Šta je novo?

Moj 771 na 775 mod (FAQ u prvom postu)

Nešto je izbagovano, samo na default radi, šta god da promenim puca, čak bolje radi kada undervoltujem :D
Možda napajanje zeza, to još nisam probao. Mislio sam da je LC Titan 560w dovoljno.
 
Jel bi mogao neko da mi ubaci microcodove u bios, čisto i to da eliminišem, možda mi tu nešto nije OK, iako mi lepo prepoznaje proc?
X5460 C0
 

Prilozi

  • P5K-1201.zip
    623.9 KB · Pregleda: 20
Nisi se zeznuo. U kineskom BIOS fajlu verovatno nije njegov mikrokod, jer su gađali X54XX seriju. Pokušaj sam da mikrokoduješ BIOS fajl, imaš uputstva ranije u temi.. Pozz
Skinuo sam mmtool ubacio mikrokodove i sad nema vise one poruke ali kad dodje do dizanja windowsa stane i
to je to.E sad da li je do podesavanja u biosu nemam pojma ali sledi jos dosta citanja mozda i uspijem nesto napraviti.
 
Ja imam P5K/epu i E5420 i isto nema sanse da se overklokuje ni za 100 Mhz,sve zivo sam pokusao i na kraju sam odustao od toga.Izgleda da su ove P5K ploce krs teski za overklok.
 
Jel bi mogao neko da mi ubaci microcodove u bios, čisto i to da eliminišem, možda mi tu nešto nije OK, iako mi lepo prepoznaje proc?
X5460 C0

Hajde videću večeras da ti odradim, ukoliko ti neko u međuvremenu ne odradi pre mene.

Skinuo sam mmtool ubacio mikrokodove i sad nema vise one poruke ali kad dodje do dizanja windowsa stane i
to je to.E sad da li je do podesavanja u biosu nemam pojma ali sledi jos dosta citanja mozda i uspijem nesto napraviti.

Jesi li pokušao da pokreneš novu instalaciju? Da li puca i onda?

Ja imam P5K/epu i E5420 i isto nema sanse da se overklokuje ni za 100 Mhz,sve zivo sam pokusao i na kraju sam odustao od toga.Izgleda da su ove P5K ploce krs teski za overklok.

Ja ću se složiti sa tobom, ali mnogi ovde to neće. Koju memoriju imaš?
 
eh,kada sam ja imap p35 neo3, ovde mi rekli da je krs,a ona klokovala ko luda :D
a sad vidim da 90 posto vas ima te kao "bolje",kad ono one sve krs :D
 
Modovao sam bios sa novijim microcodovima nego sto su bili u biosu sa neta što sam skinuo.
Sve je isto, prepoznaje cpu, ali ništa od OCa.
 
pozdrav svima, rasturio sam moju 771 masinu i razmisljam da napravim novu sa istim e5420 jer je jako dobar primerak... i sad sam u dilemi da li da idem na ddr3 ili ddr2, gigabyte lli asus ili nesto 3. Racunar ce sluziti samo za video obradu i fotoshop (u potpisu je stara masina koju sam sad rasparcao)..i da mora da se oc-uje...inace nista, znaci ploca mora da bude dobar clocker
 
Poslednja izmena:
Hajde videću večeras da ti odradim, ukoliko ti neko u međuvremenu ne odradi pre mene.



Jesi li pokušao da pokreneš novu instalaciju? Da li puca i onda?



Ja ću se složiti sa tobom, ali mnogi ovde to neće. Koju memoriju imaš?
Probao i nece,flesovao i odavde kodove i opet isto http://www.delidded.com/how-to-update-cpu-microcode-in-ami-bios/
Nemam vise tu poruku da moram uraditi update biosa ali nece da se podigne sistem.Dosta za danas,pozdrav.
 
Uzeo ga na KP,lik rekao da je ispravan e sad... Jedno glupo pitanje,da li moze biti
da je do napajanja posto je to neki krs Neon atx px 400 max 255w,posto vidim
da ovaj cpu trazi 90w,graficka je ati 3600 hd i hdd wd 320 gb.
Izvini sto te smaram
 
Pa gde ces na takvo napajanje da stavljaš quada? Verovatno je do napajanja, pokusaj sa drugim ako nemaš pri ruci pozajmi od nekog.
 
Uzeo ga na KP,lik rekao da je ispravan e sad... Jedno glupo pitanje,da li moze biti
da je do napajanja posto je to neki krs Neon atx px 400 max 255w,posto vidim
da ovaj cpu trazi 90w,graficka je ati 3600 hd i hdd wd 320 gb.
Izvini sto te smaram
Hahahaha osecam nema realnih 150w,gde nadje to xD
 
Te cing cong li zaobidji bar kad radis sa qq procesorima pogotovo ako planiras oc..
 
ma aj da je cing cong od "500-600w",ali 250 :D
cudi me da to uopste moze da potera nesto,bez restarta kad se udje u notepad :D
 
jel bi hteo neko da mi pomogne ili samo iskuliraju svi pitanje?
 
pozdrav svima, rasturio sam moju 771 masinu i razmisljam da napravim novu sa istim e5420 jer je jako dobar primerak... i sad sam u dilemi da li da idem na ddr3 ili ddr2, gigabyte lli asus ili nesto 3. Racunar ce sluziti samo za video obradu i fotoshop (u potpisu je stara masina koju sam sad rasparcao)..i da mora da se oc-uje...inace nista, znaci ploca mora da bude dobar clocker

Šta je ovde pitanje, da li da ideš na DDR2 ili na DDR3 sa 775 pločom? Uslov je da bude dobar OC-er, ne?

Dobra ploča je dobra ploča. Lakše je doći do DDR2 pristojne varijante. Suludo je bacati pare na stari hardware, jer onda cela priča odlazi u off. Ako imaš jeftinu P5Q3 ili sl., go for it!

U obe kombinacije dobra memara je a must!
 
Poslednja izmena:
da, da li da trazim ddr2 ili ddr3 plocu, cuo sam da je ddr2 bolji za oc u ovom slucaju, ali nznm zasto, i da je gigabyt najbolji za oc?
 
Pa pazi, teško je generalizovati stvar i reći šta je bolje od proizvođača u moru razločitih izvedbi i chipset-ova na 775 platformi.

Čak ne važi ni pravilo - što više faza, zagarantovan dobar OC. Pored potencijala procesora, tu je uticaj memorije, svakako napajanja, adekvatnog hlađenja i drugih komponenti.

Na oglasima traže jako velike pare za P45/DDR3 ploče. Kvalitetne DDR2 ploče još i mogu da se nađu za pristojniji novac.

Ako pričamo o OC-u E5420, treba ti provereno dobra kombinacija da gura FSB 490+, što je moguće, ali u test uslovima i na brutalnoj ploči.

Ja nikako da dovršim svoj novi mod istog procesora na GA-EP45-DQ6. Obzirom da je E5420 pandam Q9300, moooožda ću uspeti da se približim gore pomenutoj cifri.

Jedino takvu neku ploču da sačekaš ili ipak nekog Asus-a iz P5Q serije - Pro, Deluxe ili sl. Nedavno je demios upravo na Deluxe varijanti išao na 4.3GHz, čini mi se, ali sa procesorom koji ima množilac 10, dakle FSB 430.

P5Q je vrlo pristojna DDR2 plojka i može da se "ulovi" za 30-ak jura.

Nadam se da sam bar malo pomogao :)

P5K serija, po meni, nije dobar izbor. Drugi će me demantovati ukoliko je suprotno, svakako.
 
Poslednja izmena:
mozda komplikujem mnogo,ali vise ti se isplati da uzmes osrednju plocu a da prodas taj xeon i uzmes e5450,nego da pucas na skupu plocu i da cedis taj 5420... Ja sam na osrednjoj p35 neo3 sa 1.2v isao na 3.7,dalje nisam ni pokusavao,do toga sam dosao za par sati...
memorije obicne kingston ddr2 800mhz 3x2gb i jedna transcent 2gb 800mhz...

kod nas mozes lepe pare da uzmes za tog tvog,pa da narucis iz kine drugi,po verovatno istoj ceni...
 
Poslednja izmena:
Pa gde ces na takvo napajanje da stavljaš quada? Verovatno je do napajanja, pokusaj sa drugim ako nemaš pri ruci pozajmi od nekog.

Hahahaha osecam nema realnih 150w,gde nadje to xD
Da li bi ovo odgovaralo http://www.emmi.rs/napajanja-i-doda...c-power-lc500h-12-v22.11.html?productId=11694 ili neka vasa preporuka.Plan je bio da malom malo sredim racunar jer ga je zezao
kad igra neke igrice (batman,spajderman) sto sam mu skinuo,a meni sluzi za filmove posto je na tv prikljucen.
Citao ovu temu i reko ajd da probam da ubacim drugi cpu jos 2 gb rama i malo pristojniju graficku,na napajanje
nisam ni pomisljao niti sam znao koje je krastavac.Slabo znanje oko ovoga ali cita se polako.
 
Pruzi se makar 500din za LC600H-12, ako vec ne mozes nesto kvalitetnije.
 
Poz svima, moze li neki tutorial back to basics za OC, cisto za pocetak da dignem mem sa 800 na 1066.
Koje voltaze za fsb, vcore, nb, ram..
DFI P45 T2RS, E5420, Crucial Ballistix 2Gb 1066 ??
 
Poslednja izmena:
chisto da nagovestim neki manji updejt, nabavio sam 2x2gb 1066 cl5 memorije (kako bih eventualno eliminisao NB opterecenje sa sva 4 popunjena slota) i maximus II formulu.
i ovako brzinski identichno se ponasha kao i deluxara, teorije nema preko 430 FSB, sve dok nisam pocheo da se igram sa GTL NB naponom, i evo za sada vrti prime large ffts nekih 20 min na 440mhz.

pa eto, ko god da ima tu opciju, a ima problema sa fsb klokom, moze da se poigra sa tim.

takodjer, dzambo fantex sa 2x tr 143 ventovima sam nabacio na xeonche :D

pikam na barem 4300 :D
 
Poslednja izmena:
jurim sad p5q i 1066mhz ddr2 ram, samo me plase malo cene ovog ddr2 rama, za 4gb treba izdvojiti lepu cifu :/. Takodje odlucio sam da zamenim e5420 za e5450, pucam na 4ghz pa msm da ni ne vredi bez toga pokusavati..
 
Nazad
Vrh Dno