Šta je novo?

Xiaomi Hongmi Red Rice WCDMA

Da,129e rekla je do kraja nedelje jer hocu beli a ima samo sivi na stanju
 
Sivi nije sivi nego tamno sivi to jest vise ide na crnu boju. Znam posto ga imam :)
 
Znam,al kao zovu ga formalno sivi. Svaki telefon mi je bio crn,pa sam hteo crveni da narucim,ali i beli je ok
 
Ja naručio preko pandawill.com u ponedeljak I naravno tek sad vidim da ima I kod nas da se uzme za maltene iste pare.
Na pandawill.com sa 5% osiguranja za carinu 120 evra, sa kartice rezervisano 125 zbog konverzije valuta.
 
130 eura je odlicna cena, posebno ako se uzme u obzir da ne moras da cekas 20 dana da dodje.

Inace ja sam se posle duzeg vremena vratio na v16 i uspeo da namestim Google servise, tako da telefon sad leti :D
 
Kada vidiš da mozes kupiti direktno od kineza za ~120 evra ne znam što ti je to čudno. Jedina prednost je lakše ostvarivanje garancije i to platiš malo i eto cene od 143€.
 
120 evra od kineza + 35 evra pdv i carina je 155. Cudno je da neko prodaje povoljnije od toga i da ima neku zaradu.
Samo kazem da sam navikao da nas preprodavci redovno deru i da se ugradjuju bar 50%.
 
Pretpostavljam da i ti kinezi koji nama prodaju za 120 fino zarade, verovatno je moguće spustiti cenu na količinu.
 
Pikel densiti, Jelli Bean, Kuad core Cortek, da nije to neki kinez pisao.
 
Stigao mi telefon, za detaljnije utiske cete malo da sacekate. Narucio od Smiljane, stiglo za par dana jer nije imala beli na stanju.
Izgleda ok, kvalitetno je kuciste,jedino ima malo lufta izmedju zadnje maske i baterije ali tako je na skoro svim plasticnim telefonima.Ovo je izgleda neka EU verzija,posto nemam nikakve kineske aplikacije,i vec imam instaliran google play. Ovo mi se bas dopalo.
Iznenadilo me da koristi mini sim, morao sam da idem da kupim karticu jednu da bi mogao da ga koristim, a sad sam uspeo da nadjem i adapter za micro sim pa cu ubaciti najzad moj broj.

Imam 2 pitanja. Ona podesavanja za internet, kako idu ? Znam da ne treba sve sa mts sajta,vec da dva neka polja treba izbaciti. Ako neko moze da napise :)

Drugo pitanje, da li da radim update ? Trenutno mi je ova verzija,a ovde se pisalo da posle nekog update-a uspori telefon
10721140_843737285673267_1853563990_n.jpg
 
Hmm. Meni sve nesto u glavi da koristi obican sim,a ne mikro.

Idi na sajt xiaomia i ispisi tamo imei i serijski da vidis da li je mob orginal

Sto se tice zadnje maske i meni je org bila labava i onda sam narucio orginal plavu i lezi ko prava

Edit:
Nego imas li neki papir od smiljane kao garanciju ili dokaz o kupovini ?
 
Poslednja izmena:
Sad sam proverio na sajtu,uspela je verifikacija,pise 这是一台紅米手機1S 8GB 白色 i jos svasta nesto na kineskom.
Obican sim je cela ona kao kreditna kartica, ovo sto se koristi zadnjih 15 godina je mini sim, mikro sim je ona umanjena sto je aktuelana zadnjih 4-5, a ova nova samo cim je nano sim.

Papir nemam nikakav, i da imam nisam siguran koliko bi mi znacilo.

Maska nije labava,lepo lezi, ali kad uzmem da kuckam prstom ispod kamere oseca se da ima lufta. Mozda narucim neku drugu,imam one neke polu aluminijumske, bas lepo izgledaju
 
Ja bih ti preporucio da stavis twrp recovery i momentalno da fleshnes cm11 custom rom. On i miui nebo i zemlja.
 
Numem :D A nemam trenutno vremena da naucim kako se radi,spremam ispite. Tako da za sad ostaje miui. U sustini ja nisam neki zahtevan korisnik,ne igram igrice,videcu kako ce ovako funkcionisati.

Jedino da neko ko je u toku kaze dal da update-ujem i kako da namestim net
 
Pitanje je da li mozes da uradis updejt to jest postoji sansa da je kineski zabagovan rom. Ja mislim da bi morao da ga pregazis sa .43 global romom. Imas na sajtu miui
 
Maska nije labava,lepo lezi, ali kad uzmem da kuckam prstom ispod kamere oseca se da ima lufta. Mozda narucim neku drugu,imam one neke polu aluminijumske, bas lepo izgledaju
Ne moras nista da narucujes, ja sam problem resio tako sto sam stavio malo parce papirica na sredinu telefona ispod zadnje maske, i vise nema lufta ni malo.

Sto se tice ROM-a uradi kao sto je @fkloznica rekao ili flesuj CM11 kad stignes.
 
A ako odlucis da ostanes na MIUI onda odavde skini ROM : http://en.miui.com/download-226.html , samo pazi gore na verziju telefona za koji skidas.

EDIT : Vidim da me fkloznica pretekao pa ostavljam samo drugi deo posta.
 
Poslednja izmena:
Hvala momci na pomoci, znam da je iritantno kad neko poput mene dodje koji nema pojma ni sta osnovni izrazi znace :D (cak i mene samog nerviram jer sam do pre 6-7 godina bio bas u toku sa tehnikom ali nedostatak vremena).
Jos ovo da vas pitam, sta od ova dva mi treba ?

Pristupna tačka: gprswap

u spisku svih aplikacija izabrati ikonu SETTINGS,
kada se uđe u opciju SETTINGS u meniju treba izabrati stavku WIRELESS & NETWORKSi potom MOBILE NETWORKS,
otvoriće se dodatni meni, odaberite stavku ACCESS POINT NAMES,
Pritisnite meni dugme na uređaju i odaberite opciju NEW APN
u polje NAME treba ukucati mts wap
u polje APN treba ukucati gprswap
u polje PROXY treba ukucati 172.017.088.198
u polje PORT treba ukucati 8080
u polje USERNAME treba ukucati mts
u polje PASSWORD treba ukucati 064
u polje SERVER treba ukucati http://m.mondo.rs
u polje MMSC, MMS PROXY, MMS PORT ne upisujete nista
u polju MCC treba da stoji 220
u polju MNC treba da stoji 03
polje AUTHENTICATION TYPE podesiti na PAP,
u zavisnosti od uređaja polje APN TYPE ostavite prazno ili izaberite/upišite internet




Pristupna tačka: gprsinternet

u spisku svih aplikacija izabrati ikonu SETTINGS,
kada se uđe u opciju SETTINGS u meniju treba izabrati stavku WIRELESS & NETWORKSi potom MOBILE NETWORKS,
otvoriće se dodatni meni, odaberite stavku ACCESS POINT NAMES,
Pritisnite meni dugme na uređaju i odaberite opciju NEW APN
u polje NAME treba ukucati mts internet
u polje APN treba ukucati gprsinternet
polja PROXY, PORT ostavite prazna,
u polje USERNAME treba ukucati mts
u polje PASSWORD treba ukucati 064
u polja SERVER, MMSC, MMS PROXY, MMS PORT ne upisujete nista
u polju MCC treba da stoji 220
u polju MNC treba da stoji 03
polje AUTHENTICATION TYPE ostaje prazno,
u zavisnosti od uređaja polje APN TYPE ostavite prazno ili izaberite/upišite internet
Ukoliko želite da neki od ovih APN-ova ima primarni status onda u polju APN TYPE treba ukucate default
 
Evo sad sam namestio, prvo sam imao automatski namesteno, ovo drugo sam dodao. 2G radi, za 3g nisam siguran dal nemam signal ili ne radi :D
 
Zavisi u kom ti je slotu kartica. Samo jedan slot moze da ima 3g mrezu.
 
Koje su vam one oznake na fabrickom punjacu ?
Ja sam dobio samo usb kabl, trenutno punim preko nekog punjaca od motorole razr ali mislim da se sporo puni a u svakom slucaju treba da kupim jos jedan punjac,pa da znam kakav da trazim
 
Evo sta pise na org punjacu Redmi 1, mislim da je isti i za 1S.

IMG_20141004_174139.jpg
 
Poslednja izmena:
Koje su vam one oznake na fabrickom punjacu ?
Ja sam dobio samo usb kabl, trenutno punim preko nekog punjaca od motorole razr ali mislim da se sporo puni a u svakom slucaju treba da kupim jos jedan punjac,pa da znam kakav da trazim
Uzmeš bilo koji od bar 1A.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno