Šta je novo?

Moj 771 na 775 mod (FAQ u prvom postu)

Dosta kontradiktornih izjava i teoretisanja u poslednjih par stranica.. Nikako da padne neki ss i rezultat + zadovoljstvo korisnika, a kamoli svojeručno odrađeno mikrokodovanje ;)

Sta da ti okacim LinX iz ovih budjavih 3.2 GHz...
Evo procitao sam ovaj post i odmah izasao u Bios, postavio FSB na 400, FSB/NB strap isto na 400 (dakle ram je bio na fabrickih 1333/9-9-9-24/2T) CPU U=1.2675 V, Mem U=1.5 V. Save/Restart/Boot ja srecan, a Linx puce posle 13 sekundi podesen na available RAM (~3Gb) :mad:
 
xeon X5470 naruchen :D
sledi potraga za plojkom i ramom.
kontam da ce to biti sve radjeno oko nove godine, dok stigne cpu....i ako sve bude u redu.
 
Dosta kontradiktornih izjava i teoretisanja u poslednjih par stranica.. Nikako da padne neki ss i rezultat + zadovoljstvo korisnika, a kamoli svojeručno odrađeno mikrokodovanje ;)
...
Ja sam svojeručno odradio mikrokodovanje. Za svoju ploču iz potpisa, i za kolegu Miroslav89 sa GA-965P-DS4 rev 2.0... kako su meni iskrsle neke stvari odložio sam nabavku svog budućeg cpu-a za neki period, a koliko vidim on je zadovoljan.
 
Jel ce OC baka da se ponovo aktivira? :D

Hahaha! HW iz bakinog doba se koristi, tako da ne sumnjam da ce posegnuti za iskustvom :d

@Pega
Videcu da odnesem CPU kod brata da probamo kod njega (mozda sam jednostavno dobio "neraspolozen primerak", stepping C0 je), ako tamo radi, onda menjam ram... posto sada nemam ni jedan DDR II kod sebe.
 
Poslednja izmena:
Probaj, bas me zanima, jer znam da je taj P5KC zezao svojevremeno sa DDR3 na "vise" staze :(

Sto se tice stepping-a, mislim da nema toliko veze.. Ja trenutno pripremam jedan ultra-jeftin komplet sa E5420, ali sam naboo E0 stepping pa cemo da vidimo.. :) Pozz
 
Ljudi kako stabilizovali CPU? Overclockujem ga na 3.8GHz a Core0 i Core1 su stabilni oko 3 sata ( nisam držao duže nema smisla) ali Core2 i Core3 pucaju u testu posle 10-20 min. Problem je to sto su core#0 i core#1 stabilni sa samo 1.35V a core#2 i core#3 pucaju i sa 1.425V. Ali pucaju i na 3.6 GHz.
Sumnjam na ploču pošto cim spustim mnozilac na x8 a FSB stavim na 450 prime na core#2 i core#3 puca odmah a to je samo 3.6 GHz a na 3.8GHz (447x8.5) izdrzi barem deset - dvadeset minuta.
Inace dizao sam napon i na NB na ploči za jedan stepen - mislim da je default 1.1V ja sam podigao na 1.2V. Da idem na 1.3V pošto ova ploca treba da izvuče 500 FSB bez da se oznoji?
Malo sam izasao iz fazona overclocka pa nisam siguran koje jos podesevanje treba da promenim i koji napon da podignem.

Inace sa ovim procesorom sam prvi put čuo ploču da "cvili" odnosno zavojnice na njoj da piste :D
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1416598238859.jpg
    uploadfromtaptalk1416598238859.jpg
    1 MB · Pregleda: 116
Mozda sam vise i dosadan, al da pitam :). Primetio sam da dok mi ide aida stress test, da struju koju procesor trosi ne prelazi 50W. E sad kad se OC mozda ne vuce dovoljno struje da bi se digao u Win, kao sto sam vec ranije rekao sta je problem kad OC odradim.

Hvala, pozdrav :)
 
samo da javim da mi je proshao prvi, probni, socijalni mod (hvala pegi za stiNker i guide).
neka guzni kamen g31 mikroa atx plojka od 2 dinara (asrock g31m-s) i e5420...na zalost nishta od oc-a na njoj iako zvanichno podrzava u oc modu 400fsb.
sa q6600 box kulerom u prajmu oko 63-64c sa 1.17v on load.
 
@Pablo
Evo malopre sam podesio bio 400MHz FSB/1.3V VID/1.4V NB/1.5V RAM iskljuciop tamo neke opcije za ram (kod kojih stoji da disable omogucava bolji OC potencijal) i pokrenuo P95 gde je posle 5 minuta pukao core #2 a za njim i #3 i bas dok sam ti pisao poruku dobio sam MEMORY_MANAGEMENT_ERROR BSOD. i nema sanse da ga stabilizujem na 400 apsolutno!

Inace pre toga (bez podesavanja tih memory related opcija) bio je jedan bsod (8*450FSB) pri ucitavanju i jedan (8.5*400FSB) cim sam upalio prime... uzrok je WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR.
 
samo da javim da mi je proshao prvi, probni, socijalni mod (hvala pegi za stiNker i guide).
neka guzni kamen g31 mikroa atx plojka od 2 dinara (asrock g31m-s) i e5420...na zalost nishta od oc-a na njoj iako zvanichno podrzava u oc modu 400fsb.
sa q6600 box kulerom u prajmu oko 63-64c sa 1.17v on load.

Welcome to the club! ;)

@Pablo
Evo malopre sam podesio bio 400MHz FSB/1.3V VID/1.4V NB/1.5V RAM iskljuciop tamo neke opcije za ram (kod kojih stoji da disable omogucava bolji OC potencijal) i pokrenuo P95 gde je posle 5 minuta pukao core #2 a za njim i #3 i bas dok sam ti pisao poruku dobio sam MEMORY_MANAGEMENT_ERROR BSOD. i nema sanse da ga stabilizujem na 400 apsolutno!

Inace pre toga (bez podesavanja tih memory related opcija) bio je jedan bsod (8*450FSB) pri ucitavanju i jedan (8.5*400FSB) cim sam upalio prime... uzrok je WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR.

U kom ti je statusu Intel C-state?
 
Iskljuceni svi oni featuresi (Vanderpool, C1E i ostala cudesa)

Ukljucena je samo jedna opcija, ne mogu da se setim koja, ali kazu da je bitna da bude Enabled.
Koliko sam uklavirio do sada definitivno je do ovog RAM-a. Idem u Zr u ponedeljak/utorak, pa cu uzeti jedan mem stick od brata pa da vidim sta se desava, a probacu sutradan i samo sa jednim stickom moje memorije, a ostavicu nocas MemTest86+ da procesljam module za svaki slucaj posto su u garanciji.
 
@Pablo
Evo malopre sam podesio bio 400MHz FSB/1.3V VID/1.4V NB/1.5V RAM iskljuciop tamo neke opcije za ram (kod kojih stoji da disable omogucava bolji OC potencijal) i pokrenuo P95 gde je posle 5 minuta pukao core #2 a za njim i #3 i bas dok sam ti pisao poruku dobio sam MEMORY_MANAGEMENT_ERROR BSOD. i nema sanse da ga stabilizujem na 400 apsolutno!

Inace pre toga (bez podesavanja tih memory related opcija) bio je jedan bsod (8*450FSB) pri ucitavanju i jedan (8.5*400FSB) cim sam upalio prime... uzrok je WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR.
Sad kad dodjem kući cu bas pokušati 480x6 odnosno 2.88GHz skoro pa default frekvencija za cpu. Da znam gde da tražim grešku. Ako ga ni ovako ne uspem stabilizovali mora da bude do ploče ili memorije pa cu se tu igrati malo sa naponima i podešavanjima. :)
 
Sad kad dodjem kući cu bas pokušati 480x6 odnosno 2.88GHz skoro pa default frekvencija za cpu. Da znam gde da tražim grešku. Ako ga ni ovako ne uspem stabilizovali mora da bude do ploče ili memorije pa cu se tu igrati malo sa naponima i podešavanjima. :)

Jel ti konfiguracija RAM-a ta iz potpisa?
 
Poslednja izmena:
Veliko je pitanje i da li će tih 2x2GB da ti rade na 960MHz. Drugo, sigurno si otišao preko fsb wall-a sa tom pločom. Promeni OC taktiku. Povećaj i NB napon. Hyper TX ti nije rešenje za ceđenje masti. Kažeš da ploča ide na fsb 500 bez da se oznoji - možda sa čuvenim c2d e6300 :)
 
Poslednja izmena:
Probaj RAM da držiš što bliže default freq., a ostalo menjaj pa posle lako možeš i nju dići. Lakše je nego da vadiš svaki čas module.
 
p5q-e teshko da moze mnogo preko 450fsb, mozda uz one neke modovane biose, od nekog lika, na vrh mi jezika, ne mogu da se setim...pa onda da se u taj modovani bios ubace mikrokodovi ruchno.

vecheras ili sutra malo jachi kombo ide:
e5420 lapovan
titan neki hitpajp kuler, lapovan
moozda stavim techni metal, mada sumnjam
p35 ds3 (ja mislim da je)
2x2gb ddr2
 
Poslednja izmena:
p5q-e teshko da moze mnogo preko 450fsb, mozda uz one neke modovane biose, od nekog lika, na vrh mi jezika, ne mogu da se setim...pa onda da se u taj modovani bios ubace mikrokodovi ruchno.

vecheras ili sutra malo jachi kombo ide:
e5420 lapovan
titan neki hitpajp kuler, lapovan
moozda stavim techni metal, mada sumnjam
p35 ds3 (ja mislim da je)
2x2gb ddr2

http://goo.gl/qTnveB
 
Poslednja izmena:
ahahahaha, poredish cpuz validaciju sa ful prime/linx stabilnoshcu.

ako samo rekao da nece na preko 450, mislio sam na kvad i mislio sam na torture programe,
jer o tome se trenutno i pricha.

sa koliko ulazi u win sa dual ili kvad cpu-om i samo validacija, apsolutno nikoga ovde ne zanima.

Ništa ja ne poredim, samo sam lepo okačio link. I u pitanju je q6600. Ma nije ni važno, ajd zdravo.
 
nisi ti samo okachio link, vec si i kvoutovao moj iskaz da ta plocha ne moze preko 450fsb.

da li si samo provokator ili neshto drugo, ne znam.

znachi, kad uspesh dotichnu plochu da izvrtish sa prajmom i/ili linxom na ~500fsb na kvadu, onda se javi.

validacije su smeshne.
 
yes i am on phase change, however @ the voltage i was running i could have done it on water. 1.6v exactly. i would have gone biostar, however it uses a 4 phase pwm... i prefer the 8 because generally i can hit higher mhz w/ lower volts when the pwm is good. 4 phase doesnt cut it for me... 16 seems like overkill (though i might test a mfII as well)

please note that this was obtained using setfsb. it wont boot @ those clocks.

shall i open up the e7200? (still sealed in box)
\

Ovo je post tog lika sto je radio oc.
Dakle nece da bootuje kada podesi ova setovanja u biosu vec koristi stfsb program za OC unutar Wina!
 
p5q-e teshko da moze mnogo preko 450fsb, mozda uz one neke modovane biose, od nekog lika, na vrh mi jezika, ne mogu da se setim...pa onda da se u taj modovani bios ubace mikrokodovi ruchno.

vecheras ili sutra malo jachi kombo ide:
e5420 lapovan
titan neki hitpajp kuler, lapovan
moozda stavim techni metal, mada sumnjam
p35 ds3 (ja mislim da je)
2x2gb ddr2

evo i drugi mod uspeshan :D
zadovoljan sam i oc-om.
ovo je na prvu loptu, delovi gore pomenuti.
 

Prilozi

  • xeonprime.jpg
    xeonprime.jpg
    734.9 KB · Pregleda: 196
  • xeonlinx.jpg
    xeonlinx.jpg
    586.7 KB · Pregleda: 142
Nek se krchka.

shto se mene tiche...ako su isti chipovi...ista im je max temp.
 
Nazad
Vrh Dno