Šta je novo?

Moj 771 na 775 mod (FAQ u prvom postu)

nisi ocigledno sa paznjom listao temu,ali nema veze,ocigledno si zacrtao i sad ti je dzabe pricati,samo uzivaj...
 
Sve sam pogledao, da je poenta proći što jeftinije ali meni je i tih 37e jeftino u poređenju sa onim što sada imam a svakako mi je jeftinije od prelaska na skroz novu platformu za šta i nemam budžet. Videću kroz par dana da uzmem 5440 ili 5450 ako nađem :)
 
Što bi demios rekao, Vožd je stigao! Ali u ženskim skutama..

DSC05004.JPG DSC05016.JPG

sedi jos koji dan,naleti svasta od kseona,okaci i oglas na forumu i kp-u.37e je vec poprilicno za kseona,kao sto sensei pega kaze.

Hvala, umart :Klanjanje Rispekt! :)

Xeoni i na Ali se kreću 32e+ koliko vidim pa neću sad da sitničarim za tih 5e pa ću videti da brže bolje nabavim pa da se bacim na posao :)

Aurum, u ovoj temi izbegavamo ovakav rečnik :) SVI mi ovde sitničarimo, ali to ne pocrtavamo :p Čekamo da ispazariš proc i da post-uješ malo rezultate! Pozz
 
Izvinjavam se, moraću malo da budem sa vama pa da skopčam sve šta i kako. Pre nego što krenem sa kupovinom želim biti 100% siguran da će to raditi, znam da ste mi rekli da hoće ali naišao sam na internetu na ovu sliku a ovde piše da moja mobo podržava Yorkfield i stoga maksimalno Xeone 33xx serije. Da li to ima veze sa mikrokodovima, kad se oni ubace onda sve radi?
 
Nesto si ti tu pogresno protumacio. G41 podrzava i Xeon E5xx procesore posto inace podrzava i Q9xxx procesore.

Ti licno nemas sta da se bakces sa mikrokodovima ako ne zelis.
Za svoju plocu skines odavde: http://genius239239.myweb.hinet.net/771/ BIOS koji vec ima mikrokodove i to je to. Znaci update BIOS-a mozes da odradis i dok ti je tu taj stari procesor, pa kasnije samo stavis Xeona i uzivas.
 
Poslednja izmena:
Pa sad kad opet gledam to je vrlo verovatno, mislio sam da ako podržava samo Yorkfield što i piše na CPU-upgrade da mogu samo 33xx Xeoni ali izgleda da sam pogrešno protumačio, e glave lude..Hvala vam mnogo na idejama pa se nadam da ćemo se uskoro čuti sa nekog Xeona ;)
 
Pozdrav svima. Sjajna tema i hvala na idejama.

Stigao mi je Xeon X5460 i monitrao sam ga na moju Gigabyte P35DSL ploču. Sve to radi, ali vidim da mi fale neke instrukcije za ovaj procesor kad pokrenem CPU Z. Evo ga screen:

http://www.usnimi.me/slike/2015/03/01/Screenshot_2015-03-01_133948.png

Znači da biosu fale neki mikrokodovi. Nađoh na netu modifikovani F9 Bios za moju ploču sa ubačenim 771 kodovima, ali nisam siguran koji je najbezbedniji način da flešujem Bios sa njim. Ne bi voleo da napravim ciglu od ploče. Ako neko ima iskustva sa ovom pločom i sl. bio bi zahvalan za savet kako da to uradim.
 

Prilozi

  • Screenshot_2015-03-01_133948.th.png
    Screenshot_2015-03-01_133948.th.png
    26.8 KB · Pregleda: 123
@Storm: Dobrodošao u temu! Dobar izbor proca, plojka osrednja, ali završava posao :)

1. skineš odavde BIOS fajl za svoju ploču; vodi računa koja je revizija

2. Kopiraš fajl na USB flash

3. Pokreneš q-flash iz BIOS-a - F8

4. Pomoliš se Gospodu dok tipkaš "enter" :)

5. Uživaš u speedstep-u i dodatnim instrukcijama

Srećno! Pozz
 
X5460 stabilno za svaki dan na 3,5GHz sa normalnim temperaturama i malko sam ga poterao na 3,8GHz posle 2 Bsod-a, radi stabilno u winu, cak sam i renderovao nesto, ali nisam smeo da pokrenem prime95 sa mojim tx2 kulerom :D

xeon4.jpg xx.png
 
Poslednja izmena:
Svud je tj max na 85C (hw, core temp, real temp, aida 64 sama detektuje temperature). Jedino ako te vara u core temp, podesio sam i tu iako stoji 100C (adjust offsets pa -15)
 
@Storm: Dobrodošao u temu! Dobar izbor proca, plojka osrednja, ali završava posao :)

1. skineš odavde BIOS fajl za svoju ploču; vodi računa koja je revizija

2. Kopiraš fajl na USB flash

3. Pokreneš q-flash iz BIOS-a - F8

4. Pomoliš se Gospodu dok tipkaš "enter" :)

5. Uživaš u speedstep-u i dodatnim instrukcijama

Srećno! Pozz

Probao, pokrenem Q-flash i vidi on USB flash, doduše kao floppy B ali ne vidi taj fajl sa kodovima. Očitava 0 files....Inače sam ga skinuo sa tog kineskog sajta koji si i ti naveo. Evo link ka tom fajlu - ne znam šta ne valja....
https://mega.co.nz/#!a8YnhLDL!_ttnYTG5lYASAhx1htz6KtM1oef5HJzUynp9tZxVK1Y
 
da naravno - faj se zove P35DS3L.F9.

E sad skinuh sa neta fabrički F9 bios za moju ploču i vidim da uz fajl P35DS3L.F9 idu autoexec.bat i fajl FLASHSPI.EXE - zajedno su zapakovani. Sad da li to ima neke veze ne znam.
 
Poslednja izmena:
Imao sam i ja problem sa prepoznavanjem usb-a u biosu, doduse u pitanju je bio asusov ez flash 2. Ja sam ucitao bios sa hdd-a u koji sam prethodno sam ubacio mikrokodove (isto kao ti nisam znao, iscitao sam ovde sve, pitao dobre ljude i uspeo iz prve).
 
Poslednja izmena:
Imao sam isti problem sa svojom P35-DS3L, napravi bootabilan USB pomoću HP USB Disk Storage Format Tool-a i očitavaće BIOS fajlove pravilno.
 
Uspeo sam na ovaj način. :smash:

Znači morao sam da napravim butabilan USB pomoću HP USB Disk Storage Format Tool + vam trebaju DOS fajlovi (sa neta). Kad napravite butabilan USB flash samo raspakujete BIOS fajl na njega i kad pokrenete Q-flash on ga vidi kao HDD. Flešujete BIOS i rešena stvar.

Hvala na pomoći svima. :wave:
 
Nisam mogao da odolim. Nisam smeo da pustam prime, intel burn test i ostalo sa mojim kulerom (dok ne kupim bolji) ali lepo i stabilno radi u win-u, drzao ga ceo dan, nije presao 60C. Ipak je Demios bio u pravu, ovaj famozni procesor od 120w se ne greje bas toliko koliko neki ljudi pricaju, ja sam mislio da mu grejalica nece biti ravna, medjutim pozitivno me iznenadio, bar za sad, dok ne krene leto :D

1.jpg
 
Nisam mogao da odolim. Nisam smeo da pustam prime, intel burn test i ostalo sa mojim kulerom (dok ne kupim bolji) ali lepo i stabilno radi u win-u, drzao ga ceo dan, nije presao 60C. Ipak je Demios bio u pravu, ovaj famozni procesor od 120w se ne greje bas toliko koliko neki ljudi pricaju, ja sam mislio da mu grejalica nece biti ravna, medjutim pozitivno me iznenadio, bar za sad, dok ne krene leto :D

Pogledajte prilog 164124

Ne greje se ništa više od ostalih quad procesora. Meni je vrteo prime celu noć i nije prešao 58-59 stepeni. Greje se skoro isto kao moj bivši core2duo E6550 kad pokrenem orthos. Ali na kraju, ne zaboravite da su Xeon procesori birani/najbolji primerci procesora iz serije namenjeni sa servere tj. poslovne korisnike. Mogu oni da izdrže dosta torture. :whip:
 
Više sam se cimao da postavim box kuler nego sa seckanjem "ušiju" socket-a. Enivej, ete e5440, zahvaljujem se na brzim odgovorima i informacijama.
Idle temps preko RealTemp, mada nisam menjao tjmax... Asus P5KC
Screenshot_1.png
 
Ah P5KC, ajde gledaj da nabavis neki bolji 'ladnjak, pa probaj oc na 3.5+, zarko me zanima da li ce ici normalno, posto ja nisam mogao ni u snu.
 
Drugari, ja imadem GA-EP35-DS3, E8400 (neoverklokovan, 3 GHz) i 4 GB RAM-a trenutno. Skoro sam uzeo HD6870 grafičku umesto 9800GT, i razmišljam o nekom daljem apgrejdu. Naravno da je neki i5 ili slično bolja varijanta, ali s obzirom da nisam neki previše zahtevan user, a i keš je trenutno jako bitna stavka, bi li me varijanta Xeonom pokrila još neko vreme u smislu igara i Adobe softvera? Ili da štekam novce, prodajem sve iscela i kupujem novo/polovno?

Bitno - kakva je ploča u kombinaciji sa Xeonom, i koji bi najbolje legao?

Ivan
 
Nazad
Vrh Dno