Šta je novo?

Moj 771 na 775 mod (FAQ u prvom postu)

5-10 eura vise mi ne znaci nista, ali ne volim da me neko levati. Stvar principa.

Phenom II X4 940 i Gigabyte GA-MA790GP-DS4H - 50 eura.

Xeon E5440 bi me izasao tacno 47 eura. Malko previse.
 
5-10 eura vise mi ne znaci nista, ali ne volim da me neko levati. Stvar principa.

Phenom II X4 940 i Gigabyte GA-MA790GP-DS4H - 50 eura.

Xeon E5440 bi me izasao tacno 47 eura. Malko previse.

To je jednostavno previše za taj procesor. Mislim da ti je najisplativije, s obzirom da imaš 775 ploču, da kupiš x5450 ili x5460 - gledam sad na Ali ex, cene su 33-36 USD.
 
starac:

nemam pojma gde si nasao to za te pare,kupuj odma',ja koliko vidim samo za taj cpu traze 50e,na x2 koji se navodno otkljucava u x4 traze 4k dinara.sibni pm ako neces tu varijantu da vidim posto bi prodao samo cpu.
 
Hvala opet.

starac:

nemam pojma gde si nasao to za te pare,kupuj odma',ja koliko vidim samo za taj cpu traze 50e,na x2 koji se navodno otkljucava u x4 traze 4k dinara.sibni pm ako neces tu varijantu da vidim posto bi prodao samo cpu.

To je cijena samo za mene. Jedan poznanik je u pitanju, i daje to samo u paketu CPU/ploca.
 
Kadar nevera da su tolike cene za Phenome. A taman sam mislio da za 50e predjem sa X2 na neki X4 9xx. Sad ispadne jeftinije promeniti i plocu i procesor nego uzeti samo Phenom.
 
Kadar nevera da su tolike cene za Phenome. A taman sam mislio da za 50e predjem sa X2 na neki X4 9xx. Sad ispadne jeftinije promeniti i plocu i procesor nego uzeti samo Phenom.

Ja sam pre oko god dana dao 20e i 550BE za 955BE... Moze da se iskopa al je mucenje.
 
pegazu,zaboravljas da pII je i ddr2 i ddr3,tj i tamo i ovako,kao i kseon.a kupuju ili bi kupili oni koji vec imaju i ploce i memaru(kao npr ja,imam i pomenuti j&w kao i ROG gsurf 365 a nejaki 400+ x2 i tamo neki sempron).izbunarih skoro za dz 9500 x4 (da,onaj sa onim bagom) pa videcu da ga zemam,a onda mozda padne neki bench. :)

-cox:

svi uspevaju sem ja. :( evo mesec dana,i kp i limundo,nema sanse da nadjem x4 deneba za iole normalne pare.
 
ne pitaj me nista,iskocile mi neki dan 4 sede ispravljajuci pinove na nekom sempronu,naravno neuspesno. :d
 
good times.lepi se na onu stock limcugu i noctua,morao je zippo da radi pre neki dan kad sam petljao sa ovim dinosaurusima.malo vise kanes paste,drzi bolje nego norveski nasipi. :d
 
Javljam se sa novostima.
Stigli mi juče stikeri za modovanje pošto sam onaj stari isekao u komade. Zalepim stiker ubacim procesor bez update-ovanja biosa, To unleashed full bla bla bla... upalim sve radi, ja u čudu ? Temperature 37-42, Cpuid koji je inače zakucavao sistem pokrećem bez problema i iščitava procesor, milina. Taman pomislim dobro je samo je stiker za*ebavao i već sebe vidim kako napokon pržim neke igre koje nisam mogao, ugasim računar da vratim ventilatore na hladnjak i ponovo upalim računar, baam BSOD. Odradim bios isto. Vratim stari BIOS isto. Ubacim stari HDD pošto sam sumnjao na AHCI da zajebava, upalim radi ali nema Aero efekta, reinstaliram driver-e grafičke restartujem ponovo neće. Digne sistem ali ne prijavljuje grafičku. Oca mu Intelovskog koji mu je ?


E da, da li nekog zeza Taptalk ? Ako otkucam više od nekoliko redova on okači samo prva dva reda a ostale ne:wall:
 
Poslednja izmena:
Jesam, dečko tvrdi da je procesor ispravan i testiran i da je kod njega sve radilo kako treba i da ne zna kako da mi pomogne. Najgore mi je što nemam gde da probam, ne radi kod mene pa ne radi. Da mi je negde da probam samo pa ako i tamo ne radi zalepiću mu negativnu.
 
Pošalji ga meni ako nemaš gde drugde da probaš pa ću ga istestirati.
 
Ja nazalost vise nemam moju platformu, a rado bih ti pomogao...
 
Jesam, dečko tvrdi da je procesor ispravan i testiran i da je kod njega sve radilo kako treba i da ne zna kako da mi pomogne. Najgore mi je što nemam gde da probam, ne radi kod mene pa ne radi. Da mi je negde da probam samo pa ako i tamo ne radi zalepiću mu negativnu.

Ako niko nece evo ja ti posaljem moju plocu pa probaj,ASUS P5K64 WS
 
Eo moze i kod mene, ali moras da skines sticker :) Posto su serveri u pitanju...
 
ako jos nisi pos'o kod nekog na gajbu sa pivom,da probas i cistu instalaciju ili neki liveboot linuks.nije zgoreg i memara da se iscekira.ali najpametnije je iskopati nekog sa iskustvom da ti to sve spakuje.
 
Hvala momci:)

Nisam još, prvi slobodan dan pa ćemo i to rešavati :)

Memoriju sam testirao sa Memtestom 11 prolaza bez greške, a sistem sam dizao počevši od XP-a do 10-ke TP. I neće.
 
Ja sam kupio xeon e5450 i hteo bi da ga ugradim na plocu asus p5k. treba li update biosa ili ne i ako treba koji bios da ubacim. Trenutno je zadnji koji je izasao a njega.
 
Nasao sam E5430 za 20 eura. Od prijatelja, a nisam imao pojma da ga ima?

Koliki je realan overclock? Cooler je Zalman CNPS7000B-AlCu.
 
^Provrti malo temu unazad, ja sam baš taj nategao na 3.92GHz stabilno, i to na vazduhu; ne znam koliko je efikasan taj Zalman. P5Q Pro me je smorila, ali u kombinaciji sa drugim procom.

U svakom sl., sve što je oko i preko 3.6 je bombona i dovoljno za 5850.. Pozz
 
Da li se isplati uzeti E5310 Xeon za smesne pare ?
Imam jednu plocicu viska,pa bih joj uturio Ziona.
Gigabyte P31 DS3L
Po njegovim specifikacijama je kao Q6600.
 
Hm. ArkIntel kaže da je malko sporiji od q6600, samo 800MHz :) tj, ima 50% niži takt. Teško da ćeš to nadoknaditi na takvoj ploči, još večina q6600 ide vrlo lako na 3.2. Ali ako su pare stvarno smešne a znače ti 4 jezgra...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno