Šta je novo?

Moj 771 na 775 mod (FAQ u prvom postu)

Ok. Ali ovo nije 775 procesor, ovo je 771. Mada nisam bas shvatio kako ce otpasti jezgro od grejanja? :sceptic::smoke:

http://www.legitreviews.com/intel-ihs-lapping-and-removal-for-lga775-cpus_402/2

Ево одговора на твоје питање.

EDIT:

Ево и допуне одговора на твоје питање :p

http://www.overclock.net/t/305443/ihs-removals-how-to-do-it-should-i-do-it-and-the-facts


25% шансе има да испе операција и резултати су никакви. Изгледа да је проблем налегање кулера. Приметио сам да су сви ови Хеони некако криви, веруем да би лаповање допринело доста хлађењу. Све ми се чини да ћу испробати да видим разлику.
 
Poslednja izmena:
@Misko
Bez ljutnje samo sam ispravio da je 771. Inace pitam ljudi samo, nisam znao da je ovolika zezancija sa ovim. Ovaj sa YT sto sam postavio je uradio to bas lako.
Zato sam i pitao.
Inace hvala ti Dule13 na ovim korisnim linkovima. ;)

Sto se lapovanja tice, veoma sam blizu toga da i ja to uradim. Nije mi samo jasno zasto mi jedno jezgro uvek pokazuje par stepeni vise od ostalih. A pogotovu mi nije jasno zasto mi ukupnu temperaturu pokazuje i 10 stepeni vise nego sto su temperature jezgara.
Da li neko zna nesto o tome?
 
@Misko
Bez ljutnje

Odakle ti ideja da se ljutim?

Nije mi samo jasno zasto mi jedno jezgro uvek pokazuje par stepeni vise od ostalih. A pogotovu mi nije jasno zasto mi ukupnu temperaturu pokazuje i 10 stepeni vise nego sto su temperature jezgara.
Da li neko zna nesto o tome?

45nm Inteli imaju često neispravne "sonde". Kako se radi od 2+2 jezgra a ne o čistokrvnom quadcore procesoru, temperatura bi trebala približna na paru jezgara, ako jedno pokazuje znatno više očitavanje je netačno.
 
Poslednja izmena:
Izlapuj njega i bazu culera,stavi tecni metal pastu i uzivaj u temperaturama:)
 
@Holysmoke

Знаш како можеш да одериш сигурно... купи себи један инфрацрвени мерач температуре. Имају их кинези за 10$. Ја сам себи један наручио баш зато што је џаба а супер је алатка. Са њим може да се измери температура директно.
 
da li je ova potrošnja realno moguća, da ovi procesori troše > 150W za 4 GHz
 

Prilozi

  • 500x1000px-LL-272fe6dc_16135.png
    500x1000px-LL-272fe6dc_16135.png
    77.8 KB · Pregleda: 113
@Misko78: Ma opusteno, kao sto rekoh pitam, i zahvalan sam svakako na odgovoru. ;)

@nenad 970: Bice i to, cim nadjem malo vremena, i naravno da navatam pristojnu pastu. Ako imas neku preporuku za pastu slobodno reci. Pega mi je vec nesto preporucio. :smash:

@Dule13: Pa na tih 10$ cu da dodam jos 20e i kupicu vodeno hladjenje. Onda mi merac nece ni trebati. :D :D :D

@Pega: Joj ne pitaj me nista ni za temperature, ni za plocu... :mad:
Ja mislim da ovde Aida laze. Ili da je do onoga sto je Misko78 rekao, a to je da zabada senzor.
Evo slikao sam, temperature razlicite. Cenim da je ovaj Real Temp najrealniji.
Ovo su temperature u stanju mirovanja.
Btw ne znam na sta si mislio kada si rekao da u hwmonitor-u izmerim sa -15? Mislis na ono sto mi on pokazuje pa da oduzmem -15?
Btw evo pa vidi :)

sve temp 3.6.jpg
 
Pa 2 puta sam ti napomenuo koja je najbolja,ali je i najskuplja :)
 
Btw ne znam na sta si mislio kada si rekao da u hwmonitor-u izmerim sa -15? Mislis na ono sto mi on pokazuje pa da oduzmem -15?
Btw evo pa vidi :)

Imaš na samom početku teme savet da i konfiguracionom fajlu HWMonitor-a treba izmeniti TJMax vrednost, jer po defaultu stoji na 100°C, a za ovu seriju procesora iznosi 85°C - eto razlike od 15° :)
 
Pa 2 puta sam ti napomenuo koja je najbolja,ali je i najskuplja :)

Coollaboratory Liquid Pro? :p
Nadjoh je, samo moram da proverim da li je imaju, 1280 din.
Polako, prvo lapovanje pa onda ovaj tecni metal. Ima legne ko budali samar. :D

@stojagrozny: A sta da ti kazem, ni u skoli nisam mnogo bio pazljiv na casovima. :D
Znam za tjmax, nego sobzirom da nisam imao prilike da koristim hwmonitor, nisam znam kako se i gde podesava. Medjutim evo i to sam ispravio. Evo svezih slika, svi programi su podeseni na tjmax 85 stepeni.

idle:
1 idle.jpg

full load:
2 full load.jpg

Kako vam se sve ovo cini?
 

Prilozi

  • 1 idle.jpg
    1 idle.jpg
    550.7 KB · Pregleda: 81
Poslednja izmena:
Pega ali ne znam da li si primetio voltazu? Stabilnih 3.6mhz sam ranije imao sa voltazom 1.3500v, a sada sam uspeo da nadjem stabilnih 3.6mhz sa 1.3150v. Mada moram priznati intel burn test mi neki put i pukne, mada uglavnom odradi na ovoj voltazi. LinX mi prolazi bez broblema. Ono sto je zanimljivo da mi jos nije ni jednom puko u gamingu. Igrao sam WOT i WOW po nekih 1h, igrao sam i fifu jedno 2h, i nista. Mozda bi mogao voltazu samo jos malcice da cacnem i to je to.
Zadovoljan sam, tih 3.6mhz mi je bilo bitno za svaki dan. Ali videcu svakako ovih dana da se oprobam i u lapovanju. Malo sam gledao kako se radi, i ne razlikuje se mnogo od poliranja farova, a to sam vec radio na svojim kolima. :D
Pojuricu ovu Coollaboratory Liquid Pro, i odradicu i cpu i cooler. Imam srece sto mi cooler ima bakarni donji deo koji ide na cpu. Procitah ovde negde na forumu da ovaj tecni metal nagriza aluminijum, i da se tesko skida posle. Taj problem necu imati, sobzirom da je meni cooler bakarni.
 
Ја мислим да су те металне пасте глупост за просечног корисника. Забетонира ти процесор и хладњак а спусти 1 или 2 степена температуру апсолутно бескорсно са све осим за такмичарске оверколокере.
 
Ја мислим да су те металне пасте глупост за просечног корисника. Забетонира ти процесор и хладњак а спусти 1 или 2 степена температуру апсолутно бескорсно са све осим за такмичарске оверколокере.

Ovako 50% si u pravu,znaci ovo prvo za prosecnog korisnika,ali lik pitao kako da spusti temperaturu i prihvata metod tako da nije pocetnik,"zabetonira procesor i hladnjak i spusti 1 ili 2stepena",skroz netacno,ne betonira veoma lako se skida i temp.nije za stepen ili 2 vec za 8C+,ovo pisem ne sta sam procitao na netu vec iz licnog iskustva jer koristim te paste :)
I ne koriste tecni metal samo ljudi koji se bave OC-om :)
 
Poslednja izmena:
Dodje mi da ne prodajem servere, vec da uradim upgrade :D
 
Ja sam porucio 50 komada u 10 paketica. koliko treba da to stigne?
 
Ovako 50% si u pravu,znaci ovo prvo za prosecnog korisnika,ali lik pitao kako da spusti temperaturu i prihvata metod tako da nije pocetnik,"zabetonira procesor i hladnjak i spusti 1 ili 2stepena",skroz netacno,ne betonira veoma lako se skida i temp.nije za stepen ili 2 vec za 8C+,ovo pisem ne sta sam procitao na netu vec iz licnog iskustva jer koristim te paste :)
I ne koriste tecni metal samo ljudi koji se bave OC-om :)

Ја нисам стварно користио ништа од металних пасти, али не иде ми у главу како то да имаш тотално супротно искуство од свега што сам нашао на нету. Нађох на ***** тред где рекоше да су једва скинули кулер са тим, значи није само на тестовима такав закључак...

Зашто код тебе то ради? У чему је ствар, шта треба урадити са металном пастом да не би лепила металне површине и направила велику температурну разлику?
 
Nema suprotnosti nikakve,niti ima ikakvog zavarivanja baze sa CPU-om,pre skidanja pustis da malo radi da se zagreje CPU i nema problema,za skidanje paste dobijas uz istu sve sto ti treba i skine se za par minuta,a ti sto su skinuli jedva culer...neznam sta su radili :)

Uzmi kupi i probaj tako ces najbolje saznati,ja ne verujem bas u sve sto se napise, vise volim sam da odradim i vidim :)

Off:eek:do da rasturam makinu,novi vlasnik je ceka :)
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Ja sam porucio 50 komada u 10 paketica. koliko treba da to stigne?

Vidim da ima jaaako različitih iskustava :d
Meni je Xeon (sa Air mail opcijom od 2$) stigao za desetak dana, devojci neke džopke (free shipping) za petnaestak, a neki drugari čekali i po mesec dana - pretpostavljam i da zavisi iz kog dela PRC-a :p se roba šalje, nije da ima 600 km u prečniku...

Nego, 50 komada - krećeš u bizMis? :)
 
Čuj kreće, čuveni je to "biznismen", nego treba pohvatati sve naloge koje koristi na forumu...
 
Nazad
Vrh Dno