Šta je novo?

Moj 771 na 775 mod (FAQ u prvom postu)

Pazi, zavisi koliko rama planiras da stavis u masinu. Ako hoces vise od 4, moraces da se kockas. Sa 2x2 vec mozes da stavis one SP module koje sam naveo. S druge strane sa ddr2 neces imati problema, sem cene. Preeeeskupi su za nesto sto lako crkava i pri tom nije mladje od 5-6 godina :/, a ddr3 mozes uzeti za saku graska, pa sve i da ne rade, nije neki prevelik trosak i uvek ih mozes utopiti.

Već imam 2x2GB DDR2 u toj mašini i ne verujem da će mi više i biti potrebno. U slučaju da mi ipak zatreba, lako mogu pozajmiti od nekoga DDR3 memoriju i probati. Hvala na sugestiji svakako. ;)
 
Ce raditi AsRock G41C-S i E5430?
 
Će.
 
Samo da remiziram.
Nasao sam na kp e5450 za 3000din danas ga preuzimam, imam g31 plocu iz potpisa i zadnji bios.Cpu dolazi sa stikerom ostaje samo jos da secnem onu plastiku na ploci i to je to? Jel tako?
Znam da od oc na toj ploci nece biti, bar ne znacajnog al racunam na nekih +300mhz tj 3.3GHz puna kapa, jer od igara igram jos samo mech warrior online povremeno sa drugarima i tu mi bas treba dodatna dva jezgra jer ovaj celeron iako je solidno kloknut ne moze da isprati ni gts450 kojoj gpu bude na 30-40% opterecanja i jedva uhvatim 30fps kad nema guzve.
 
evo i kod mene sljaka
u pozadini ide neki 1080p klip na yt
moram reci da se malo greje...dok miruje je 44 stepena prvo jezgro dok su ostala ispod 40. mada znam da cooler nije nalegao dobro. sad kad mi stigne bolja pasta cu da ga sredim. ne mogu sam nikako da ga nastimam
imam onaj cm hyper 212 plus, treba da ga hladi dobro
 

Prilozi

  • xeon.jpg
    xeon.jpg
    166.2 KB · Pregleda: 91
Skines sada mikrokodovani BIOS za svoju plocu odavde i odradis update. http://genius239239.myweb.hinet.net/771/
To je to.

Hvala, ovo bi zaboravio.

Ubacen xeon e5450 i sve sljaka iz prve.
Jedino mi se temp cinile malo visoko u mirovanju, vec sam hteo ponovo sve da vadim a onda pogledam u aidu64 i vidim da su tamo petnaestak stepeni niže nego u core temp-u.Kome verovati?Negde unazad u temi sam prociotao da kod L xeon-a treba podesiti tj-max jel to vazi i kod ovog?
desktop.jpg
 
I kod mene isto. Na jednom mestu jedne temperature na drugom druge. Verovatno do ploče. Tako mi je bilo i sa q6600. Ali meni je proklizao cooler dok sam srafio pa znam da moze bolje

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
tako vec moze
pogledati max vrednosti na hwmonitor ...core 1 clock :d
 

Prilozi

  • aida.jpg
    aida.jpg
    150.6 KB · Pregleda: 149
  • xeon 1.jpg
    xeon 1.jpg
    165.6 KB · Pregleda: 136
zasto je svima ovo DRUGO jezgro najhladnije?!
 
koristi najnoviju aidu64 , jedino je ona pouzdana.

što se tiče temperatura jezgra, svi intel 45nm procesori imaju sumanuta očitavanja za pojedinačna jezgra.
ispravan rezultat je onaj koji ima najVIŠU temperaturu.
 
Poslednja izmena:
45645546546561615.jpg :beer:
 
Da javim utiske , u odnosu na celerona e3400 na 4.4Ghz cini mi se da je win7 bio malo zihahniji uz neki blagi surf po par otvorenih tabova ali vec recimo u winraru prilikom otpakivanja se lepo oseti razlika rekao bih nekih 70% u korist e5450.Dok u mwo zbog koga sam ga i uzeo stvari dolaze na svoje sad recimo fps ne pada ispod 35-40 a grafa je uposlena 100% za razliku od 30-40% koliko je bila sa e3400 .Za sada sam vise nego zadovoljan.

Kako iz windowsa da vidim kolika mi je pci expres frekvencija, znam da bi trebala biti 100, dok nisam flesnuo bios nisam ni imao podesavanja ove opcije.Pitam ovo jer sam stavio fsb na 366 i dobio 3.3 Ghz, napon nisam dirao, prime95 sam izvrteo nekih par sati samo ali bi hteo cisto da vidim do kolilo ce ploca tj fsb ici.Problem je u tome sto kad pci expres frekvenciju manuelno podesim na 100Mhz nece da se podigne vec sve vraca na default vrednosti u biosu dok kad je ostavim na auto sve fercera.Po formuli 366 /3.33 ispada da mi sad pcie na 110MHz pa ne znam do koliko ovo sme da ide, ako mu budem jos dizao fsb i pcie ce rasti.
 
110 je previše, može pci-ex da vrisne. fixiraj ga na 100, i onda se zezaj sa fsb-om i množiocima.
 
Drugari treba mi pomoc.

