Šta je novo?

Moj 771 na 775 mod (FAQ u prvom postu)

..morao da ga fljesujem bios nije prepoznavao quada, idle mu je par stepeni veci al load je manji na pes13 za pola cuke je do samo 46 c isao, dok je onaj dual i do 55 nekad, lc 95 sam mu turio
 
Sad sam malo pretrazio temu doduse ne mogu naci sta je korisceno za hladjenje, ali ovi e5450 u idle rade kod ljudi na ispod 40 stepeni... Zasto meni kod djavola bije onda iz biosa preko 50 stepeni, ajde kad udjem u win pa da kazem program laze ali iz biosa ne laze, tuce mi preko 50 stepeni.

Kuler je stock fabricki ( onaj nizi ) http://prohardver.hu/dl/upc/2011-07/93497_intel_775_fan_1.jpg , star je oko 7 godina i na njemu 8500 koji je tu bio ranije je u biosu pokazivao 40 i koji stepen...
 
Jel taj cooler ima bakarno dno?

hYqaw5a.png


Ako nema, eto ti odgovor.
 
Poslednja izmena:
Ti cooleri su predvidjeni za procesore koji imaju TDP od 65W, ako se ne varam.
Za E5450 ti treba bolji, pa makar i fabricki sa bakarnim dnom (predvidjeni za TDP 95W).

Ako se odlucis za novo, idi na LC Cosmo 95 ili 120.
 
Poslednja izmena:
Jok, deo koji naleze je od aluminijuma kao i ceo hladnjak... Znam da je takav najbolji bakar koji naleze na cpu a ostatak od aluminijuma, ali nije valjda to problem...

Meni se pregrevao e5450 i sa tim, debljim, stock kulerom sa bakarnim dnom.
Od kada sam stavio ocz vendeta 2 uzivam. Samo kod vecih kulera trebas prvo proveriti da li mogu stati.
 
Ti cooleri su predvidjeni za procesore koji imaju TDP od 65W, ako se ne varam.
Za E5450 ti treba bolji, pa makar i fabricki sa bakarnim dnom (predvidjeni za TDP 95W).

Ako se odlucis za novo, idi na LC Cosmo 95 ili 120.

Mmmmm da vidis mora da je to, a i mator je kuler prilicno onaj, mada i dalje radi posao za e8500...
Imam venom negde u podrumu ogroman je, staje u kuciste, al ono ne mozes posle da dodjes lako do ostalih komponenti, ram stavis i ne mozes pridjes npr...

akasavenom5b.jpg

Meni se pregrevao e5450 i sa tim, debljim, stock kulerom sa bakarnim dnom.
Od kada sam stavio ocz vendeta 2 uzivam. Samo kod vecih kulera trebas prvo proveriti da li mogu stati.

Kolike su ti sada temperature ?
 
Poslednja izmena:
Mmmmm da vidis mora da je to, a i mator je kuler prilicno onaj, mada i dalje radi posao za e8500...
Imam venom negde u podrumu ogroman je, staje u kuciste, al ono ne mozes posle da dodjes lako do ostalih komponenti, ram stavis i ne mozes pridjes npr...

ako ce ti stoji u podrumu i vata zjala daj ga meni. :)
 
ma turi 95ticu i nema zime, ili 120 ako moze da stane
 
Koju plocu da jurim za E5450? Planiram da napravim jednu konfiguraciju, da rasterim laptop od AutoCad i jos par jacih programa. Da li da jurim neku (koju?) plocu sa ddr3 podrskom? Stavio bih 8gb odmah i verovatno neki ssd. Grafiku cu da ostavim iz sadasnjeg racunara, cisto da baca sliku, pa kad budem pri parama da uzmem neku 280x.
I neka preporuka za solidan kuler, ne preterano veliki posto mi je manje kuciste dok ne uzmem nesto vece.

Da li bi ovo moglo sve da ide na LC Power 6550? Mislim da je to model napajanja.
 
za malo vise para,ako ne i za istu lovu ako naletis na oglasima mozes da sklopis fm2 athlon x4 konfu koja je daleko bolja solucija.280x je overkill i za xeon i za athlon u istoj meri,jos uz to napajanje.ja ne bih u svakom slucaju isao preko 7850 2gb/270 a idealan parnjak po mom misljenju je 7790/260 (moderniji gcn 1.1 chip idealne snage za te konfe).

ako treba konfa za 280x na budzetu,ganjaj 2xxx i5,krecu se oko stotinjak evra a h67/h61 ploce idu za tepsiju ribe.ovaj kombo brise pod sa svim navedenim a izadje 50-60e evra vise.
 
Grafika mi toliko i ne treba, ali ponekad volim da odigram neku igricu. Prvenstveno mi je plan da za manju lovu napravim neku solidnu desk masinu pa kad budem pri nekim parama da sklopim nesto ozbiljnije.
Da li je mozda bolja stvar da pojurim Phenom 955 sa nekom 970 plocom i kasnije da padne neki fx8300? Malo idem u off, ali mislim da ovo moze isto za male pare da se napravi.

Sto se napajanja tice, ovo imam dobijeno na poklon novo pa bih njega koristio ako moze da posluzi, ako ne imam gde da ga udomim.
 
nema to sta da trazi za igre pored sendija/ajvija...sad kupis solidnu 1155 plocu sa nekim celeronom/pentiumom,posle bocnes i5,izadje te ili isto ili cak jeftinije od fx price.xeon ima smisla samo ko vec ima podesnu plojku za mod,pozeljno sa sve ram-om.

napajanje nece moci da odradi 280x,ali sve ove ispod ako je u dobrom stanju bi trebalo da odradi.
 
Koju plocu da jurim za E5450? Planiram da napravim jednu konfiguraciju, da rasterim laptop od AutoCad i jos par jacih programa. Da li da jurim neku (koju?) plocu sa ddr3 podrskom? Stavio bih 8gb odmah i verovatno neki ssd. Grafiku cu da ostavim iz sadasnjeg racunara, cisto da baca sliku, pa kad budem pri parama da uzmem neku 280x.
I neka preporuka za solidan kuler, ne preterano veliki posto mi je manje kuciste dok ne uzmem nesto vece.

Da li bi ovo moglo sve da ide na LC Power 6550? Mislim da je to model napajanja.

Batali neisplati se da kupuješ ploču, pogotovu što su ddr3 ploče retke i malo koja podržava 8gb ram, lepo su te savetovali FM2+ ploča i Athlon x4 860k je daleko bolje rešenje, manja potrošnja, garancija, cpu se duplo manje greje, a i performanse su bar 10-20% bolje...
 
ne zezaj pegaze,ti prvi si postavio temelje ovog sporta sa aksiomom - samo kao apgrejd na postojecu plocu -
 
Athlon 860K nije daleko bolje resenje niti manja potrosnja i zagrevanje, ali stoji da dobija 3 godine garancije na plocu sto je veoma bitno.
Slazem se da nema puno smisla da "od nule" radi ovaj mod, samo ako vec poseduje makar plocu (i ram).
 
Poslednja izmena:
ne zezaj pegaze,ti prvi si postavio temelje ovog sporta sa aksiomom - samo kao apgrejd na postojecu plocu -

Apsolutno.. Al` čim krene priča u pravcu racionalizacije, idite begajte. Pa ne radi se 771~775 mod od nule, pa još u 2016-toj, aman!

Ko bi rekao da će, evo i posle skoro 24 metra dana, modovane makine i dalje biti "konkurentne". Da su malo olabavile cene grafa, itekako bismo na matore plojke gurali sve i svašta. Samo se u jednom trenutku desio taj pad, možda pre nekih 6-7 meseci, kad su rudari počeli da rasprodaju majnere; tad je R9 270X mogla da se nađe i za 70-80e. Koliko vidim, sada više ne. A sve se nekako lomi oko te grafe - tipa, "ne ide ovoliko i onoliko jaka grafa na ovu matoru kombu", pa onda fljas stoja za plojku, pa fljas stoja za DRAM, pa fljas stoja i po+ za proc, pa onda u pm go back to isto blato, i.e. Win ovaj ili onaj - e, tu mod i dalje radi uz manje od stoju za alles zusammen :) Sport je rezon, kao što davno rekoh!
 
o kakvim stojama pricas,polovno fm2 komplet samo sto ne ide za tepsiju ribe,ako i 20-30e skuplje ako se radi 771 mod sa nule,ddr3 samo sto ne poklanjaju na ulici.
 
pa gde je razlika,to 20-30e je razlike u procu kako kad naleti polovan athlon,ploce su manje vise isto,a 8gb ram-a moze se naci za 4k dinara.cak i ovaj komplet sa i5 sendijem izadje oko 150e,nema tu vise stoja,jedna,jedna i po maks. :)
 
Evo da se ponovo ukljucim u temu. Pre par meseci se uspesno zavrsio jedan mod sa X5450 i P5Q pro plocom + je pala i 270 za mali novac i masina radi kao sat. Bez potrebe za klokom za sada. No, trebao bih srediti jos jednu zastarelu krntiju pa se opet razmisljam za slicnu pricu. No ono sto me kopka je mozda varijanta sa DDR3 ramom i kakva sam iskustva na tom polju. Konkretno gledam P5Q3 plocu i recimo E5450 ili nesto slicno. I kakvo je poredjenje sa recimo i3-2120 i nekom H61 plocom posto to moze da se nadje za relativno male pare.
 
Pozdrav ljudi, imam neku Gigabyte GA-965P-DS3 plocu na kojoj je neki stari celeron. Na netu sam malo gledao i na oficijelnom sajtu gigabyta pise da ne podrzava FSB 1333 procesore, mada po nekim sajtovima sam nasao da podrzava, samo mora neki novi bios da se stavi. Ja bih stavio ili C2D e8400 jer vidim da moze da se nadje za malo vise od 1000din kod nas, ili bih probao neki xeon da utaknem, ako moze. Pretpostavljam da bih onda morao da menjam i stock kuler ili bi on mogao da ga drzi na fabrickim frekvencijama? Ili ja uopste ne mogu da stavim fsb 1333 procesor na ovu plocu?
Hvala
 
Može, radiće bez problema. Ali, stok kuler, čak i onaj sa bakarnim jezgrom, nije dovoljan za Xeone. Za 8400 je sasvim OK.
 
Nazad
Vrh Dno