Šta je novo?

Xiaomi Hongmi Red Rice WCDMA

Da li moze neko da proveri sta pokazuje ocitavanje za light sensor u CPU-Z. Kod mene nema nista, a i osvetljenje ekrana se ne menja u zavisnosti od jacine spoljnjeg svetla. Ne znam da li je bug u romu ili je do senzora. Ako moze i screenshot.
 
Ja sam ima taj problem, stavio zadnji stable rom, sve super nekoliko tjedana i jucer opet senzor ne radi. Mislim da je do roma, a nikako da izadje novi update..
 
Konacno juce izasao novi update. Rade oba senzora, ali je light senzor pomalo lenj.
 
Video sam na gsmareni da treba da izadje novi hongmi s1 sa snapdragon 400 soc @1.6ghz. Jel zna neko nesto o ovome?
 
Koliko vidim procesor i kolicina memorije je jedina razlika? Da li da sacekam tu novu verziju ili da kupim ovu... ko zna kada ce da je izbace na trziste..
 
Mislim da je ona samo za kinesko tržište i da ne podržava naše 3g frekvencije.
 
kao i obicno, prvo izbace za kinesko trziste a kasnije naprave verziju i za sve ostale. Verujem da ce 3-4 meseca nakon ove verzije izbaciti i model wcdma tj za ostale
 
Ne mogu da ne primetim da je dosta ljudi vec kupilo Hongmi.
Ja se dvoumim izmedju Hongmi i Huawei Honor 3c, po specifikaciji deluju isto sem sto 3c ima 2GB RAM nasuprot 1GB kod Hongmi. Da li postoji neki poseban razlog sto ste se odlucili za Hongmi?
 
Nemam Hongmi ali razmisljam da ga kupim. Honor 3c ima 1gb ram ako je verovati gsm areni, takodje ima slabiji procesor i grafiku od Hongmi. Prednost mu je malo veci ekran, u svemu ostalom je Hongmi bolji a i jeftiniji je...
 
Meni je odgovarao manji ekran zbog nosenja u dzepu. A i cena je bila dosta niza.
 
Nemam Hongmi ali razmisljam da ga kupim. Honor 3c ima 1gb ram ako je verovati gsm areni, takodje ima slabiji procesor i grafiku od Hongmi. Prednost mu je malo veci ekran, u svemu ostalom je Hongmi bolji a i jeftiniji je...
Nemoj da veruješ GSM areni. Stavili su karakteristike modela za kinesko tržište. Honor 3C ima 2GB rama, 8GB interne memorije. Ima novi MTK procesor koji nije ništa lošiji od onog u Hongmiju. Imaš na youtube poređenja baš ova dva modela pa proveri, i vidi da li vredi razlike u ceni. Meni valjda konačno stiže Honor večeras pa ću da napišem neke utiske.
 
Aj, taman dok ne sredim karticu za placanje da mogu da se odlucim :)
 
Nema problema, cim stigne javicu kako je sve proslo. Inace i meni je ovo prvi put da nesto narucujem iz Kine, a očekujem da stigne za jedno dve nedelje.
 
koliko vidim Xiaomi Hongmi Red Rice je trenutno best buy ,ima 2 normalne sim kartice ,nema žalbi ,dobre perfomanse itd jedino me interesuje baterija koliko traje uz normalno koriscenje ?
 
i koliko slobodnog prostora od onih 4gb ima za instalaciju aplikacija.. ? osecam oko 2.5gb ?
 
Slobodno je oko 2.6 GB. Ja sam ubacio karticu od 32GB. Platio sam je oko 3000 din. Sto se tice baterije, mogla bi da izdrzi dva dana, ali jedva. Napominjem da uopste ne iskljucujem wifi i da koristim telefon sa obe kartice i da imam dosta razgovora dnevno. U svakom slucaju punim ga svako vece.
 
Uputstvo za sve koji (kao i ja) dobiju Hongmi sa custom ROM-om i Recovery-em:

http://en.miui.com/thread-19586-1-1.html

Kontaktirao sam i prodavca gde sam kupio telefon, oni su proveravali sa njihovim tech supportom.
Nikoga tu Kinezi ne pokusavaju da prevare. Oni smatraju da je ovaj ROM bolji i instaliraju ga po defaultu za sve ino-kupce.
Koliko sam video, jedino sto ovaj ROM ima a drugi nemaju je Multilanguage odnosno podrska za gomilu drugih jezika.
Svi fabricki ROM-vi su imaju samo Kineski i Engleski (poneki)

E sad, za Recovery nismo uspeli da se sporazumemo ali koliko sam shvatio, oni nisu sigurni sta tacno rade nego to sve u kompletu nekim alatom (mozda ADB) samo sjure u telefon.
Previse bi to trajalo kada bi peske updatovali svaki pojedinacni primerak koji prodaju jer ih prodaju na hiljade.

U principu, meni dobro radi i ovaj.
Jos uvek ne vidim razlog da ga menjam ali cu to sigurno uraditi cisto da bih mogao da ga prijavim na MiCloud koji zahtevi MIUI V5.
 
Verovatno si dobio isti CWM recovery i multilanguage rom, kao što je bio na Hongmiju što sam ja koristio. CWM recovery je sasvim ok, i nema potrebe da se menja, može da se instalira stock rom iz CWM recoverija. A Kinezi ubaciju multilanguage rom, jer većina kupaca pita da li telefon podržava ruski, španski itd, i na bez toga ne bi ni kupili telefon. Ja sam, odmah, zamenio taj multilanguage rom sa najnovijim stock, i ubacio google servise. I telefon radi kao sat.
 
telefon dosao sa multilanguage rom, moze li se uraditi System Updates (ako ima noviji od ovoga) preko telefona a da se ne izgubi navedeni rom ili posle updatea ostaje samo kineski i engleski
 

Prilozi

  • red rice.jpg
    red rice.jpg
    533.5 KB · Pregleda: 156
Hvala @mitar ali nisam nikad ubacivao romove i ne bih pokusavao, mene zanima sta se desi ukoliko se uradi system update na postojeci rom, jel neko isprobao?
 
Sa obzirom da imas custom verziju, mislim da će samo javiti grešku.
 
Verovatno si dobio isti CWM recovery i multilanguage rom, kao što je bio na Hongmiju što sam ja koristio. CWM recovery je sasvim ok, i nema potrebe da se menja, može da se instalira stock rom iz CWM recoverija. A Kinezi ubaciju multilanguage rom, jer većina kupaca pita da li telefon podržava ruski, španski itd, i na bez toga ne bi ni kupili telefon. Ja sam, odmah, zamenio taj multilanguage rom sa najnovijim stock, i ubacio google servise. I telefon radi kao sat.

tebra. kako se ubacuju google servisi na miui rom. ? hvala
 
Instaliras Google installer apk http://d-h.st/DW2 . I pomoću njega instaliraš play store i ostale google aplikacije i servise. Posle se sve automatski ažurira preko play store.
 
Nazad
Vrh Dno