Šta je novo?

Kupujem prodajem

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja sam ga pitao koliko traje pri maksimalnom osvetljenju.

Pitanje je krajnje,da tako napisem neozbiljno.

Sto ga nisi pitao za koliko sekundi podize skajp pri dizanju sistema.

Sto ? Pa moras to da znas,pobogu,pa dajes svoj novac za to.

Da skratim,zato ti i nije odgovorio,a ne bi ni ja.
 
Pri tom je to Skajp pitanje je problem koji se moze resiti za 1 minut - a ovo sa maksimalnim osvetljenjem je urnebesno, treba da provede par sati blizu kompa ne bi li ispratio kada ode u stand-by. Samo retko uzaludan covek (ili neko ocajan da proda) bi ovo proveravao, cak pre deluje kao provokacija, nego kao ozbiljno pitanje.
 
Pa moze da mu odgovori da nema pojma, i to je pristojan odgovor.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
I da rizikuje negativnu ocenu zbog toga?
 
Zar može negativna ocena da se da ako nije obavljena kupoprodaja?
 
A sajt zna da li je obavljena kupoprodaja?
Čim razmeniš poruke možeš da daješ ocenu..

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
I da rizikuje negativnu ocenu zbog toga?
Zbog cega da dobije negativnu?

Zato sto mu odgovori da nema pojma?
Svakako bi obrisali tako glupu negativnu ocenu.

Zar može negativna ocena da se da ako nije obavljena kupoprodaja?
Naravno da moze.
Sta mislis kako oni imaju preko 1000 ocena bez ijedne negativne...zickanjem :)

I taman on nakupio lepu cifru i neda da mu je iko kvari.
A ti imas pravo da ocenis i komunikaciju a ne samo prodaju.

Kad vidis da ima neki nebulozni broj ocena bez ijedne negativne to govori u prilog da nisu realne.
 
Poslednja izmena:
Dakle ko god ima veliki broj ocena bez ijedne negativne, to nije realno? Zanimljivo.

Negativnu ne bi dobio zato sto bi napisao "nemam pojma", vec zato sto to moze biti konkurent koji zeli da mu oslabi ugled; ili prosto provokator, jer je pitanje cudno, kao da ga je pitao "koliko treba bateriji da se napuni kada se skroz isprazni". Prosto nece covek da rizikuje i da se smara sa brisanjem potencijalne negativne za nekog ko u startu deluje neozbiljno.

I meni se ne desavalo da mi ne odgovore na pitanje, i cudio sam se nekulturi, ali otkako sam ovde video sta se sve desava (a i poznavajuci los mentalitet naroda), vise se ni ne raspitujem KP porukama, vec SMS-ovima ili pozivom.
 
Nije pitanje cudno sa stanovista onoga koga zanima odgovor.
A nije cudan ni odgovor jer covek prodaje polovnu robu i sasvim sigurno nije sedeo 5 sati za svakim racunarom koji prodaje.

Ja samo kad se setim koliko puta mi samo postave najgluplje moguce pitanje: "sto prodajete?"
I nikad me nije mrzelo da dam odgovor.
 
koliko se samo ljudi plaši da kupi polovnu robu.... "a zašto on to prodaje?" ", zašto bi ga prodavao ako je dobro, to sigurno ne valja čim on to prodaje"

99% ljudi koje poznajem kupujue isključivo novo i koriste dok mogu, pa onda ili bace ili odlože i opet kupe novo. nema ni prodaje ni kupovine polovnih stvari. sile nema da ubediš čoveka da kupi polovno.

a sa druge strane ima ljudi koji bi da kupe polovno i plate znatno jeftinije, ali su oprezni kao da kupuju buldožer, a ne ram memoriju.
 
Poslednja izmena:
Pa iskreno meni uliva neko poverenje kada znam od koga kupujem. Kod nas su ljudi spremni da te prevare za 500 dinara i iz tog razloga treba biti oprezan.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Hahaha,pazi kad sam za 500 dinara i jedini put bio prevaren na kp.Kupio bateriju za s3 a tip mi ladno uvalio bateriju za kineza i pravi se lud,probao da ga kontaktiram,cekao da mu lupim negativnu a onda napisao kako nije znao da ima kineski s3,da bi vratio pare da mu nisam lupio negativnu bla,bla,bla....Pozvao ga sa drugog broja za drugi predmet,narucio,normalno nisam preuzeo i tako tri puta na tri adrese,on platio postarine i na kraju sam mu poslao sms da nije tesko biti fin.Naravno,popi....zdeo samo tako

Послато са LG-D855
 
Hahaha,pazi kad sam za 500 dinara i jedini put bio prevaren na kp.Kupio bateriju za s3 a tip mi ladno uvalio bateriju za kineza i pravi se lud,probao da ga kontaktiram,cekao da mu lupim negativnu a onda napisao kako nije znao da ima kineski s3,da bi vratio pare da mu nisam lupio negativnu bla,bla,bla....Pozvao ga sa drugog broja za drugi predmet,narucio,normalno nisam preuzeo i tako tri puta na tri adrese,on platio postarine i na kraju sam mu poslao sms da nije tesko biti fin.Naravno,popi....zdeo samo tako

Послато са LG-D855

ahhahahahhahahahhahahhahhahahh koj si ti car :D
 
72db1b9ce2e58d31da1b17ae0812e583.jpg


Kontam ja i ovaj smo mogli slobodno da razmenimo negativne ocene, a nismo trgovali;-)

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Hahaha,pazi kad sam za 500 dinara i jedini put bio prevaren na kp.Kupio bateriju za s3 a tip mi ladno uvalio bateriju za kineza i pravi se lud,probao da ga kontaktiram,cekao da mu lupim negativnu a onda napisao kako nije znao da ima kineski s3,da bi vratio pare da mu nisam lupio negativnu bla,bla,bla....Pozvao ga sa drugog broja za drugi predmet,narucio,normalno nisam preuzeo i tako tri puta na tri adrese,on platio postarine i na kraju sam mu poslao sms da nije tesko biti fin.Naravno,popi....zdeo samo tako

Послато са LG-D855


Bravo, tako se skoluju prevaranti.
 
Iko iskustva sa "igre-konzole" sa kupujem prodajem ? Radim narudzbinu za PS4 1TB + Igra. Jeste da covek ima 500 pozitivnih ali sam skeptican jer sam pre 3 godine bacio 16,000 dinara na PS3 konzolu koja nije radila i to kada sam jedva imao para da priustim sebi pa mi niko iz poste nije izasao u susret. Ako neko ima iskustva, zahvaljujem da mi kazete.
 
Iko iskustva sa "igre-konzole" sa kupujem prodajem ? Radim narudzbinu za PS4 1TB + Igra. Jeste da covek ima 500 pozitivnih ali sam skeptican jer sam pre 3 godine bacio 16,000 dinara na PS3 konzolu koja nije radila i to kada sam jedva imao para da priustim sebi pa mi niko iz poste nije izasao u susret. Ako neko ima iskustva, zahvaljujem da mi kazete.
Raspitaj se i malo i vidi da li imas nekog drugara ili poznanika da cesto salje posiljke neka firma ili tako nesto, i pitas ga da li moze kod njega da stigne da posiljka, naravno posaljioca zamolis da posalje brzom postom koju uglavnom on koristi, kada posiljka stigne drugar zamoli kurira da otvorite paket i pogledate da li je sve uredu, kurir ce u 99% slucajeva izaci u susret jer rade svaki dan.

Nadam se da si shvatio na sta sam mislio :)



Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Njemu treba tudje iskustvo sa konkretnim prodavcem, sigurno nece kurir da ceka dok neko povezuje konzolu i testira je.
 
Njemu treba tudje iskustvo sa konkretnim prodavcem, sigurno nece kurir da ceka dok neko povezuje konzolu i testira je.
Nisam ni mislio na to ali ako kupuje novo dovoljno mu je 5 min da proveri sta ga interesuje, mene je kurir čekao 10 min dok sam proveravao polovan telefon, jer je svakako za to vreme knjižio pakete koje treba da posalje.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Ovo se zovu djubrad koja misle da smo usli u eru "silovackog kapitalizma"....

Prosto mi nedostaju oni Rusi sa pocetka 2000-ih, koji ne znaju sta je cenkanje i prosto ne kupe nista u Turskoj :D
 
Nisam bas najbolje razumeo. Ti podrzavas ove pajsere koji nude ponekad i 50% manje od navedene cene.
 
Nisam bas najbolje razumeo. Ti podrzavas ove pajsere koji nude ponekad i 50% manje od navedene cene.
To je trgovina.. Svi mi gledamo kad nesto kupujemo da platimo sto manje, zar ne? Na prodavcu je da bezobrazno male ponude iskulira ili prihvati ako mu odgovara.. A realna cena svakog proizvoda je onolika koliko je kupac spreman da plati, bila ona velika ili mala po tvom misljenju. Dzaba ti da prodajes proizvod i 90% manje od realne cene ako to niko nece da kupi. Takav je svet trgovine.
Pozdrav i nadam se da neces ovo shvatiti zlonamerno.


Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
roba je vredna koliko su kupci kao celina spremni da plate, a ne jedan selja koji glumata nesto, a nije ni svestan koliko je prost...
idi u prodavnicu kod komsije i ponudi mu za hleb 25 dinara, pa kad kaze da je 40, ti mu ponudi 20.... lupice ti samar i isterace te napolje, ali ti si spreman toliko da platis i jos si i bezobrazan...


jos ovaj gore sto mi nudio, kaze toliko imam a treba mi!!! a pogledam mu ocene, sve neke gtx980-ke i slicne komponente... idi kupi za 15.000 onda
 
Poslednja izmena:
Nije to nikakav buvljacki mentalitet, covek lepo objasnjava kako trgovina funkcionise.
 
dzabe se prica ovde bilo sta...forum je prepun seljaka koji su dvaput u zivotu prodali rezervni tocak na buvljaku u ritopeku, pa su umislili da su vrsni biznismeni i poznavaoci trzista
da ne govorim da su strucnjaci za svaku stvar na svetu koja se prodaje...

a onda isti ti u ulozi kupaca poprimaju sasvim drugu formu, pa posle kukaju kada ih normalan prodavac ignorise

@bakara

tako ne funkcionise trgovina, vec ucena, prisila i nasilje
 
Poslednja izmena:
Vec smo pokretali tu temu, i ja nemam nameru da se prepirem sa tobom...

Ja sam u trgovini preko 20 godina, sve se uvek dogovara, i dogovaralo se, bez toga nema trgovine.

Evo ja sam prodao stvar prekljuce, stavio sam cenu 450e, nije me niko zvao, osim jednog sto je odmah nudio 330, na kraju sam njemu i prodao, i ne osecam se prevareno.
Mesec dana pre toga sam stvar od 1350e kupio za 810e, jednostavno se javio covek i rekao nakon 6 meseci bezuspesne prodaje i na mojih odmah ponudjenih 800 rekao daj bar 810 i obavismo trgovinu. I sam covek rece da sam ti bar odmah prodao a ne da 6 meseci gubim vreme.

Nema u trgovini nikakvog casti, postenja i poverenja, sve se dogovara odmah na licu mesta i apsolutno uvek moras da pazis da te ne prevare a ne da trgovinu baziras na osnovu necije preporuke.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno