Šta je novo?

Moj 771 na 775 mod (FAQ u prvom postu)

e da, ako su temperature pomerene za 15c na dole, onda bi trebalo i temp u leru da mi je umesto trenutnih, i po meni normalnih, 35c, 50?
 
sad mi nishta nije jasno.

ako meni pokazuje u leru 35, on load 65, da li to znachi da su prave temp za 15c manje ili vece od ovih vrednosti?

jer po meni su ovakve temp bash kako treba.
 
Poslednja izmena:
Evo jedan post za demiosa i pegu :d
Ovo je burazerova masina sa:
- E5420 @3.5GHz | FSB=467
- 6 GB (4+2) ddr3 1333 | @1400
- Asus p5kc
- Scyte Mugen

Na slici se vidi da je dunuo Linx posle 5 minuta i to mislim da je CPU poceo da trotluje zbog temperatura jer sam video da je 10-ak sekundi pre pucanja poceo da obara mnozilac i opterecenje. Takodje mu P95 nije stabilan u potpunosti (dolazi do prestanka rada workera na odredjenim jezgrima), ali je za svakodnevni rad apsolutno stabilan racunar... radi ovako oc-ovan vec 5-6 meseci bez i jednog error-a u winu, PhotoShopu, ACadu i igrama... upravo smo zavrsili partiju BFBC2 od sat i nesto bez problema.
EDIT: Takodje TjMax nije podesen u ovom programu za ocitavanje temperatura.

5420.jpg
 
Poslednja izmena:
Borgof, nateraćeš me da počnem da mislim da je E5420 ustvari best buy, a ne E5440! :)

A pazi kad je i meni pod šaku pao isti pre neki dan, ali E0.. :smoke:

Bocnuo sam ga EP31-DS3L - brba.. Sutra ga ubadam na P5Q, a aaakooo sa ortakom napravim dil, biće zaboden na EP45-DQ6.. ovo poslednje samo ako.

A voda čeka sa strane.. ,)

P. S. Dobar OC kod burazera!

@safmaverik: Ti si se obrisao iz teme? Ne kontam.. :)
 
Poslednja izmena:
Da vas pitam jedno blic pitanje, :) Koliko bi me kostao komplet neke solidne 775 ploce i xeon procesora? Memoriju imam 4 GB ddr2 Kingston...
 
Malo mi skupa ta ploca :) , a performanse ovih procesora su negde u rangu sa Q6600?

Ako ima neko savremenije resenje od ove 775 kombinacije, a da kosta pristojno malo, moze i to :) Bitna mi je samo sto veca snaga procesora i da nije dual core.
 
Poslednja izmena:
Q9650 je gotovo isto sto i Xeon 5450. Klonovi.

A zasto bi kupovao plocu kada je Xeon mod moguc na tvojoj Asus P5B-SE? :)
 
Poslednja izmena:
Q9650 je gotovo isto sto i Xeon 5450. Klonovi.

A zasto bi kupovao plocu kada je Xeon mod moguc na tvojoj Asus P5B-SE? :)

Pa realno ja mislim da ne moze na ovoj ploci (ako moze to je super :) ), ne bih overklokovao, a ova ploca je osiromasena totalno :d
 
Malo mi skupa ta ploca :) , a performanse ovih procesora su negde u rangu sa Q6600?

Ako ima neko savremenije resenje od ove 775 kombinacije, a da kosta pristojno malo, moze i to :) Bitna mi je samo sto veca snaga procesora i da nije dual core.

q6600 je kao x3220, i slabiji su primetno od e5450 i q9650.
 
ma da bre,samo joj gruni e5450, mozda ces moci cak i malcice da ga kloknes.... trazi E0 od prodavca,lepo se klokujui bez (ili samo malo) dizanja napona...
 
Ma vidim da ovaj xeon e5450 ima 80W tdp, e7400 ipak trosi malo manje :)

Jer ova procedura jos uvek vazi sto je postavio @Pega na prvoj strani? I sta se radi sa ovim mikrokodovima sto sam skinuo? Jer se flesuje preko usb varijante :d?

I koliko baca gigaflopsa? Moj e7400 na 3.2 baca 20-21 :d. Jer ovo sto Demios okacio oko 40 ?
 
Poslednja izmena:
ne brini za potrosnju,neprimetna je to razlika... takodje su hladni kao led :)

procedura za secenje je ista za sve,samo budi pazljiv...
a to sa sajta sa prethodne strane samo skines i flesujes kao normalan bios,sto to i jeste :) modovan bios da prihvata xeone
 
ne brini za potrosnju,neprimetna je to razlika... takodje su hladni kao led :)

procedura za secenje je ista za sve,samo budi pazljiv...
a to sa sajta sa prethodne strane samo skines i flesujes kao normalan bios,sto to i jeste :) modovan bios da prihvata xeone

Ja zadnji put kada sam flesovao bios je bilo pre 4-5 godina preko onog asus programa iz windowsa, tako da nisam neki strucnjak sto se toga tice :)
 
onda mozes isto tako i ovo... ili guglaj how to flash bios on asus xxxx...
 
@dexter87

Dobrodošao u temu! Ranije u post-u si pomenuo ulog od cc 70e za ploču i procesor. To bi negde bilo i mnogo i pre bih preporučio noviju platformu.

Svakako možeš da iskoristiš svoju ploču, ukoliko nisi orijentisan ka nekom ozbiljnijem OC-u. Što se tiče procesora, preporučujem ti modele E5420, E5430 ili E5440. Tu leži najbolji odnos cene i krajnjeg dobitka na toj ploči (manje od 30e). E5440 je ekvivalent Q9550. http://cpuboss.com/cpus/Intel-Xeon-E5440-vs-Intel-Core2-Quad-Q9550

Seckanje, mikrokodovanje ili dload-ovanje gotovog BIOS fajla je na početku teme detaljno objašnjeno. Pozz
 
Hvala na informacijama.

Ne razumem bas nesto, sta podrazumevas pod mikrokodovanjem? Flesovanje ovog izmenjenog biosa ili? Nisam ispratio celu bas temu.

Video sam da neko na KP prodaje ove procesore, pretpostavljam da je na aliju ili slicno jeftiniji, a kakva je procedura oko placanja na aliju?
 
mikrokodovanje je kad ubacis mikrokod za odredjeni procesor u bios fajl (jer ga u originalnom nema).... ti biosi sa tog sajta su vec mikrokodovani,tako da samo ga flesujes...
ne kupuj na KP, duplo su kuplji. na aliju kupis visom ili master karticom.
 
Bacio sam sad pogled malo na aliexpress i jer OVO korektna cena za procesor?

I posto naravno nemam te platne kartice, jer ima neka fora da se mogu lako izvaditi u nekoj banci? :)

Vidim da na KP ima za 35eura.
 
Poslednja izmena:
Videcu s caletom ako moze da uzme tu karticu, ako ne, ne gine mi KP :d

A sto se tice drugara, niko i ne prima pare preko banke (ko radi), sve to ide na ruke :d

Koliko vidim u onoj temi o aliju da je cekanje na isporuku bar mesec dana.
 
Videcu s caletom ako moze da uzme tu karticu, ako ne, ne gine mi KP :d

A sto se tice drugara, niko i ne prima pare preko banke (ko radi), sve to ide na ruke :d

Koliko vidim u onoj temi o aliju da je cekanje na isporuku bar mesec dana.
Ovde ko god da je narucio, stiglo mu je za 20-25 dana.
A za te pare sto ces da das na KP, mozes novu konfu da kupis, svasta, bacanje para :)
 
Pa nije bas nova konfa, razlika izmedju cene na kp (40e) i na aliju (28e) za E5440 je 12e, a za 40 e nema nista novo da se kupi.

A jer se placa dostava sa alija, vidim pise "Free Shipping to Serbia via China Post Registered Air Mail" , pa mi cudno da se ne placa.
 
Pa nije bas nova konfa, razlika izmedju cene na kp (40e) i na aliju (28e) za E5440 je 12e, a za 40 e nema nista novo da se kupi.

A jer se placa dostava sa alija, vidim pise "Free Shipping to Serbia via China Post Registered Air Mail" , pa mi cudno da se ne placa.
Ne placa se, ali moze da se desi pdv, mada mala je sansa.
Za te pare bih pre uzeo pentiuma novog, 3god garancije... A za xeon ne bih dao evro preko 32. I to 5450
 
Nazad
Vrh Dno