Šta je novo?

Moj 771 na 775 mod (FAQ u prvom postu)

FOXCONN G41M ili MSI g31m3 da li na neku od ovih ploca moze da se namesti Xeon E5345 ?
 
Sta treba da uradim ,flasujem bios, stavim stiker na procesor i?
 
Evo da se malo "k***im" :d

X5450
P5Q3
4x2GB DDR3 Black Dragon
TITAN FENRIR EVO
SAPHIRE HD 6750 1GB
WD640GB
SARKOON 500W modularno
TV/FM ASUS
SONY DVD-RW

Svi zadovoljni spiskom, nadam se ??? :smash:

E SAD......
Vec jedno mesec dana cheprkam, pokushavajuci da stabilizujem sistem iznad default vrednosti(mada nije 100% ni na default vrednostima)
Znam da 4x2GB nije bash idealna stvar(pa josh DDR3), ali hocu 8GB RAM-a....
Koje su vashe preporuke za setovanja u BIOS-u ??? :type:

BTW na GIGABYTE P31-DS3L sam gurao 400FSB, 3,6GHz, @1,29125V, RAM 2x2GB @1000Hz @2V za svaki dan any stress program stable .................................................
 
Poslednja izmena:
Evo da se malo "k***im" :d

X5450
P5Q3
4x2GB DDR3 Black Dragon
TITAN FENRIR EVO
SAPHIRE HD 6750 1GB
WD640GB
SARKOON 500W modularno
TV/FM ASUS
SONY DVD-RW

Svi zadovoljni spiskom, nadam se ??? :smash:

E SAD......
Vec jedno mesec dana cheprkam, pokushavajuci da stabilizujem sistem iznad default vrednosti(mada nije 100% ni na default vrednostima)
Znam da 4x2GB nije bash idealna stvar(pa josh DDR3), ali hocu 8GB RAM-a....
Koje su vashe preporuke za setovanja u BIOS-u ??? :type:

BTW na GIGABYTE P31-DS3L sam gurao 400FSB, 3,6GHz, @1,29125V, RAM 2x2GB @1000Hz @2V za svaki dan any stress program stable .................................................
http://forum.benchmark.rs/showthread.php?p=4203528

Možda pomogne..
 
Imam kod starih Asus P5B i E4400 Core 2 Duo... Možda bih hteo malo da se igram. Znam da ploča podržava 1333 FSb (sa nekim beta zadnjim biosom). Naravno, ne trebaju mi neke wow performanse, samo da ne troši jako puno :D

Da uzmem E5335 ? Ili neki drugi? SA KP bih uzeo. Il da idem na q6600 za 30e =)
 
Poslednja izmena:
Imam kod starih Asus P5B i E4400 Core 2 Duo... Možda bih hteo malo da se igram. Znam da ploča podržava 1333 FSb (sa nekim beta zadnjim biosom). Naravno, ne trebaju mi neke wow performanse, samo da ne troši jako puno :D

Da uzmem E5335 ? Ili neki drugi? SA KP bih uzeo. Il da idem na q6600 za 30e =)
Xeon E5430, overklokovan q6600 na 3.0ghz mozda je jaci od E5430 za 15% ali se zato znatno vise greje posto je 65nm. :D
 
Баш треба добра меморија овај мој патриот 1333 је изгледа само за канцеларију. Нашао сам неке Корсир Венџанс 1600 за 50 и кусур евра код Суботичана, делује повољно. Зна ли неко јел су добри?
 
Upravo naručen e5450 sa Ali-ja, 35$. Javljam se kada stigne, da tražim pomoć ako ustreba :)
 
Pozdrav drugari. Da se i ja malo ukljucim u temu... Naime imam Xeona X5450 montiranog na ploci Asus P5Q Pro... Sve radi odlicno no poruka o update-u biosa postaje malo dosadna. Video sam ovde u temi da je neko okacio mod ali to je bilo pre godinu dana. Nisam ispratio za koji CPU je bios modovan tj da li moze za X... Ima li mi pomoci? :)
 
Pozdrav drugari. Da se i ja malo ukljucim u temu... Naime imam Xeona X5450 montiranog na ploci Asus P5Q Pro... Sve radi odlicno no poruka o update-u biosa postaje malo dosadna. Video sam ovde u temi da je neko okacio mod ali to je bilo pre godinu dana. Nisam ispratio za koji CPU je bios modovan tj da li moze za X... Ima li mi pomoci? :)

Moze za sve, nebitno da li je X, L ili E u oznaci. Pronadji ovde mikrokodovan BIOS: http://genius239239.myweb.hinet.net/771/
 
Poslednja izmena:
Hvala na odgovoru i pomoci. E sad postoji li neki poseban nacin kako se flashuje bios? Znam da ima vise nacina pa me zanima koji je najlaksi i najbezbedniji da ne brikujem komp...
 
Fleska treba da ti bude formatirana u FAT32. Fajl (.rar) koji si skinuo raspakujes i BIOS fajl prebacis na fles.
A ovako odradis update:

 
Poslednja izmena:
Da ne verujete, malopre doneo poštar Xeona (430 dinara carina) - ispada da ona opcija od 1,9$ da se paket šalje Hong Kong Air Mail-om stvarno pravi razliku, 10 dana je putovao paket! :)
Ispoštovali me Kinezi i za stepping (E0). Znači, za vikend krećem u akciju. Lele :)

Ako nekom od iskusnijih kolega nije problem, bio bih jako zahvalan za par smernica u pravcu overkloka - probao bih OC, naravno, ali samo do neke granice koja bi bila udobna za ploču, procesor i svakodnevni rad - ovo mi je glavna mašina, do kupovine nove, ne smem da rizikujem nestabilnost u radu, ili, daleko bilo, neispravnosti.

Znači, do koje granice preporučujete da idem. Komponente su iz potpisa, ja upravo čitam temo o overklokovanju C2D na forumu.

Hvala unapred! :)
 
Poslednja izmena:
P35-DS3 u kombinaciji sa quad-om ne daje neke spektakularne rezultate. Sa dualcore-om joj je FSB wall ~450. Ako prebaci 420 sa tim E5450 što ti stiže na krilima vetra, budi srećan. Pričam, naravno, o 100% sabilnosti. Ne samo za slikanje. U prevodu, sve preko 3.6~7 = pevaj! :) Za to ti ne treba puno napona na procu.

Pogledaj ovde neka setovanja, baja vozi Q9550 na 3.7 na istoj ploči: link

OC-uješ, naravno, na svoju odgovornos` :d Pozz
 
Sensei Pega, hvala na promptnom odgovoru!
Meni će ovo biti jako lep upgrade i bez OC-a, ali sam, čitajući ovu temu, rešio da ipak malo poteram procesor, kao neizostavni deo moda :) 3,5 mi je sasvim lepa cifra, po mom (skromnom po pitanji OC-a) mišljenju. Verovatno ću za vikend da se bavim modom, javljam rezultate.

Hvala veoma za link, o'ma studiram. :D

Sopstvena odgovornost se podrazumeva.

VELIKI pozdrav!
 
Ende :)
Što bi vi rekli, beep na keca, pustio i Linx (samo prepisujem sa početka teme), all seems to be in order:

E5450 sensors linx.jpg

Samo nisam siguran imam li sve procesorske instrukcije, updateovao sam bios, ali ne vidim razliku u odnosu na nemodifikovani sa E8400... Pogledaću tak deo teme ponovo :)

OC će uslediti za koji dan, da se malo izradujem novom procesoru, i da vidim da li da svoj verni E8400 uramim ili, ipak, proban da prodam nekom finom budućem vlasniku :)
 
Poslednja izmena:
Nešto je utihnula tema :)

Ja bih da se zahvalim svima koji su pisali ovde, ponajviše Pegi koji je započeo temu i ubedio me da i ja ovo probam, i Kokanu na sajtu sa biosima.

