Šta je novo?

Kupujem prodajem

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
to nije trgovina, u trgovini postoje pravila i zavisi od gomile aspekata i oblasti

to sto se praktikuje ovde je smejurija, a kupci i prodavci zbog toga dobijaju neverovatnu slobodu i samopouzdanje da budu maksimalno bezobrazni....
samo zato sto odem i zamenim gumu na kolima ne znaci da sam automehanicar, isto tako vazi i za prodaju na dodjes mi dodjem ti

druga je stvar sto ovaj narod trgovinu nije video dalje od pijace, pa mu je to referenca

isto tako, kupovina i prodaja povoljnije dobijaju sasvim drugu konotaciju kada su obe strane kulturne i principijalne

ljudi ovde misle da samo zato sto su krocili na buvljak, bio on fizicki ili elektronski, prestaju da vaze svi zakoni i pravila, a maniri su nesto sto nikada nije ni postojalo

takodje, ljudi samo kukaju da je sistem los i da ako je vec sve tako, onda to treba i iskoristiti, a niko nece da podje od sebe i postane malo bolja osoba, jer se nikada nece promeniti sistem, dok se ne promene oni koji ga sacinjavaju i koriste
 
Poslednja izmena:
Nisam bas najbolje razumeo. Ti podrzavas ove pajsere koji nude ponekad i 50% manje od navedene cene.
Ne, bas naprotiv... smatram da su djubrad. (naaravno, ako pocetna cena nije nesto tipa 2000e za S5 :D)

@bakara, u Nemackoj je do negde 2002/3 bilo zakonom zabranjeno da se cena menja vise od 3% u cenkanju :) (naravno da to nema veze sa oglasima, vec sa pravom prodajom)
 
Poslednja izmena:
to nije trgovina, u trgovini postoje pravila i zavisi od gomile aspekata i oblasti

to sto se praktikuje ovde je smejurija, a kupci i prodavci zbog toga dobijaju neverovatnu slobodu i samopouzdanje da budu maksimalno bezobrazni....
samo zato sto odem i zamenim gumu na kolima ne znaci da sam automehanicar, isto tako vazi i za prodaju na dodjes mi dodjem ti

Veruj mi, veliki trgovci su mnogo bezobrazniji nego ovi sto na KP nude 30% nizu cenu.
 
nek ponudi on kao covek, neka kaze "moja ponuda je xxxx, ako vam odgovara, ili se javite kada vam bude odgovarala", ja cu reci hvala,imacu u vidu...

a ne kao poslednji smrad, uz drskost...
 
razumem ja to sve, ali zovimo ih onda pravim imenom, posto to trgovci nisu
Na zalost takvi su najbolji trgovci, oni fini obicno propadaju.

I na kraju, uvek je bolje da dobijes neku ponudu nego da ne dobijes nikakvu, pa sam odluci da li ponuda odgovara ili ne.
Najlakse je odbiti.
 
ja njega nisam okacio ovde zbog ponude, dobijam ja svakodnevno ponude za razne stvari, od pristojnih ljudi.... nego pogledaj njegov nacin iznosenja ponude, prava pajsercina
 
ja njega nisam okacio ovde zbog ponude, dobijam ja svakodnevno ponude za razne stvari, od pristojnih ljudi.... nego pogledaj njegov nacin iznosenja ponude, prava pajsercina

Pa sta ti ocekujes na eBuvljaku? :D Ja stavim graficku na oglas za 45e, s' tim sto je ta kartica bila od 60e pa sve do 80e po oglasima (nerealni ljudi naravno). Dakle realnu cenu stavim, i ljudi me bez blama pitaju da li moze za 25e, 30e.... Najpametnije je da im uopste ne odgovaras, verujem da uzivaju u ciganisanju....
 
Pa ljudi racunaju da uvek moze da se smanji 10ak EUR ili 10ak %.

Ali ovi koji idu na vece razlike, cist bezobrazluk.... jos se meni jedan ljuti sto sam mu spustio slusalicu ;)
 
Pa ljudi racunaju da uvek moze da se smanji 10ak EUR ili 10ak %.

Ali ovi koji idu na vece razlike, cist bezobrazluk.... jos se meni jedan ljuti sto sam mu spustio slusalicu ;)

To jeste, ali kad vec stavis cenu ispod svake, zasto nude kao da je neispravno? :D I ako je u pitanju nesto sto kosta 40-50e, nije u redu spustati cenu za vise od 5e, to je neka tolerancija za postarinu recimo, ali kad nude 50% od cene to je po meni uvreda...
 
Slazem se, hocu reci - ne postavljate niske cene :D
 
Imam jedno pitanje za vas tacnije primer:
Zelite da kupite X proizvod neke realne cene od 1000e.. Nadjete prodavca koji prodaje X proizvod koji vas zanima i zainteresovani ste da ga kupite. Prodavac prodaje taj proizvod za 300e, recimo da prodavac ne zna realnu cenu tog proizvod. Pitanje glasi:
a) Da li bi vi kupili taj X proizvod za 300e koliko prodavac trazi?
b) Rekli bi prodavcu da je realna cena 1000e i platili bi taj iznos od 1000e

Ja se izvinjavam ako sam ikog uvredio mada mislim da nisam.
Jednostavno ako radite tj zivite od trgovine morate biti fleksibilni jer najgore je kad vam je novac zarobljen u robi.

Mislim da me je @bakara razumeo sta sam napisao.. Prijatno Vam vece zelim.


Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
ovaj tvoj primer veze nema ni sa cim sto je pisano na prethodnim stranama
 
Ali bas nikakve. Pri tom robu koja kosta 30% realne cene preko oglasa najverovatnije nikad ne bi ni kupio, jer bi je u startu odbacio kao prevaru.
 
Ali bas nikakve. Pri tom robu koja kosta 30% realne cene preko oglasa najverovatnije nikad ne bi ni kupio, jer bi je u startu odbacio kao prevaru.
Naravno da ima. Ovo je primer nerealne cene kao sto se prica o nerealnim ponudama.. Ista stvar samo obrnuta pozicija.
Kao sto sam rekao, taj hoces da kupis, video si ga, sve je u redu sa proizvodom.. Ne radi se o prevari niti bilo sta slicno. Uzmimo da prodavac ne znam realnu cenu...

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
Uvek mozete blokirati nekog korisnika.
Doduse on moze onda da se osveti pa da naruci telefonom i ne preuzme paket, recimo :).
 
+1 @ Jericho.

@Saruman, poredjenje u tom slucaju bi bilo da ti ponudis 150e ili 200e. A ne da li bi kupio za 300e ili ne ;)
 
@alfaunits poredjenje je da se ljudi ljute kad im neko ponudi malu sumu za njihov proizvod od realne.. A isti ti ljudi bi kupili proizvod za malu sumu od realne..

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
opet cu reci, tvoje poredjenje nema apsolutno nikakve veze sa onim sto smo pricali i ne potenciraj pricu u tom smeru

takodje nije isto da ja prodajem nesto za 1500 i neko pokusa da spusti na 300 i kada neko vec prodaje za 300, cak i ako vredi 1500
 
opet cu reci, tvoje poredjenje nema apsolutno nikakve veze sa onim sto smo pricali i ne potenciraj pricu u tom smeru

takodje nije isto da ja prodajem nesto za 1500 i neko pokusa da spusti na 300 i kada neko vec prodaje za 300, cak i ako vredi 1500
Pricam o nerealnoj ceni u odnosu na realnu kao o nerealnoj ponudi u odnosu na cenu..
Ali dobro, ne zelim dalje da se nastavljam.. Zelim svima prijatno vece.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
@alfaunits poredjenje je da se ljudi ljute kad im neko ponudi malu sumu za njihov proizvod od realne.. A isti ti ljudi bi kupili proizvod za malu sumu od realne..
Tesko, za takvu cenu bi bili toliko sumnjicavi da ne bi ni islo u smeru "Da li mogu da zaradim/ustedim".
Ako vidim S6 za 100e, sta cu pomisliti? Original, a covek nema pojma? Ne, vec "dubai replika" ili ne radi uopste :)
 
KP i jeste i nije umece.

Licno mislim da sve ovo sto pricate moze da se resi jednim pozivom prodavcu, odnosno kupcu :)

Prodavac koji prodaje stvar, u sustini zna bitne detalje i mane ako ih ima/nema.
Znaci jednim kratkim razgovorom moze dosta toga da se "utvrdi".

Naravno kome se ne svidja sta cuje, ili se razlikuje opis oglasa i telefonski, ili nesto bude neuverljivo, prosto moze da zaobidje.
 
Tako je.

Može dosta toga da se sazna u razgovoru sa prodavcem, naravno, ako znaš kako da izvučeš potrebne informacije.

A nerealne ponude i šabanski rečnik... Pa šta drugo očekivati od eBuvljaka???? Ja sam se već navikao na sistem funkcionisanja - sve ono što me ne zanima jednostavno zaobiđem, a na glupe i nerealne ponude ne odgovaram.

Inače, najviše volim pajsere koji me pitaju u stilu "druže, koja je zadnja cena?" Nepismenost na delu.
 
Ko prodaje trazenu robu, taj može da se ophodi sa kupcima kako zeli, tacnije da ne reaguje na "zadnja cena" poruke :).
A ovi drugi prodavci moraju i sa takvim kupcima da komuniciraju da bi prodali.
 
Ne mogu da se ne nadovezem na vaše pisanje, ali strašno sam se ismejao kada mi je neki dečko jutros ponudio 30e za telefon za koji sam napisao 45e fiksno. Pa da l je realno na tu sumu više spuštati..

Poslato sa Xperia Z2 pomoću Tapatalk-a
 
Ja cesto prodajem foto opremu i mobilne telefone i imam masu takvih primera. Jedno je kad ti neko na 300e i jos napises fixno pokusa da skine 10-20e a drugo je kad neko posalje poruku dajem 200e odmah dolazim.
 
U bre, nista novo. Moj cale kad prodavao kola na polovniautomobili, stavio bio cenu 3200e, lik ga zove I ladno nudi 2500e. Peugeot 307 je bio u pitanju

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Da podelim i neko moje misljenje sa vama.

Imam nekih 80ak pozitivnih ocena, i jos priblizno toliko pozitivnih koje nisu ocenjene. Cesto menjam graficke karte, volim sve da mi prodje kroz ruke. Prodajem i kupujem i druge stvari, sto iz IT sveta, sto van.

"Svakodnevno" dobijam te bezobrazne, nepismeno-napadne poruke koje uzasno nerviraju, ali se trudim da iskuliram i uvek sam fin, iako mi dodje da bas i ne budem u sledecem slucaju: kada kupac naprasno pri kupovinu neceg kurs evra racuna na 100. Te ponude tipa za stvar od 200e - 20.000 dinara uz konstataciju da je to to, kao da mi ne znamo da evro odavno nije 100 dinara, mi i te kako vredjaju inteligenciju. Dodje mi da im socno saspem po spisku. :)

Normalno cenkanje je OK i tu ne vidim nista lose. I ja se cenkam kad kupujem stvar i obavezno pitam koja je poslednja cena ako vec unapred nije naglaseno da je fiksno. U tome ne vidim nista lose.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno