Šta je novo?

Moj 771 na 775 mod (FAQ u prvom postu)

Ево алата да проверите да ли вам Ксеони имају стабилан оверклок.

http://www.thesycon.de/deu/latency_check.shtml - "DPC Latency Checker"


Иако ми је комп пролазио прајм 95, показало се да нешто прави сумануто много тих "позива" који су гушили систем, звук је сецкао у неким моментима, имао је 100 неких грамлина, малих пауза и сличних ствари иако су игре радиле ( неке са гремлинима, неке без).

Испоставило се да ми је ДПЦ латенција била око 10.000 до 20.000 а треба да буде до 100. Све позиве је правио HAL.dll и после мало спуштања тактова, ДПЦ латенција је сишла у границе нормале, и гремлини су напустили комп.
 
zna li neko kako se modifikuje procesor, cime se buse rupe, da ne secem plocu
 
Mozda da probas nekom turpijom. Samo pazljivo radi, da na procesoru ne ostetis kontakte za pinove ploce.

Nadji neki Celeron/Pentium pa se istreniraj. :d
 
Poslednja izmena:
Ne može turpijom, višeslojna štampa je u pitanju spojiće sigurno neki od slojeva.
 
Poslednja izmena:
@nesic1 - Stvarno nema razloga to da radiš. Pa ploča ne sme da bude više od 2 do 2 i po banke. Manji je rizik i "šteta" nju da secneš, nego da turpijaš proc, prislanjaš ga nekoj stubnoj bušilici, malom strugu i sl. Ne bih to radio ni iz sporta. E sad, ako je znatiželja čisto da malo vratiš temu iz mrtvih, štujem :) +1 za ostatak ekipe koja savetuje isto. Pozz
 
Poslednja izmena:
vidim po oglasima ima procesora kojima je ovo vec uradjeno i stavljaju se na plocui bez njene modifikacije pa me zanima kako se to radi, imam neke e5420 na prodaju pa sam mislio to a uradim, da bude spreman za ugradnju, mada najvise iz radoznalosti
 
Poslednja izmena:
vidim po oglasima ima procesora kojima je ovo vec uradjeno i stavljaju se na plocui bez njene modifikacije pa me zanima kako se to radi, imam neke e5420 na prodaju pa sam mislio to a uradim, da bude spreman za ugradnju, mada najvise iz radoznalosti

takvi su kupljeni od kineza, sada su skoro svi takvi na ali expressu. Verovatno masinski to seckaju,laserski precizno,znaju sta rade...
 
Ma secnes samo ona 2 jezicka na ploci i zavrsio si. Mnogo je lako, a verovatnoca da nesto zeznes je skoro 0%.
 
GA-P31-DS3L i sad stavih xeon e5420 i upali se i samo tako stoji na post skrinu, imam F9 bios, sledeci je F10a koji je beta pa ga nisam stavljao, zna li neko sta moze da bude?
Isto i sa intelom core2duo e7200 bleji na post skrinu dok sa e4500 radi normalno, sad skidam bios koji ima mikrokodove za bios pa da flesujem njega
 
Poslednja izmena:
Upravo stavio E5450 umesto E6300 2.8 GHz. Zasad radi odlicno. Jedino me cude temperature, u idle Speccy i HWinfo pokazuju oko 50 stepeni, a Aida64 i RealTemp oko 37. Pri opterecenju blago rastu, svega oko 5 stepeni. Sa starim procesorom u idle bilo oko 35 stepeni, a pri opterecenju na oko 52 stepena. Da li je ovo normalno, da imam sad tako velike temperature? Inace je hladnjak neki Titan http://www.titan-cd.com/Y_product_C_uni_cpucooler_e.php?id=336 Najvaznije je ipak da sistem radi stabilno.
 
Ne brini, ova druga dva programa ti prikazuju realne normalne temperature. :)
 
Upravo stavio E5450 umesto E6300 2.8 GHz. Zasad radi odlicno. Jedino me cude temperature, u idle Speccy i HWinfo pokazuju oko 50 stepeni, a Aida64 i RealTemp oko 37. Pri opterecenju blago rastu, svega oko 5 stepeni. Sa starim procesorom u idle bilo oko 35 stepeni, a pri opterecenju na oko 52 stepena. Da li je ovo normalno, da imam sad tako velike temperature? Inace je hladnjak neki Titan http://www.titan-cd.com/Y_product_C_uni_cpucooler_e.php?id=336 Najvaznije je ipak da sistem radi stabilno.


Na par strana nesto u nazad imas moje postove bas oko temperatura za E5450. Inace neke ok temperature bi trebale biti oko 30-35 stepeni u idle.
Meni je aida npr pokazivala nesto vece temperature nego sto su ocigledno bile. Koliko sam zapazio najrealnije temperature mi na kraju pokazuje RealTemp i HWMonitor. Evo sada mi je cpu na 3.6mhz i dok ovo pisem mi pokazuje 36-29-29-29 temperaturu po jezgru.
Naravno samo tjmax podesis na 85 stepeni.
Klocni malo da vidimo sta tvoje xeonce moze :)
I ne brini temperature su ok.

Poz
 
Pozdrav ljudi,
resio sam da zamenim moj stari dobri E8200 sa xeon-om E5450, ploca je P35-DS3L, 2x2gb ddr2, grafa matora 4850 ;)
Interesuje me da li su pouzdani ovi kinezi sa alija posto su im cene mnogo manje nego kod nas?
Mislio sam da promenim i grafiku za neki 7850 ili r9 270 (ako bude bilo kesha) ili neka nvidia u toj klasi i eventualno dodam jos 2x2gb rama...
Ako moze neko da mi posalje na pp nekog "proverenog" kineza za xeon bilo bi lepo :)
ps. da li je velika razlika izmedju e5450 i x5460 (osim u potrosnji), tj koji je bolje pazariti?
 
Poslednja izmena:
^Apsolutno su pouzdani. Biraj varijantu da ti stiže preko Hong Kong-a, platićeš poštarinu nešto mizerno, ali će ti stići za 10-12 dana. Može i X5460. Bezobrazno im je niska cena, a OC može biti i bolji, ako je to negde i nekad namera. Pustiću ti PM ka jednom od dobrih reseller-a. Nadam se da sam pomogao. Pozz!
 
Hvala na pomoći
Moram da proverim da li moje napajanje (550w) može da podnese x5460 u kombinaciji sa r9 270...
Planiram da odradim mali oc, za svaki dan...
 
Poslao sam u privatnim porukama nesic1 i shomi1417 link do prodavaca aliju, ali mi nesto izgleda sumnjivo, kao da poruke nisu otisle. Ako su stigle, super, ako ne i jos vam treba preporuka, napisite to ovde. Imam sveze informacije, jer sam E5450 kupio pre mesec dana.
 
Koliko te je izasao taj procesor sa carinom i porezom :)
 
Sve me je izaslo oko 37 dolara. 34 je bio procesor (posle videh da ima i za 28 dolara), a ona 3 dodatna dolara je uzela banka. Carine nije bilo, ni poreza. Brat Kinez stavio na pakovanje da je vrednost 8 dolara i da je GIFT! Oduvek sam tvrdio da Kinezi poticu od nas Srba, vole da zaj...u drzavu pa to ti je!
 
Imam dilemu: rasciscavam krs, I imam dve polu konfiguracije od kojih ce jedna postati visak , prva je s1155 sa g530 celeronom, 4GB ddr3, druga s775 (ploca gigabyte ep31-ds3l), processor e5200, 3GB ddr2. Da li da za 35 evra uradim upgrade s775 na e5450 ili da za s1155 trampim neki I3 tipa 2120 (60evra) za g530(15 evra)? Namena masine je opsta, od igara ce se igrati uglavnom CS:GO? Grafika je ATI 6570, ako je opste bitno.
Zaboravih da cu na s775 sigurno morati da stavim I bolji kuler, sve u svemu razlika u parama je zanemarljiva, pitanje je samo sta je po performansama bolje.
 
Poslednja izmena:
Prodas to sve sto imas samo ostavis 1155 plocu i kupis sandy 2400, 2500, bilo koji i5 za 70-80e, neuporedivo bolje i od xeona i od i3.
 
Za to mi treba minimum 90 evra za processor + bolji kuler plus vec imam primarnu masinu sa i5 3570, nemam potrebe da pucam tako visoko. Zadrzao bih se na nekom trosku reda 40 evra, cisto me zanimaju performance xeon vs i3 sandy bridge.
 
Negde sam citao da se u igrama xeon e54xx moze porediti sa i3 sandy... ili i5 prve generacije... tako da ti je isti djavo, ali opet, bolje ici na novije, plus sto je za 775 to maksimum,a na 1155 mozes i i7 da stavis nekada,nikad se ne zna... plus ddr3 i vrv modernija ploca sto se tice konektora.
 
Lab301, kako ti te igre rade sad na tim konfiguracijama, a da mozda ne diras nista nego prodas ono sto ti ne treba i stekas kesh za neki jaci cpu kad ti bude zatrebalo
 
Imam dilemu: rasciscavam krs, I imam dve polu konfiguracije od kojih ce jedna postati visak , prva je s1155 sa g530 celeronom, 4GB ddr3, druga s775 (ploca gigabyte ep31-ds3l), processor e5200, 3GB ddr2. Da li da za 35 evra uradim upgrade s775 na e5450 ili da za s1155 trampim neki I3 tipa 2120 (60evra) za g530(15 evra)? Namena masine je opsta, od igara ce se igrati uglavnom CS:GO? Grafika je ATI 6570, ako je opste bitno.
Zaboravih da cu na s775 sigurno morati da stavim I bolji kuler, sve u svemu razlika u parama je zanemarljiva, pitanje je samo sta je po performansama bolje.

Al` si bacio kosku, svaka čast. Tu 1155 plojku koju pominješ ne smeš ni da potpišeš - verovatno je neki H55? S druge strane EP31-DS3L je neopevana grehota od strane GA. Neko je pomenuo i5-2400, odnosno 2500 za 70-80 jura? - Evo odmah mu dam 150 za dva procesora! Manite te priče. 771 na 775 može da se približi i/ili nadmaši pomenute procesore, ali na krštenoj ploči, sa krštenim DRAM-om, uz kršteno hlađenje, itd. Na (g)ubavim plojkama sve to ide teže.

Predlog: Nađi E5345 i bućni na tu P31 grehotu. Naći ćeš ga za 15-ak eur, možda čak i sa sticker-om. Dokupi još 1GB memare i za ukupnih 20e, da ne kažem manje, imaš proc blizak Q6600 na svojoj skromnoj plojki + 4GB. Uz sreću možda ga nateraš i na oko 3GHz, što je i više nego dovoljno za skroman ulog i ostatak HW-a. Dalja poređenja ne treba ni da praviš, ne? :)

Pozz! :wave:
 
Al` si bacio kosku, svaka čast. Tu 1155 plojku koju pominješ ne smeš ni da potpišeš - verovatno je neki H55? S druge strane EP31-DS3L je neopevana grehota od strane GA. Neko je pomenuo i5-2400, odnosno 2500 za 70-80 jura? - Evo odmah mu dam 150 za dva procesora! Manite te priče. 771 na 775 može da se približi i/ili nadmaši pomenute procesore, ali na krštenoj ploči, sa krštenim DRAM-om, uz kršteno hlađenje, itd. Na (g)ubavim plojkama sve to ide teže.

Predlog: Nađi E5345 i bućni na tu P31 grehotu. Naći ćeš ga za 15-ak eur, možda čak i sa sticker-om. Dokupi još 1GB memare i za ukupnih 20e, da ne kažem manje, imaš proc blizak Q6600 na svojoj skromnoj plojki + 4GB. Uz sreću možda ga nateraš i na oko 3GHz, što je i više nego dovoljno za skroman ulog i ostatak HW-a. Dalja poređenja ne treba ni da praviš, ne? :)

Pozz! :wave:

H55 je 1156.
Ja sam pomenuo i5 i to je negdje ta cijena +-10e, ovdje na forumu su prodavani 2500k po stotinjak evra, ali covjek ocigledno nema potrebu za tako necim posto je kasnije naveo da mu to nije primarni racunar i da ne zeli da trosi pare.
Ja sam samo predlozio najpametnije rjesenje jer sa 1155 ima ddr3, usb3, sata3, bolju podrsku itd.

qQq je rekao da nema smisla kupovati i5 2400, 2500 pored xeona i ako cemo ici tom logikom onda nema smisla kupovati ni 3670k, 2600, 3700, 5960x...
Nemam predstavu za sta bi koristio racunar, ali generalno je u svemu bolji i3 2120 od e5450, xeon bi bio jaci kada bi ga mogao overklokovati, ali na toj tvojoj ploci tesko.
 
Nazad
Vrh Dno