Šta je novo?

GeForce GTX 750Ti Thread

Moja karta, sada već bivša, je GTX750 non Ti sa 5010MHz def taktom za memoriju. Neće više od +500 u MSI AB. A vidim da su na tvojoj Ti kartici Samsung mem čipovi, teoretski bi trebali fino da se OC.
 
Untitled.jpgKupljena od KOLOS clana GTX750 non ti..Fura na +540 memorija i core +222 bez problema.:)
 
Poslednja izmena:
Fino, drago mi je da si zadovoljan. :wave:
 
Prezadovoljan.Za moje potrebe i igranje na 1920x1080 odlicna kartica.
 
Палит

Проверио сам и може да се поручи.

750 - 125е
750Тi - 145e
 
Ima li neko ideju gde bi mogao da se poruci neki Low Profile model, npr. Gigabyte? Tesko da ce ih biti kod nas :(
 
Da li ovde sme voltaza da se dira ili ne sme da se dira?U pitanju je graficka iz potpisa MSI N750 TF 1GD5/OC.Capture.JPG
 
ocigledno da moze,a do tebe je dal' hoces ili ne.
 
Kako se sa tim radi?Mislim dal to postepeno da probam po 10,pa onda probam klokove podizati?
S obzirom da se graficka napaja iz pci-e slota samo.
 
Poslednja izmena:
da,bas tako.probaj da izguglas tutorial bas za 750,ako nema poceprkaj po review-ima da dobijes okvirnu predstavu sta i dokle su ljudi uspevali da je doteraju i pri kojim naponima.
 
Al sve sto sam nasao bilo je vezano za 750ti verziju.A moja je non-TI verzija.
 
Untitled.jpg Evo rezultata iz 3D marka Fire Strike.
 
Meni je danas stigla GTX750-Ti Gigabyte OC 2GB DDR5 black edition.
 
Koji je trenutno najbolji model 750Ti dostupan kod nas? Prioritet bi bila tišina, pa OC mogućnosti.

Za GV-N75TOC-2GI imam OK cenu, Black Edition ne nađoh nigde.
 
Ponovih se pred NG :)

ga-gtx750ti.jpg
 
Nek te lepo sluzi :) samo mi nije jasno sta mu je to 4k jer za gameing na4k je neupotrebljiv :) event u nekom sliju sa gtx 970 :p
 
Jako lepa i dobra karta, samo i dan danas paprena cena. :/
 
Poslednja izmena:
Kako bre paprena :) s obzirom da su oko 120-30e dzabe je :) nudi skoro ko gtx660 i 650boost koje su polovne oko 100:-D
 
Gde u Srbiji ima 750Ti za 120-130e (14-15000din)? :D

A ipak je dosta slabija od te dve, izuzimajuci par novijih naslova. Plus sto se 650Ti Boost tesko nalazi polovna, a kamoli za 100.
 
Nije 130, više je 140€. Ali nije bitno uklopila se u budžet bez većih problema :)

Ali mi se uklapa u koncepciju računara, gledao sam da nađem što tišu i što hladniju karticu za moj miniITX sistem (naglasak na tihu), a da pritom ima dovoljne performanse za 1080p gaming u igricama koje ja igram, bez insistrianja na AA i detaljima na max ako baš ne može (trenutno samo Wasteland 2).
 
Malo utisaka i testova:

Kartica je vrlo kompaktna, bez problema sam je ubacio u prilično skučeno miniITX CM Elite 110.

Izuzetno je tiha i greje se neuporedivo manje od PowerColor 7770 1GB DDR5 GHz Edition koju sam prethodno imao u ovoj konfiguraciji.

Da napomenem da je kod mene u stanu dosta toplo za ovo doba godine - konstantno je 26-27C.

I pored jako ograničenog airflow-a u kućištu i toga da je prednji (i jedini) 120mm ventilator oboren na samo 700 obrtaja u Furmarku kartica nije prešla 65C. Fan podešen na auto i nije prelazio 42% - konačno da imam karticu koja se bukvalno ne čuje dok radi furmark i to noću kad je u stanu mrtva tišina - jednostavno savršeno hlađenje :banana: a da nije neki custom water i sl.

Od testova nisam stigao mnogo toga da pokrenem, sem testiranja u furmarku i malo igranja sa OC-om.

Inače moj primerak je izgleda raspoložen za OC - sa defaultnih Base/boost/mem: 1033/1111/5400 MHz na prvu loptu sam iz MSI AB zabo 1180/1258/6600 MHz i radi bez problema, vrtelo Furmark i heaven 4.0 po pola sata i nema nikakvih problema. Koji su krajnji OC dometi ispitaću neki drugi dan, ali i ovako 14% za GPU i 22% za memoriju deluje solidno.

ASIC quality mi je 82%, a sutra ću doneti kući merač potrošnje da vidim koliko mi se povećala potrošnja, tj. koliko struje vuče.

Za sada jedini bench koji sam radio Unigine Heaven 4.0, 1920x1080, fullscreen, DX11, quality high, tessellation normal, no AA.

Prvi test je stara 7770, drugi 750 na default, treći OC.

uniheaven4.jpg
 
Poslednja izmena:
Gde u Srbiji ima 750Ti za 120-130e (14-15000din)? :D

A ipak je dosta slabija od te dve, izuzimajuci par novijih naslova. Plus sto se 650Ti Boost tesko nalazi polovna, a kamoli za 100.

Kod:
http://www.kupujemprodajem.com/ASUS-GTX-650-TI-BOOST-2GB-DDR5-Garancia-17342779-oglas.htm?filter_id=21975702

http://gpuboss.com/gpus/ASUS-GeForce-GTX-750-Ti-vs-ASUS-GeForce-GTX-650-Ti-Boost

Nisam znao da je bolja boost zaista

kaze da nije fixno :) cenim da bi dao za 110e :p jos asus verujem da se moze naci nesto tipa MSI i GIGA za 100e mada zaista slabo ih ima polovnih...
 
Poslednja izmena:
Ima nas jos koji smo se ponovili :)

Bio sam ogranicen sa izborom, jer je u obzir dolazio samo neki LP model. Galaxy se prvi pojavio, ali ga je tesko naci, Zotac i Gigabyte je moguce naruciti, MSI ga ima u ponudi, ali ga ne videh kao opciju za narucivanje. Obrni, okreni, uzeh Gigabyte, jer se isporucuje LP bracket. Naravno, dovuceno iz Madjarske, ovakve egzotike sigurno nema kod nas :(

Utisci identicni kao kod prethodnika, ne greje se, prakticno besumna u 99% slucajeva (cuo sam je posle visesatnog igranja kada sam utisao TV, a igra ostala ukljucena). Performanse znate, nemam sta da dodam, odigrao sam AC4 u 1920x1080 bez ikakvih problema. OC nisam probao (niti cu ;)), ipak je u pitanju LP kuciste, a unutra je i procesor koji se prilicno greje.

U svakom slucaju, ko juri low profile karticu ovo je najbolje moguce resenje po pitanju performansi i perf/watt, iako jeste malo skuplje (140EUR me izasla).
 

Prilozi

  • 01.jpg
    01.jpg
    381.8 KB · Pregleda: 180
  • 02.jpg
    02.jpg
    522.7 KB · Pregleda: 186
  • 03.jpg
    03.jpg
    600.6 KB · Pregleda: 195
Potrošnja mog računara (u potpisu) iz utičnice:

power.jpg

42W idle, 146W load (100% GPU + 100% CPU)

Sistem sa integrušom je vukao 34-85W.

Ako računamo da je napajanje ima 90% efikasnost, ispada da grafika od napajanja vuče oko 7W u idle i 55W sa 100% load-a.

Principu, neko SFX napajanje od 200W bi sasvim pokrilo sistem kao moj sa dosta snage u rezervi.
 
Da li bi graficka 750Ti bila dovoljna ili treba jaca za pokretanje AutoDesk Advance Steel programa?

http://www.autodesk.com/products/advance-steel/overview

AutoDesk Advance Steel je 3D modeling software za čelične konstrukcije u građevinarstvu.

Monitori na kojima ce biti korišćen su 22" i verovatno 24" sa rezolucijom 1600:1050, 1920:1080 i 1920:1200

Kompjutere pokrecu Intel i3-4160 3.6GHz 3MB LGA1150 procesor ili Intel i5-4460 3.2GHz 6MB LGA1150

Da li ce biti sasvim dovoljna neka 750Ti graficka, neke kao Asus GTX 750 Ti 2GB GDDR5 GTX750TI-OC-2GD5 ili Asus GTX 750 Ti 2GB GDDR5 STRIX-GTX750TI-OC-2GD5
Da li bi bilo bolje uzeti neku graficku sa 4GB memorije, da li bi to graficka i program mogli da iskoriste i ostvare dobit od vece memorije?

Ako 750Ti nije dovoljna da li bi GTX 960 bila dovoljna, nesto poput Asus GTX 960 2GB GDDR5 STRIX-GTX960-DC2OC-2GD5 ?

Ne zanima me "sta kupiti" vec mi treba "tehnicki" savet i misljenje da li je ili nije dovoljna graf. kartica za normalno koriscenje AutoDesk Advance Steel programa, pa vas molim da ovo ne brisete...
 
Specifican je program, usko specijalizovan za celicne konstrukcije (structural eng), ne verujem da ga puno ljudi koristi, mogao bi ti da kupis kartice pa da nam kazes kako rade ;)

Enivej, citava gama Autodeskovih CAD paketa je odavno presla na DirectX/Direct3D tako da bilo koja grafa sa min. 256MB VRAM i PS3.0++ ce da ti radi posao, prema sysreq-u za Advance Steel 2016:
http://knowledge.autodesk.com/suppo...irements-for-Autodesk-Advance-Steel-2016.html

Znaci i mnogo matorije karte od GTX 750/750Ti/960 ce raditi posao, ne bacaj pare na previse VRAM-a na kartici, kao ni na samu karticu

Naravno da ce Autodesk kao i svi proizvodjaci CAD softvera preporuciti neku kartu workstation grafiku ranga tipa nV Quadro ili AMD FirePro, ali su one verovatno preskupe za tvoje potrebe i mahom su namenjene za rad u CAD programima pisanim u OpenGL-u za graficki prikaz u viewportu

U principu CAD-ovi vole prvenstveno megaherce jer su i dalje single threadovane aplikacije (osim nekih FEM proracuna), znaci procesor sa sto vise GHz, sto vise sistemskog RAM-a, grafa i kolicina memorije na njoj nije suvise bitna, osim ako sklopovi ne budu od desetak hiljada profila ;)

Ovo govorim striktno za inzenjerski CAD, kakve su potrebe za "umetnicke" content creation programe (tipa Maya i 3dsMax), ne ulazim u to
 
Nazad
Vrh Dno