Šta je novo?

Moj 771 na 775 mod (FAQ u prvom postu)

^Tačno, moja greška - pričamo o još ubogijem H61 :) (verovatno).

Elem, i dalje odma` plaćam 150 za i5-2400 + i5-2500. To nema za te novce. I baš iz razloga jer nema, neki ljudi se i dalje odlučuju da odrade mod, pa kako radi - radi. A radi do yaya!

Nekako ne jenjava interesovanje u poslednje cc 2 godine.. Da podsetim, cene Xeon-a su i pale u poslednje vreme. Možda čak i recipročno "padu" cena Sandy-ja :d
 
Pa dobro realno jos gora.

A sto se tice i5 inace ih nema mnogo po oglasima, al bude jeftinih primeraka, ne svaki dan al bude, a da sad imam dva komada odmah bih ti ih prodao za 150e :)

A kako rade ti xeoni licno ne znam, ali vjerujem da su dobri i da to sve dobro funkcionise, pogotovu na nekim sexy plocama, da imam jednu sigurno bih probao ;)
 
Nisam znao da su ovi e5345 toliko dobri, uzeh 3 komada pa cekam da stignu :)
 
Al' se zahuktala rasprava:D Nije mi namera da pocne prepucavanje, cisto sam hteo da vidim druga misljenja.
s1155 ploca je B75, ddr3, sata3, ne treba da raspravljamo da li je modernije i bolje resenje s1155 ili s775. Kao sto rekoh vec imam I5 masinu, nemam realne potrebe da pravim jos jednu
Verovatno cu ipak zadrzati s775, moram da proverim koja je ploca nisam siguran dali je ep31 ili ep35. Sad ste me bacilli u dilemu, dal' da uzmem e5345 za 20 dolara ili e5450 za 33, ipak je mala razlika u ceni plus ovi novi e5450 su vec iseceni i ne treba im stiker, samo cusnes i radi...
 
Poslednja izmena:
^fyi - baš sinoć u vreme ove "rasprave" sam od lika iz lokala, čitaj Karaburma, pazario E5345 sa sve sticker-om za 2k dindži. Reših da častim prijatelje jednim laganim upgrade-om sa E6300 2.8.. Mašina peva! E5400 serija je svakako novija, bolja, više cache, itd. - ne treba porediti. E5300 serija je dž. Ako si ikad sanjao o Q6600, sad je prilika :) Pozz
 
Ja sam se silom prilika rastao od Xeon platforme. P45 Platinum iz nekog razloga neće više da butuje kada uključim 8-pin konektor. Vratio sam se na 2500K, jeste sve solidno brže, ali je i Xeon bez po muke završavao ogromnu većinu stvari.
 
Zar ako je xeon vec izbusen to se odnosi samo da ne seces plocu? Treba ti stiker opet ili ne? imas na oglasima e5420 sa stikerom za 2.500 din
 
Ja sam se silom prilika rastao od Xeon platforme. P45 Platinum iz nekog razloga neće više da butuje kada uključim 8-pin konektor. Vratio sam se na 2500K, jeste sve solidno brže, ali je i Xeon bez po muke završavao ogromnu većinu stvari.

Hm.. MSi.. Jesi li probao samo 4-pin da štekneš? - Verovatno jesi..
 
Naravno da nece da butuje,jer je pritom zbog OC nesto caknulo i cao.
 
Probao sam sve. Mesecima radilo sve kao sat, u sred partije tenkova se ugasio komp i nakon toga nije hteo da se upali.

To je ona druga strana medalje, ipak je ovde rec o hardveru koji je svoj zivotni vek odsluzio.
 
^Au, ne bih se složio sa tobom, jer je "životni vek" apsolutno relativna stvar u ovoj priči. Pa rikne i nova komponenta koja nije sastavila metar dana rada, kao i nova preOCovana komponenta. Bad luck, I`d say :( Mada sam ja uvek bio gadljiv na MSi 775 ploče - lično i subjektivno iskustvo, ništa više.
 
Poslednja izmena:
Asus je po meni najboljevploce imao,ima a i imace.Imam msi p45 platinum.Treba joj 5 sekundi od paljenja da baci sliku.
 
Pozdrav svima, krenuo sam da sklapam xeon masinu. Asus p5kc, cm tx2. Moje pitanje je, koji xeon sa 1600mhz fsb da uzmem i kako ce on raditi sa ddr3 1600 na 1600fsb ploci?
p5kc je 1600fsb ploca, zanima me kako se klokuju ti xeoni u tim konfiguracijama? Recimo da bih uzeo e5472 i pokusao da dodjem do 3.5-3.7ghz sa njim sa hyperx ddr3 na 1600.
 
