Šta je novo?

LG G2 Mini

Izgleda da nema mnogo vlasnika G2 minija ovde :) Ja sam ga nedavno uzeo pa ako se neko razmišlja da ga pazari da iznesem svoje utiske.

Telefon sam uzeo u Vipu i koštao me je ok 100 € uz ugovor od 1.600 din mesečno. Ovo navodim jer mislim da je za te pare G2 mini dobra kupovina.
Za slične pare sam mogao da uzmem još i HTC Desire 610 ili Sony M2. Oba su hardverski manje više isti kao i G2 mini ali je mini dosta kompaktniji i ima neke fore koje mi se sviđaju kao kod pravog G2 pa sam zato izabrao njega. Jedino što je možda bolja kupovina (u Vipu) je Alcatel Idol 2 ali nisam želeo da rizikujem sa Kinezima.

Plusevi:

- Dobra baterija. Šest sati SOT-a ili oko 5 sati SOT-a i sat razgovora.
- Dugmići pozadi, knock on i knock on code. Jednom kada se čovek navikne, krene da kucka svaki telefon.
- Solidna kamera. Upoređivao sam ga sa pravim G2 i slike ne zaostaju mnogo. Da napomenem da je G2 bio na 4.2.2 Androidu.
- Kompaktan. Dosta manji od konkurencije ali bi mogao malo tanji da bude.

Minusi:

- Ekran. Mogao bi da bude svetliji na suncu i da ima veću rezoluciju. Ništa ne izgleda krzavo ali kada se uporedi sa G2, vidi se da bi 1280x720 bilo taman.
- Giga rama je tek dovoljno. Često se dešava iscrtavanje home ekrana kada se izlazi iz neke veće aplikacije.
- Izrada i nije neka i moj primerak ima levu ivicu poklopca koja malo štrči. Prednja kamera je malo prefarbana, tačnije otvor nije baš savršeno okrugao.
- Mislim da kvalitet zvuka u slušalici i mikrofona nije baš kakav bi mogao da bude. Kao da im je bilo bitnije da stave veći ekran nego da poboljšaju malo kvalitet razgovora. Čini mi se da je na Nokiji od pre 10 godina bio bolji zvuk.
- Nema senzor za osvetljenje. Meni lično ovo ne treba, uvek bi mi podešavao osvetljenje kako ne želim. U svakom slučaju minus.

Ostatak je OK. Procesor je sasvim dobar za čitanje Blica i Facebook. Nisam primetio nikakvu razliku u odnosu na G2. Zahtevnije igre ne igram pa o tome ne mogu da pričam. Radio, GPS, NFC, infracrveni predajnik (daljinski) sve radi OK. Kit Kat 4.4.2 je instaliran i stvarno OK telefon za te pare.
Ukratko, sve je OK, a kada bi telefon imao 2 giga rama i 720p rezoluciju, bilo bi savršeno.
 
Od skora sam postao vlasnik ovog telefona jer mi je trebalo nesto sto ce biti telefon za dzep, bar ponekad, a ne cigla. 5" mi je vec preveliko.
Manje vise se slazem sa onim sto je @ljubanve napisao.

------

Kamera je dobra za ove pare i svidja mi se, tj taman je da uslika nesto na brzaka a da to bude cista slika. Auto fokus sljaka ali se cesto pokaze boljim da klikate na ono sta zelite da bude primarno.
Jos nesto sto se kamere tice - povremeno se javi problem prilikom snimanja, kamera na momenat izgubi fokus ako se pomera prebrzo i video bude mutan. Na srecu to nije tako cesto. Snimanje je u HD rezoluciji ako se dobro secam.

Ekran mi sljaka i na jakom suncu s tim da ga tad pojacam na 70 - 75% osvetljenosti.
Izradom sam zadovoljan za ove pare - cvrsto kuciste i "ne skripi plastika". Fin reljef na plastici zadnje maske koji uzgred pomaze i da telefon ne isklizne iz ruku a nema ni tragova masnoce prstiju :)

Zvuk u slusalici mi prilikom prvog razgovora bio cudno tih iako sam pojacao na MAX ali sam se sad vec navikao i cak sam utisao.
Loud speaker i slusalice su nesto glasnije u odnosu na Xperiu M (to sam stigao da direktno uporedim).

Imam instalirano nekih 30 app-ova i za sad sve radi manje-vise glatko.
"Često se dešava iscrtavanje home ekrana kada se izlazi iz neke veće aplikacije." - meni ne cesto. Ako se potrefi jednom-dva put dnevno.

Mana je sto nema diodu/svetlo za obavestenja. :p Sporo aktivira ekran nakon sto ga odmaknem od glave posle razgovora... ne mogu odmah da prekinem vezu vec cekam aktiviranje da nastavim rad.
 
Da li ima ovaj telefon problem sa mikrofonom kao sto je imao LG L7 II (p710)?
 
Moj primerak je ispravan. Za ostale ne znam. :)
Kakav je to problem sa LG L7 II?
 
Ispravan ali ne i savršen. Mislim da neki drugi telefoni imaju mnogo kvalitetniji zvuk prilikom poziva. Mislim i na mikrofon i na zvučnik.
Pre ovog telefona imao sam Sony U i mislim da je imao mnogo bolji audio.

Jedino što je pozitivno je to da nema onog problema kao kod G2 kada noise canceling krene da ubija govor kada se telefon malo odmakne od usta.
 
Ma nije bitno ako je slabiji zvuk, vec npr kod LG L7 II je problem sto se tako nekad na random ne ukljuci mikrofon kad nekada zoves, pa bude problem ako zovnes 2-3 puta i ne javis se pa taj neko ko ne zna za problem misli da ga zajebavas...
 
Jedino što je pozitivno je to da nema onog problema kao kod G2 kada noise canceling krene da ubija govor kada se telefon malo odmakne od usta.
Verovatno ima jako ostar kriterijum, sta je shum a sta govor. :)

G2 Mini meni radi jako dobro, npr. na sred bulevara u guzvi koristim Google Now / galsovnu pretragu i ladno skonta sta sam hteo.
Na prostom srpskom, razume se ;)

edit/ Moj primerak je LG G2 Mini LTE
 
Poslednja izmena:
Koja ti je tačna oznaka na telefonu? Moj je D620r i svuda mi piše da je LTE. Ne znam kako da proverim. Inače je uzet u Vipu.
 
Probaj da vidis u settings/about phone/ hardware information
Tu bi mozda trebalo da bude...Nisam ga jos pazario, cim budem, provericu.
Inace mislim da u VIP-u bas furaju taj LTE, dok u MTS je obican.
 
LG-D620R je verzija sa podrškom za LTE. I na samoj kutiji piše da podržava LTE 800/900/1800/2100/2600.
 
Imam problem sa youtube-om, uopste mi se ne pojavljuje opcija za 480p rezoluciju. Bilo je nekoliko puta i onda se skroz izgubila. Dakle nije se desilo nakon azuriranja, vec samo od sebe. Pokusao sam da obrisem podatke, da obrisem azuriranja, ali nista nije pomoglo. Trenutno imam poslednju dostupnu verziju aplikacije.
Da li jos neko ima ovaj problem?
 
Kod mene je ovako sada. Ne znam kako je pre bilo...
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1415646700567.png
    uploadfromtaptalk1415646700567.png
    45.8 KB · Pregleda: 166
I kod mene je tako ,a takodje nemam pojma kako je bilo ranije.Ali u svakom slucaju ne primecujem razliku u kvalitetu slike.
Rezolucija je po meni i najslabija karika ovog telefona.Da je kojim slucajem 720p rez telefona,bio bi gotovo savrsen ,pogotovu za te pare.U tom slucaju se ne bih ni razmisljao da prelazim na G2 ,a to u ovom slucaju planiram ako Bog da da uradim :).Mada znali su i oni to pa su ga "osakatili" na pravim mestima .
Baterijom sam prezadovoljan,kao i samom cvrstinom materijala i samom izradom.Jeste plastika ,ali ne deluje uopste krhko.
Jedno pitanje za one iskusnije ,posebno sa LG telefonima i update-ovima.LG G3 je najavio android 5 u toku ove nedelje.Kad mozemo ocekivat isto za ovaj nas?
 
@zuke
Kad su to najavili, rekli su i da će objaviti za ostale svoje modele kada će dobiti tj. da li će dobiti.
Najbolje je sačekati zvanično da proizvođač objavi, sve ostalo je obično nagađanje.

I da se nadovežem na ovo za bateriju. Čini mi se da mi je baterija dosta slabija u poslednje vreme. Pre neki dan sam primetio da mi je pala ispod 15 odsto posle 3 sata SOT-a. Pre je znalo da bude dosta više.
Koliko ti dobijaš SOT-a?
 
Trenutno 4h:18m ,ali imam jos 32 % baterije.
Sto se tice update za G3,to jeste zvanicno najavljeno .A ranije mislim da sam negde procitao i zvanicnu vest da ce G2 mini dobiti takodje. Ali znam da nam nema druge do cekanja .U svaom slucaju ako zaG3 izadje kako su najavili,onda mozda mogu i za g2 i g2 mini do kraja ili pocetkom sledeceg meseca.Ne kosta ih puno :) . http://m.pocketnow.com/2014/11/08/lg-g3-lollipop-update
 
Kupih zeni ovaj lg g2 mini, bila neka super ponuda, i mogu reci da sam impresioniran sa trajanjem baterije. Osim tog malo losijeg ekrana, sve ostalo super radi.
 

Prilozi

  • 2014-10-29.jpg
    2014-10-29.jpg
    28.1 KB · Pregleda: 159
Pazarih i ja ovo sokocalo...nadam se da ce biti poslusan
 
Kupio i ja zeni,solidan fon ,odlicna baterija. Zamerki nemam,za te pare dobra kombinacija. Jedino se za deset dana jedan put ugasio i jedan put pobrljavio ,sam je ulazio ,izlazio iz menija,skrolovao,morala je da vadi bateriju. Izgleda da LG jos nije naucio da pegla softver,i meni na lg g pro 2 ima bagova.
 
To brljanje se meni dešava kada je ekran mokar ili baš prljav. Tada ga zaključam na dugme i lepo obrišem ekran i sve radi super.

Baterija pre neki dan:
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1415983882706.png
    uploadfromtaptalk1415983882706.png
    63.7 KB · Pregleda: 162
  • uploadfromtaptalk1415983891226.png
    uploadfromtaptalk1415983891226.png
    45.2 KB · Pregleda: 163
Ja mogu da prijavim samo dve mane ovog telefona.

1. Manjak oleofobik premaza, i samim tim brljanje ekrana kad je isti umazam bilo cime

2. Kada se koristi ART runtime, telefon radi dosta bolje i baterija traje malo duze, ali jedine dve aplikacije koje pucaju i imaju neki ozbiljan memory leak su LG HOME i LG LOCK SCREEN.

E sad na netu je mogao da se nadje podatak da je LG G2 mini na spisku za Android L, tako da se nadam da ce ga malo srediti sa tim :)
 
chele85 za info,ali nije toliko hitno,odmah sam joj uzeo silikon i foliju. nego rekoh ajde da okacim futrolu ,da vide ljudi kakva je a nije skupa 5-6 dolara.
 
Ja sam isto za moj odmah pazario silikonsku futrolu i foliju...inace folija se mnogo manje prlja...

@Gorth
ART je trenutno u experimentalnoj fazi na 4.4 tako da nije iskljuceno da ce ga popraviti na L
 
Da se prijavim na spisak kao jos jedan koji je zeni kupio ovaj fon. Ona je baš zadovoljna, meni je telefon ok, a najbolji utisak je ostavila baterija i to što fon generalno lepo i glatko radi.
Bili smo na nekom putu i ono što je slikala telefonom mi je izgledalo prilično bledo na ekranu mobilnog. Ali, kad je slike unela u komp - to deluje mnogo bolje i ozbiljnije.
Posle tri dana korišćenja g2 mini počela je da kucka i po ekranu kompjutera!
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno