Šta je novo?

Moj 771 na 775 mod (FAQ u prvom postu)

Uzmi neki P35/P45 cip zbog podrske za 8GB RAM memorije :)
 
Taj cipset podrzava max 4gb RAM memorije..
 
...Samo da javim da sam uzeo juce MSI P45 Platinum.
Ne volim,mogu reci cak da mrzim MSI,jos od P35 Platinum ploce sa kojom sam ranije imao velikih problema,ali ok.
Trenutno sljaka sa E8400 i 4 gb Geil Ram_a.
Tek u septembru treba da stigne E5450,nadam se....
 
Ako neko ima E5440 ili E5450 po normalnoj ceni, neka me kontaktira. Ne ceka mi se sa AliExpress-a. :D
 
Nije to uradio MSI. Većina boljih ili flexibilnijih ploča (ko je rekao ASRock) od P35 na dalje, ima podršku za LGA775 xeone (L/E/X3xxx). Samim tim i za ove naše modovane :D
 
Poslednja izmena:
Prodao sam pre 2-3 meseca MSI P35 Platinum,full pack,ploca kao iz fabrike....radila je sa q8200.
Cim sam pokusao da pipnem nesto u bios_u,pap,plavi ekran...i kad sam prestao da cackao i stavio sve na default,opet je zezala ponekad.
Kao da su mali gremlini bili u njoj.
Juce kad sam pribavio ovu p45,iskreno,uplasio sam se kako ce proci instalacija.
Eno,memare mi i dalje na 667mhz,a sva 4 modula su na 800mhz....ne diram trenutno nista.
FEAR :)
 
:d Ok, ok... onda bi moglo da se kaže: ...svaka ploča koja čiji BIOS podržava LGA775 xeone ima native podršku...
 
Ako neko ima E5440 ili E5450 po normalnoj ceni, neka me kontaktira. Ne ceka mi se sa AliExpress-a. :D

e ovo ti je pametno
- naručio sam e 5440 9 juna, potvrda iz banke stigla 10, kinez je predao paket u lokalnu poštu 14, ajde da kažemo da je morao da nareže rupe na cpu i zalemi ona 2 pina i testira, iz te lokalne pošte je paket putovao 2 dana do Shenzhen international aerodorma a tamo kao da je upao u crnu rupu
2015-06-26 09:13,Exports total letters sent to each other, the Shenzhen international
2015-06-25 19:14,Export general mutual split fengkai, Shenzhen international

2015-06-17 09:31,Exports total letters sent to each other, the Shenzhen international
2015-06-16 23:43,Export general mutual split fengkai, Shenzhen international
2015-06-16 02:49,Receiving and sending receiving and sending, Shenzhen international bulk mail processing center
ili kineski poštari nisu sigurni gde je srbija ili im je kurir biciklsta na godišnjem odmoru....

- da su poslali paket vozom do sada bi stigao do nas, a ovo je kao avio prevoz
 
Onda niste nista narucivali od pocetka decembra pa sve do marta :)
Kad je prvo nasa carina drzala proizvode i po 20-ak dana (znaci ne da je putovao paketa, nego je samo toliko cekao na pregled), pa onda kineska nova godina, pa cini mi se singapurska posta i slanje brodom...
 
Ја узех један х5460 за га-п35ц-дс3р и нешто ми се много греје. На 3.4 са око 1.2 и нешто брзо оде преко 75ц. У чему је фора? Које параметре препоруцујш за ову комбинацију?
 
Ја узех један х5460 за га-п35ц-дс3р и нешто ми се много греје. На 3.4 са око 1.2 и нешто брзо оде преко 75ц. У чему је фора? Које параметре препоруцујш за ову комбинацију?
Čime meriš temps i kako ga hladiš? Trebalo bi opušteno da ti radi na FSB 422 i sa manje od 1.3V na procu uz adekvatan kuler. 3.4 je mizerija.. :)
 
Poslednja izmena:
Имам неки Сигматек са хитпајповима али изгледа није неки крик. Пало ми на памет да убацим јос један мали кулер испод хладњака директно на процесор и сад су драстично пале температуре. Изгледа да је проблем хладњак.
 
Успео сам да дотерам до 3.7 на 1.280. Додуше у биосу је намештен на 1.32 али у хардвер монитору у биосу региструје 1.280 на том подешавању.

Под оптерећењем напон падне на 1.232, јел то нормално?

Температуре 65 максимум на овим подешавањима. Набацио сам неки ОЦЗ који има онако помасну коцку као хладњак.

Које су 24/7 сугурне температуре за сваки дан? До ког напона максимум за сваки дан?
 

Prilozi

  • x5460.jpg
    x5460.jpg
    624.4 KB · Pregleda: 88
^Nemoj da se stidiš još malo đusa da dodaš u vidu napona i na procu i na NB-u. Koje memare imaš? Kakva je tu situacija? Primera radi, vidi kako plete ovaj moj na 4.3:

4.3 full.jpg 4.3 idle.jpg

Mislim da ću napon čak i da spuštam, a da se dalje igram sa memorijama. Na 4.2 neuporedivo manje "gori".

Normalno je da ti pod opterećenjem napon padne za tu ploču. Nije baš sretna varijanta. Ako te ne mrzi, prostudiraj malo šta su ljudi radili sa njom ovde: link

Lično bih se zadovoljio sa 3.8 na njoj i tim procom, ali opet kažem, samo ako je ljudski DRAM.
 
Poslednja izmena:
Подизао сам напоне до 1.36 у биосу она подигне напон на плочи око 1.31 и ту више неможе да бутује ос. Кад му смањим напон онада хоће, шта то значи? Да ли је напонска секција лоша па не мозе да пружи напоне преко?


Меморија је патриот ДДР3 1333 и препознаје свих 8 гб. Ради на 1600 и преко и колико видим није ми направила проблем.

Баш ћу да погледам овај вдроп мод, можда нешто вреди.
 
Došlo vreme da upgrade-ujem kućnu mašinu. Nisam hteo ništa specijalno, jer se koristi za net, muziku i filmove. Ali kada sam video ovu temu, definitivno idem na Xeona. Poručiću sa AliExpress-a Xeon X5450, pa me interesuje koju ploču da pojurim za njega? Od stare mašine bih iskoristio ram memoriju (2x2gb ddr2 800mhz Transcend).
 
^Sve i više nego cool! Mislim da ti Patriot zadaje muke za više. Kakva su setovanja?

Изгледа да ОЦЗ ради посао како треба, али нортбриџ хладњак ми делује као да је увек врео, то ме мало брине да то не прави проблем.


Ево целе слике на 3.6 са меморијским сетовањима, под оптерећењем. Убих се синоћ да прегурам 3.6 и нема шансе, ја додајем напон а комп пуца.

Иначе тачно знам кад није стабилан, само пасмарк неће да се учита него смрзне. Меморија је на својим стандардним подешавањима, ништа је нисам буџио. Само напон на 1.600 али видим да падне на 1.56 под оптерећењем.
 

Prilozi

  • 36stabilno.jpg
    36stabilno.jpg
    637 KB · Pregleda: 65
Poslednja izmena:
@KV Ha! :) Naterao si me da vidim da za 26e može da se pazari X5450. Sjajna cena! Ima x ploča na kojima će raditi lepo, a ja ne mogu a da ti ne savetujem P5QC, koja mi se pokazala kao jedan od naj izbora za Xeon-a, plus možeš da gurneš DDR3 8GB, kad ti Trandži bude malo. Naravno, kao što si birao što jeftiniji proc, gledaj da nađeš i što jeftiniju, a iole krštenu ploču. To je jedini rezon. :) Good luck!

@Dule Probaj malo da olabaviš DRAM, baš me zanima. NB se greje sa quad-ovima, a treba mu i malo dodatnog napona, vidi još jedan mali vent stavi na nj..
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno