Šta je novo?

Moj 771 na 775 mod (FAQ u prvom postu)

Rok za isporuku zna da bude i duži od 30 dana. Treba biti strpljiv. Nisu problem cene na kp, uvek izleti neki povoljniji Xeon. Problem je što ih nema puno.

Sigurno godinama koristiš koristiš taj E7300, pa ne treba da bude problem metar dana+ za Xeon-a iz Kine :)

Ali kao što ivica predlaže, možda je za tebe bolje da odeš u pravcu novog Pentium-a i nove platforme za onu cifru koju si prvo pomenuo.. Vidi, razmisli. Pozz
 
Taj pentium nov verovatno je slican sa performansama e7400 (na 3.2), a tu bi trebao da uzmem plocu (min 50e) , procesor (oko 50e) i 4 gb ram ddr3 (oko 35e), sto mi je trenutno mnogo.
Ali je verovatno dugorocno bolja opcija (moze da se ubaci nekad neki i5).

A sto se tice vremena, nije mi hitno, koristim e7400 oko 3-4 godine :) Ali bi mi quad lepo legao :)
 
Poslednja izmena:
Ne mislim da je stala tehnologija (doduse slabo pratim hardver u poslednje 2 godine), ali ne mislim da ovi novi intelovi dvojezgrani procesori imaju toliku snagu :)
Ali da ne idemo previse u offtopic ...
 
Taj pentium nov verovatno je slican sa performansama e7400 (na 3.2), a tu bi trebao da uzmem plocu (min 50e) , procesor (oko 50e) i 4 gb ram ddr3 (oko 35e), sto mi je trenutno mnogo.
Ali je verovatno dugorocno bolja opcija (moze da se ubaci nekad neki i5).

A sto se tice vremena, nije mi hitno, koristim e7400 oko 3-4 godine :) Ali bi mi quad lepo legao :)

kako da nije isti kao c2d :D
haski celeroni kidaju,iznenadio bi se kako,a pentiumi su jos bolji :)

pa neces tu tvoju masinu da bacis,nego je prodas lepo... 80-90e bi uzeo glat, bez hdd-ova
 
Ne bih mogao za toliko da prodam, pale su cene dosta na 775 komplete (bilo je i vreme :d )

A za performanse tih novih pentijuma molio bih neki link :)
 
U svakodnevnom radu nema razlike, ali daleko bolje u igrama iskoriscavaju moderne graficke karte.
Celeron G1820 je po tom pitanju bolji od npr. Core 2 Duo E8500.
 
Poslednja izmena:
U svakodnevnom radu nema razlike, ali daleko bolje u igrama iskoriscavaju moderne graficke karte.
Celeron G1820 je po tom pitanju bolji od npr. Core 2 Duo E8500.

Ma nije mi bitno za igre, igram samo nba2k14 koji radi i na ovoj kanti dobro. Ali verovatno bi se videla razlika u cpu zahtevnim aplikacijama (obrada video materijala, kompresija itd.)

Koji je sada aktuelan socket 1150 ili 1155?
 
Poslednja izmena:
Onda ti je isplativije ici na Xeon, jer on je svakako bolji za video obradu i zahtevnije zadatke od novih Celerona/Pentiuma.

s1150 je noviji.
 
Poslednja izmena:
dexter, sigurno si primetio u temi da malo ko poredi Xeon-e sa novim procesorima, jer, kao što sam rekao, tehnologija ne miruje i potpuno je bespredmetno o tome raspredati.

Ovaj mod je interesantan jer se koriste stare komponente, a dobija nešto za šta su ljudi davali po par stotina eur samo za CPU na 775 ploči; pričam o besnim quad-ovima iz tog perioda.

Ja bih dobrano razmislio da sam na tvom mestu da li uopšte da se upuštam u avanturu, jer je P5B SE slabašna plojka, iako sa beta podrškom za FSB1333. Po analogiji stvari, sledeće što će te zanimati su OC dometi i tu onda priči nema kraja.. Osim ako ne nameravaš da promeniš i nju.

Javi baš šta si odlučio. Pozz
 
Covek je rekao da nece overclockovati, a E5440/E5450 su i na defaultu odlicni.
 
@Pega

Ma znam da su i ovi xeoni pregazena tehnologija, ali da sam pri $ ne bih razmisljao o ovim kombinacijama :)

A sto se tice ploce da, ona ima tu beta podrsku za fsb1333 i pitanje je kako bi se i ponasao xeon (naravno da ne bih pokusavao da oc procesor). Za sada mi ovaj e7400 radi ovako :)

Capture.PNG

Videcu sta cu da odlucim, ako slucajno padne neka ozbiljnija para uzecu novo, ako ne bude, kockam se sa xeonom :)
 
Poslednja izmena:
nisam siguran da sam ukapirao softverski deo ubacivanja kodova, pa bih zamolio nekog iskusnijeg da proveri ovo sto sam napisao:
-----------
ne bih stavljao patchvani bios na asus p5q-e da bih sacuvao dellov slic koji je ubacen u bios.

snimio sam svoj bios sa asus ez flash.

skinuo sam lga 771 microcodes:
cpu00010676_plat00000004_ver0000060f_date20100929.bin
cpu00010676_plat00000040_ver0000060f_date20100929.bin
cpu0001067a_plat00000044_ver00000a0b_date20100928.bin

sada bi trebalo da sa mmtool ubacim mikrokodove u bios koji sam snimio.
pretpostavljam da prvo idem na load rom, pa na insert module file/insert i tako 3 puta koliko ima bin fajlova.
zatim save rom as "novi rom"

i na kraju ponovo ez flash?
-------------

jel' ovo ok ili sam nesto pogresno shvatio?
 
Evo jedan post za demiosa i pegu :d
Ovo je burazerova masina sa:
- E5420 @3.5GHz | FSB=467
- 6 GB (4+2) ddr3 1333 | @1400
- Asus p5kc
- Scyte Mugen

Na slici se vidi da je dunuo Linx posle 5 minuta i to mislim da je CPU poceo da trotluje zbog temperatura jer sam video da je 10-ak sekundi pre pucanja poceo da obara mnozilac i opterecenje. Takodje mu P95 nije stabilan u potpunosti (dolazi do prestanka rada workera na odredjenim jezgrima), ali je za svakodnevni rad apsolutno stabilan racunar... radi ovako oc-ovan vec 5-6 meseci bez i jednog error-a u winu, PhotoShopu, ACadu i igrama... upravo smo zavrsili partiju BFBC2 od sat i nesto bez problema.
EDIT: Takodje TjMax nije podesen u ovom programu za ocitavanje temperatura.

Pogledajte prilog 155327

Kako je burazer uspeo da stavi 6GB ddr3, kada je na p5kcddr3 max 4 a ddr2 max 8GB?
 
Kako je burazer uspeo da stavi 6GB ddr3, kada je na p5kcddr3 max 4 a ddr2 max 8GB?

Lako... fora je u tome sto sam ja prvi uzeo ovu plocu od jednog clana ovde sa foruma i uzeo od brata Transcend stick od 2GB (tada je imao 1155 celeron platformu) i nije hteo da bootuje i rekoh cisto da probam uzmem onaj drugi od 4GB (isto transcend), kad gle cuda radi :).
Posle sam citao po forumima da su ljudi stavljali i po 8GB (2x4) Corsair neki predrkani. Inace sada mi je u masini Kingston HyperX blu. na 1600! :d al oc i dalje nece da ga hebem :crash:
 
Poslednja izmena:
Jesi probao konačno sa DDR2?

Nisam... nemam niti jedan stick, a nemam trenutno ni novca da kupujem. Cim bude nesto naletelo postovacu ovde :), a u medjuvremenu donece mi brat njegov jedan stick da probam.
 
U svakodnevnom radu nema razlike, ali daleko bolje u igrama iskoriscavaju moderne graficke karte.
Celeron G1820 je po tom pitanju bolji od npr. Core 2 Duo E8500.

Džabe što iskorišćavaju bolje grafičke karte kad izlaze igre koje ne podržavaju procesore sa bar 4 threada. :) Najnoviji primeri su Far Cry 4 i novi CoD. Radiće na slabijim i3 procesorima, a na Haswell Pentiumima će praviti probleme. Tako da su matori quadovi i dalje bolje rešenje i prava konkurencija su im novi i3 procesori, a ne dvojezgarni Pentiumi i Celeroni. :)

Inače, da kažem da sam i ja uzeo E5450 pre mesec dana i upario je sa P35-DS3L rev 1.0. Poboljšanje je i više nego primetno, ali sam se razočarao u OC. Očekivao sam da ću moći da teram na 3.6GHz, međutim nisam mnogo preko 3.4GHz prebacio (sa pločom koja je terala 500MHz FSB tj. E6550 @ 3.5GHz). Mislio sam da je do ploče, ali čitajući komentare ovde, nešto mi deluje da Xeoni i nisu toliko dobri klokeri kao Q9x50 procesori.
 
