Šta je novo?

Kupujem prodajem

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

RaZeR25

Cenjen
Učlanjen(a)
12.11.2010
Poruke
59
Poena
159
E ovako, gledam ti ja oglase na kp i vidim da korisnik Stefan Nenadović iz Kruševca prodaje Powercolor HD 6790 za 6000din, pitam jel može za 5700, kaze on moze, šaljem sutra.

Odem u poštu jer nisam bio kući kad je kurir stigao, platim, preuzmem paket i otvorim ga u pošti i vidim da je unutra HD 5450 a ne 6790, okrenem broj telefona koji stoji na pošiljci i na nalogu, javi se vip govorna pošta.
Pogledam podatke o pošiljaocu i piše Gavrilović Miloš (a ne Stefan Nenadovic), Mesto Gruža, naselje Gruža, ulica Gruža BB.

Pošaljem mu poruku preko KP i kaže da je brat umesto njega slao pošiljku i da je greskom poslao 5450 i da ce mi sutra poslati 6790(u sta cisto sumnjam).
Ja mu napisem da mi da broj telefona na koji mogu da ga dobijem, kaže on kao da ga kartica nesto zeza i da je zato nedostupan.
Rekao sam mu da mi pošalje sliku lične karte i nista posle toga nije odgovorio.

Sad mene zanima kako mogu da mu udjem u trag, i kako je uopste moguce da takve podatke stavi na posiljku? Njemu te pare moraju stici i da bi ih preuzeo mora imati licnu kartu na to ime.


Dodaje Jaksa zbog izvrsnog objasnjenja:

Da ponovimo gradivo:

1. Neispitano - (ispitano i ne radi)
2. Netestirano - (testirano i ne radi)
3. Radilo je u mojoj mašini - (dok nije crklo pa je izvadio i prodaje)
4. Verovatno ispravno - (sigurno neispravno)
5. Stiglo iz inostranstva - (stiglo sa buvljaka, probano i ne radi)
6. Nemam mogucnost da isprobam - (imao je, proverio, ne radi)
7. Verovatno je ok, ne razumem se - (razume se on odlično, probao je i ne radi)
8. Trebalo bi da radi - (trebalo bi, ali ne radi)
9. Kombinacija svega gore navedenog - (potpuno isti rezultat, ne radi)

Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena od urednika:
Prevaren si. Mozes da probas preko KP da dodjes do nekih njegovih podataka ali cisto sumnjam da ti se tu bilo sta isplati - jednostavno receno za**** te. Kako mislis kako je moguce da stavi takve podatke? Pa stavio je prave podatke ali na KP-u je pod nekim alijasom ili koristi tudji nalog - tu totalno nije bitno sta pise. Eventualno da odes u policiju pa da probas, uz neki dokaz, da ga optuzis ili kako vec to ide mada mislim da je tih 50tak evra premalo za bilo cije cimanje i da to moras licno da resavas a cisto sumnjam da ti se isplati...
 
Nije premalo za policijsko cimanje 5700 dinara (plus postarina), vec X puta je receno da je taj zakon o 15 000 minimalnoj steti/kradji promenjen i da je sad 5000, i skoro je bilo u medijima opet kad je neko tako oladio neke ljude, ne secam se za sta, da su iz SUP-a dali savet da svako ko je ostecen za 5+ 000 dodje i prijavi...
 
onda prevaranti lepo mogu da prodaju stvari odnosno varaju za 4999din i milina :D...misilm za njih
 
Ali ti nisi ostecen za ceo iznos posto si dobio slabiji proizvod ili gresim ?
 
ma mozda se stvarno desila greska. sto odmah mracite.

a mozda se naljutio sto si uzeo da mu obaras cenu, pa ti zato poslao slabiju kartu :p
 
@RaZeR25

Što prvo neodradiš info preko pošte
 
Popunuio sam krivicnu prijavu preko KP formulara i poslali su mi njegovu IP adresu, i formular da odnesem u tuzilastvo.
Ne moguce da je greska u pitanju jer je on karticu poslao u subotu a ja je podigao tek u ponedeljak poslepodne, dotle je mogao da skonta da nije prava kartica poslata i da me kontaktira. Izbegavao je svaki vid komunikacije preko telefona.
@Kritika kakve info mogu da dobijem preko poste?
Kartica koju mi je poslao nije cak ni u ispravnom stanju, tako da me je prevario u svakom pogledu.
Oglas je obrisao istog momenta nakon sto smo se dogovorili uz obrazlozenje da ga zapitkivaju stalno oko graficke.
 
ma mozda se stvarno desila greska. sto odmah mracite.

a mozda se naljutio sto si uzeo da mu obaras cenu, pa ti zato poslao slabiju kartu :p

Koliko sam ja primetio, na KP, to obaranje cene se podrazumeva, jer se ljudima ne placa slanje od 300din pored toga sto kupuju. Opasno ciganisanje, i rizikujes (bas kao sto ti kazes) da naletis na nekog morona koji ce da te skrati za 6000 jer si ti pokusao njega za 300...

Oglas je obrisao istog momenta nakon sto smo se dogovorili uz obrazlozenje da ga zapitkivaju stalno oko graficke.

Pa da su ga stalno zapitkivali, ne bi spustao cenu.
 
Poslednja izmena:
Koliko je ocena imao taj clan?
 
Imao je jednu pozitivnu ocenu na KP. Ne verujem da je toliki ***** da bi mi namerno poslao pogresan proizvod zbog 300 dinara manje.
Vidim da mu je provajter Telekom Srbija. Sad me zanima jel mogu oni da odrede koji je to njihov korisnik preko IP Adrese?
Posto su mi sa KP rekli da tuzilastvo moze to da zatrazi od provajdera.
 
Ako je sveze registrovan zaobici u sirokom luku, ocene manje vise, nit ih dajem niti trazim da mi ih daju a prodao I kupio svasta nesto....ali obicno svezi clanovi su uglavnom prevaranti
 
Tamo je obaranje cene obavezno, okacio sam neku ribolovacku masinicu i stavio odmah zadnju cenu. Njih milion se javilo i svi su spustali 500 dinara, uzalud objasnjavanje svakom ponaosob da je nova novcata i da je to cena ispod koje ne idem. Umesto da sam iskusno stavio u startu 500 dinara vise, prodao bih je istog dana. 90% njih pojma nema koja je prava vrednost robe i misle da su napravili dobar posao ako spuste cenu za 5-10%. Klasican buvljak, ko koga za.****.
 
Zamislite situaciju ja hteo da menjam Asus 7950 za Asus MATRIX-HD7970 preko KP lepo napisao coveku koju kartu imam i on mi ladno trazio 50e doplatu:)! Meni bilo cudno pa se obratio za savet ovde na forumu, a mi se dogovorili 99%.
I on covek vidi ovde na forumu i odmah mi javio da se zeznuo mislio da imam 7970 :D
Posle bi ispalo da sam ja njega prevario.

Tako da je sve moguce, ali prijatelju reaguj dok je jos vreme i dok nije digao novac.
 
Ne kapiram sta je problem sa spustanjem cena osim ako nije naznaceno da je cena fiksna. Ja uvek gledam da spustim cenu, razume se ne za nesto od 1000 dinara ali za iznose od 50e ili vise uvek pitam za korigovanje cene - to je moje pravo. Takodje kad god sam nesto prodavao uvek sam spustao cenu ako vidim da je osoba zainteresovana. Sta je tu ciganisanje ili ne - ne znam niti me zanima ali ako ne moram nesto da platim 50e necu i to je to. Ne ulazim u neke rasprave zasto ne moze nize ili slicno vec pitam "da li je moguca korekcija cene" i to je to...
 
To je tipično pecanje. Pecaš, pecaš dok ne upecaš zlatnu ribicu. Ljudi se zalepe za "jeftinu" robu iz neproverenih izvora i eto ti plačke mesto da idu u radnji ili lično preuzmu.......
 
Ne kapiram sta je problem sa spustanjem cena osim ako nije naznaceno da je cena fiksna. Ja uvek gledam da spustim cenu, razume se ne za nesto od 1000 dinara ali za iznose od 50e ili vise uvek pitam za korigovanje cene - to je moje pravo. Takodje kad god sam nesto prodavao uvek sam spustao cenu ako vidim da je osoba zainteresovana. Sta je tu ciganisanje ili ne - ne znam niti me zanima ali ako ne moram nesto da platim 50e necu i to je to. Ne ulazim u neke rasprave zasto ne moze nize ili slicno vec pitam "da li je moguca korekcija cene" i to je to...

A sto onda ne za nesto od 1000 din? Ako mozes da dobijes za 900, sto bi placao 1000? Ili jos bolje, spusti na 300? Da se razumemo, niko ti ne brani da trazis za dzabe to sto je stavljeno na oglas, to je tvoje pravo i ne moras to da naglasavas. U pitanju je obraz, i koliko si spreman da izgubis istog da bi ustedeo 300 din na 100e...
 
u zapadnim zemljama je sasvim normalno cenkanje, tako da ne vidim sta je tu ciganisanje, mozes da odbijes ponudu, mozes da je prihvatis...
 
