Šta je novo?

[PS4] The Order 1886

Uspela potraga za dobrom recenzijom :)
 
www.mweb.co.za/games/ViewNewsArticl...-sales-success-shows-reviews-dont-matter.aspx

I've always maintained that in the majority if cases, gamers already know what games they want to buy long before they actually come out and use reviews to affirm those decisions. Unless those reviews are universally contemptuously damning, the public will ignore it. It hearkens back to that lament of my motoring journalist colleague. It really doesn't matter what the reviews say, people will buy what they want to buy. Right now, it would seem that people want to buy The Order: 1886.

Who am I to say they are wrong to want that
?
 
^ Očigledno da gomila ljudi ima isto mišljenje, kada je igra odmah uskočila na prvo mesto po prodaji u UK....
Koliko sam čitao, developeri već rade na nastavku, pri čemu će staviti akcenat na ono što su im korisnici najviše zamerili...
A pošto im je engine više nego dobar ( ma koliko se trudili ovi YouTube gameri da dokažu da je grožđe kiselo ), imaju više nego dovoljno vremena da i to odrade da budu svi srećni i zadovoljni....
Tako da, očekujem, next time this year.... :d :D

O UK tržištu je dovoljno reći da je Aliens Colonial Marines bila najprodavanija igra skoro mesec dana. A svi znamo koliko je ta igra kvalitetna. Ovde je slučaj što se odvija u Londonu ;)
 
O UK tržištu je dovoljno reći da je Aliens Colonial Marines bila najprodavanija igra skoro mesec dana. A svi znamo koliko je ta igra kvalitetna. Ovde je slučaj što se odvija u Londonu ;)

Dobro,
onda ce drugi deo biti najprodavaniji i na ovim podrucjima:

Berlin:

The-Order-1886-Berlin-730x366.jpg

Firenca:

The-Order-1886-Florence-730x364.jpg

Sidnej:

The-Order-1886-Sydney-730x313.jpg

Ono sto je najbitnije da na ovim prostorima ( ukljucujuci i mene ) NIKO ko je IGRAO Order nije dao losu ocenu.....
 
Krenucu ja sutra da igram, pa ce biti i toga :).
 
^^U situaciji kad su hajpovane ekskluzive malo presusile i gde je najbolja igra za PS4 zapravo remaster sa PS3, kod nas gde Sony ima kult Golfa2, vazi ono standardno - a to je ono "nismo se zaj*bali, nismo se zaj*bali" ... :)
 
Poslednja izmena:
Krenucu ja sutra da igram, pa ce biti i toga :).

Cenim tvoje misljenje, jer za razliku od ostalih ti ODIGRAS ono o cemu pricas, i stvarno me interesuje da li ce ti se svideti ili ne .......

@nex

Upravo si izjavio da Driver "vozi" golfa dvojku, te odoh da kupim kokice lagano..... :p :d :d :d
 
Bah, svi mi mozemo po kokice i da sednemo ispred TV-a i gledamo kako se igre igraju same:p
 
Pa i Nex vozi konzolu, pa sta sad. :)

Inace, ja sam odustao jos na pocetku igre jer jos nisam zavrsio Evil Within, ali cim zavrsim evo i ja se bacam na prelazenje. Nadam se da necu (toliko) da se razocaram.
 

+100... s tim sto se ne slazem za stealth. Nije to meni uopste delovalo lose. Mozda nije na nivou prvih Splinter Cell-ova, ali nije vredno pominjanja, pogotovo ne u negativnom kontekstu, a jos "pogotovije" jer postoje cini mi se dva segmenta igre gde je stealth isforsiran (ne smeju da te vide ili si mrtav) u trajanju od 10-15 minuta sveukupno.

Nego, nisam znao da ne mogu da se prekidaju cut scene. To je bas bezveze. Ok je da ne moze prvi put (mada zasto bi i to ogranicavali...?) i ok je da ne mogu one u kojima postoje quicktime zezalice, ali da uopste ne moze...bzvz. Mozda to isprave patch-om. Poslusajte ovaj review obavezno, pogotovo oni koji se razmisljaju da li da kupe igru.
 
Poslednja izmena:
Let's play the order 1886.

Opis mozda sadrzi spoiler.

Juce sam presao the order 1886, evo mali opis sa moje strane.

