Šta je novo?

Moj 771 na 775 mod (FAQ u prvom postu)

Poslednja izmena:
Hajde pustite te azdaje na neku igru, da vidimo neki test...
GTA V, Witcher 3...
 
Ma nece se oznoji nego nece mazga da bude stabilna na 4.4,rita se nabijem ga :p

Mora da ubacim i ostale napone u pricu...sta si ti setovao za 4.4 ?
 
Poslednja izmena:
Ma kaki auto kolega,na auto ja nista ne drzim,nego mora da usaglasim napone al izgleda za sada ga ne mogu dobiti na 4.4 u Prajmu...
 
Ma nece se oznoji nego nece mazga da bude stabilna na 4.4,rita se nabijem ga :p

Mora da ubacim i ostale napone u pricu...sta si ti setovao za 4.4 ?

Apsolutno moraš i ostatkom setovanja da se pozabaviš. Beše GA-EP45-UD3P? Pogledaj ovde setovanja za DS3R model. Meni su dosta pomogla u vezi sa modelima UD3R i DQ6. UD3R nije ostavila snažan utisak, a DQ6-tica je pocepala C0 E5430 na skoro 4GHz stabilnih! Ovde lik testira Q9450, čitaj E5430. (ima ranije u temi)

Ne može se sigurno očekivati preveliki FSB kod tebe, ali šta te košta da probaš. 3 banke proc, još toliko plojka :) To što je C0 nema veze.

Inače, za okruglih i stabilnih 4.2, na primer, trenutno mi P5QC traži 1.350V u BIOS-u, čitanje 1.344. Podešavanja su drugačija kod Asus-a, a i tamo imam DDR3. NB je na 1.4, a GTL Reference x0.63. Tebi je to izraženo u mv. Odnosi se na stabilnost pojedinačnih jezgara.

E5450 mi traži baš dosta V na procu za 4.5. Iako imam samo jedan 140 RAD XTX (debeli, 280ml prima), ne zagreva se toliko sistem na velikoj struji. Mislim da je to kraj OC-a za tu ploču. U prevodu, nema joj stabilnih FSB500. Za slikanje može, of course.

4.4 si video pre par dana kod mene..
 
Poslednja izmena:
Ma znam da su drugacija,imao sam ja p5q-e,p5k 64ws,formulu,ne moze ova giga da istera toliko ko ti asusi,al je neverovatno da za 4.3 mi treba 1.392 a za 4.4 ne moze da prodje ni sa 1.480v
Do 4.3 je za svakih 100Mhz trebalo dodatnih +050,ovde ispade treba 90+v ,znaci treba se igrati sa naponima, a i tvome manje treba struje
Ova plojka ima Vdrop od 0.020-0.030 sa LLC na enabled ,na disabled prelazi 0.050.
Videcu sto si dao ovaj link,ja sam iso sa jos zescim setovanjima nego na linku mozda to smeta...javljam sta sam napravio i hvala :D
 
Nisam fan ni jednog brenda osim mog dzepa :D,izgleda da nemoze ova da uradi stable na 4.4 nikako,naravno necu davati napone za 4.4 preko 1.5 mada mi sumnjivo i to da bi proslo

Ovo sto si mi dao msm na link to ne pali na ovu plojku,sve probao i menjao ma kaki nece ona da pokrene ni sa pribliznim setovanjima...

Sto se tice giga vs asus tu nema poredjenja,zna se ko kosi ko vodu nosi :D,ali ima giga i svoje neke bisere
Eno imao sam ga-x58a-oc koje je sazvakala x5650 ko nista i otrala ga u 100% OC

Igracu se jos malo,kod mene ili moze ili crkne,trece nema :D
 
Pozdrav ljudi. Kupio sam X6450 Xeon zamenio stari CPU C2D i sad me zanima da li je ovo velika temperatura za CPU?
Ukljucio sam ga pre 10 minuta ako to nesto znaci.
GCQAxi1.jpg

Unapred hvala na odgovoru.

EDIT:
Sad temperatura ide do 87, predpostavljam da nije dobro, sta je problem????
 

Prilozi

  • Xeon.jpg
    Xeon.jpg
    581.8 KB · Pregleda: 49
Poslednja izmena:
Instaliraj ti Speccy,pa ces videti da su potpuno identicne temperature kao na Aida-i.
Aida je po meni malo confused,brdo informacija koje mi zatrebaju tek ponekad.
Speccy je minimalistic i sve od info-a je tu.
 
Evo vratio sam stari C2D i temperatura 45 i brze radi nego x5640 zar nebi trebalo obrnuto, zato sam ga i kupio da bude brzi a ono totalni promasaj i sporiji? kako?
Evo sa Speccy-jem isto mereno samo C2D.
4TUgvcJ.jpg

Aj sta pogresno radim? Sad x5640 cak nece ni da podigne Win.
 
1.Nisam ali sve radi.
2.Nemam adapter vec je Kinez vario ako se tako kaze dakle bez adaptera.
Hladim ga stock kulerom kao i na starom cpu.
Hvala na pomoci, pozz.
 
Poslednja izmena:
@ iSpirit81
Da li su identicne na modovanim Xeon procesorima?! Fazon tjmax.
Sto se tice Aida64, meni nista nije konfuzno.


@rea51
Stavi mikrokodovani BIOS, pa proveri temperature (i u Aida64).
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno