Šta je novo?

Moj 771 na 775 mod (FAQ u prvom postu)

meni upravo stigao e5450, već zasečen, modovan, samo ga ubacio u p5q3 i računar je poleteo :)

Sada mi ostaje samo da iz njega izvučem što više :)
 
Gde si našao isečeni? Srećno sa OC-om. :)
 
Na KP ima lik koji ih takve već prodaje, tako da videćemo ovih dana šta može da se izvuče iz njega, imam neki krš cooler 775 kom fale 2 žabice pa ne bih da ga puno mučim :), mada kapiram da su ovi E dosta hladniji od x varijanti, pošto jedina razlika između x i e je što je e 80W dok su x valjda 120W
 

Prilozi

  • WP_20161012_14_48_05_Pro.jpg
    WP_20161012_14_48_05_Pro.jpg
    975.9 KB · Pregleda: 97
Tako je, svi preporučuju E zbog TDP-a. 3.6ghz je po meni dovoljno.
Moram i ja jedan takav da uzmem, nadam se da nije više od 3-3500rsd. Baci mi link od njega ako nije problem.

edit: našao sam ga, sve kul.
 
Poslednja izmena:
Postovani,

sreca te ugledah ovu temu u trenutku dok sam gledao ove "zasecene" procesore na jednoj online prodavnici,
pa bih vas zamolio za konsultaciju u smislu da li da kupim jedan od ovih, kao i da li ce raditi na mojoj ploci gigabyte GA-X38-DS4 (rev. 1.0)
Supports Intel® Core™ 2 multi-core and 45nm processors.
Support for 1600 MHz FSB.
Dual Channel DDR2 1200 memory with ECC support for outstanding system performance.
High quality CPU power module with Ferrite Core Chokes, Lower RDS (on) MOSFETs and Lower ESR Solid Capacitors.
Supports CrossFireX™ with Dual PCI-E 2.0 x16 graphics for extreme gaming performance.
Features SATA 3Gb/s with external SATA 2 bracket.
ALC889A with DTS Connect enables high quality Full Rate Lossless Audio and support for Blu-ray.
Certified for Microsoft Vista® systems.

Intel® X38 + ICH9R Chipset .
prvom je cena 15 (intel X5472)evra, dok je drugom (intel X5460) 20evra, ili ipak da uzmem samo Core 2 Quad Q8400 Processor 2.66GHz 4MB 1333MHz Socket 775 cpu za 21 evro?

Pogledajte prilog 212270Pogledajte prilog 212271
 

Prilozi

  • config.JPG
    config.JPG
    38.4 KB · Pregleda: 44
  • proc.JPG
    proc.JPG
    70.4 KB · Pregleda: 57
Poslednja izmena:
Hvala na brzom odgovoru ;)
Namece se pitanje, da li je bolje da menjam plocu za ovu vrstu procesora ( i koja bi bila preporuka ), kako bih ustedeo bar godinu dana za menjanje citave konfiguracije :)
ili, da li se isplati uzeti onda Core 2 Quad Q8400 Processor 2.66GHz 4MB 1333MHz Socket 775 cpu ili
Intel CPU Core2 DUO E8600 CPU/ 3.33GHz/ LGA775 /775pin/6MB L2 Cache/ Dual-CORE/65W

jer je trenutni Intel® Core™2 Duo Processor E8200 (6M Cache, 2.66 GHz, 1333 MHz FSB)

- mislim, isplati li se u smislu koliko procenata produktivnosti (igre) dobijam vise za tih 20 evra
Hvala unapred.
 
Poslednja izmena:
^Ako želiš da ostaneš dosledan svom rezonu i spreman si da kupiš Xeon-a, svakako promeni ploču. Svoju ćeš prodati relativno lako i za pristojan novac, a adekvatnu za Xeon-a ćeš pazariti za isti ili malo veći keš, tipa +10-15e. To su i dalje male pare da bi razmišljao o nekom upgrade-u na noviju platformu.

Nekoliko puta sam u temi pomenuo P5QC, koja je fantastična po svakom kriterijumu za Xeon-a. Prodavci traže dosta za nju. Negde sebe laskavo smatram i direktnim krivcem za to. :)

Ne beži naravno ni od "budget" rešenja. Pre neki dan sam sastavio prijatelju računar na GA-G41MT-S2 ploči. To toliko fino i stabilno radi, nemaš pojma.

Dakle, P45, G41 (DDR3 varijanta), ali i P35, G31. Imaš X38, pa kako bi imao još bolje ili ostao na istom - P45 sa DDR3 podrškom bi definitivno bio "upgrade", koliko god to smešno zvučalo u skoro 2017-toj. :)

edit: Kompletna Asus P5Q serija, kao i Gigabyte GA-EP45 serija su za respekt.
 
Poslednja izmena:
Ne prodaj ploču, nego uzimaj q8400. Dobitak kod xeona niije vredan ulaganja.

Pogotovo, ako ti je vreme do "pravog" apgrejda godinu dana.
 
Poslednja izmena:
ne baroniši čoveka pego, razlike u performansama između xeona i c2quada nema.

uzimati x seriju xeona je ludilo , a kupovati novu ploču , pored žive, zdrave i quad-ready x38 je ludilo na kvadrat.
20 evra je pristojna i niska cifra za q8400 , i ne daj ni dinar više od toga.

a ti pego ne brini, naći će se već kupac za tvog asusa.
 
Ma u pravu si. Ipak je xeon serverski cpu. Ima dve instrukcije više, više L2 keša, i koštao je hiljadu evra kad je izašao...

Hau jes nou.

Kada se oba overklokuju, performanse su im oko athlona x4 860, fm2+. A to nikako ne opravdava kupovinu nove ploče i procesora pride.

Ps. Imao sam oba pomenuta procesora, kao i većinu core2 asortimana, tako da znam. Ne idolizujte procesor od 10 godina.
 
Poslednja izmena:
Evo i ja da se javim, uspešno postavljen E5450 (zasečen) i uspešno klokovan, za sada je na 400mhz fsb što bi rekli 3.6ghz i ja sam extra iznenađen ovim CPU, malo sam se igrao u AfterEfects sa njim (za šta je i prvashodno namenjen, jednom klincu za uvod u svet renderinga) i moram priznati da radi extra. Mogu da ga uporedim sa i3 4150 koji sam imao do skora, i da kažem da radi "dosta" brže od pomenutog i3. Oba su testirana sa 8gb rama (ovaj sa starim micronima 1333mhz, dok i3 sa novim corsair-om na 2400mhz). Razlika je grubo nekih bar 20-25% (ne mogu da tvrdim jer više nemam i3) pošto se sećam da mi je i3 neke stvari radio ~20-tak minuta dok sa ovom mašinom taj isti posao je odrađen za nekih 13-14min.
Tako da ja sam zadovoljan, pogotovo što me je ceo komp (ploča, cpu, mem) izašao oko 70€ ako tome dodamo neko kršteno napajanje i neki jeftiniji disk, za 130-140€ može da se sklopi lepa mašinica, ja sam ubacio corsa 430W tako da on sada lagano može da potera i neku 1060 grafiku (znam da je overkil) ali kapiram da može da se dobije lepa mašina za male novce, pogotovo kad pogledamo polovne cene novijih komponenti, samo i3 je bar 60-70€, ako ubacimo 30-45€| za ploči i 30€ za 8gb ddr3 mem, ovde smo na već preko 120€ sigurno
 
ne baroniši čoveka pego, razlike u performansama između xeona i c2quada nema.

uzimati x seriju xeona je ludilo , a kupovati novu ploču , pored žive, zdrave i quad-ready x38 je ludilo na kvadrat.
20 evra je pristojna i niska cifra za q8400 , i ne daj ni dinar više od toga.

a ti pego ne brini, naći će se već kupac za tvog asusa.

U bre, Kokane, malo ga pretera :) Da baronišem ne bi se tema ovoliko održala ;) A što se tiče prodaje, uglavnom poklanjam :) Nego, nisam shvatio poruku o Asus-u? Šta si mislio pod tim?

Evo i ja da se javim, uspešno postavljen E5450 (zasečen) i uspešno klokovan, za sada je na 400mhz fsb što bi rekli 3.6ghz i ja sam extra iznenađen ovim CPU, malo sam se igrao u AfterEfects sa njim (za šta je i prvashodno namenjen, jednom klincu za uvod u svet renderinga) i moram priznati da radi extra. Mogu da ga uporedim sa i3 4150 koji sam imao do skora, i da kažem da radi "dosta" brže od pomenutog i3. Oba su testirana sa 8gb rama (ovaj sa starim micronima 1333mhz, dok i3 sa novim corsair-om na 2400mhz). Razlika je grubo nekih bar 20-25% (ne mogu da tvrdim jer više nemam i3) pošto se sećam da mi je i3 neke stvari radio ~20-tak minuta dok sa ovom mašinom taj isti posao je odrađen za nekih 13-14min.
Tako da ja sam zadovoljan, pogotovo što me je ceo komp (ploča, cpu, mem) izašao oko 70€ ako tome dodamo neko kršteno napajanje i neki jeftiniji disk, za 130-140€ može da se sklopi lepa mašinica, ja sam ubacio corsa 430W tako da on sada lagano može da potera i neku 1060 grafiku (znam da je overkil) ali kapiram da može da se dobije lepa mašina za male novce, pogotovo kad pogledamo polovne cene novijih komponenti, samo i3 je bar 60-70€, ako ubacimo 30-45€| za ploči i 30€ za 8gb ddr3 mem, ovde smo na već preko 120€ sigurno

Svaka čast! :) Pozz
 
Iskreno, peguare, delovalo mi je da valjaš tog asusa. Kako bi onda favorizovao 45nm intel quada vs. 45nm intel quada?

Ti procesori su sa istog wafera maltene, samo što su xeoni cherry picked, i shodno tome im je nalepljen 10w niži tdp,
I nisu odrađena dva tri laser cuta.

Delovalo mi je nemoguće da čovek tvog iskustva to ne zna.
 
^I pretpostavio sam da se zezaš :)

Svakako da je lakše bocnuti Q8400 u X38 i ne mrdnuti dalje prstom, ali zavitlavanje sa starim komponentama, pretakanje iz šupljeg u prazno, pa i dobit od par procenata nema cenu - to ćeš sigurno i sam potvrditi. Ja sam bar od tog šloga ;)

A ovo za valjanje si me duuuboko razočarao :d cheers

Nego, dugo ne beše neki mastan OC Xeon-a.. Izgleda svi prešli o`ma na Skylake :angel:
 
Pa kad si ga zakomplikovao do bubrezi. Moduj bios, flešuj, seči soket, brusi proc, lepi sličke, ....

Ovamo samo bocneš i ne misliš. A možda si i vid'o da ti ne trebaju ni svi pinovi ;-)
 
Nego, dugo ne beše neki mastan OC Xeon-a.. Izgleda svi prešli o`ma na Skylake :angel:

Evo ja baš planiram da rašrafim TRUE-a sa i5 pa da sa njim probam na ovoj ploči samo da vidim dokle će da ide, za sada je na 3.6ghz uz povećanje voltaže sa 1.2 na 1.225m videću za vikend šta može da se uradi sa njim, ali nadam se bar 4ghz
 
^Ček, ček, tebi je zapao i5 potpisan kao 4790K? - Wtf?? Jel` to ono kao u filateliji, markica sa greškom vredi milione? :d

Ne pipaj TRUE-a odatle, ohladiće ga i neki skromni tower od 2k dindži na 4. Nemo` napraviš štetu :) Pozz

He he, nije, naravno, greška u pisanju :) to je i5 4690k koji želi da preraste u i7 :) Nemam trenutno drugo hlađenje, sa ovim avc coolerom od q6600 ide u 60*C što mi se nikako ne sviđa, a nikako da ulovim neki jeftiniji tower :)
 
samo da se pohvalim, sinoc sam kolegi nabudzio Xeon e5450 na ga-ep45-ds3
nista cackano u biosu, samo secnuo plocu, ubacio cpu i upalio comp, odma prepoznao sve i radi ko sat,

clock na 3.6, vcore 1.3 i radi sve stabilno, temp dok radi linx je oko 70c... cooler lc pow cc120

nisam ubacivao microcodove u bios, ne verujem da treba jer radi, ne znam da li bi dobio nesto...
 
Dok sam imao intel 2 duo E4600 2.4ghz koji sam mogao da klokujem na 3.0Ghz bez problema i sad sam uzeo e5450 i kad klokujem na vise od 3.20 meni se ekran posle nekog vremena zamrzne i moram da restartujem komp trenutno mi je postavljeno LINKED ne znam dal da stavim Unlinked :/ imam 4GB DDR2 800Mhz ne znam sta je najbolje dal da stavim 800 na ram i 370+ FSB na Cpu imam maticnu gigabyte ga-73pvm-s2 i graficku nvidia geforce gt 730 2GB. Voltaza je na normal 1.25v.
 
Pazi ta ploca ima jako slabo napajanje za CPU (samo 3 "faze") a i sam chipset ide do 333 MHz fabricki, plus je tu integrisana VGA kao i podrska za ram do 667MHz. Ukratko nikakav cooler tu nece pomoci. Ja na toj ploci imam Q6600 i o OC-u nema govora.
 
Ona koja ima 6+ faza, ne kosta vise od 3000din i kojoj poznajes vlasnika.
 
Nazad
Vrh Dno