl). Pošto ne treba reklamirati šverc u ovoj temi za recimo TV i računare, rekao sam da bi bilo logičo ne reklamirati ga ni u drugim za telefone i sl.
 
Poslednja izmena:
Da, oštetio sam budžet Srbije za referal prihod za 1.5 telefon mesečno x broj meseci koliko postoji tema.

Bravo, uhvatio si kriminalca!

U pravu si, kupovina švercovanog TV-a je opravdana. Case closed.[emoji2]

Nisam pitao za obrazloženje, pitao sam za jednostavno "da" ili "ne"... Ako je odgovor "ne" što pretpostavljam da jeste, ne razlikuješ se u očima zakona mnogo od onih koje napadaš. Razlika je što oni ne rade u tvom interesu a ti radiš pa je tebi to ok.
 
@desp
Opšte ludilo se ne može odjednom iskoreniti druže.

Nije realno.
 
Poslednja izmena:
Nisam pitao za obrazloženje, pitao sam za jednostavno "da" ili "ne"... Ako je odgovor "ne" što pretpostavljam da jeste, ne razlikuješ se u očima zakona mnogo od onih koje napadaš. Razlika je što oni ne rade u tvom interesu a ti radiš pa je tebi to ok.
Krenuo sam da pišem odgovor pa sam odustao. [emoji2]

Menjam potpis u :
Guilty as charged/Busted
 
Samo odabrani imaju čast da lagano krstare preko granice Srbija - Mađarska ;)

Kad bilo ko drugi iole hoće da uštedi i sam za sebe odradi neku kupovinu pa se uputi, naiđe na zid i problem. Zaista je svaka dalja priča suvišna o švercu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno