Šta je novo?

Moj 771 na 775 mod (FAQ u prvom postu)

I bre, pa ti ništa nisi pratio problematiku. Sedi, jedan, na popravni ;) Počni da čitaš temu ispočetka.
U pitanju su mikrokodovi za podršku BIOS-a za određenu seriju procesora. Kako su LGA771 XEONi namenjeni za drugi soket, logično je da desktop ploče uglavnom nemaju podršku za njih. Pa se određenim metodama u regularan bios fajl ubacuju-insertuju ti kodovi.
Na dotičnoj stranici imaš već odrađene BIOS fajlove, znači ne trebaš da ga obrađuješ, ali moraš da ga uflešuješ na ploču. Na najklasičniji moguči način, kao i svaki drugi BIOS, veoma poželjno PRE ubacivanja novog procesora.
 
Poslednja izmena:
I bre, pa ti ništa nisi pratio problematiku. Sedi, jedan, na popravni ;) Počni da čitaš temu ispočetka.
U pitanju su mikrokodovi za podršku BIOS-a za određenu seriju procesora. Kako su LGA771 XEONi namenjeni za drugi soket, logično je da desktop ploče uglavnom nemaju podršku za njih. Pa se određenim metodama u regularan bios fajl ubacuju-insertuju ti kodovi.
Na dotičnoj stranici imaš već odrađene BIOS fajlove, znači ne trebaš da ga obrađuješ, ali moraš da ga uflešuješ na ploču. Na najklasičniji moguči način, kao i svaki drugi BIOS, veoma poželjno PRE ubacivanja novog procesora.

dogovoreno,hvala ti :)
 
Stigao mi e5440, sad treba da nabavim i kuler. Po oglasima trenutno slabo ima sta da se nadje a da vredi, ili da cekam ili da uzmem npr LC-CC-120? Ima li sta bolje za 20 evra?
 
U iščekivanju procesora...

1. Da li posle flashovanja modovanog biosa sa onog kineskog sajta Gigabyte ploče i dalje prepoznaju Core 2 Duo procesore?

2. Da li neklokovani E5450 može da izađe na kraj sa GTX 960 ili se treba zadržati na 750ti?
 
1. Prepoznaju naravno, nista vazno nije oduzeto vec su samo dodati mikrokodovi u zvanicni poslednji BIOS
2. Moze izaci na kraj sa GTX960, racunaj da ti je to pored rama poslednji upgrade na toj masini :)
 
Poslednja izmena:
Umesto gtx960, bolje uzmi polovnu 7950
- isto je brza
- Ima 3gb vrama, 960 uglavnom samo 2gb.
- Ima async queing, tako da na njoj radi dx12, za razliku od maxwella.
- duplo jeVtinija.
 
Ne znam odakle ti to "isto je brza"...
Nije je bolje uzeti, pre svega jer ce je veoma tesko naci sa garancijom duzom od ~pola godine. A u novim igrama je primetno slabija od GTX960.

Najpametnije mu je da uzme polovnu 280X sa bar jos pola godine garancije, za ne vise od 150 evra, ili jos bolje u Em**ju uzme MSI 280X ako se ponovo nadje na akciji za 23 hiljade.
Ili preko Madjara za 27 hiljada uzme GTX960 G1 4GB. (najjeftiniji 4GB modeli u domacim prodavnicama su 29 hiljada)
 
Poslednja izmena:
7950 (r9 285, r9 380) su na defaultu veoma slične kartice, bez obzira na tvoj lični stav.
takodje 3gb je u igrama, trenutno, značajno više od 2gb

na kraju , upariti procesor od 20e sa grafikom od 200e je pomalo neukusno.
bf4_2560_1440.gif


što se botlneka procesora tiče, xeon na 3ghz je ~ ravan athlonu x4 860. na slikama se vidi da je r9 280 (*hd 7950 o kojoj diskutujemo) čak i overkill.
Tako da bi 280x bila nepotrebno bacanje para.

valjda je poenta ove teme budžetska gaming mašina, a ne razbacivanje parama na konfiguraciju staru 8 godina.

fire_strike_sorted_0.png
metro_1080_sorted.png
 
7950 (r9 285, r9 380) su na defaultu veoma slične kartice, bez obzira na tvoj lični stav.
takodje 3gb je u igrama, trenutno, značajno više od 2gb

7950 je isto sto i R9 280, a ne R9 285 (380). Tu si pogresio. Ipak je Tonga bolja od 7950, pogotovo u novim igrama.
Nikad nisam spominjao besmislene 2GB modele.



na kraju , upariti procesor od 20e sa grafikom od 200e je pomalo neukusno.
Sta, treba da placa 80+ evra za isti procesor pod drugim nazivom (Q9650)?! Ovo sto pricas nema veze sa zivotom*, bas zato sto kazes sledece:
što se botlneka procesora tiče, xeon na 3ghz je ~ ravan athlonu x4 860.
http://tpucdn.com/reviews/MSI/GTX_960_Gaming/images/bf4_2560_1440.gif
sa cime se u potpunosti slazem.
Btw, bravo za besmisleni 1440p primer.



na slikama se vidi da je r9 280 (*hd 7950 o kojoj diskutujemo) čak i overkill.
Tako da bi 280x bila nepotrebno bacanje para.
Da, ali ces se sloziti da je ipak za 20-30 evra vise mudrije uzeti polovnu R9 280X.
*Sto se tice uparivanja slicnih kompleta (recimo 860K) sa GTX960, uzmi u obzir iskustva ljudi u temama (o igrama), cpu overhead, pa cak i snimke sa youtube-a. Tona primera i zadovoljnih ljudi. ;)
Nije sve tako crno-belo.


valjda je poenta ove teme budžetska gaming mašina, a ne razbacivanje parama na konfiguraciju staru 8 godina.
Jeste. A covek je u startu napravio greskicu - drugo pitanje je trebao da postavi u odgovarajucem podforumu: http://forum.benchmark.rs/forumdisplay.php?43-monitora-grafičkih-i-TV-karti


Fali 860K + GTX960.
Fale ostale igre.
 
Poslednja izmena:
sve preko 270x je overkil za bilo koji s711 quad, nema svrhe dati više od 100e za grafiku...
 
Slazem se donekle, to vazi uglavnom za Radeon karte. Za GeForce Maxwell ne, kao sto je pokazano na slabijim novijim procesorima koji su slicni kao Q9650 (E5450).
 
Poslednja izmena:
U iščekivanju procesora...

1. Da li posle flashovanja modovanog biosa sa onog kineskog sajta Gigabyte ploče i dalje prepoznaju Core 2 Duo procesore?

Da se nadovezem...

1. Uflesujem novi bios sa podrskom za kseone, onda nekada resim da se vrati tu core 2 duo i moze bez problema da ostane taj bios, ili je preporucljivo da se vrati stari ?
2. Uflesujem novi bios i treba da se reinstalira sistem, jer je potpuno drugaciji cpu ubacen i sada recimo imam dva procesora slicna uzmimo e5440 i e5450 da li mogu kada menjam procesore bez problema da ostanem sa tim jednim sistemom jer su procesori i arhitektura jako slicni ( ili isti ) ?
Dakle ubacim recimo e5440 i radi lupam jedno vreme i posle hocu da prebacim na e5450 ne treba opet da radim sistem ?
 
Da se nadovezem...

1. Uflesujem novi bios sa podrskom za kseone, onda nekada resim da se vrati tu core 2 duo i moze bez problema da ostane taj bios, ili je preporucljivo da se vrati stari ?
2. Uflesujem novi bios i treba da se reinstalira sistem, jer je potpuno drugaciji cpu ubacen i sada recimo imam dva procesora slicna uzmimo e5440 i e5450 da li mogu kada menjam procesore bez problema da ostanem sa tim jednim sistemom jer su procesori i arhitektura jako slicni ( ili isti ) ?
Dakle ubacim recimo e5440 i radi lupam jedno vreme i posle hocu da prebacim na e5450 ne treba opet da radim sistem ?

1. Ne moras vracati stari (procitaj jos jednom sta sam odgovorio Ryo-u)
2. Kada se menja procesor na istoj ploci, nema potrebe da se reinstalira Windows (ionako rade pod istim drajverima, softverom,...)
 
Poslednja izmena:
1. Ne moras vracati stari (procitaj jos jednom sta sam odgovorio Ryo-u)
2. Kada se menja procesor na istoj ploci, nema potrebe da se reinstalira Windows

Sto volim sto si brz :)
Da video sam to ali sam pitao da li je preporucljivo a ne da li je neophodno...
Cek cek hoces cak da kazes i kada prelazim sa core 2 duo na xeon ? Jesi siguran ?
 
Svejedno je, kao sto rekoh - to je poslednji zvanicni BIOS kome su samo dodati mikrokodovi za Xeone.
Evo ja vec par meseci koristim E8400 a BIOS mi je ostao otkad sam koristio E5450.

Siguran sam, Xeon se tada ponasa kao i ostali 775 quad procesori.
 
Poslednja izmena:
Svejedno je, kao sto rekoh - to je poslednji zvanicni BIOS kome samo dodati mikrokodovi za Xeone.

Siguran sam, Xeon se tada ponasa kao i ostali 775 quad procesori.

E pa dobro ako ti tako kazes, onda cu da probam sutra kako si mi rekao, pa ako bude brljavio, joj joj :smash:
Hvala, javim sta sam napravio.
 
posto je aktivno i ima veze jel valja ovo sve sdassdsdas.JPG
 
naravno da se hvalim -.- :) 'naci brojke su ok :beer:
 
8.5 x 333. C1E i EIST su ukljuceni verovatno.

Razmisljam da uzmem x5460 na moju plocu malo da isprobam, racunam da bi radio na oko 400x9.5 (3.8Ghz), ali se dvoumim jer ploca ne moze vise od 4GB rama. Onda mozda i nema smisla upgrade. Mada nije neko ulaganje.

U vezi ploce p31 pise:
* Because of chipset limitations, do not populate both DIMM sockets of the same channel (e.g. DDRII1 and DDRII2), or populate 4 DIMM sockets with double-sided memory modules to prevent system's failure to start or incorrect detection of memory modules. Please refer to the user manual for the memory configurations table.

Da li ovo znaci da bi 2x4GB moglo da radi, posto su to dva double-sided modula? Svuda pise, max 4GB rama, ali mozda nisu uzeli u obzir 4GB module.
 
Poslednja izmena:
Aloha ljudi oce neko da mi kaze koje su mu temperature bile u idle rezimu iz biosa za e5450 ( moze i e5440 slicno je ) ? Naravno i koji je kuler u pitanju jer stock neki fabricki ili nesto bolje ?
 
Pitanje neprecizno. Cant compute.

Ono što.tebe treba da zanima je da je maksimalna preporučena temp za ovu seriju procesora 69 stepeni.

Skini program hwmonitor, sa njim ide njegov. Ini fajl (inicijalna podešavanja). U njemu upiši vrednost za tjmax, 85 za naš slučaj.

Pretpostavljam da si već uflešovao modovan bios.
 
Nazad
Vrh Dno