Šta je novo?

Kupujem prodajem

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
meni su i dalje fascinantni ljudi koji valjaju polovno, svercovano, muvaju, muljaju, krecu se u sivo crnoj zoni, a istovremeno zele da budu tretirani kao trgovci koji drze prestizne lokale sa najfinijom robom.
 
Kako si i gde ocenio da baš i isključivo tebe napadamo?

Btw. meni preprodavci ne ubijaju ništa jer ja ništa i ne prodajem, mada bih voleo da čujem kako si zaključio suprotno.

Elem, ko što kažeš da zaobilaziš oglas sa "fiksna cena" koja ti ne odgovara tako bi trebalo da rade i ostali ali ima i onih drugih kojima to baš i ne znači nešto puno. Verovatno takvi kad vide da negde stoji "zabranjen ulaz" uđu i pitaju zašto je zabranjen ulaz kad kod Pere mogu da uđu bez problema - ili ipak ne?

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
@bmibmc

Ne napadam te, sto bih to radio.
Ne pogadja ga sama slika otpremnice, vec ona+ propratna poruka uz nju :) a i da ga eventualno ne pogađa, meni je zanimljivo, što je i bio glavni cilj

@ed hunter

Ja zelim da budem tretiran jos bolje od prodavaca u prestiznim lokalima sa najfinijom robom. Za uzvrat nudim isto, kupac je tretiran jos bolje nego u tim lokalima ako postuje moje uslove. Briga me za druge, sam odredjujem pravila prodaje za moju robu. Kome se ne svidjaju, njegov problem. Ko misli da moze da nametne svoj stil komunikacije, grdno se vara.
 
Poslednja izmena:
Mene isto izuzetno nerviraju ti koji i posle objasnjenja gule svoju glupu pricu isto koliko i oni koji oglas ne procitaju do kraja ili ga ne procitaju uopste pa pitaju gluposti. Te ljude u startu iskuliram i ne smatram ih za ozbiljne kupce jer smatram da nisu vredni daljeg odgovora. Al najgore mi je to sto se iznerviram zbog ******.

Naravno da moze da pita da li je to zadnja cena, ja mu kazem jeste ili nije, odgovara-ne odgovara, cao zdravo, kraj. A ne da mi salje silne poruke, a ima nekih i koji se uvrede sto neces da mu prodas po njegovoj zamisljenoj ceni.

Evo prijatne situacije od pre par dana. Prodajem parfem neki, zena pitala jel moze za toliko, ja rekao da se nadjemo na toj i toj ceni, ona kaze moze. Sve normalno, bez natezanja.

Inace, sto kaze @fingon82, to je personalno kako ce ko da tretira svoju robu i kako ko zeli da bude tretiran. Pisao sam ranije o mom stavu sa kojim se odredjeni clanovi ne slazu: kad prodajem, robu ne saljem pre uplate, a uvek predlozim licno preuzimanje zbog sebe i zbog kupca. Kada kupujem preko KP(jako retko), nikada necu uplatiti nekome pare na racun pre nego sto posalje i trazicu oglas gde je moguce licno preuzimanje, pa makar bio i skuplji. Jednom mi je decko iz drugog grada uplatio dan ranije sto ja na primer nikada ne bih uradio, ali ja znam da ga ja necu zajebati i naravno, poslao sam mu paket. Neki clanovi se ne slazu sa ovim i njihovo pravo je da se ne slazu, a ja sam sebi najbitniji i kao kupac i kao prodavac tako da me ostala negativna misljenja ne zanimaju.
 
Poslednja izmena:
Ako neko stvarno neće cenkanje, neka lepo napiše da je cena fiksna i da na poruke sa cenkanjem ne odgovara.
Većina tad i ne bi slala poruke kad zna da neće dobiti odgovor, a i ako neko pošalje ignorišeš i gotovo.
I kulturan i nema daljeg nerviranja.

Ako stavimo po strani debatu o cenkanju i trgovini, niko i ništa neće sprečiti nekoga da šalje takve poruke ako je tako naumio, pa je svako kukanje na takve uzaludno.
Ako zaista imaš takav stav o ceni: ili napišeš da ćeš ignorisati i naučiš da to i radiš, ili otvoriš online radnju sa dugmetom "kupi" ili se baviš drugim poslom.
 
Ako neko stvarno neće cenkanje, neka lepo napiše da je cena fiksna i da na poruke sa cenkanjem ne odgovara.
Većina tad i ne bi slala poruke kad zna da neće dobiti odgovor, a i ako neko pošalje ignorišeš i gotovo.
I kulturan i nema daljeg nerviranja.

Pa mi već nekoliko strana pišemo o likovima koji na oglas gde se napiše da je cena fiksna, konačna i da nema cenkanja šalju poruke ili zovu i postavljaju razna pitanja ili daju sugestije kako će oni prodavcu učiniti uslugu time što će mu dati jedno desetak posto manje para a on da se šutira u du*e od sreće što je prošao dobro prodavši po toj ceni...

Za pojedince možeš da napišeš šta hoćeš - ne vredi i to je ono što par nas zove bezobrazlukom i u čemu ne vidimo ni t od trgovine. A ko to vidi kao trgovinu, pa OK...

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Glede "napada". Pod navodnicima je, a post #4098 se meni licno obraca kao da ja saljem poruke. Sreca pa se niko nije nadovezao :d

Na smaracke poruke gledajte kao na spam u inboxu, reklamni materijal u sanducetu, flajere na ulici, telemarketing, reklame na tvu... "Ne, hvala" ili muk sa vase strane cuva vase vreme i zivce. Sve ostalo se svodi na pokusaj uvodjenja reda u saobracaj u Kairu :d
 
OK, taj post nisam ja pisao tako da je jednina u pitanju, mada je nebitno...

Kao što rekoh, ja ne prodajem samo gledam da razmišljam logično tu relaciju, sa What if...

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Opet da se uključim mada me je već smorila tema, jedno isto već duže vreme.

Za sve treba imati stila. Imam drugara. Izuzetno dobro situiranog. Voli da potroši. Voli da uštedi. Cenjka se u butiku čak i ovde kod nas, ne na istoku, ali sa stilom, dobije popust, izadje iz radnje zadovoljan, ostavi gazdu zadovoljnog i nasmejanog. Treba umeti, imati stila, onaj ko ne ume i nema dobiće poruku od tamo nekog "razbijača". Bez obzira na stanje u državi, pismenost, korupciju, bla, bla...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pa mi već nekoliko strana pišemo o likovima koji na oglas gde se napiše da je cena fiksna, konačna i da nema cenkanja šalju poruke ili zovu i postavljaju razna pitanja ili daju sugestije kako će oni prodavcu učiniti uslugu time što će mu dati jedno desetak posto manje para a on da se šutira u du*e od sreće što je prošao dobro prodavši po toj ceni...

Za pojedince možeš da napišeš šta hoćeš - ne vredi i to je ono što par nas zove bezobrazlukom i u čemu ne vidimo ni t od trgovine. A ko to vidi kao trgovinu, pa OK...

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
"Nema cenkanja" i "na poruke sa cenkanjem ne odgovaram" nije isto. Samo stavi ovo drugo i pola dokonih odmah otpada. Ako neko pošalje samo ignorišeš i gotova stvar.
Što reče neko iznad, spam kao bilo koji drugi...
 
Ako je cena niza 20-30e od ostalih, sto ne bi stavio fixno onda?
 
Opet da se uključim mada me je već smorila tema, jedno isto već duže vreme.

Za sve treba imati stila. Imam drugara. Izuzetno dobro situiranog. Voli da potroši. Voli da uštedi. Cenjka se u butiku čak i ovde kod nas, ne na istoku, ali sa stilom, dobije popust, izadje iz radnje zadovoljan, ostavi gazdu zadovoljnog i nasmejanog. Treba umeti, imati stila, onaj ko ne ume i nema dobiće poruku od tamo nekog "razbijača". Bez obzira na stanje u državi, pismenost, korupciju, bla, bla...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

nema tu sta ko da ume

covek je lepo pitao sta ga je zanimao, a dobio pretnje

a eto dao si dobar primer tvog prijatelja

nadje novac put do svakoga, ali mentalitet uvek nadjaca novac

samo zato sto je nesto vama prihvatljivo i samo zato sto se desava povremeno, ne znaci da je to dobro i ispravno

a posto mi deluje da su svi ovde odrasli ljudi, nije mi jasno kako niko ne razume razliku izmedju trgovine i pilicarenja...to bi isto bilo kao da ja uzmem i odokativno nekoj seoskoj radnji predvidjam potencijalni dohodak za sledecu godinu i onda svi to sto ja lupetam zovu ekonomijom -.-

u glavnom ispadne situacija da su oni sa najmanjim primanjima najvelikodusniji i najvise cene tudj rad, jer moraju da cene svoj
 
Poslednja izmena:
Ima svakakvih i trgovaca i kupaca.
Pre dve godine od uvoznika za bosch povučen veću količinu dremel alata i dobijem ekstra cenu, pa rekoh ne treba mi neka zarada već da prodam kompletnu zalihu za kratko vreme. I tako stavim na KP versa tip koji je kod uvoznika koštao 4500 u maloprodaji na KP sa cenom 3200din sa računom i garancijom.

Zove lik pita koja cena, rekoh to je ta cena, kao on meni to mora da mi prodas za 2800 ja se nasmejem i kažem da slobodno može da ode u koju god hoće radnju i da kupi po 4500 din ako mu moja cena ne odgovara. Kad on krenu da mi objašnjava kako sam glup i da ne znam da trgujem, kako ako hoću nešto da prodam po 3200 trebam da stavim cenu od 3500 pa kad on nazove da mu spustim za 200din i da se on traži još 200 din ispod pa da se nađemo tako što ću mu spustiti za 300din ukupno tj. da se nađemo na 3200. Samo sam saslušao zahvalio se na interesovanju i spustio slušalicu.
 
a posto mi deluje da su svi ovde odrasli ljudi, nije mi jasno kako niko ne razume razliku izmedju trgovine i pilicarenja......

Naprotiv, ovde vecina nisu odrasli ljudi nego tinejdzeri ili mladji momci koji misle da zive u svetu u kome vlada fer plej i postenje...

Na zalost, zivot oko nas je surov, a trgovina je *****.
 
trgovina je puna pravila, izucava se u skolama i njome se bave ozbiljni igraci, a ne ranko iz bubanj potoka i ostala ekipa

svi ti losi epiteti koje pripisujete trgovini su zapravo upuceni buvljastvu i pilicarenju, koje svi ovde nazivaju trgovinom
 
trgovina je puna pravila, izucava se u skolama i njome se bave ozbiljni igraci, a ne ranko iz bubanj potoka i ostala ekipa

Naprotiv, postoji samo jedno pravilo: "da nema pravila"!

A po nekom mom iskustvu neki prevejani "Ranko sa bubanj potoka" ce bez problema bolju cenu da dogovori od skolovanog trgovca.

Mnogo gresis kada mislis da je neki skolovani trgovac mnogo bolji od ljudi koji od toga zive, neke stvari se ne uce u skoli.

A opet upoznao sam i skolovane ljude koji su bukvalno azdaje u pregovorima oko cene i gori su od bilo kod pijacnog prodavca.
Poenta je da on prodje sa sto vise kesha u novcaniku, ostalo njega ne zanima.
 
Poslednja izmena:
apsolutno ne mislim da je bolji, ali mi smeta sto se ovde svasta naziva trgovinom
 
Zar mu to ne izadje na isto? :)
 
Obrni okreni iscupati ne moze, tako je to u ovoj prici.
Smatram da je probotzor rekao kako jeste od reci do reci, ozbiljni igraci se skoluju za trgovinu dok ovi nasi pilicari, kakvih je pun KP rade na foru ako prodje prodje....
 
Zar mu to ne izadje na isto? :)

Naravno da ne. Kontaktiraj recimo mene po pitanju nekog mog oglasa, i videces da ima pravila.
Znaci, ima pravila u trgovini :D

Mada, tema jeste malo zamorila pa cu se povuci iz iste. Mislim da sam napisao sve sto sam hteo.
 
Poslednja izmena:
apsolutno ne mislim da je bolji, ali mi smeta sto se ovde svasta naziva trgovinom
Svaka transkacija gde se novac razmenjuje za robu se naziva trgovinom.

(Skolska) definicija:
Pod trgovinom se podrazumijeva komercijalna ponuda robe u zamjenu za platežno sredstvo odnosno novac, ili za drugu robu (robna razmjena).
Prava trgovina postoji samo u slučaju, kad u njoj posreduje treća osoba (trgovac), koja živi od tog posredovanja između proizvođača i kupca.


Svakako je interesantno i ovo:

Трговина је процес размене робе и/или услуга. Назив потиче од словенске речи трг, по некима од грчке речи тргос што би у преводу значило превара. :D
 
Poslednja izmena:
trgovina je puna pravila, izucava se u skolama i njome se bave ozbiljni igraci, a ne ranko iz bubanj potoka i ostala ekipa

svi ti losi epiteti koje pripisujete trgovini su zapravo upuceni buvljastvu i pilicarenju, koje svi ovde nazivaju trgovinom

Svi pričate o nekim pravilima, i pilićarenju, i povlačite tu u vezu likove koji valjaju neku sitnu robu za male pare. Da vam kažem samo, sa strane nekog ko je imao prilike da prodaje i robu/usluge vredne par stitina hiljada evra, a bio sam prisutan i kad su se ugovarali poslovi po par miliona, nemate vi pojma kako se tu tek pregovara, daleko je to od trgovine kako to zamišljate. Svi vole taj popust, vole zapravo da se na neki način osete posebno kao kupac, pa posao od 300-400K zapne zbog stvari od 200 evra, i šta sad oni nisu pilićari jer su veće cifre u pitanju.

Po mom mišljenju postoji vaspitano i nevaspitano ponašanje i tu je kraj. Da neko pita za popust, nije strašno, ako taj neko pređe granicu uznemiravanjem, pametovanjem itd tu se prelazi neka crta. U suštini prodavcima na KP je lako, ti tamo prodaješ nešto što i ne moraš da prodaš, a opet te stiskaju za manju cenu. Zamisli kad sklapaš posao gde kupac zna da ti pravi ogroman promet tipa 20% na godišnjem nivou, da vidiš kako se pilićari, kako pravila padaju u vodu, i isti je i Nemac, i Irac, i Japanac, nema tu pravila.
 
Za pregovore su potrebne 2 strane (ili vise), ako jedna strana izricito napise da nece pregovore (makar radio i na svoju stetu) treba to ispostovati.

Ako neko u oglasu navede samo cenu (bez fiksna, zadnja...) to bi onda znacilo da je otvoren za "pristojne" ponude kupca.
 
ako jedna strana izricito napise da nece pregovore (makar radio i na svoju stetu) treba to ispostovati.

Ako ista ta strana izricito napise da je stvar koja prodaje nova, ima full garanciju i provereno radi, treba i to ispostovati, ali avaj......
 
Najaci su mi ovi oglasi kojih je sve vise i vise....."nov telefon, kupljen 2014 koriscen dok nije pao i pukao displey" ....."telefon u savrsenom stanju stim sto ne radi tac"......odlican telefon, sve super radi, samo je pukao displey i ne radi tac, cuje se zvuk kad se upali"....a cene kao da je u savrsenom stanju, koji su to bolesni umovi.

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
 
Opet da se uključim mada me je već smorila tema, jedno isto već duže vreme.

Za sve treba imati stila. Imam drugara. Izuzetno dobro situiranog. Voli da potroši. Voli da uštedi. Cenjka se u butiku čak i ovde kod nas, ne na istoku, ali sa stilom, dobije popust, izadje iz radnje zadovoljan, ostavi gazdu zadovoljnog i nasmejanog. Treba umeti, imati stila, onaj ko ne ume i nema dobiće poruku od tamo nekog "razbijača". Bez obzira na stanje u državi, pismenost, korupciju, bla, bla...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Ne znam koji su to "butici" koji su voljni da spuste cene. Ja sam pitao par puta kada sam kupovao patike da li moze mali popust ako uzmem dva para za tipa 20k. Oba puta je odgovor bio "ne moze". I to za kesh pricam.
Nek neko napise ako je u Beogradu uspeo da spusti cenu bilo cega u radnji
 
Poslednja izmena:
Verujem da taj njegov drugar kupuje za mnogo vece cifre pa mu zato i daju popust.

Poznajem lika ciji cale ima ozbiljnu firmu i svaki put kad taj decko svrati u radnju, nakupuje stvari za sigurno 70, 80k, provuce karticu, odma mu uracunaju popust, prijatno, dovidjenja, dodjite nam opet. On kupi mozda 3, 4 stvari za te pare jer je skupa radnja u pitanju, ali znaju ga i znaju da ce se vratiti i uvek mu odobre popust, mada ne znam koliki tacno.
 
Evo ovde u de, uglavnom mozes da dobijes popust, lepo pitas itd itd i moguće je bas u radnji da dobijes popust, nikakav problem...
Nije bas svuda praksa da se dobije popust, ali vazi ono, ako ne pitas i ne znaš hoces li dobiti popust, naravno kulturno se lepo pita, pa ako dobijes dobro ako ne opet dobro... Naravno da se podrazumeva popust na garderobu, obuću itd...

Gesendet von meinem GEM-701L mit Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno