Šta je novo?

[PS4] The Order 1886

mirza82

Slavan
Učlanjen(a)
24.10.2007
Poruke
4,718
Poena
485
Polako ali sigurno se pojavljuju nove igre za PS4, evo jedne.

 
Veoma kratak preview, ali izgleda odlicno. Oficijelni preview-ovi izlaze u utorak popodne, tu ce biti dosta novih snimaka, screenshotova i intevjua. :)
 
Ocajan kvalitet videa za ovakvu igru. Mene privlaci The Order od starta, videcemo jos.
 
Da, tako izgleda esefičnije. Samo još da ubace eliene i horde mod :)
 
Grafika je ko sa filma ali... ja sam posle prvog prikaza ocekivao da ce ovo da bude neka nabudzena open world varijanta na temu AC serijala samo mnogo bolje. A oni su umesto toga skuvali Uncharted/Gears hibrid...
 
Ovo ce biti nevidjeni 'hodnik' shooter... Nznm ako ne ponude neke otvorene i prostranije nivoe nego ovo sad prikazano onda bem ga
 
Taman dok stigne nova makina!
 
Grafika je ko sa filma ali... ja sam posle prvog prikaza ocekivao da ce ovo da bude neka nabudzena open world varijanta na temu AC serijala samo mnogo bolje. A oni su umesto toga skuvali Uncharted/Gears hibrid...

Open world bi verovatno dosta srozao izgled igre, a ovde su objasnili sto se tice izgleda, meni izgleda bolje od svega sto sam do sad video, mislim na celokupni utisak posto sigurno ima igara na PC-ju koje imaju vece texture.
 
Ovo ce biti nevidjeni 'hodnik' shooter... Nznm ako ne ponude neke otvorene i prostranije nivoe nego ovo sad prikazano onda bem ga

Ta "jos jedan hodnik shooter" prica je toliko izlizana i besmislena, da stvarno ne znam odakle da pocnem.

Sve je stvar gejm dizajna, moze igra do sutra da ne bude "hodnik shooter", kao Watch Dogs, pa da i dalje deluje onako kako deluje.

Svaki koncept je dozvoljen i opravdan, treba gledati samo kvalitet. I Half-Life je hodnik shooter, cak je prvi uveo mnoge od principa na koje se tu misli, pa je jedna od najboljih igara ikada.


Te fraze postaju dosadne, kao da vise niko ne zna sta zeli, samo zna da ne zeli "glupi cod, glupi uncharted, glupi gears i glupi hodnik shooter'.

Ne znam sta je resenje, da sve igre budu na nivou GTA po otvorenosti, da sve bude nekii HC RPG ili kao prvi Deus Ex mozda...

Pritom to prica jedna glasna manjina, a najveci broj ljudi uziva u igrama razlicitog tipa.

Postoje stvari koje su dosle do odredjenog nivoa u zanrovima i sad se samo nudi sto bolji kvalitet u okviru toga. Zasto sve mora da bude nesto potpuno novo i neverovatno? Kad se to desi, saznacemo, ali ne mora u svakoj igri i u svakom zanru da se ocekuje nesto skroz novo svaki put. Klasican TPS, sta fali tome? Ne sme i to da se voli? Smorise i ovi sto pisu opise igara, a i svi sa kukanjem po forumima.

I onda odjednom o necemu sto zapravo i deluje drugacije po mnogim pitanjima (kao The Order) pricamo kao o nekom djubretu koje svakog dana izlazi, kao "opet ovo..."


Ovo pisem vise generalno, nevezano za to kakav ce biti The Order.
 
Poslednja izmena:
Grafika je ko sa filma ali... ja sam posle prvog prikaza ocekivao da ce ovo da bude neka nabudzena open world varijanta na temu AC serijala samo mnogo bolje. A oni su umesto toga skuvali Uncharted/Gears hibrid...

Sto nisi gledao E3 2013 gde su developeri jasno rekli "pravimo ovu igru jer ocemo da nadmasimo Uncharted 2. Order 1866 je third person shooter sa dosta akcije i avanturisanja u ratu izmedju ljudi i vukodlaka"?
Iskopah samo ovo na brzaka - https://www.youtube.com/watch?v=x9rbCfAWZgc&feature=player_detailpage#t=157



AC igre prave 1000 ljudi. Ready at Dawn ima 110 developera, i nece napredovati puno jace od toga jer je to nezavisni studio koji moze lako da propadne ako samo jednu losu igru naprave [na svu srecu to se jos nije desio].


Evo i directfeed shotova koje je objavio Polygon pre vremena:
TO1886_WCH_Square_09_2014_05_21.jpg

TO1886_WCH_Square_05_2014_05_21.jpg

TO1886_WCH_Square_01_2014_05_21.jpg

to1886_wch_alley_07_2auovy.jpg


Bice ovo prva igra u kojoj cemo imati CGI-level grafiku gde god da smo. :D Preview-ovi od strane internet sajtova stizu u utorak u 15h po nasem vremenu, bice novih video snimaka i intervjua.
 
Poslednja izmena:
Directfeed screenshotovi, mislim da smo sa ovom igrom opusteno stigli do "playable CGI" stanja u video igrama:

image_the_order_1886-25122-2752_0005.jpg

image_the_order_1886-25122-2752_0011.jpg

image_the_order_1886-25122-2752_0012.jpg

image_the_order_1886-25122-2752_0001.jpg

image_the_order_1886-25122-2752_0007.jpg
 
Nista posebno tu nisu teksture na tim shotkama, ali ima poseban smek i filter boja koji koriste pa sveukupno dobro izgleda...
 
Realno više je cinematic osećaj u 30fps, ali na to su se garant odlučili tek kad su shvatili da je 60fps nemoguće sa takvom grafikom. Pa onda ajd kao da nabacimo i 21:9 format.
 
30fps je standard za video igre, ne verujem da se iko moze zaliti zbog toga jer su skoro sve druge igre iz third person shooter zanra takodje imaju isti framerate [svi gears-ovi, svi unchartedi, alanwake, binary domain, svi max payneovi, resident4-6, tomb raider, svi lost planet, Spec Ops, sve TPS open world igre, itd].
 
Poslednja izmena:
Za konzole jeste standard ;).
 
Nalazimo se u sekciji foruma koji se bavi samo konzolnim igrama. Kome nije jasno kakve su igre na njima, bolje da ne zalazi ovde.
 
Bogami Tomb Raider PS4 ide do 60 u većem delu igre, a kad zagusti pada na 43-44 minimum.
 
Kako merite FPS na PS4?
 
30fps je standard za video igre, ne verujem da se iko moze zaliti zbog toga jer su skoro sve druge igre iz third person shooter zanra takodje imaju isti framerate [svi gears-ovi, svi unchartedi, alanwake, binary domain, svi max payneovi, resident4-6, tomb raider, svi lost planet, Spec Ops, sve TPS open world igre, itd].

Samo da dodam da je TLOU katastrofa u tih "30" fps-a koji su ponudjeni u meniju igre a deluje da se igra zapravo vuce oko 20...
 
Nazad
Vrh Dno