Xeonče samo prede, juče sam probao i malo DA: Inquisition, ne prelazi najtoplije jezgro 50°C po ovoj vrućini. Rešio sam da naručim sa Ali-ja (posle ovako dobrog prvog iskustva) i 2x2 GB DDR2 na 800 mhz, pa ću onda, kada to stigne, da pokušam da podignem procesor na 3,5, recimo. Jes' da imam ovaj Geil na 1066, ali mi se ne bacaju novci na slične memorije sada, pogotovu što biju po ušima sa cenama najstrašnije ovde kod nas na KP. A i računam da će mi 800 mhz biti sasvim dosta za OC u tom rangu? Samo da se ne bune memorije međusobno...

'Fala svima na savetima još jednom, baš mi je prijalo da se pozabavim nekim hardverom posle par godina...
 
Čuj, zadovoljan - prezadovoljan sam, kada sam instalirao procesor (morao sve da raskačim, i da vadim ploču da bih skinuo kuler, par sati posla beše), ceo dan sam bio srećan k'o dete :)
Nisam naručio memorije još, trenutno čekam jednog drugara koji mi je nabacio da ima neke DDR2 stikove po fijokama još iz perioda dok je radio u rahmetli Pakomu.
Tako da su mi Kinezi opcija ako to propadne, u međuvremenu pratim i oglase, naravno.

Javljam obavezno, i pitam iskusnije šta mi nije jasno :)
 
Ćao svima!

Dok se ljudi bave skalpiranjem aždaja i OC-om pravog hardware-a, ja sam uvrteo da probam 771 na 775 mod - pokušaj se završio uspešno! :D

Test platforma:

Intel® Xeon® Processor L5410 info
GA-EP43-DS3L 1.0 F9e info
Corsair XMS 4GB DDR2 800MHz info
Asus GTS 450 1GB DDR5 info

Uložen novac:

20e za CPU, 300 din. za sticker adapter i ploča, memorija i grafika po vrlo povoljnoj ceni.

Rezultat:

Beep na keca, performanse za nijansu bolje od dobro poznatog 775 Quad-a Q6600, TDP samo 50W, TJ MAXX samo 70 C, OC simboličan zbog FSB wall-a na P43 chipset-u (sinhrono 2.80GHz). Rock stable! Takođe, više instrukcija nego Q6600.

Pogledajte prilog 134340 Pogledajte prilog 134341 Pogledajte prilog 134342

I procesor i sticker adapter sam kupio u Srbiji. Pokušao sam kupovinu sticker adaptera u Kini, međutim, u startu se prepiska odužila..

zdravo,
zanima me da li mogu neka od ova 2 Xeona (X5460 ili E5450) da stavim na moju plocu, MSI P43 Neo-F?
 
zdravo,
zanima me da li mogu neka od ova 2 Xeona (X5460 ili E5450) da stavim na moju plocu, MSI P43 Neo-F?

Vidim po Net-u da korisnici imaju problema sa modovanjem P43 Neo-F. Ne košta te ništa da je secneš i probaš, takođe sam mikrokoduješ. Pozz
 
Poslednja izmena:
^Ne bi čak čudilo da MSi sa poslednjim zvaničnim BIOS update-om podrži navedene procesore, i to sa svim instrukcijama. Secni, probaj. :)

et gruja: Da odgovorimo na pitanje - trebalo bi da ti rade oba navedena proca, DeRadicci ti je poslao link ka već mikrokodovanim BIOS fajlovima, ako nećeš sam da se zezaš.

Ono što je fakat je da je P43 kanta, kao i da mnogi korisnici po Net-u prijavljuju probleme sa tom plojkom u kombinaciji sa Xeon E5000 serijom. To svakako ne mora da bude tvoj slučaj. Srećno!
 
Nazad
Vrh Dno