Šta je novo?

Moj 771 na 775 mod (FAQ u prvom postu)

@KV Ha! :) Naterao si me da vidim da za 26e može da se pazari X5450. Sjajna cena! Ima x ploča na kojima će raditi lepo, a ja ne mogu a da ti ne savetujem P5QC, koja mi se pokazala kao jedan od naj izbora za Xeon-a, plus možeš da gurneš DDR3 8GB, kad ti Trandži bude malo. Naravno, kao što si birao što jeftiniji proc, gledaj da nađeš i što jeftiniju, a iole krštenu ploču. To je jedini rezon. :) Good luck!

Koja je razlika između X i E serije, vidim da je E skuplji 10$ ako vredi da uzmem taj? Ja ga nešto ne bih mnogo OC, probao bih da izvučem koliko mogu bez nekog dizanja napona...
 
Koja je razlika između X i E serije, vidim da je E skuplji 10$ ako vredi da uzmem taj? Ja ga nešto ne bih mnogo OC, probao bih da izvučem koliko mogu bez nekog dizanja napona...

E serija trosi manje, tj ima manji TDP :) I skuplja je jer se zbog manje potrosnje lakse klokuje i manje maltretira naponsku na ploci ;)
 
Nisam mogao da se zadovoljim prošlim neuspehom, morao sam opet da probam mod.

Ne bih da, što bi rekli trčim pred rudu ali meni se čini da je ovo ok.
Zamolio bih da stručniji članovi bace pogled i iskomentarišu ako nešto ne valja :)

e5450.jpg
 
Morao sam od nečeg krenuti :) :)
Ostavio sam tako dok ne izvrti test, čisto da vidim temperature. Od jutros ide prime95 evo do malopre, mislim da je dosta.

Reci mi, da sad ne idem koracima puža, koja bi podešavanja bila do podizanja napona ?
 
Odličan sklop komponenti.
Mogao bi bez problema i dubljeg čačkanja direktno da staviš magistralu na 400Mhz, za početak.
 
@ BokiPK

400Mhz i fercera, ne znam samo koje temperature da gledam ? Ove iz HWiNFO-a ili ove iz RealTemp-a ? Razlika je 10 stepeni.

E5450 a1.jpg
 
Hoće raditi ovi xeoni na DFI P35 T2RS ploči? Pokušavam jednu staru da opravim pa sam mislio da pravim neku mašinu od nje, žao mi da je prodam, pa sam kontao da ubacim nekog xeon-a, 8gb rama i ima mašina da leti :)
 
...ne znam samo koje temperature da gledam ? Ove iz HWiNFO-a ili ove iz RealTemp-a ? Razlika je 10 stepeni...

Nije mnogo važno, dobre su obe :p
Šalu na stranu, ne opterećuj se time. Ako je sve lepo leglo, a očigledno jeste, neće mu ništa biti. Inače, lično nekako najviše verujem Aidi.

Hoće raditi ovi xeoni na DFI P35 T2RS ploči? ....

Trebalo bi, ali imaćeš debele muke da iskopaš originalni BIOS. Svojevremeno sam jedva našao jedan bekap sajt koji je imao njihovu bazu, ni on nije više u funkciji. Ako ti se ploča ne poklapa sa onima koje ima na genius239239 sajtu...uf.
 
Poslednja izmena:
Još samo jedno pitanje, primetio sam da se Southbridge prilično greje, da li to tako treba ili šta ?

Pod prilično mislim da mi diže temperaturu grafičke koja je tačno iznad njega.
 
Poslednja izmena:
Hm? Iskreno, na SB nikad nisam obraćao pažnju. Znam da NB može bukvalno da se usija, i da je poželjno malo ga hladiti.
Doduše, ako je tačan opis tvoje mašine, ti imaš gomilu storage uređaja, tako da bih pre tražio krivca u tome.
 
Успело ми 3800 стабилно, али тек кад сам у биосу изабрао 1.375в. Прави напон 1.312 до 1.330. Меморија је правила проблем и она неће даље од 1600.

Ево слика под оптерећењем.
 

Prilozi

  • 3800.png
    3800.png
    514.6 KB · Pregleda: 137
e ovo ti je pametno
- naručio sam e 5440 9 juna, potvrda iz banke stigla 10, kinez je predao paket u lokalnu poštu 14, ajde da kažemo da je morao da nareže rupe na cpu i zalemi ona 2 pina i testira, iz te lokalne pošte je paket putovao 2 dana do Shenzhen international aerodorma a tamo kao da je upao u crnu rupu

ili kineski poštari nisu sigurni gde je srbija ili im je kurir biciklsta na godišnjem odmoru....

- da su poslali paket vozom do sada bi stigao do nas, a ovo je kao avio prevoz

konačno je stigao, prekjuče je stigao iz kine, danas ga već testiram, više neću reč da kažem protiv naših poštara, oni su za kineske kolege nedostižni san

xseon na 3,57.png

- temperature su prilično visoke, možda everest brljavi ili nisam dobro pričvrstio tx3 (izgleda da su deblji od s775 procesora), buka venta je iritirajuća tako da ću zarad tišine izgleda morati da obaram takt
- fsb wall na mojoj ploči je 420, pa je ovih 3,57 GHz max. koji se na njoj može izvući
- sve u svemu za 23€ vrlo dobra kupovina :)
 
Everest nije merodavan za te i novije generacije hardvera, koristi Aida64-u. Moguće je i da ti kuler nije lepo legao. A TX3 jeste bučan, možeš mu promeniti vent.
Odlična kupovina.
 
Trebalo bi, ali imaćeš debele muke da iskopaš originalni BIOS. Svojevremeno sam jedva našao jedan bekap sajt koji je imao njihovu bazu, ni on nije više u funkciji. Ako ti se ploča ne poklapa sa onima koje ima na genius239239 sajtu...uf.

Hm, originalni BIOS? Pa skinuo sam sa DFI sajta poslednji BIOS i njega čekam da mi se flashuje u sam čip pa da vidim jel radi ploča :) Ali opet kažem, bios je sa zvaničnog support sajta
 
Ово је најбоља машина за игре коју сам имао до сад. Ксеон је дупло бољи од атлона х4 750к. Men of War Assault Squad 2 ми сад напокон ради нормално и Chivalry Medieval Warfare може да се игра сад, на амду сам редовно гинуо због костантног сецкања. Раде ми генерално све игре течно... никад боља акција са ксеоном.
 
Да управо тај :) . Читам има подршка за лга 1366 Хеоне на х58 плочама. Процесор сам нашао за 150$. То купујем кад ово застари.
 
Jos kad ploce ne bi bile svake prestupne godine u oglasima.
 
A koje su cene tih 771 xeon procesora? Tj koji je neki best buy?
 
Nazad
Vrh Dno