Džabe što iskorišćavaju bolje grafičke karte kad izlaze igre koje ne podržavaju procesore sa bar 4 threada. :) Najnoviji primeri su Far Cry 4 i novi CoD. Radiće na slabijim i3 procesorima, a na Haswell Pentiumima će praviti probleme. Tako da su matori quadovi i dalje bolje rešenje i prava konkurencija su im novi i3 procesori, a ne dvojezgarni Pentiumi i Celeroni. :)

Inače, da kažem da sam i ja uzeo E5450 pre mesec dana i upario je sa P35-DS3L rev 1.0. Poboljšanje je i više nego primetno, ali sam se razočarao u OC. Očekivao sam da ću moći da teram na 3.6GHz, međutim nisam mnogo preko 3.4GHz prebacio (sa pločom koja je terala 500MHz FSB tj. E6550 @ 3.5GHz). Mislio sam da je do ploče, ali čitajući komentare ovde, nešto mi deluje da Xeoni i nisu toliko dobri klokeri kao Q9x50 procesori.

zapao ti je los primerak, meni je isao iz prve na 3.7ghz 1.2v... mogao sam da natezem,ali me mrzelo :)
a i pre ti je terala dual,ima i to veze...
 
Na kojoj ploči? Ja baš naglasio da mi pošalju E0 i to su učinili, ali neće nikako preko 3.4GHz uz iole normalan napon (<1.35V).
 
Na kojoj ploči? Ja baš naglasio da mi pošalju E0 i to su učinili, ali neće nikako preko 3.4GHz uz iole normalan napon (<1.35V).

uuu ma to je nemoguce, ti si bas izuzetak.... dotle moze da se podigne i bez dizanja napona,cini mi se da sam ja moj mogao do 3.3 i tu sam vec polako poceo da dizem...
p35 neo3 je ploca
 
Evo ja sam moj E5440 stabilizovao na 3.6 GHz bez da divljam sa naponom. Verovatno na ovoj frekvenciji moze da radi i sa nižim naponom ali o to cu testirati malo kasnije. Probacu na 3.7 GHz posto znam da me dalje koci ploča i/ili memorija. Ali procesor lagano moze na 3.8GHz mozda i 4GHz samo mi treba bolja memorija posto ova moja opste nije raspoložena za OC i bolji cpu cooler. Ali to onda puno povećava cenu ovog poduhvata pa nije u sportskom duhu.
A memorija mi je takva glupaca da neće da bootuje ako joj olabavim timinge na 6-6-6-21 :wall: Koja je to sad fora?
Inace Prime95 sam pustio na priority 9 pa nisam mogao ni SS da uradim. I ne obracajte pažnju na onu grešku na slici to je od glupog antivirusa. Kontam da je 9h dosta za stabilnost.
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1417107898619.jpg
    uploadfromtaptalk1417107898619.jpg
    1,022.8 KB · Pregleda: 144
Koliko baca gigaflopsa taj E5440 tako nasviran?
 
uuu ma to je nemoguce, ti si bas izuzetak.... dotle moze da se podigne i bez dizanja napona,cini mi se da sam ja moj mogao do 3.3 i tu sam vec polako poceo da dizem...
p35 neo3 je ploca

Do ploče je. Sad sam uzeo da testiram sa smanjenim multijem na minimum. Znači 6x400MHz. I puca čim butuje Windows. FSB wall za quadove je izgleda negde na ~380MHz na ovoj ploči. Evo, sad sam digao sa FSB-om na 378MHz (tj. ~3.4GHz) i bez dizanja napona na CPU i butuje bez frke. Oh well, ne vredi se cimati preterano za 200MHz, ali mi je krivo s obzirom da sam siguran da bih na boljoj ploči mogao da teram blizu 4GHz, a to bi mi solidno značilo kad uzmem neki GPU sledeće godine.
 
Nazad
Vrh Dno