Pozdrav svima, krenuo sam da sklapam xeon masinu. Asus p5kc, cm tx2. Moje pitanje je, koji xeon sa 1600mhz fsb da uzmem i kako ce on raditi sa ddr3 1600 na 1600fsb ploci?
p5kc je 1600fsb ploca, zanima me kako se klokuju ti xeoni u tim konfiguracijama? Recimo da bih uzeo e5472 i pokusao da dodjem do 3.5-3.7ghz sa njim sa hyperx ddr3 na 1600.

http://www.ebay.com/itm/Intel-Xeon-...or-w-Grease-/272005095086?hash=item3f54c45eae da li je ovo realno uopste? kada ispunim sve izadje 45e sa postarinom.
 
Poslednja izmena:
^Pogrešan rezon. Savet je da uzmeš CPU sa većim multi-jem. Od FSB1600 Xeon-a slaba vajda, pogotovo na toj ploči i pogotovo sa DDR-om 3. Ne kažem da ne treba da iskoristiš memoriju koju pominješ, ali ipak savetujem nešto iz E5400 serije. Pozz

Necu da smaram al me zanima sto bi recimo e5450 bio bolji od e5472 sem manje potrosnje a to mi nije bitno, imam ok hladjenje i dobar psu.. Dilema je izmedju e5450 i 1333 ram i e5472 i 1600 ram? klok cpu-a kao sto sam rekao bih da bude oko 3.5 ghz.
 
Lakši je OC za E5450 jer ima veći multiplajer (9 u odnosu na 7.5), a OC radiš podizanjem takta magistrale. Ako je default FSB 400, retko koja ploča može značajno više, a kako je multi manji i dobitak je simboličan, dok sa E5450 kome je default FSB 333 kada ga podigneš na 400 dobiješ 3.6GHz. Da bi E5472 terao na 3.6GHz, FSB bi trebalo da bude 480.
 
to ima smisla vec mnogo, onda uzimam e5450, voleo bih da mogu sa njim fsb da dignem na 400-420, uspevali su ljudi sa ovom plocom to opusteno, ali videcu kakav primerak me zapadne
 
Ja sam uzeo E5345 na Asrock G41C-GS sa bios-em radi bez problema, interesuje me da li su temperature u novoj aidi tacne?
Pod opetercenjem ide na 63C (ima neki krsss kuler) , mozda ga OC-nem ako bude mogla magistrala na 400 i 2.8Ghz, sa boljim kulerom

Davno sam imao Q6600 65nm to je bio furana ovaj se izgleda dosta manje greje
 
^Nemoj puno nade da polažeš u OC. Kad kažeš opterećenje, na šta konkretno misliš? Pozz

prime... ni neznam sta ploca nudi od Oc-a i kako deli memoriju, tek treba da vidim jer je kod sestrica komp... ne zelim preko 2.8 ni da ga guram zbog potrosnje i opterecenja naponske jedinice ploce
 
^Preksinoć sam se baš mučio sa jednim E5345, i to na DFI LP P35-T2R - u prevodu, na nimalo naivnoj ploči. Teška "sramota" od OC-a :) I ranije mi je nailazio isti model proca i nije me oduševio. Za razliku od njega, npr., a u istoj cenovnoj "klasi", je L5420, koji garantovano svaki radi na FSB400, odnosno 1600, a na iole pristojnoj ploči. Pričamo o quad-ovima od 15e, naravno. P. S. 60+ C za prime je ok, ne?
 
Mora da je problem onda FSB wall na CPU-u jer je 2.8Ghz nista za xeon... realno skoro svaka ploca bi trebala da tera 400fsb bez problema
 
Ipak sam se odlucio za ddr2 umesto ddr3, nasao sam jeftin patriot viper 2 @1066mhz cl5 koji ce biti savrsen za fsb preko 400, pega jel problem da mi posaljes na pm najboljeg prodavca sa alija za e5450, da mi stigne sto brze i da uzimam provereno?
 
Ovako sam siguran, ako cpu bude dozvojlavao na nekih 1.3v fsb od 420-430 ram bi trebao da radi na oko 850mhz pa bi i timing mozda mogao da ide na 4 umesto 5 a to bi bilo odlicno, svakako razlika izmedju novih masina i ovih c2q i ddr2 oc-ovanih je mala, sta mene sto ce da mi zipuje falj 4.3 sekunde brze neka i3, koga jos oseti tu razliku u radu.
 
Nazad
Vrh Dno