Šta je novo?

Moj 771 na 775 mod (FAQ u prvom postu)

Meni je za fsb 400 trebalo 1.28v u biosu (vdrop na 1.24v). Podigni napon.
 
podignut napon na 1.281v,cpu-z takodje pokazuje vdrop na 1.216v-linx ponovo puca na samom startu(probacu kasnije malo veci napon)
ocfull.PNG


i da koja je razlika System Memory Multiplier ------- : [4.00D] ili 4.00b ili 4.00c....

evo postavke iz biosa:
c1e disabled
cpu EIST function disabled
virt. tehnlg. disabled

Performance Enhance ------------- : [Standard]
Extreme Memory Profile - (XMP) - : auto
(G)MCH Frequency Latch --------- : [Auto]
System Memory Multiplier ------- : [4.00D/B]
Memory Frequency (Mhz) --------- : 1600
DRAM Timing Selectable --------- : [Manual]

Standard Timing Control CAS Latency Time ------- 9 ---- : 9
tRCD ------------------- 9 ---- : 9
tRP -------------------- 9 ---- : 9
tRAS ------------------ 24 ---- : 24

Advanced Timing Control
tRRD ------------------ 4 ----- : [Auto]
tWTR ------------------ 5 ----- : [Auto]
tWR ------------------ 10 ----- : [Auto]
tRFC ---------------- 108 ----- : [Auto]
tRTP ------------------ 5 ----- : [Auto]
Command Rate (CMD) ------------ : [Auto]

Motherboard Voltage Control
CPU
Voltage Types--------- Normal ----- Current -----
CPU Vcore ----------- 1.25000V -- : [1.281v]
CPU Termination ----- 1.200V ---- : [1.2v]
CPU Reference ------- 0.805V ---- : [Auto]
MCH/ICH
MCH Core ------------- 1.100V --- : [1.1v]
DRAM
DRAM Voltage --------- 1.500V --- : [1.5v]
 
hmmmm...napokon evo ga prosao je 10 kruga linxa sa naponom od 1.3v u biosu cpu-z opet pokazuje vdrop 1.216v-ostali programi ocitavaju 1.225v,kontam da je cp-z najrelevantniji jer kod njega kao da meri u realnom vremenu tj napon varira dok su ovo ostali zakljucani na 1.225v i ne mrdaju sa te vrednosti??? samo me jos interesuje
u speed fan_u koji je ovo napon vcore2 1.5v-nasta se on odnosi i dali je previsok?
radi.PNG


@pega sada vidim tvoj odgovor oko sufiksa-ovaj sada uspesni da tako nazovem oc je postignut sa promenom System Memory Multiplier ------- : [4.00B] umesto D,sacu ga ponovo vratiti na d pa da vidimo...memorija je inace mushkin black sa 9 9 9 24-trebalo bi da je ona ok..
 
Poslednja izmena:
prosao je i sa 4.00d-znaci napon nije davao da se oc..idemo da vidimo dalje gde je fsb wall-cisto sumnjam da je ostalo nesto vise od +10 :)...


nista od igranja..
na fsb 415 graficka je dobila artifaktré jos pri post screenu
na fsb 410 linx puca posle40s
na fsb 409 linx puca posle 49s

mozda bi mogao napon jos malcice na gore ali to bi bio i ako uspe neznatni boljitak-cenim da je ploca stvarno krs tako da cu se zadovoljiti sa postignutih fsb 400Mhz ;)
 
Poslednja izmena:
Poz ljudi. Da li bi mogao neko da postavi ponovo link ka sajtu sa microcodovima? Pokusavam da pristupim preko Peginog potpisa ali mi ne otvara sajt.
 
Eh kako sad da nadjem bios. Treba mi za MSI plocu.
Na nju ide E5450.
 
Vrati se neku stranu unazad, okačio sam mikrokodove. Ili stavi link ka biosu, pa će neko da ga "popravi" ;-)


Inviato dal mio iGlass utilizzando Crapatalk
 
prosao je i sa 4.00d-znaci napon nije davao da se oc..idemo da vidimo dalje gde je fsb wall-cisto sumnjam da je ostalo nesto vise od +10 :)...


nista od igranja..
na fsb 415 graficka je dobila artifaktré jos pri post screenu
na fsb 410 linx puca posle40s
na fsb 409 linx puca posle 49s

mozda bi mogao napon jos malcice na gore ali to bi bio i ako uspe neznatni boljitak-cenim da je ploca stvarno krs tako da cu se zadovoljiti sa postignutih fsb 400Mhz ;)


Probaj da podignes PCIe sa 100Mhz na 101-102.
 
@tuxserbia
Zahvaljujem. Nasao sam na 209toj strani.
Isprobacu.

@panther_
Ma ranije je bio lepo sajt gde si mogao da nadjes bas svoju plocu i biose odradjene za nju. Steta sto taj sajt ne radi vise.

@Nišlija_1992
Ma iskreno ja sam prodao svoj E5450 nekom coveku ali njemu nesto nece da radi. Ja samo hocu da pomognem. Meni je sljakolo super na Asus P5KC.
I meni deluje kao veliki krs ta ploca MSI ploca.
 
^ Ti si Pega moja talija. :)
 
i ja sam pokusavao podici pci.e.freq. kako bih overclock procesor na uzasnoj ploci,ne pomaze nista. cak stavise,kad stavim pci.e.freq. na 101,ne pali se ploca. :D
 
pa to,negde sam procitao na netu neku temu "kako prevazici fsb zid na p31 ploci". procitao sam i probao,medjutim ne funkcionise za taj Intelov g31/p31 ili kako se vec zove cipset...cak stavise,ne pomaze nista ako imas fsb 1333 procesor,kao ja npr. jer to je max,vec fabricki. uspeo sam doci do 350mhz osnovnog takta fsb-a,ni makac vise. znaci,bednih 17mhz.
 
Poslednja izmena:
poz kolege,

kakve su mogucnosti GA-945P-S3 ploce ?
moze li se nesto uraditi sa nekim Xeon procesorom ?
trenutno je na njoj C2D E6750, default vrednosti.
4x1Gb Ram, grafika Radeon 4670

to mi je racunar od klinca.
 
Ne mogu Xeon procesori, jer ploca ne podrzava ni Q6xxx/Q8xxx/Q9xxx procesore.
 
Ta ploca ne podrzava Quad-Core procesore (mislim da nijedna 945 ploca ne podrzava)
 
Nazad
Vrh Dno