Šta je novo?

LG G2 Mini

Otkrih slucajno kako da se oslobodi ~150mb RAM memorije :)

U pitanju je gasenje LG aplikacije koja spijunira sta radimo.... Servis se zove MLT i gasi se preko hiden menu.

1. Ukucajte u dialer 3845 # * 620 #
2. Udjite u MLT Test
3. Pod MLT Settings sekcijom, disejblujte MLT
4. Restartujte telefon
5. Uzivajte u 300mb RAM memorije i u privatnosti :)
 
Otkrih slucajno kako da se oslobodi ~150mb RAM memorije :)

U pitanju je gasenje LG aplikacije koja spijunira sta radimo.... Servis se zove MLT i gasi se preko hiden menu.

1. Ukucajte u dialer 3845 # * 620 #
2. Udjite u MLT Test
3. Pod MLT Settings sekcijom, disejblujte MLT
4. Restartujte telefon
5. Uzivajte u 300mb RAM memorije i u privatnosti :)
Je l mozes malo vise da napises o tom MLT servisu
 
Poslednja izmena:
Ja ne mogu da uđem u ovaj MLT meni. Kada ukucam ovaj kod, pojavi se hidden menu ali kada pokušam da uđem u MLT test ništa se ne dešava. Kao da ekran trepne na sekund i opet me vrati u hidden menu.

Na kraju sam ga disableovao iz Titaniuma i sada kada pokušam da uđem u MLT test iskoči poruka da je LG hidden menu crashed ili tako nešto.

U svakom slučaju nisam primetio neko veliko poboljšanje po pitanju RAMa.
 
Ja ne mogu da uđem u ovaj MLT meni. Kada ukucam ovaj kod, pojavi se hidden menu ali kada pokušam da uđem u MLT test ništa se ne dešava. Kao da ekran trepne na sekund i opet me vrati u hidden menu.

Na kraju sam ga disableovao iz Titaniuma i sada kada pokušam da uđem u MLT test iskoči poruka da je LG hidden menu crashed ili tako nešto.

U svakom slučaju nisam primetio neko veliko poboljšanje po pitanju RAMa.

Interesantno, Ja sam ostavio kod 3845 #* 620 # posto ja imam LTE verziju, za koju mislim da ima vecina ljudi u Srbiji.
Ako neko ima obicnu verziju morao bi da ukuca 618 umesto 620 ;)

Ja sam dobio nekih 100mb slobodno, tako da se ne bunim. Imao sam problem da je telefon postao nekako pretrpan po pitanju rama i da je uvek bilo slobodno oko 160-190.
Gasenjem MLT servisa, sada imam oko 250-280mb slobodno :)
 
@Gorth
Isti kod sam probao i uredno uđem u taj hidden menu. Problem je ono posle što ne mogu da uđem u MLT test
 
Kod mene bude sad slobodno oko 150MB a kad odradim clean onda dobijem oko 300MB, a pre nije prelazilo preko 200MB...Ko zna mozda ima jos nesta da moze da se iskljuci...
 
Valjda zavisi i od toga šta ko ima pokrenuto. Neko možda ima Facebook i tako te gluposti koje čuče u memoriji, a i Android kešira dosta stvari i popunjava memoriju kada je slobodna.
 
@Gorth
Isti kod sam probao i uredno uđem u taj hidden menu. Problem je ono posle što ne mogu da uđem u MLT test

Mozda je problem jer si Rutovao telefon, posto vidim da si ogrisao istu aplikaciju preko Titanujuma... ko ce ga znati :)
 
Otkrih slucajno kako da se oslobodi ~150mb RAM memorije :)

U pitanju je gasenje LG aplikacije koja spijunira sta radimo.... Servis se zove MLT i gasi se preko hiden menu.

1. Ukucajte u dialer 3845 # * 620 #
2. Udjite u MLT Test
3. Pod MLT Settings sekcijom, disejblujte MLT
4. Restartujte telefon
5. Uzivajte u 300mb RAM memorije i u privatnosti :)

Ovo isto radi i na G2,samo se stavi umesto 620,broj modela... tako da je za mene bio 802.
Takodje isto da potvrdim,imam oko 150mb rama vise slobodno nego ranije,dok je bio aktivan taj servis...
 
Drago mi je da sam pomogao :) Ostalo je jos da sacekamo da zazive ROMovi ili da LG izbaci Android L pa da se iskoristi potencijal ovog naseg telefonceta :)
 
Pa ako tebi nije rootovan onda je moguće da je to.

Nije, evo kod mene na zeninom telefonu se isto desava.
Telefon nije rootovan, ali isto tako kad se udje u servis meni, i kad hocu u MLT meni, samo trepne i izbaci me napolje, ne mogu da pristupim tim opcijama.
 
150MB my ass! :trust:

MLT -> MarkerLess Tracking
http://youtu.be/Hzx-PilAp7g

150mb je prijavljeni maksimum kod odredjenih korisnika po netu :p
Ja sam dobio oko 100mb, tako da nije za bacanje :) pogotovo sto taj MLT
nema upotrebnu vrednost u mom slucaju.
A sto ose tice svrhe MLT video je objasnio cemu to :) jer je bilo raznih teorija
po internetu o tome sta tacno radi isti.
 
Poslednja izmena:
Telefon ulazi u kameru dok mi je u dzepu i napravi dosta slika, jednom je napravio preko 300 :) ulazi u kameru dok je zakljucan, pritiskom volume down dugmeta. Jel,zna neko kakonda iskljucim tu precicu?
 
To znaci da ti nekako bude pritisnuto VOL DOWN dugme duze od 2 sekunde. Iskreno ne znam gde ti se to podesava, bolje je da kupis neke farmerke koje nisu uske :p :D
 
znam brale sta to znaci, nego me zanimalo da li moze da se iskljuci...
 
Jedino sa nekim dodatnim software-om. Onaj Exposed ili tako nešto
 
Zanimljivo. Kako si ga koristio? Ja držim osvetljenje na 60 i uglavnom izdrži 6 sati surfovanja.
 
Uglavnom surfovanje pomalo pozivi i poruke. A kazu da ce sigurno bit i android 5 sto znaci baterija bolja za 25 posto.
 
Na neki Nemacki sajt, neznam tacno koji. Al kazu g3, lg flex, g2 i najzad g2 mini. Ipak sam vam malo olakso!
 
Telefon ulazi u kameru dok mi je u dzepu i napravi dosta slika, jednom je napravio preko 300 :) ulazi u kameru dok je zakljucan, pritiskom volume down dugmeta. Jel,zna neko kakonda iskljucim tu precicu?

Da mozes, stavi da ti tasteri rade zoom umesto okidanja ;) (startuj kameru -> podesavaja -> otvori stavku "volume key")
 
Jel naso neko neku precizniju informaciju kad mozemo ocekivat update na lollipop?Za G3 izasla ,pa rekoh mozda necemo jos dugo cekat..
 
Na XDA se vec pojavio CM21, ali nije sve od modula u funkciji. Tako da se polako zahuktava prica, cak sam i ja poceo da sklapam neki ROM :D
 
Nazad
Vrh Dno