Vec neko vreme mi je komp nestabilan i desava se cesto BSOD ili da se zamrzne potpuno.
Ono sto je menjano od hardvera:
  • zamenjen E8300 sa E5440 (dodate mikroinstrukcije u poslednji BIOS)
  • zamenjena 4x1 Kingmax 1066Mhz sa 4x2 Corsair XMS2 800Mhz modula
Ono sto sam uradio u pokusaju da utvrdim gde je problem:
  • Reinstalirao sam Win 7 sa Win 10. Nisam imao potrebe da instaliram drajvere, sve je operativni sistem prepoznao. Komp je bio nestabilan i sa Win 7.
  • Analizirao sam nekoliko mini crash dump fajlova. Svaki je ukazivao na razlicite stvari.
  • Testirao sam memoriju dva puta sa memtest86 po celu noc i svi testovi su prosli.
  • Skinuo sam sve sa maticne ploce osim grafike, procesora, SSD, HDD i memorije.
  • Testirao sam sa drugim napajanjem i nema promene.
  • Graficku sam testirao kod druga i ispravna je.
U kompu je trenutno zamesnka Radeon 6450 kartica i stara Kingmax memorija.
Cini mi se posle svega da problem lezi ili u ploci ili u procesoru. Plocu ne znam kako da testiram, a nemam drugi procesor da zamenim trenutni.
Poslednja stvar koju sam probao je Intel® Processor Diagnostic Tool i taj test ne prolazi, tako da ispada da je procesor. Da li bi mogao neko da testira svoj Xeon ovako, cisto da eliminisem mogucnost da taj alat ne funkcionise ispravno sa ovim modom?

Da li neko ima neku drugu ideju kako bih mogao utvrditi da li je procesor ili ploca u pitanju?
 
Poslednja izmena:
kod mene prolazi s tim da sam iskljucio spbc
 

Prilozi

  • intel.jpg
    intel.jpg
    172.2 KB · Pregleda: 87
- "Skuvaj" BIOS još jednom i ponovo ga preflešuj. Prethodno uradi ClearCMOS džamperski. Meni je nešto bio pobrljavio oko virtuelizacije, ovim postupkom problemi su nestali. Doduše nisam ponovo kodovao BIOS jer sam i prvi put to radio tri puta za svaki slučaj, tako da sam bio siguran u njegovu ispravnost.
- Možda ti nije dobar stiker ako ga imaš.
 
Probao sam jos jednom da flesujem i opet ne prolazi. Uzeo sam sa alija ovaj procesor tako da nisam morao da secem slot i lepim stiker.

Ovako izgleda kad pukne:
inteldiagtool.PNG
 
Drugari treba mi pomoc.

Vec neko vreme mi je komp nestabilan i desava se cesto BSOD ili da se zamrzne potpuno.
Ono sto je menjano od hardvera:
  • zamenjen E8300 sa E5440 (dodate mikroinstrukcije u poslednji BIOS)
  • zamenjena 4x1 Kingmax 1066Mhz sa 4x2 Corsair XMS2 800Mhz modula
Ono sto sam uradio u pokusaju da utvrdim gde je problem:
  • Reinstalirao sam Win 7 sa Win 10. Nisam imao potrebe da instaliram drajvere, sve je operativni sistem prepoznao. Komp je bio nestabilan i sa Win 7.
  • Analizirao sam nekoliko mini crash dump fajlova. Svaki je ukazivao na razlicite stvari.
  • Testirao sam memoriju dva puta sa memtest86 po celu noc i svi testovi su prosli.
  • Skinuo sam sve sa maticne ploce osim grafike, procesora, SSD, HDD i memorije.
  • Testirao sam sa drugim napajanjem i nema promene.
  • Graficku sam testirao kod druga i ispravna je.
U kompu je trenutno zamesnka Radeon 6450 kartica i stara Kingmax memorija.
Cini mi se posle svega da problem lezi ili u ploci ili u procesoru. Plocu ne znam kako da testiram, a nemam drugi procesor da zamenim trenutni.
Poslednja stvar koju sam probao je Intel® Processor Diagnostic Tool i taj test ne prolazi, tako da ispada da je procesor. Da li bi mogao neko da testira svoj Xeon ovako, cisto da eliminisem mogucnost da taj alat ne funkcionise ispravno sa ovim modom?

Da li neko ima neku drugu ideju kako bih mogao utvrditi da li je procesor ili ploca u pitanju?

kod mene je problem bio u sata kablu, pa možeš i to da probaš da zameniš, u svakom slučaju 150 dinkića nije velika investicija :)
 
Probacu, taman imam viska jedan.

Inace juce sam pustio Hot CPU tester celu noc:
HotCPU.PNG
Kome verovati? :)

Ima li jos nesto cime bih mogao testirati procesor?
 
Koliko vidim koristio si LITE verziju. Treba da koristiš full da bi mogla da prođe kroz sve funkcije procesora, ovako nije merodavna. Ne treba da vrtiš test bogznakoliko, samo da prođe kroz sve elemente.
 
Koliko vidim koristio si LITE verziju. Treba da koristiš full da bi mogla da prođe kroz sve funkcije procesora, ovako nije merodavna. Ne treba da vrtiš test bogznakoliko, samo da prođe kroz sve elemente.
Probacu da nadjem punu verziju pa da vidim onda.
@Truly: Meni se čini kao da pošto-poto hoćeš da pronađeš grešku :) Kako tebi radi proc u običnim korisničkim programima, mani se više sintetička posla ;)
Iskreno vise sumnjam na plocu, malo mi cudno da se tako ponasa masina, a da procesor ne valja. Neko moje iskustvo je da procesor ili radi ili ne radi.
Posto ne znam kako bih testirao plocu, onda sam krenuo od procesore nadajuci se da ce proci sve testove i da mirne duse krenem da trazim plocu, ali bas na prvom testu pukne (Intel Processor Diagnostic Tool) :)
U sustini bi najbolje bilo da nadjem negde drugi, po mogucnosti quad, pa da probam.
Naravno i tvoj predlog da uklonim kineki lem i da zalepim stiker dolazi u obzir.
 
Nazad
Vrh Dno