Šta je novo?

Skynet fiber net?

doggmania

Slavan
Učlanjen(a)
13.01.2009
Poruke
2,050
Poena
390
Da li je neko probao ovaj net http://www.skynetmreza.net/ Sajt im je kao da su deca od 13 godina pravila al zato daju net 2:1 DL/UL
3 drugara imaju taj net 12 mbps dl i 6 upload al posto su obicni korisnici tesko da mogu da primete dal zabada cesto net, sto mene veoma interesuje. Oni su valjda podizvodjaci za SBB i imaju fiber (ili pripremaju) za krnjacu i kotez. E sad posto do borce nece ici njihov fiber vec samo wifi al po istim brzinama ja razmisljam da probam njihov net al nesto sam skeptican :D
 
Auuu, totalno creepy naziv firme.:hair:

:d
 
Uvek se pitam šta ovakve i slične firme sprečava da napišu nekakvu okvirnu pokrivenost svojim uslugama.Sve mi je slično kao sa targom koji to isto nije mogao da napiše već si morao na sajtu da ostaviš podatke pa da ti se oni tobož jave a u stvari je 1000000puta lakše napisate dve ili tri ulice pokrivenosti.Otprilike kao da optika raste na drvetu a tvoje je samo da odabereš najbliže drvo.
 
Poslednja izmena:
Ja koliko vidim oni su sa Palilule zar ne, i koliko vidim nekada su se drugim stvarima bavili pa su 2009-te se prebacise na telekomunikacije, nesto svrljaju sa SjBB-om dal su ih ovi kupili ili imaju neko partnerstvo hebem li ga, a sajt je ubi boze, pa ako sudimo po sajtu ovi ne znaju nista da naprave, ali kakv im je net to ne znam voleo bih to da probam dobre cene i brzine e sad kvalitet to bi bilo lepo neko da napise, ako ima nekog ko njih uopste koristi. E da a jel se zna pokrivenost?
 
To su ja mislim 2 lika koja su drzala neki radio pa su sad podizvodjaci za SBB. Ima ih na Paliluli, znam za Krnjacu i Kotez, pripremili su kablove jos prosle godine. Kazem vam 3 drugara imaju kod njih taj net 12/6, drugar je kod njih od 25 decembra jos mu nije stigao racun, zvao ih je kazu jos ga nisu upisali i tako cekaju, neozbiljni. Zvao sam ih juce i pitao ako nesto crkne i ne bude radio net koliko im vremena treba da dodju da poprave, to su bile bajke sta su mi ispricali :D
Resio sam da probam njihov net ako imam mogucnosti, skeptican sam ali mi se svidjaju brzine :D
 
Ajd probaj pa obavezno javi, jeste da im nisam u krugu jer sam na NBG, ali lepo je cuti da ima takvih entuzijasta, jos ako sve bude radilo odlicno, pa jos posle 2 godine ako placas bez zakasnjenja i ako ne suspendujes nalog u toku te dve godine postajes njihov gold user sa mogucnoscu da ti brzine za istu cenu idu gore 2,3,4 puta u zavisnosti kako si prikljucen da li preko optike, wireless...
Pa proverio sam ih i video da su imali drugu delatnost do 2009, tad krecu sa netom, sto je OK ovo im je 5-ta godina koliko sam procitao bas u februaru 09 su i poceli znaci punih 5 godina, e sad ono sto moze da bude dobro je to sto verovatno imaju mali broj korisnika pa imaju kapacitet za sve(ne verujem da obecavaju 2,3,4 puta vece brzine) za isto para posle dve godine a da ne mogu da ispune.
U svakom slucaju lepo je cuti to, ajd ti probaj pa javi, da znam da li da se selim u Borcu ili da ostanem na NBG :D
 
U utorak mi reko da ga zovem da dodje da proveri posto sam na 800 metara od bazne stanice pa je pitanje. A da, inace nemaju opremu tako da ako neko hoce da postane korisnik mora da ima svoju opremu :D
Da ne znam da je moj drugar kod njih 3 godine ne bih nikad ni pomislio da probam njihov net :)
 
Jel su oni samo preko Dunava ?
 
Ne znam, mozda ih ima i na Novoj Karaburmi ali najbolje da pozoves i pitas, ima na sajtu br.
 
Zvao nemogu jer imam ove moje diletante od AVcom-a. Ali je isti princip FTTB. Kabl do zgrade pa UTP do stana.
 
Evo max net sto moze da izvuce sa -72 dB http://www.speedtest.net/my-result/3316814624
Evo zavrsio je lik sa podesavanjem -72 db najbolji signal
3316884510.png
Inace kaze da imaju oko 70 korisnika u mom kraju, da se fokusiraju na kotez/krnjacu i tamo daju 100 mbps net (valjda) po zgradama.
 
Poslednja izmena:
A u kom delu si ti?
 
Borca, Pretok. Za sad nije zabo ni jednom net, imam ga od jutros. Videcemo u narednom vremenu kakav ce biti. Rekao je da ce da doda nesto na baznu stanicu da poveca domet do mene, mada u to ne verujem posto po njegovim recima wifi ih ne interesuje pogotovu moj kraj.
 
Poslednja izmena:
Da mogu da uvedem na Dorcolu, razmislio bih. Kao dodatni net da ubrza, ne mora biti primarni :)
 
Kako kazem nekim strankama u centru grada kad imaju stan od pola miliona evra a nemaju novca da poprave zvono na vratima i bateriju u kupatilu "Preselite se na periferiju" :D
Ne znam koliki ti net imas kad bi ti ovaj od 100/50 bio sekundarni :D
 
20/1. Upload bi mi jaci trebao samo. Adsl mi do sada super radi kao primarni, stabilan net.
 
Hahah, kako trolujete. :d
Ja sam kod njih od januara 2013. Imao sam samo dva mala prekida.
Moj link je bežični, videcete na sledecim slikama kako radi. Uskoro treba da predjem na optiku pa cu Vam okaciti Print Sreen i testove.
Što se tiče "one dvojice". Jedan od njih se bavi telekomunikacijama već dvadesetak godina. Radio je u De, sada je ovde.Drugi je takodje dugogodišnji admin. Mreža postoji jako dugo, krenulo je sa UTP i WiFi malo posle Spydera u blokovima.
Nisu sistem kao Targo, mreža je lokalnog tipa sa par usera u centru grada, prevashodno gejmeri. Nisam siguran da li ima još nekoga na Bg strani.
To za opremu nije tačno da nemaju, najverovatnije neće da te prikače da ne bi bio nezadovoljan uslugom. Korisnicima daju Wifi rutere za kuću, optika ne znam kako radi, saznaću uskoro.
Dalekooo su sa poslovnom politikom od KBC,Kopernikusa,Vektora... Vladu znam lično, ne zanima ga broj korisnika. Rade onoliko koliko mogu da opsluže i da bude 100% odradjeno kvalitetno. Kvalitet ima prednost u odnosu na kvantitet.
Mikrotik.jpg
MultiPing.jpg
SpeedTest.jpg
Google ping.jpg
 
Poslednja izmena:
Sto trolling? Ja sam otvoren da ih isprobam, ali ocigledno ne rade moj kraj :(
 
Zvaću i ja ovih dana da provjerim za Krnjaču. Ja možda imam šanse i za optiku, jer nisam predaleko od njih...
 
Vlada je ok, evo svaki dan me zove da pita kakav je net, jer imam slabiji signal, pa ce za par dana da vide dal ostajem kod njih ili me vracaju na KBC -_-

To je veoma profesionalno s njihove strane, jer jedan korisnik sa losim signalom moze da degradira kvalitet protoka za celu mrezu. Takva je tehnologija i to sto se oni cimaju zbog toga i nisu u fazonu "da prikacimo ko god hoce, bez obzira kako ce da mu radi" je u startu plus za njih.
 
A nisam znao da se mreza degradira kad neko ima slabiji signal, inace kaze da na tu baznu stanicu kace ljude do 250 metara, al mene je zakacio na 1000+ jer mi je kuca malo vislja pa se vidi pretpostavljam :D
 
Vidim ja da si ti dobro obavešten za zgrade kod pošte. Inače, pored predjašnjeg iskustva kad Tihomir ide u pozorište sa ribom kad je dežuran, imao sam još jednu.
Ekipa iz Truf-a i KBC su mi letos postavili antenu za komšijski kiosk na krov mog stovarišta-firme. I to su se popentrali merdevinama, ometanje tj. upad na privatan posed. Kao nisu znali, šatro(a nisu ni pitali). To je ona fora "Komso, hbo sam ti shenu, izvini, nisam znao da je tvoja". Elem, ja imam Bežičnu opremu jer nije bilo optike do mene kod pošte prošle godine. Koristim kombinaciju Nano Station kod njih i Nano Bridge kod mene.
Elem, nikome nisam ostao dužan pa neću ni Truf-u a kamoli KBC. Posebno jer imam papir sa potpisom montažera i pečatom firme. Indijancima je mesto u rezervatu, ne van njega. :d
 
Skynet je super!!!
Predobar internet za male pare. Koristio sam prvo bežični a kasnije i optički oko 3 godine i oba su super (mada sam bio blizu bazne stanice).
Znam da pokrivaju levu obalu Dunava i jedan deo Karaburme. Ne znam koji je deo u pitanju pa ako neko zna mogao bi da podeli sa nama.
 
A jesu saljivdzije HHEHEHE :D
 
Nazad
Vrh Dno