Šta je novo?

Moj 771 na 775 mod (FAQ u prvom postu)

Jesam, nece preko 353Fsb kad podignem PCI-E, a ovako ide do 343 stabilno, cipset hladan izgleda da je vise softversko ogranicenje nego hardversko G41 je u pitanju. :D
 
@starac - sad ti vidim naziv mašine :) Strava se uklapa! ;)

Navukao sam ga na nekih 3.7ghz. Islo bi jos ali ovaj RAM ne dozvoljava.
Inace iznenadile su me bolje performanse u Stalkeru CoP u odnosu na E8400 4+ghz? Nisam to ocekivao?

Btw, u cemu je stos sa ovim stepping-om i revizijom? Ovaj sto Stefke ima nosi drugacije oznake, a isti su procesori? Moj je na lijevoj strani.

myfZ0aM.jpg
 
Tvoj je starija C0 revizija, Stefketova novija E0. U teoriji je novija hladnija i, samim tim, raspoloženija za OC. U praksi to baš i nema veze. Doduše, ja to govorim iz iskustva nekoliko desetina Xeon modova na nekoliko različitih brand-ova ploča i memorija. Imao sam C0 revizije koje su bolje radile od E0 revizija. Stalno navodim taj neki E5430 C0, koji je radio bolesno dobro na 3.92 rock stable, ali na bolesnoj ploči i sa još bolesnijim DRAM-om.

3.7 je odličan rezultat! Srećno u daljem radu
 
Tvoj je starija C0 revizija, Stefketova novija E0. U teoriji je novija hladnija i, samim tim, raspoloženija za OC. U praksi to baš i nema veze. Doduše, ja to govorim iz iskustva nekoliko desetina Xeon modova na nekoliko različitih brand-ova ploča i memorija. Imao sam C0 revizije koje su bolje radile od E0 revizija. Stalno navodim taj neki E5430 C0, koji je radio bolesno dobro na 3.92 rock stable, ali na bolesnoj ploči i sa još bolesnijim DRAM-om.

3.7 je odličan rezultat! Srećno u daljem radu

Koliko hladnija?

Imam jos jedan ovakav CPU, no nisam ga testirao. I postoje fizicke razlike izmedju njih?
Ovaj sto nisam testirao sa donje strane ima 4 manje kondenzatora ili sta su vec?

Ova 4 fale?

FGJnlLa.jpg
 
@starac: Teško je reći koje su razlike, jer stvar zavisi od setup-a do setup-a. Ako imaš 2 ista modela procesora, a različitu reviziju, prilika je da sam vidiš koji je hladniji, OC-abilnijii i sl. na istoj ploči i sa istim DRAM-om i hlađenjem.

Ako su procesori isti u smislu revizije, a postoji razlika u broju kondenzatora pozadi, znam da Intel u proizvodnji često stavlja/ne stavlja/različito raspoređuje kontenzatore. Ima reči o ovome po forumima, kao i brige korisnika, tipa "Meni fali kondenzator ovde..", a na kraju procesori rade najnormalnije.

Možda neko od elektroničara ovde potkrepi dobrim objašnjenjem konstataciju u vezi sa pomenutim razlikama. Hvala unapred!

Nego, vidi kako je hladan ovaj moj nasvirani E5450 pod full custom water loop-om :):

E5450 E0 @ 4.2GHz/1.3V
Asus P5QC Rev. 202G
Mushkin Redline 997007 8GB @ 1866
Sapphire HD 5870

DSC07718.JPG DSC07721.JPG DSC07733.JPG

A sve to COOLED by:

Aquacomputer Cuplex XT
Heatkiller GX2 ATI HD58X0
Swiftech MPC-655-PWM
EK D5 Laing Top
Primochill 13/19 creva
Monsoon & Phobya fitinzi i kolena
EK 140XT RAD
EK 150 Advanced REZ
2 x Arctic 140 PWM
1 x Thermalright 140
Primochill thermal paste
Primochill Wet Bench

Neverovatne temperature za oči, neverovatna tišina za uši. Pumpa radi na 60% snage, Ivicin TR vent pravi laganu promaju iznad NB-a sa svojih minimalnih 600rpm, kako se isti ne bi istopio pod ovako velikim OC-om za svaki dan.

U kombinaciji sa SSD-om, mod SA-BI-JA! :)

idle vs load.jpg 5870.jpg
 
Drzim ga na 3,7 na malom naponu, gde radi super stabilno. Preko toga pokazuje sitne nestabilnosti, tipa izbaci iz World of Tanks na desktop bez ikakve greske jednom u dva dana, ma koliko napona dao procesoru. Pretpostavljam da bi sa 1066 memorijom sve leglo.

Ploca inace bootuje sa FSB blizu 500, mogao bi opasno dobar OC da se napravi sa nekim E5450, ali ovo i na 3,7 jako lepo radi, pa se nisam ni cimao. Mislio sam da se malo poigram dok prelazim sa Sandy na Haswella, ali mi se sad uopste ne zuri.
 
Pego ako ti nije problem da mi kažeš kako si podesio napone za taj E5450 E0 u BIOS-u za:

CPU Voltage
CPU PLL Voltage
FSB Termination Voltage
NB Voltage

U stvari dovoljne su dve slike te stranice podešavanja iz BIOS-a, jer i ja imam isti CPU, ali je RAM drugi i naravno hlađenje. Za sada ga "guram" na 3.66 GHz sa vazdušnim hlađenjem, ali možda nisam dobro naštimao napone.
 
Mislio sam da se malo poigram dok prelazim sa Sandy na Haswella, ali mi se sad uopste ne zuri.

To! :) Btw, 3.7 je OK.

Pego ako ti nije problem da mi kažeš kako si podesio napone za taj E5450 E0 u BIOS-u za:

CPU Voltage
CPU PLL Voltage
FSB Termination Voltage
NB Voltage

U stvari dovoljne su dve slike te stranice podešavanja iz BIOS-a, jer i ja imam isti CPU, ali je RAM drugi i naravno hlađenje. Za sada ga "guram" na 3.66 GHz sa vazdušnim hlađenjem, ali možda nisam dobro naštimao napone.

Najmanji problem! Izvoli i pozz :wave:

20150505_164334.jpg 20150505_164209.jpg 20150505_164247.jpg 20150505_164314.jpg
 
E to! Super sve to ide u save ... Ona zadnja mi je najbitnija. Hvala još jedared. ;)
 
Pošto P5B DL ima problem sa PCI-E množiocem, u mom slučaju kada je FSB preko 366 gura grafiku u x1 mod a u trenutcima retke sreće dobijem x16, probao sam sve voodoo magije koje su preporučene da se problem izbegne i neće jedan od 20 reseta mi da x16. Vratio sam se na P35-DS3L i tu tek nemam sreće, odradio sam vdroop hard mod i stavio 10K trimer, sredio vdrop i vdroop al neće prokletinja FSB preko 370MHz. :S:

Verovatno ću da pazarim neku X38/X48 da na nju metnem X3360 i da oslobodim P5Q Deluxe za E5450.
 
Pošto P5B DL ima problem sa PCI-E množiocem, u mom slučaju kada je FSB preko 366 gura grafiku u x1 mod a u trenutcima retke sreće dobijem x16, probao sam sve voodoo magije koje su preporučene da se problem izbegne i neće jedan od 20 reseta mi da x16. Vratio sam se na P35-DS3L i tu tek nemam sreće, odradio sam vdroop hard mod i stavio 10K trimer, sredio vdrop i vdroop al neće prokletinja FSB preko 370MHz. :S:

Verovatno ću da pazarim neku X38/X48 da na nju metnem X3360 i da oslobodim P5Q Deluxe za E5450.

Ja još nisam stigao da se igram sa mojom P35-DS3L, ali i ne očekujem neki sjajan OC - ipak je to model sa slabijom naponskom jedinicom za quad procesore. Zato je za core2duo bio mama i best buy - mogao je da postigne visok FSB.
 
@starac: Teško je reći koje su razlike, jer stvar zavisi od setup-a do setup-a. Ako imaš 2 ista modela procesora, a različitu reviziju, prilika je da sam vidiš koji je hladniji, OC-abilnijii i sl. na istoj ploči i sa istim DRAM-om i hlađenjem.

Ako su procesori isti u smislu revizije, a postoji razlika u broju kondenzatora pozadi, znam da Intel u proizvodnji često stavlja/ne stavlja/različito raspoređuje kontenzatore. Ima reči o ovome po forumima, kao i brige korisnika, tipa "Meni fali kondenzator ovde..", a na kraju procesori rade najnormalnije.

Možda neko od elektroničara ovde potkrepi dobrim objašnjenjem konstataciju u vezi sa pomenutim razlikama. Hvala unapred!

Nego, vidi kako je hladan ovaj moj nasvirani E5450 pod full custom water loop-om :):

E5450 E0 @ 4.2GHz/1.3V
Asus P5QC Rev. 202G
Mushkin Redline 997007 8GB @ 1866
Sapphire HD 5870

Pogledajte prilog 169326 Pogledajte prilog 169327 Pogledajte prilog 169328

A sve to COOLED by:

Aquacomputer Cuplex XT
Heatkiller GX2 ATI HD58X0
Swiftech MPC-655-PWM
EK D5 Laing Top
Primochill 13/19 creva
Monsoon & Phobya fitinzi i kolena
EK 140XT RAD
EK 150 Advanced REZ
2 x Arctic 140 PWM
1 x Thermalright 140
Primochill thermal paste
Primochill Wet Bench

Neverovatne temperature za oči, neverovatna tišina za uši. Pumpa radi na 60% snage, Ivicin TR vent pravi laganu promaju iznad NB-a sa svojih minimalnih 600rpm, kako se isti ne bi istopio pod ovako velikim OC-om za svaki dan.

U kombinaciji sa SSD-om, mod SA-BI-JA! :)

Pogledajte prilog 169329 Pogledajte prilog 169330

Ah voda!?

Nego kakav cooler bi bio dobar za ovo?
 
Ah voda!?

Nego kakav cooler bi bio dobar za ovo?
Pa pazi, ja sam upravo ovaj isti setup hladio apsolutno uspešno, pre nego sam smontirao vodu, CM GeminII kulerom, npr. Rezultati su bili odlični. Prodaje se po oglasima za 15e i manje. Isto tako može da ti zavši posao i neki budget tower 120mm, tipa CM Hyper 212 ili sl. Ova voda mi je alternativna i sukcesivno kupovana. Možeš da čekaš i neki AIO kuler - H50 zna da se pojavi i za 20e, a skroz završava posao, ukoliko nije kod nekog rabljen dan i noć.
 
Pa pazi, ja sam upravo ovaj isti setup hladio apsolutno uspešno, pre nego sam smontirao vodu, CM GeminII kulerom, npr. Rezultati su bili odlični. Prodaje se po oglasima za 15e i manje. Isto tako može da ti zavši posao i neki budget tower 120mm, tipa CM Hyper 212 ili sl. Ova voda mi je alternativna i sukcesivno kupovana. Možeš da čekaš i neki AIO kuler - H50 zna da se pojavi i za 20e, a skroz završava posao, ukoliko nije kod nekog rabljen dan i noć.

E5450 na 1.320v si hladio sa ovim kulerima?
 
^Ma da, bre. Opušteno to šljaka. Evo par stranica unazad kako je izgledao pod GeminII-om, s tim što sam tada muku mučio sa DRAM-om. Kad sam "ispeglao" memoriju, sve proradilo kako valja. Voda za ovaj setup je odavno bila spremna i samo čekala lep primerak CPU-a i ploče. Sve se nekako fino uklopilo. Najbolji mod do sada. Jedino me GA-EP45-DQ6 nije ostavila ravnodušnim, ostalo sve mi je bilo polu - što se tiče ploča. Uključujući i P5Q Pro :(

http://forum.benchmark.rs/showthread.php?321917-Moj-771-na-775-mod&p=4179871&viewfull=1#post4179871

Tad sam gurao još više V i to na nižem kloku..

Ne brini za qler, bitno je da je neki od tih krštenih, da je dobra pasta i dobar vent (ili dva). Da se sve to lepo uštima sa što nižim naponima i pesma!
 
Nista jace od R9 270 ili 270X ne ide. Traziti polovnu sa domacom garancijom, 90-120 evra.
 
Poslednja izmena:
Ja sam planirao da uzmem neku 6850 ili Gtx 460, nzm sta je bolja opcija Amd ili Nvidia?
 
Svejedno ti je, te dve su prakticno iste u igrama samo sto je 6850 manji potrosac.
 
Poslednja izmena:
Imam problem kad ukljucim EIST opciju u Win 8.1 mi pucketa zvuk recimo dok slusam muziku kad klikcem pucketa, dok na Win 7 pucketa kad skrolujem, stvarno cudan problem jedva sam provalio sta je u pitanju. Koristim integrisanu zvucnu Realtec HD :D
 
Pa dobro, od 80 do 120 evra. Necemo u detalje, nadje se i poneki Asus/MSI sa 20+ meseci garancije. :p
 
Poslednja izmena:
Naj jeftinije su kod ovih sto nude vise komada, verovatno rudnici propali. Nisam siguran koliko su izdrzljive ove R9 270 ako su recimo kopale skoro god dana? :D
 
Sve je to manje-vise isto, rudarila ili bila koriscena za gaming.
Zanimljivo je sto ima ljudi koji rudare u boljim uslovima nego sto obicni korisnici koriste graficku (za gaming) u neprovetrenom i prasnjavom kucistu.
 
Nazad
Vrh Dno