Nema potrebe da se truje tema nekim besmislenim raspravama, nekome je to ciganisanje, nekome je to normalno, nebitno je. Moja poenta je bila da UVEK treba staviti malo veću cifru jer ljude ne interesuje koliko stvar vredi niti da li je naznačena fiksna cena, moraju da spuste barem malo, valjda da bi sebe ubedili da su dobro prošli, 'bem li ga. Kao na starom buvljaku u Pančevu, kolega mi je skoro pričao da ga je neki dedica kritikovao jer se nije cenjkao sa njim pa ga izjeda to što je možda mogao da mu proda za veće pare :D
 
Inače, lako je registrovati lažni nalog na KP. Ako mislite da je JBMG neka garancija, nije. Neće da prihvati izmišljeni JMBG, ali uradite search u google JMBG i birajte. Uz logovanje sa nekog free wifi-ja usput, rešena je i IP adresa.
Sada sam dao uputstvo za kreiranje lažnog naloga :)
ali ideja je da kažem da ne razmišljate u pravcu da je neko ko ima nalog morao da unese prave podatke.

Ni za podizanje novca od kuriske službe ne trebaju tačni podaci, samo fejk broj telefona na koji te kurir nazove, dok čekaš u kafiću..
 
Od mene do Gruze ima oko 320km, tako da gorivo treba uzeti pod stavku.
 
+ popases krivicnu pa mali nabijeni pandur u podrumu sup-a tebi iskrivi kicmu
 
Rođače, da ima i 1000 ja bih ga našao, nebitno koliko će da košta!
 
Pa nismo svi isti. Ja se recimo za 5-6k dinara u životu ne bih cimao 320km da bijem nekoga, pritom ne znam ni ko je ni šta je. Jednostavno bi me mrzelo. Za ozbiljnije pare normalno, primenjuju se ozbiljnije mere, naravno u krajnjem slučaju.
 
Nije problem meni otici tamo, sednem u kola sa par drugara, nego problem je da li cu uopste njega naci tamo, verovatno mu je to lazno ime tako da bih ga tesko nasao.
 
Vidim da mu je provajter Telekom Srbija. Sad me zanima jel mogu oni da odrede koji je to njihov korisnik preko IP Adrese?

Može bez ikakvih problema da se nađe po IP adresi vlasnik na koga se vodi internet priključak, a prethodno podneseš prijavu kako su te i savetovali, proslede dalje dokument o pribavljanju podataka i stvar rešena što se tiče podataka.

Takođe čitajući dosadašnje prevare "cigle", "cepanica", "crep", a odvijale su se preko PostExpress usluge, negde je rečeno da prilikom otvaranja pošiljke, ako primalac ustanovi da nije dobio ono što je kupio može da obustavi isplatu novca tj. u gore naznačenim slučajevima.

@reboot Možda si dao savet, ali ima tu niz propusta jeste istina da nije teško naći slobodan WiFi i nakuckati kako kažeš lažne podatke, bar ih ima na Google koliko hoćeš, a sam znaš da pre ili kasnije krivac bude otkriven, uvek će biti propust koji će da načini, a taj "hint" oko otvaranja lažnog naloga baš i ne pije vodu kako si ti to lepo objasnio.

Ako misliš da je IP adresa i slobodan WiFi jedino rešenje da neko ne bude uhvaćen...hmmmm grdno si se prevario ima tu mnogo više od onoga što mislis da Chrome npr. ostavlja u pozadini i šta sve beleži *log provajdera, a mogu reći da ni software koji se koristi za prikupljanje podataka nije "Notepad"...
 
Poslednja izmena:
Rođače, da ima i 1000 ja bih ga našao, nebitno koliko će da košta!
+1
Nije stvar u lovi vec pitanje casti . Kada pocnem da kradem i otimam lovu ,ok je da me neko za..be, posto sav svoj novac sam zaradjujem,ne dozvoljavam nikom da me majmunise i zavrce . Naravno ,ne nagovaram nikog da tako postupi,toje licno moj stav.
Siguran sam da bih se potrudio da mu taj kes (ma kolika suma bila) izadje na nos.
 
Tamo je obaranje cene obavezno, okacio sam neku ribolovacku masinicu i stavio odmah zadnju cenu. Njih milion se javilo i svi su spustali 500 dinara, uzalud objasnjavanje svakom ponaosob da je nova novcata i da je to cena ispod koje ne idem. Umesto da sam iskusno stavio u startu 500 dinara vise, prodao bih je istog dana. 90% njih pojma nema koja je prava vrednost robe i misle da su napravili dobar posao ako spuste cenu za 5-10%. Klasican buvljak, ko koga za.****.

Ja zato uvek stavim 500 dinara višu cenu i kada mi obore tačno dobijem onoliko koliko sam i planirao :>

Inače što se tiče kp preko njih ništa od tehnike i sl ne kupujem.
Za to imam bench i gledam da bude u BGu
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno