Šta je novo?

Moj 771 na 775 mod (FAQ u prvom postu)

Nišlija, ti baš menjaš odluke. Pre nekoliko postova si napisao da bi ti čekanje od 20 dana bilo kao 20 godina, a sada se dogovaraš sa čovekom da ti ipak naruči procesor iz Kine. :)
Kao što sam već napisao, odluka je tvoja, ali mislim da je bolje da ipak uzmeš za 30-ak evra taj procesor od domaćeg prodavca s obzirom da tremariš i oko onlajn plaćanja i oko čekanja itd. Na Aliju taj proc jeste 20 evra, ali računaj da će da ti izađe na oko 25 ukupno sa dažbinama (niška poštanska carinarnica ne prašta, znam po brojnim ličnim iskustvima). Pa ti sam za sebe proceni da li ti čekanje od 20+ dana vredi uštede od 5 evra. U svakom slučaju, srećno sa kupovinom!


nemam pojma sta cu da uradim,snaci cu se sam. verovatno cu naci na kupujemprodajem i kupiti neki slican proc.
 
Ljudima je lako manipulisati
 
nisam znao to za nisku carinu....
meni ide preko bg-a, nisam platio dadzbine ne pamtim od kad... mozda 2 puta do sad samo, a narucivao sam 1000 puta...

za NS znam da ne prastaju, ali za NI nisam znao :D
Ma da, pisao sam o tome već u drugim temama. Da ne zagađujem i ovu temu, ali evo ukratko: niška poštanska carinarnica sada udara dažbine na sve.

Godinama sam naručivao knjige i stripove iz SAD i VB i obično nisam plaćao ništa, ili eventualno 100-ak dinara cenu carinskog pregleda. Sada (u poslednje dve godine) obavezno naplate taj carinski pregled, PDV 20% i još neke poštanske troškove. Tako da više nema svrhe da naručujem knjige iz inostranstva. Isto je i sa mojim drugom koji je naručivao dosta muzičkih diskova po ceni od par evra, ali sada mu se jednostavno ne isplati jer izađe još toliko za dažbine. Za male narudžbine se pogotovo više ne isplati. Jednom sam imao situaciju da sam za OTG kablić koji košta 1$ platio više od 350 dinara troškova zbog onih fiksnih dažbina, a i "genije" Kinez napisao 8$ vrednost na koverti.

Nedavno su mi ocarinili i igračku za dete koja je stigla iz Koreje. Dakle, za sve što stiže sa istoka i iz zapadnih onlajn šopova (Amazon, Bookdepository, Base.com...) ćete platiti harač. Jedino kad još uvek ne plaćamo to je kad nam dođe paket od rođaka iz inostranstva koji pošalju neke sitnice za naše dete, ali tu se vidi da nam šalje privatno lice koje zaista poznajemo pa nam tu progledaju kroz prste.

Ali ako je nešto dobro sa niškom carinarnicom, to je što realno carine, pogotovo za veće kupovine. Dakle, nema izvlačenja i prolaska bez harača - platićeš uvek troškove, ali platićeš po realnoj stopi. Nema da odoka procenjuju i npr. telefon od 100 evra procene na 300 pa te oderu. Tako sam baš za svoj telefon iz Kine morao da carini dostavim dokaz o plaćanju (overen izvod iz moje banke i skrinšot plaćanja na sajtu gde je kupljen), iako je Kinez napisao da je gift i stavio daleko nižu cenu - to jednostvano ne prolazi. Ali kad sam dostavio te dokaze o plaćanju, ocarinili su sve po propisanim stopama i prema stvarno plaćnoj ceni.

Long story short - procesor sa Alija će svakako biti carinjen ako ide preko niške carinarnice koja pokriva Niš i veći deo istočne i južne Srbije. Zato sam i napisao da to donekle obesmišljava nabavku sa Alija i da je možda bolje da Nišlija kupi od domaćeg prodavca. Ja jesam uzeo od domaćeg prodavca i nisam se pokajao ni za cenu ni za kvalitet procesora (OK jesam poludeo kad sam pokrivio pinove prilikom sečenja soketa, pa sam jedva to nekako sredio kasnije - ali to je samo moja krivica; zato je još bolje ako novi kupac kupi već isečen i prelemljen procesor da ne mora da operiše ploču, a vidim da je u ponudi sve više takvih već modovanih procesora).
 
Poslednja izmena:
ja bih tako slatko uzeo neki kompletic, hladjenje mi skuplja prasinu nedeljama...
ali nema se para, guzim se na laptopu :( :D
 
Imam plocu Acer MG43M
Chipset G43
775 sockett
BIOS P01-B2L
CPU Intel E5700
Da li neko zna moze li na ovoj ploci da radi Xeon E5440? Znam da treba da se modifikuje socket I da se stavi stiker na procesor, ali ne znam da li Xeon moze da radi sa ovim BIOS-om.