Igrao ima XVII poglavlja, gde neka poglavlja traju samo par minuta bukvlano.
Citam svuda da svi hvale grafiku u ovoj igrici, meni se uopste ne svidja zbog onog motion blur-a, gde pri kretanju grafika se zamuti, sto najvise smeta prilikom kretanja i pucanja, onda karakteri koji su udaljeni isto se mutno vide :(.
Neko je ovde spominjao kisu u igricu i kako odeca od glavnog lika upija kapi od kise, ne znam da li je to kod mene neki bug ili ne znam sta ali kod mene u kisu, kisa svuda pada samo na glavnog karaktera ne kao da ima neki nevidljiv kisobran :).
Stealth je uzasan ne mozes da ubijes lika kad zelis nego samo kad se onaj trogao napuni (oznaci, kao da ti daje dozvolu e sad mozes) ne znam kako da opisem drugacije onaj ko je igrao zna o cemu pricam :).
Bez obzira sto imas kod sebe oruzje ne mozes da koristis kad pozelis nego kad ti igrica dozvoli to jest kad dodju neprijatelji, sto je previse predictable, nemas ono iznenadjenje u igrici nego unapred znas kad ce se nesto dogoditi sto je jako lose po meni. Isto to vazi i za noz ne mozes da ubijes nekog snjim kad zelis nekog samo u odredjenim delovima igrice.
Samo prica bi mogla da bude bolja, kad se prvi put pojavila ova igrica mislio da ce biti nesto sa vukodlacima, ali bas i nije tako, vukodlaci se pojavljuju samo par puta u igrici i ona tuca/ubijanje snjima je smesna.
Cela igra je jedan cinematic event, sa jako malo gameplaya, jako je ogranicena, po meni i prazna, mogli su bolje da urade, i da ne zaboravim jako je kratka.
Sto se tice kraja igrice to je veliki WTF? momenat, samo sam cekao jos da se pojavi to be continued...buvalno kao da su presekli pricu na pola.
 
Solidna igra.

Igra je tehnicki skoro savrsena. Grafika je fenomenalna(najbolja do sada), frame rate stabilan(samo u 2 scene je bilo padova), ucitavanja kratka, muzika i efekti odlicni. Trud ulozen u igru je vidljiv na svakom koraku (na nivou TLoS i pocetka Infinite-a) i to je verovatno (uz nesnalazenje sa DS4) razlog sto mi je trebalo 10+ sati da predjem igru (zagledao sam u svaki cosak).
Nivoi su izrazito linearni. Nisam ocekivao da ce napucavanje biti ovako dobro odradjeno (meni licno bolje nego u Unchartedu). Oruzja su zanimljiva, hit detection je odlican, AI prosecan. Steta je samo sto su okrsaji sa protivnicima nemastoviti. Okrsaji sa
Likanima
su razocaravajuci, a i ponavljaju se nekoliko puta.
QTE-ova ima dosta .Za divno cudo mi nisu smetali koliko sam ocekivao, mada je steta sto makar nisu ubacili neko granjanje, vec su uglavnom Instant Death. Stealth-a srecom nema previse.

Poslednjih par chaptera (i kraj) su najlosiji deo igre. Meni je delovalo kao da je developerima ponestalo vremena. Prica je prosecna i dosta toga je nerazjasnjeno. Ocigledno je da je dosta toga sacuvano za nastavak.
Igra nema nikakav replay value. Platinum moze lako da se uzme, MP nema, kao ni dodatnih nivoa tezine, a prosto je neverovatno da nije moguce prekinuti sinematike (cak ni prilikom drugog prelaska).

Sve u svemu, moja ocena bi bila oko 7/10. Engine je odlican, svet zanimljiv, tako da se nadam da serijal ima buducnost.
Doduse, igru sam platio 2500d ;). Da sam dao 60e ocena bi verovatno bila nesto niza.
 
Poslednja izmena:
Porediti ovu igru sa the last of us je isto kao poredis jugo sa rolls royce.
 
Au, koliko spojlera u Angry review-u.
Vecina zamerki je na mestu, ali meni zaista nisu smetale tokom igranja(a ocekivao sam da hoce). Mogu da razumem zasto bi neko igri dao 4/10, a mogu da razumem i 9/10.
 
Predjoh i ja konacno.. Moze 7ica.

Evo pisem odmah nakon kraja i utisak mi je kao da su me zaj**ali :). Tokom cele igre ocekujem makar neki rasplet (iako su svi review-evi spoilovali da je na kraju cliffhanger), ali ipak nisam ocekivao ovaj osecaj kao da se igra zavrsila na pola chaptera.. To cak ni klifhengerom ne bih nazvao, vec kao da su pricu onako random presekli na pola. Na svakom koraku se vidi veliki trud i to ti podize ocekivanje i onda kraj ni iz cega.. I bas sam se sad iznervirao zbog toga :). Namerno pisem utisak odmah posle igre, dok se ne smirim :)
 
Planirali su od starta nastavke, kao Assasins Creed.
 
Sony has released a new update The Order: 1886 , which introduces the photo mode . This mode is entered with the number patch 1.02, and is available now.
This can be activated from the menu to pause the game, and allows us to adjust many aspects, and even delete characters environment to photograph the scenes.
 
Posto se sada ljudi za share jako tesko mogu naci (ocigledno dok god igra bude drzala cenu od 60$), jednostavno nece ni jedan nosioc da se javi a cenu sam stavio 3000 din, ja sam fantom i imamo i gosta. Ali nosioca niko nece pa nece, i razumem ih zasto nece, sto je puno - puno je a posle ne mogu prodati ni za 2000 din...

Ali meni se ovo stvarno igra, zavrsim za par dana i to je to, zbog toga molim nekog ko ima nosioca bukvalno mi pozajmi (ne proda) i kada predjem vracam...
Dajem do 500 din za iznajmljivanje.
 
Poslednja izmena:
Imam ja, samo mi reci da li treba nesto i na konzoli da birsem/namestavam ili da ti samo posaljem podatke?
 
Nazad
Vrh Dno