Šta je novo?

Moj 771 na 775 mod (FAQ u prvom postu)

^ Jel to 280X? I jel bi bio problem da provrtiš test i sa 8xAA (tačnije, sa ovim podešavanjima) da bi mogli da uporedimo rez? :)
 
@Pega
Prvo sto ne stavis u svoja masina opis tvog hardware-a da znamo tacno sta imas.
Da u pravu si. Za veliku vecinu gamer-a konfiguracije sa Intel 775 od 2007-2008 jos mogu da pariraju ovim novim iz 2014-15. Naravno ako je ploca dobra, napajanje i overklokovano Xeonche ima da pogura bilo koju novu GTX980/970 ili AMD R9-8 graficku. Dobro nece ostvariti 100% rezultat kao 4770-4790K i rad sa DDR3 na visokim frenkfrencijama ali za oko 15-20% slabiji FPS i dalje je mnogo pristupacnije velikoj vecini. Nadogradnja GPU odnosno graficke je ipak neminovna jer su GPU kompleksniji ali i sve manji i manji potrosaci struje. Tako da cesto menjanje ploce i procesora po meni ne prati i pravi benefit velikoj vecini.
Ja bi ovog leta kupio novu GTX970 i samo da cekam Skylake ili neku narednu platformu. Posto sam casual gamer ovo ce mi biti vise nego odlicno.
 
@Pega
Prvo sto ne stavis u svoja masina opis tvog hardware-a da znamo tacno sta imas.
Da u pravu si. Za veliku vecinu gamer-a konfiguracije sa Intel 775 od 2007-2008 jos mogu da pariraju ovim novim iz 2014-15. Naravno ako je ploca dobra, napajanje i overklokovano Xeonche ima da pogura bilo koju novu GTX980/970 ili AMD R9-8 graficku. Dobro nece ostvariti 100% rezultat kao 4770-4790K i rad sa DDR3 na visokim frenkfrencijama ali za oko 15-20% slabiji FPS i dalje je mnogo pristupacnije velikoj vecini. Nadogradnja GPU odnosno graficke je ipak neminovna jer su GPU kompleksniji ali i sve manji i manji potrosaci struje. Tako da cesto menjanje ploce i procesora po meni ne prati i pravi benefit velikoj vecini.
Ja bi ovog leta kupio novu GTX970 i samo da cekam Skylake ili neku narednu platformu. Posto sam casual gamer ovo ce mi biti vise nego odlicno.

Evo od pre dve godine, testirano uz 7970: http://www.tomshardware.com/reviews/ivy-bridge-wolfdale-yorkfield-comparison,3487.html
(Q9550 == E5440)
Kamo srece da je samo 15-20% slabije iskoriscenje...a tek u najnovijim igrama...


R9 280/280X je neki smislen maximum za s775 top procesore.
 
@ DeRadicci
Ne bi se bunio ni za GTX980 dok ne predjem na DDR4. U svakom slucaju ja sam zadovoljan. Sa ulaganjem 35 evra (stari E6500 jos nisam prodao kome treba nek se javi) dobio sam dosta brzi CPU kad mi za treba za igre i zahtevnije stvari dok ne predjem na neku najsavremeniju platformu.
 
Kupovina tako jake graficke moze da prodje samo ako bi nakon toga u roku od par meseci promenio celu ovu matoru platformu. :D Inace je besmisleno.
 
Za celu generaciju procesora idu mikrokodovi. Za LGA771 ubacuju se samo tri mikrokoda.
Za tvoju plocu skini bios sa genius sajta iz Peginog potpisa. Imas i celo uputstvo opet u njegovom potpisu ako si raspolozen za licno delanje.
 
E, to već ima više smisla :) Ajd doteraj kartu na taktove sa onog screena/linka, baš me živo interesuju rezultati.
 
Za celu generaciju procesora idu mikrokodovi. Za LGA771 ubacuju se samo tri mikrokoda.
Za tvoju plocu skini bios sa genius sajta iz Peginog potpisa. Imas i celo uputstvo opet u njegovom potpisu ako si raspolozen za licno delanje.

Samo me zanima hoce li taj bios raditi sa mojom plocom i E5430?
Ne treba li nista cackati po biosu?

U Peginim linkovima nisam nasao, ili nisam dobro potrazio, kako se ubacuju mikrokodovi?

Evo jedan tutorijal:

http://www.delidded.com/how-to-update-cpu-microcode-in-ami-bios/
 
^To je to, ali stvarno ne moraš da se zezaš - provereno radi mikrokodovan BIOS od Kineza: link

Pre dve-tri nedelje sam baš P5Q Pro flash-nuo tim BIOS fajlom..

Evo proradilo iz prve.

Ali ocitavanje temperature nije ok? Razliciti programi ne prijavljuju isto? Je li ovo problem u BIOSu?
Mada mislim da je Aida bliza istini :)

I ovo bi trebale biti sve instrukcije?

MMU4b99.jpg
 
Dobra su očitavanja temperature u Aidi, za ostale programe(HWmonitor, Realtemp itd) moraš podesiti TJmaxx na 85° :D
 
molim za pomoc. ubacio sa danas xeon x5450 na 775 podnozije. upalim komp, posle nekih pola minuta se upalio normalno i trazio da udjem u bios zato sto je pronadjen novi procesor. udjem u bios normalno, procesor prepoznaje. kada sam izasao iz biosa i kada se ponovo pokrene komp ne desava se nista, cak ni u bios ne moze da se udje, probao sam i stari procesor da vratim sad nece ni sa njim da digne sistem. u cemu moze da bude preblem?
 
Uradi clear CMOS. I jesi flashovao novi BIOS pre stavljanja procesora?
 
Jesam flesaovao sam ga, to sam prvo uradio. Uspeo sam da ga vratim u zivot, samo sam izvadio bateriju iz ploce na par minuta, raskacio sve sem procesora, harda, i graficke, memorije (izvadio tri plocice jedna ostala), raskacio drugi hard, tv kartu, dodatni ventilator, rezac. On podize sistem normano. Nakon toga lepo vratim sve sto sam raskacio i radi ekstra. Samo ima neki cudan zvuk koji dolazi iz ploce kao caktanje neko sto se ranije sa starim procesorom nije culo.
 
Cvile ti zavojnice na ploci. Ili mozda na napajanju.
 
Samo da konstantujem i ja sto su neki i pre mene. Prvo da kazem da sam ja prvo zamenio tj. stavio Xeon E5440, bios je pri bootovanju samo ispisao da novi CPU nije podrzan od strane biosa na ploci. Medjutim samo nastavim dalje i u Windowsu je sve normalno radilo. Tek posle nekoliko dana sam skinuo bios sa odgovarajuvim mikrokodovima za Xeon E seriju i bios me vise jista nije upozoravao. Moja ploca je jedna od najboljih u svoje vreme medju P35 i ima dosta kvqlitrtnu naponsku jedinicu. Do sada sam pocecao FSB do 415 MHz mozda moze i vise ali to cu drugom prilikom. Sto se tic merenih temperatura u programima AIDA64 prikazuje za oko 15C manje u odnosu na HWMonitor. Nemam nrki tanak termo senzor da znam sta je tacna vrednost.
 
Stavio Xeona E5430 na Gigabyte G41M-Combo Rev 2.0 i sve lepo radi, instrukcije SSE4.1 i Vt-x proradile tek posle modovanog biosa OC slab na G41 ide do 343Fsb sa podizanjem Pci-e na 102 ide nImage 1.pnga 350. :D
 
Ima li sanse da neko okaci link za modovani bios, ploca asus p5k za xeon procesore. skidao sam sa onog kineskog sajta ali mislim da nesto nije kako treba.
 
Potpuno stabilan, kuler 92mm malo bolji od stock, pasta Coollink Chilaramic
Image 4587.png
 
Nazad
Vrh Dno