Unapred hvala na savetu i odgovoru.
 
Imam plocu Acer MG43M
Chipset G43
775 sockett
BIOS P01-B2L
CPU Intel E5700
Da li neko zna moze li na ovoj ploci da radi Xeon E5440? Znam da treba da se modifikuje socket I da se stavi stiker na procesor, ali ne znam da li Xeon moze da radi sa ovim BIOS-om.

Unapred hvala na savetu i odgovoru.

Jedan lik sa biosom Acer P01-B2 ima xeon procesor E5450 http://valid.x86.fr/b6g92r sad da li ce ti praviti problem sto ima L na kraju ne znam , mozes da pokusas.
 
Ovo L je za Linux verzije, ima na sajtu Acera. Čini mi se da se razlikuju samo po aplikaciji za instalaciju. Ove "normalne" imaju x32-x64 za Win, pa naraste paket na skoro 3MB.
 
Nema zvanicnog bios-a, sa mikrokodovima za xeon-e, ni za jednu plocu..

S obzirom da, koliko vidim, prelazak na Xeon sa ovom mojom plocom nije bas tako rutinska stvar, mozda bi bilo bolje da uzmem E8600 ili neki cetvorojezgarni procesor iz Q serijeza 775 socket. Sta mislite, da li je to pametnije?
 
Zdravo zivo.Interesuje me da li je neko uspeo Xeon QX9775 ili neki drugi Na maticnoj ploci Gigabyte GA-X48T-DQ6 I kako?Just r Na sajtu proizvodjaca poslednji BIOS nema podrsku micro code za Xeon processore......
 
Zdravo zivo.Interesuje me da li je neko uspeo Xeon QX9775 ili neki drugi Na maticnoj ploci Gigabyte GA-X48T-DQ6 I kako?Just r Na sajtu proizvodjaca poslednji BIOS nema podrsku micro code za Xeon processore......
Nije jeftino da bi se "probalo" :)

QX9775 je 771 proc i po inicijalnoj priči ne čuči na X48. Imaš QX9770, ako hoćeš vrh iz platforme..

Sent from my SM-N9002 using Tapatalk
 
zdravo,opet ja se javljam. ovih dana imam nameru da kupim quad procesor i ovaj covek nudi nekoliko komada xeona E5440.
pise da je vec fabricki isecen,tako da upada u lga775 slot bez,da secem socket. takodje,pise mi tamo negde da mi ploca podrzava 1333mhz FSB.

https://www.kupujemprodajem.com/Intel-Xeon-quad-e5440-12M-Cache-4-x-2-83-32911831-oglas.htm

nemam pojma sta da uradim,da li da ga kupim? pise u oglasu da podrzava cipset P31,koji je moj. da li da rizikujem?
 
zdravo,opet ja se javljam. ovih dana imam nameru da kupim quad procesor i ovaj covek nudi nekoliko komada xeona E5440.
pise da je vec fabricki isecen,tako da upada u lga775 slot bez,da secem socket. takodje,pise mi tamo negde da mi ploca podrzava 1333mhz FSB.

https://www.kupujemprodajem.com/Intel-Xeon-quad-e5440-12M-Cache-4-x-2-83-32911831-oglas.htm

nemam pojma sta da uradim,da li da ga kupim? pise u oglasu da podrzava cipset P31,koji je moj. da li da rizikujem?

za te pare,kupi odmah i ne razmisljaj mnogo.
radice ti,ne brini...


eto opet ti pomazem iako si me napusavao :)
 
za te pare,kupi odmah i ne razmisljaj mnogo.
radice ti,ne brini...


eto opet ti pomazem iako si me napusavao :)

fala sto pomazes i izvini sto sam te napusavao,nisi jedini. nije to,nego me bije glavobolja ako ne bude radio ili ako se bude restartovao racunar zbog njega,muci me proces apdejtovanja ploce...nista,uzecu ga i pisacu ovde,videcemo. za par dana ce stici.
 
fala sto pomazes i izvini sto sam te napusavao,nisi jedini. nije to,nego me bije glavobolja ako ne bude radio ili ako se bude restartovao racunar zbog njega,muci me proces apdejtovanja ploce...nista,uzecu ga i pisacu ovde,videcemo. za par dana ce stici.

radice 100 posto, nece se restartovati zbog njega sigurno....

a da apdejtujes bios,nadji nekog da ti odradi, da ne zeznes nesto i brikujes plocu.... jeste prosto,ali po tvojim dosadasnjim porukama, rekao bih da stvarno slabo znas sve oko toga, tako da ne rizikuj.... nadji nekog sa foruma iz nisa, odradice ti to za pivo i kikiriki.
 
ne treba mi niko,napravio sam butabilnu flesku,prema uputstvima. sadrzi program za flesovanje,sam bios fajl i onaj DOS komandni program. u DOS-u treba da ukucam komandu i naredim mu da ucita program za flesovanje,a zatim i bios. ne znam da li to valja,butovao sam flesku jednom,cisto za probu. sve sto sam video,to je bio prazan crni prostor za kucanje teksta i crtica koja blinka. ne znam da li je to to,mozda i nije dobro. ali necu uopste raditi to,ako procesor bude normalno funkcionisao. sutra stize i javljam ovde jel radi. :S: i da,covek ima jos nekoliko komada,on ih sece sam i prepravlja ih. ne morate seci socket,tako da,ako jos neko zeli,nek mi se javi u inbox,da mu posaljem broj telefona. da i ja nekome pomognem. za 22 evra,smesna cena. svi ostali prodaju isti model za 50 evra,a o C2Q modelima necu ni da pricam. smarao sam jednog prodavca i lagao ga nedelju dana,kako cu kupiti njegov q8200 za 2.500 din.evo,danas sam morao da ga razocaram,jer sam odustao od njega,gledao sam karakteristike tog cpu-a i ocenio kako ne bih bio zadovoljan njime. vecno bi me kopkalo to sto je quad,a ima samo 4mb kesa,kao neki dual core boze me prosti...pozelite mi srecu! :)
 
Poslednja izmena:
nece raditi bez problema ako ne sredis bios... to ti niko nije rekao
 
nece raditi bez problema ako ne sredis bios... to ti niko nije rekao

evo Ivice,sredio sam bios upravo sad,da mu ne mislim. bilo je mucno,iskreno. i do sada sam flesovao graficku karticu desetak puta,plocu nisam radio nikad,ovo mi prvi put. buni me sto i taj bios sto sam ubacio nosi istu oznaku v1.6,ali kontam da valjda ima dodate te instrukcije za xeon i sta ti ja znam...
 
nosi oznaku 1.6,jer je to taj originalni bios,samo neko uzeo i ubacio mikrokod... to je to,sve je ok, sada jos ubacis procesor i na konju si.

samo se ne zezaj sa njim kao sa tim e5300 sto imas, jer ako i njemu stavis voltazu 1.6v, ko zna sta ce da bude....
ako ti je vec njesra ploca,sve na default i ne diraj nista
 
nosi oznaku 1.6,jer je to taj originalni bios,samo neko uzeo i ubacio mikrokod... to je to,sve je ok, sada jos ubacis procesor i na konju si.

samo se ne zezaj sa njim kao sa tim e5300 sto imas, jer ako i njemu stavis voltazu 1.6v, ko zna sta ce da bude....
ako ti je vec njesra ploca,sve na default i ne diraj nista

da,to sam imao na pameti. nema diranja,bar ne prevelikog. na 1.35V cu ga namestiti,pa do koliko doguram ghz,tu ce mu biti kraj.
 
^Kolega, nema potrebe za brigom, sve će to lepo da ti radi uz malo strpljenja i dobre volje. Trenutno si na procesoru koji se teško proda i za 500 dinara, tako da o tim srazmerama mi pričamo - već dovoljno dugo :)

Čekamo rezultate novog procesora na skromnoj ploči. Samo napred! Pozz
 
^Kolega, nema potrebe za brigom, sve će to lepo da ti radi uz malo strpljenja i dobre volje. Trenutno si na procesoru koji se teško proda i za 500 dinara, tako da o tim srazmerama mi pričamo - već dovoljno dugo :)

Čekamo rezultate novog procesora na skromnoj ploči. Samo napred! Pozz

Fala kolega na podrsci,nije jos stigao,eto cekam ga jos od cetvrtka...:D post ekspres kasni,kao i sve drugo u ovoj drzavi.
 
Jel' imao neko problema sa P35 pločama da neće da prepoznaju USB drive na kom je update BIOSa? Pokušao sam na mojoj ploči sa dva sticka i nisam uspeo.
 
Fala kolega na podrsci,nije jos stigao,eto cekam ga jos od cetvrtka...:D post ekspres kasni,kao i sve drugo u ovoj drzavi.

Ako post-expres putuje od cetvrtka,taj moze nadoknadu za prekoracenje roka naplatiti, vise nego otkup za taj xeon.

Proveri ti jos jednom,da li si ga uopste narucio...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno