Šta je novo?

Moj 771 na 775 mod (FAQ u prvom postu)

Kod mene E5450 radi na 3,69ghz bez problema na g31m s2l.

Sent from my SM-T230 using Tapatalk
 
ček ček ... komša stavio e5430 na G31M-S2L i nije mogao da probije fsb wall na 340mhz . kako ste uopšte overklokovali na toj ploči ?
 
Potvrdiće ti Kolega psyman, ima najobičniji Kingston DRAM na 800 i Chieftec Arenu 500, čini mi se.. Ta pločica je sjajna. Čak i nema toliko vdrop koliko sam mislio kad smo je naprezali. Na FSB 423 se malo bunila though. Neka baci komša malo pogled na ovaj video dok se ne čuje sa nama :) Pozz

https://www.youtube.com/watch?v=7F8xfZ9qxk8

edit: Of course, hladi E5450 sos LC-120 - zakasnio da pazari True Black, al` on će da nastavi.. Za 3.6+ mu treba 1.28, čini mi se. 3.8 traži više od 1.375 i nestabilan je, naravno, sve ovo u BIOS-u..
 
Poslednja izmena:
Potvrdjujem komso sve sto si napisao:)Cini mi se da sam gledao taj video:) Za sada je 3,69ghz plafon sa ovim podesavanjima.Usrafio sam veci hladnjak na nb i nabacio vent.Kupio sam termoprovodljiv lepak pa cu i na mosfete staviti malo aluminijuma ako moze da se pridje pored lc 120.Nasao sam i modove za vdrop i vdroop pa cu i to odraditi kada skupim malo vremena posto se trenutno bakcem sa ciklidima. Cim odradim sve ovo dizacu sve napone redom pa da vidimo sta moze jos da se izvuce iz nje.Ploca je skroz korektna i moze da posluzi za neki manji oc.
 
Poslednja izmena:
iskreno sam iznenađen.
 
Gigabyte GA-G33M-DS2R Maticna za 20 evra vredi li? vidim da mogu da stavim 8 gb ddr2 sve ukupno sad dal radi na e5450
 
Jes ju ken
 
Razmisljo sam da uzmem plocu od asusa p5q ili p5q pro kako vec al vidim dosta ljudi se zali po internetu kako imaju problema sa biosom :p a naso sam Gigabyte GA-EP45-UD3P koja mi se cini malo boljom sad ne znam sta da uzmem
 
Uješću se za jezik, ali reći ću
od te tri izaberi GA.
 
uzimaj Gigabyte GA-EP45-UD3P, odlicna ploca...
samo ubodes xeon i radi...

+moze ploca da izdrzi dosta dobar clock
 
Evo kod mene na Asus P5Q Pro Turbo radi E5450 za sve pare, vec par godina.

Pozdrav
 

Prilozi

  • xeon 4.02ghz.png
    xeon 4.02ghz.png
    413.4 KB · Pregleda: 134
Da li neko moze da mi kaze da li mogu da ubacim L5420 na plocu asus p5kpl-c, a da ne moram da flesujem bios. Posto sam nov u celoj ovoj prici.

Sent from mTalk
 
ne moraš da flešuješ bios, ali nećeš imati sve instrukcije i procesor neće da radi kako treba.

evo ti bios za tvoju ploču , iz baze podataka sa potpisa Mladog mister Pege,
https://mega.nz/#!XtQw0b7Y!3PXFre3kD62Sth6xVH0FT5Y3dN7T5jQ3ryUdwGFSPWI

to je najnoviji zvanični asusov bios , gde je dodat mikrokod za taj cpu, kako bi ga ploča prepoznala.

najbolje je da ga uflešuješ pre ubacivanja xeona (recimo, odmah, sad),
jer može da se desi da ploča ne postuje , i onda kreće nepotrebno nerviranje.
 
ne moraš da flešuješ bios, ali nećeš imati sve instrukcije i procesor neće da radi kako treba.

evo ti bios za tvoju ploču , iz baze podataka sa potpisa Mladog mister Pege,
https://mega.nz/#!XtQw0b7Y!3PXFre3kD62Sth6xVH0FT5Y3dN7T5jQ3ryUdwGFSPWI

to je najnoviji zvanični asusov bios , gde je dodat mikrokod za taj cpu, kako bi ga ploča prepoznala.

najbolje je da ga uflešuješ pre ubacivanja xeona (recimo, odmah, sad),
jer može da se desi da ploča ne postuje , i onda kreće nepotrebno nerviranje.
Ok. Hvala puno na detaljnom odgovoru.

Sent from mTalk
 
Interesuje me da li ce da radi x5450 sa Asus P5KC plocom i odakle mogu da skinem modovani bios za nju? Hvala unapred.
 
Evo mene posle godinu ipo dana od kada sam presao na Xeon 771. Ovaj SS je iz teme OC grafickih kartica ali i ovde mu je mesto da se vidi koliko 8 godina star CPU moze da se drzi i nosi za neke igrice ako se ima jaka i nova graficka karta naravno. Danas sam postavio FSB 450Mhz, CPU na 3.824 GHz i naravno da je CPU poleteo i prvi put sam presao 11000 markova u Firestrike testu. Do izlaska Kaby Lake i kupovine nove platforme jos cemi lepo sluziti ovo sto vec imam.
 

Prilozi

  • 3D Mark 18.jpg
    3D Mark 18.jpg
    475.7 KB · Pregleda: 114
GIGABYTE GA-P35-DS3 (rev. 2.0) moze li xeon na nju?



Ово је послао 6п!
 
Poslednja izmena:
Naravno!
Ako si dobru oznaku dao, jer kod njih ima gomila modela razlika jedno slovo, bios je na ovoj adresi
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno