Šta je novo?

Xiaomi Hongmi Red Rice WCDMA

Idi u recovery mode. Prvo uradi wipe data, cache and dalvik cache. Install zip, i izaberi fajl.
U recovery ulazis tako sto drzis volume down i power (podrazumeva se da je telefon iskljucen pre ovoga). Nakon desetak sekundi se pojave tri opcije. Sa volume down izaberes recovery mode a sa volume up potvrdis izbor.
 
Prekjuce mi je stigao Mi band narucen pre jedno mesec dana u nadi da ce do dolaska narukvice izaci i MIUI V6 za nas Redmi. Posto se jos uvek ne zna ni datum izlaska resio sam da svoj voljeni telefon pocastim sa beta verzijom.
Prvi utisci su da nije tako los. Postoji nesto nedostataka ali nista toliko ozbiljno. Naravno Mi band nije hteo odmah da proradi. Morao sam prvo da instaliram neku rusku verziju da bi se upario sa telefonom pa tek onda da preko instaliram najnoviju verziju sa google play-a.
Za sada sve radi odlicno. Cak i otkljucavanje telefona u blizini narukvice. U sustini zabavna igracka za male pare.
 
ada56a4ee7b73a53de08dcab2ce21372.jpg
 
Uzmi ga ALI 1gb je premalo za miui skin. Rekao bih ti da sacekas redmi 2 od 2gb ili ovaj honor 4c od 2gb. Kada ce izaci niko ne zna..
 
Poslednja izmena:
Znam,imao sam redmi1 sa miui5 i bilo je malo rama,pa sam koristio cm11. Mada sestra ga sad koristi sa miui i njoj radi ok.

Miui6 na Mi4 je tek jeo ram,ali zbog 3gb nisam to ni osetio. Ali sad mi se ne daje opet 300e za mi4, pa se zato raspitujem kako se ponasa Redmi2 imam ponudu za 130e.

Ili mozda da sacekam ovaj novi xiaomi sto treba da izadje sa snapdragon 615. Nisam pametan
 
@dmakso: moze li da napises korak-po-korak uputstvo za instalaciju V6 (KK) ili da stavis neki link.

Koji recovery se koristi? Da li je moguce rootavati tu verziju? Kako se ponasa interna memorija/ sd kartica?
Ja nadjoh ovu temu u vezi sa memorijom: http://en.miui.com/thread-99836-1-1.html
 
Procedura je ista kao i do sada.
Link za skidanje je: http://en.miui.com/download-82.html
Developor verzija je miui6. Nije potrebno raditi wipe, vec samo instalirati zip. U tom slucaju svi programi i podesavanja ostaju.
Ako uradis wipe pre instalacije moraces ponovo da instaliras google play i sve programe.
Ja koristim taj moded kernel. On menja mesta sd kartici i memoriji telefona, tako da sve instalacije idu automatski na sd.
Developer verzija je vec rutovana, samo se aktivira u security, permissions, root access za svaku aplikaciju posebno.
 
Kakvi su utisci u poredjenju sa V5 tj. JB verzijom?
Ima li nekih bagova, nesto ne radi ili moze da se ostavi za svakodnevnu upotrebu? Kako drzi baterija?
 
Jos uvek je developer verzija i kao takva je puna bagova. Baterija drzi kao i na v5. Dosta lepse izgleda, ali osim toga i nema neke razlike. Apdejti izlaze jednom nedeljno tako da se bagovi polako ispravljaju. Međutim dok ne izadje zvanicna verzija ne preporucujem nikome sa slabijim zivcima ☺.
 
Treba mi pomoc u vezi flesovanja TWRP recovery.
Trenutno sam na MIUI v6 Developer ROMU, verzija 5.5.15 i pokusao sam da flesujem recovery standardnom procedurom iz stock recovery, ali nazalost bezuspesno. Kaze da je instaliran TWRP ali uvek butuje u stock.
Posle par pokusaja sam odustao i probao fastboot metodu i ovo je rezultat:
fastboot flash recovery recovery.img
sending 'recovery' (6144 KB)...
OKAY [ 0.275s]
writing 'recovery'...
OKAY [ 0.691s]
finished. total time: 0.966s
Naizgled sve ok, ali ponovo butuje u stock. Probao sam i CWM i opet ista stvar :
fastboot flash recovery cwmrecovery.img
sending 'recovery' (5628 KB)...
OKAY [ 0.246s]
writing 'recovery'...
OKAY [ 1.117s]
finished. total time: 1.363s

Da li neko zna jos koji nacin da pokusam da promenim recovery?

ld6FXlp.jpg
 
Probaj prvo ovaj recovery:
http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=643271&st=13220#entry35889998
KOd mene radi odlicno. Na 4pda sam procitao da postoji neka fora sa modelom touch screena i da zbog toga nece svaki recovery da radi kako treba.
Ako ne uspes probaj preko SP Flash tool. Moguce je iz scatter fajla izabrati samo recovery.
Mozes li da okacis te fajlove negde drugde (Dropbox, zippyshare...) jer nisam registrovan na 4dpa, zeza me onaj njihov Защитный код.
 
Pa 37+10 ... Ili 37+40(ne vidim lepo) . napises samo rez u to polje.
 
Nazalost ista stvar, kaze da je uspelo i onda posle restarta opet bude stock, jedino jos da probam taj SP Flash tool.
Pa 37+10 ... Ili 37+40(ne vidim lepo) . napises samo rez u to polje.
Doup xD Ja sam mislio da treba ono sve i pre nekih 2-3 meseca sam se mucio sa ruskom tastaturom da otkucam sva slova, i nije uspevalo pa sam odustao. Sad cu da se reg. Hvala.
 
I mene je ovo namučilo pre neki dan. Ne može da se ubaci TWRP iz novih stock recovery-ja. Ja sam ubacio preko flashtool neki prastari MIUI, potom TWRP, i onda ubacio multilanguage rom sa preinstaliranim google servisima. Da sam znao da su ga ovako zakomplikovali ne bih ni dirao Yunos.
 
Hvala svima na pomoci, uspeo sam da flesujem pomocu SP Flash Tool! Doduse posle toga sam izgubio IMEI, ali sam ga ponovo uspisao uz pomoc IMEI&SN Writer.
 
Evo mala pomoc onima koji budu imali problema kao sto sam ih ja imao.
Naime da bi ste instalirali neki od KitKat ROM-ova potrebno je da imate TWRP 2.8.4.0 recovery, ali njega ne mozete da flesujete odmah iz stock recovery. Iz nekih starijih verzija TWRP install prolazi, ali se recovery ne pokrece.
Da vam se ovo ne bi desilo potrebno je da prvo iz stock recovery flesujete TWRP 2.5.0 ili 2.6.3.0, uradite reboot, a zatim iz njega flesujete modifikovani "twrp-2.8.4.0-autoinstall-dazewell" koji menja boot i uboot particiju kako bi TWRP mogao da radi. Tek sa TWRP 2.8.4.0 mozete da flesujete neki od KitKat ROM-ova, fles sa nekom manjom verzijom ce rezultovati bootloopom.

TWRP 2.5.0 Download
TWRP 2.6.3.0 Download
TWRP 2.8.4.0-autoinstall-dazewell
 
Kako rade KK romovi? Vredi li ubacivati te developer verzije?
 
Kako rade KK romovi? Vredi li ubacivati te developer verzije?

Ja sam bio na MIUI v6 5.5.15 i sve je bilo dobro, ali sada sam za promenu ubacio GitGat baziran na KitKat, i prvi utisci su odlicni. U odnosu na MIUI v6 mogu reci da je brzi, manje RAM-a jede te je multitasking bolji, vise je mesta na internoj mem za aplikacije, dok sam na MIUI mucio muku sa prostorom. Interna mem. i SD kartica rade normalno, dok su im na MIUI v6 zamenjena mesta.

Sve u svemu, nije los DE ROM ako bas volis MIUI i ne smeta ti lag u galeriji. Ostali KK ROMovi ako ti treba malo brzi sistem (ART) i zelis da promenis skin.
 
Ne volim Miui specijalno, ali sam navikao da držim stock, ili neku modifikaciju stock roma, nekako se ispostavilo do sad da najbolje rade. Nije mi problem da isprobam bilo šta na ovom Hongmiju, samo da uhvatim malo slobodnog vremena. Videcu taj GitGat, eventualno još neki Miui v6...
 
Jel ima neko i dalje redmi 1s ? Ja sam svoj dao sestri,ali je uspela da ga brickuje. Telefon je imao miui rom, i ne znam koji recovey, kliknula je na update i nakon toga je zaglavio na Mi logo. Kad se prikaci na punjac menja se na minut skroz crn ekran i crveni led i Mi logo.

Nece da se upali,nece da udje u fastboot niti u recovery. Trazio sam po netu malo i uspeo sam da udjem u fastboot,kad izvadim bateriju i onda ga povezem na komp. (bez baterije a povezan na komp otvara samo fastboot,nece recovery) Pokusao sam zatim da flashujem stock preko MiFlash program. Na kompu pise da je uspelo,ali nikako nece da butuje,opet zaglavi na Mi logou i crnom ekranu naizmenicno. Kad ga skinem sa kabla,i ubacim bateriju skorz je mrtav, ista ne reaguje.

Jel ima neko ideju sta dalje ?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno