Šta je novo?

Moj 771 na 775 mod (FAQ u prvom postu)

Za tvoju plocu vec pominjani E5440/5450 su idealan izbor. Ja sam sa E8400 presao na E5440 i u realnom radu (win, surf, filmovi...) nema sad neke ultra razlike, ali ces u adobe i multythreadovanim aplikacijama i igrama osetiti razliku.
Taj tvoj proc mozes da prodas za 2-2.5k dodas jos 1-1.5k (skocio je dolar) i uzmes xeona.
 
Hvala na brzom odgovoru. :)

Ima ih na KP za oko 4.500 komada valute, ali vidim da ih pojedini ljudi valjaju u većim količinama, pa sam malo sumnjičav u pogledu kvaliteta i očuvanosti - gde ste vi nabavljali svoje primerke?
 
Kako ko, ja konkretno sam iz Kine, a veruj mi oni valjaju nezamislivo vece kolicine od ovih nasih :d.
Moj brat je uzimao 4520 na KP-u i isto nije bilo problema. To su kompaktne stvarcice koje ako su adekvatno upakovane teskobda ce riknuti, a svakako treba da se pre kupovine dogovoris sa prodavcem o uslovima trgovine (npr. Radna garancija i ostali detaljcici).
Mislim da 4.5k nije mnogo ako prodas svoj cpu i dodas razliku, posto kazem iznenadio sam se neki dan kada sam gledao procove na Aliju i skontao da je 38$well over 4k RSD. Ode dolar u tri lepe.
 
Istina :D

Dobro onda, javiću se kada kupim neko Zajonče, pa da probamo zamenu.

Pozdrav
Ivan
 
Dakle, Xeon E5440 danas došao, ploča MSI G41M-P28 sve je lepo spremljeno i kad se stavi Xeon ništa. Nema slike. Vratim na neki drugi cpu slika je tu. Da li može biti da cpu ne valja ili da ja moram flešovati bios pre ugradnje xeona? Takođe probao sam flešovati sa vašeg sajta ali kad skinem fajl datum je 2009. i kad flešujem ništa se ne menja, i dalje xeon neće a normalno socket 775 hoće. Neka ideja za ovaj problem?
 
Od čoveka na KP, 500+ pozitivnih, kaže da je probavao kod njega i da 1000% radi. Ja sad ne znam da li može biti da je do neke moje druge komponente ili jednostavno xeon nije namenjen na moju ploču. Probao sam sadašnji E6300 i dva celerona koja imam od pre svi oni rade i sve lepo ide slika, klasika, ali kad se stavi xeon nema slike, zvao sam i servisera, PC Analyzer stoji na 60 nema pomaka. Jedino možda da se treba flešovati bios pre upgrade xeona ali opet ne vidim zašto onda ništa ne bi radilo kad se on stavi? Ali probao sam i flešovati bios sa vašeg sajta, extractujem winrar i sve fajlove stavim na USB, bootujem usb i samo sekund taj flash traje i ništa, sve je isto. Moguće je možda i da taj bios sa tog sajta ne radi?
 
Prvo treba ubaciti mikrokodove - flešovati BIOS pa onda ugraditi Xeon. Kada se flešuje BIOS onda to ne traje sekund nego ipak možda 4-5 sec. bar je kod mene toliko trajalo mada sam ja flešovao sa flopija, jer ga (kod mene) Asus EZ Flash prvo proveri da li je ROM dobar i dok se se novi BIOS ne učita. Ne verujem da BIOS sa tog sajta ne radi, a ako sumnjaš možeš i sam da napraviš svoj.
 
Ali moja matična ploča je MSI i ja se baš i ne razumem u pravljenje biosa, pa jel bi mogao neko sa foruma ovde to da mi odradi? I zanima me i kad ubacim taj modovani bios, jel se ja mogu u bilo kom trenutku vratiti na neki stari ako dođe do neke greške? I to se radi klasičnim bootom samo stavim 1st boot device USB?
 
Pa koliko kontam nisi ti tu nesto dobro odradio sto se flesha tice. Trebalo bi prvo da ti izadju opcije i kontam 1 - 2 warninga tipa are you shure bla bla bla. Pa kada otkacis (kod mene je prvo pravio bekap stare verzije) onda prodje nekoliko sekundi onog loadera, iscitavanje starog biosa, pa upis novog...
E sad ne znam tacno kako to ide na MSI, ali je ovo otprilike na mom asusu bilo.
 
Zar msi ploče nisu imale neku svoju windows aplikaciju da sve lepo fleshnesh iz windowsa? Davno sam imao msi ploču i secam se da sam flash biosa radio sa flopija.
Edit - sad kada sam ubacivao mod na mojoj gigabyte ploči isto sam imao crn ekran bez posta. Posle flasha modovanog biosa sve je bilo ok.
 
Poslednja izmena:
Sve i da ga nisam dobro flešovao, zar ne bi trebalo računar svejedno da se uključi ali samo neću imati određene instrukcije? Dok u mom slučaju ništa se ne dešava, ventilatori se vrti i čuje se računar ali nema slike.
 
To je to. Los bios. Vidim tvoja ploča ima neki m- flash fazon. Na telefonu sam nemogu to mnogo reći do sutra dok ne dodjem kući pa da pročitamo malo o tom m-flash fazonu kod msiija.
 
Odneću sutra kod jednog majstora tu kod nas pa da vidim šta će on uraditi, nadam se da će biti pomaka :)
 
Imao sam istu foru kao i ti, isto sa e5440, isto KP prodavac mi govorio kako je kod njega radilo la la la... Al problem je bio sto je procesor bio fizicki blago iskrivljen na jednom kraju, pa samim tim je bio neispravan. Eventualno da ponovis kompletnu proceduru jos jednom prodjes lagano kroz sve faze iz pocetka.
Ja koliko sam tada citao, ukoliko procesor ne prodje power on self test nakon ukljucivanja, ne vrede nikakvi ukodovi, niti updejt BIOS-a moze nesto da promeni.
Nadam se da si dobio ispravan procesor, srecno.
 
@stojagrozny
OK je ploca,P35 cipset,ja na mojoj GA-P35-DS3R cepam [email protected] 24/7,moze to verovatno jos ali meni dovoljno.
 
Poslednja izmena:
Od čoveka na KP, 500+ pozitivnih, kaže da je probavao kod njega i da 1000% radi. Ja sad ne znam da li može biti da je do neke moje druge komponente ili jednostavno xeon nije namenjen na moju ploču. Probao sam sadašnji E6300 i dva celerona koja imam od pre svi oni rade i sve lepo ide slika, klasika, ali kad se stavi xeon nema slike, zvao sam i servisera, PC Analyzer stoji na 60 nema pomaka. Jedino možda da se treba flešovati bios pre upgrade xeona ali opet ne vidim zašto onda ništa ne bi radilo kad se on stavi? Ali probao sam i flešovati bios sa vašeg sajta, extractujem winrar i sve fajlove stavim na USB, bootujem usb i samo sekund taj flash traje i ništa, sve je isto. Moguće je možda i da taj bios sa tog sajta ne radi?

Jesi li isekao "uši" na socketu?
MSIbiosFlash Ete kako se flašuje, ispod videa imaš još koji info
 
Poslednja izmena:
@FrozenDust
Jesam naravno, to sam prvo uradio. Sada sam vratio neki stari bios sa MSI sajta pa opet flešovao sa genius sajta pa ću sutra da probam xeona. Ne znam šta bi mogao biti problem, isekao sam plastike gotovo do korena jedino ako neki pin nije oštećen ali onda opet ne bi radili ni ovi procesori?
Edit: Ja sam flešovao sa MSI jedan a onda kad sam stavio geniusov kad uđem u BIOS verzija je ista, u oba slučaja daje dole 2,61 iako sam sa sajta skinuo 26.7 a genius je modovao 26.11

EDIT2: Pogrešnu sam stvar gledao, u CPU-z je sve u redu. Sada imam bios sa genius sajta, sutra ću da probam xeona pa da vidim šta će biti :)
 
Poslednja izmena:
Izvinjavam se na double postu ali evo da postavim
7E6YXdh.png

Izgleda da je problem bio u lošem flešovanju biosa, sada ću se malo igrati sa cpuom da vidim šta može :)
 
Sada kad smo svi odahnuli, da li neko može da mi odgovori na ovo moje pitanje od pre neku stranicu?

A šta mislite o ovoj MB P5Q3 Deluxe/WiFi-AP @n nadam se da će biti dobra za neki Xeon X5470, jer sam je kupio.
 
^
Ja te priupitao odmah - koliko si platio plojku, a koliko ćeš platiti proc? Ne pratiš.. :)

Pa jesam pročitao, ali to baš i nije neki odgovor nego tvoje pitanje koje nema veze sa mojim. Ali 'ajde da ti zadovoljim radoznalost MB=6.500 din za CPU ne znam još za sada nemam para.

Mislio sam kakva je ploča za OC, odlučio sam se za nju jer prima DDR3 memoriju itd. Očekivao sam neki komentar na tu temu, a ne koliko sam je ja platio.
 
^^
Lol,jel si ti dosao da se hvalis ovde ili da se informises...?
To je kao kad bi pitao ,kupio sam Mercedes CLS 300CDI pa me zanima kako se ponasa u voznji.
Ploca je za OC naravno odlicna,sto I sam verovatno znas.
Pozdrav
 
Stigao je i meni Xeon, ali imam veliki problem sa njim. Odmah po paljenju se uzasno pregreva i komp se restartuje nakon 20-ak sekundi. Probano sa dve ploce - MSI P45 Platinum i Gigabyte GA-P41-UD3L. Na Giga ploci po paljenju power phase led lampice uzasno blinkaju, kao da ce svakog trenutka nesto da se zapali. Na MSI ploci udjem u BIOS i dok odem do h/w monitor temperatura CPU je preko 90 stepeni, a ploce 15 (otvorio prozor od muke :d).

Na obe ploce Core2Duo radi besprekorno, a ubacio sam i BIOSe sa onog sajta. CPU kuler je lepo legao.

Ima li neko ideju neku?
 
Pa jesam pročitao, ali to baš i nije neki odgovor nego tvoje pitanje koje nema veze sa mojim. Ali 'ajde da ti zadovoljim radoznalost MB=6.500 din za CPU ne znam još za sada nemam para.

Mislio sam kakva je ploča za OC, odlučio sam se za nju jer prima DDR3 memoriju itd. Očekivao sam neki komentar na tu temu, a ne koliko sam je ja platio.
Pretpostavio sam da si preplatio ploču i ostao kratak za proc. X5460 je, pored E5450, najbolja kupovina, ukoliko ga kupiš na pravom mestu i za dobro poznatu cenu. Ukoliko ga, pak, platiš kao i ploču ili i više, moraću da se napregnem da te razumem :)

Ploča je lepa, ali je lepota ne svrstava u vrh za Socket 775. Mislim da ne može ni FSB450 da prebaci sa quad-om. Dakle, 9.5×450=4.27GHz u naj-bo-ljem! slučaju, sa vrhunskom memorijom, napajanjem, hlađenjem i to za slikanje.

Da si plojku platio 3 banke i isto toliko proc, rekao bih lepa kupovina, ali opet, ne baš neka egzotika i interesantan sport.

Na kraju, hteo si samo malo da se pohvališ i to je super! Pozdravljam entuzijazam i čekamo što "masnije" rezultate te Cu lepotice :)
 
Odradio jos jednom clear cmos, ocitavanja su sad OK i ne restartuje se. Sad polako u OC. :)
 
da se ubacim, tice se soketa 775 ima li mnogo razlike i koja je izmedju 6 i 8 giga rama?
 
Nazad
Vrh Dno