Šta je novo?

Moj 771 na 775 mod (FAQ u prvom postu)

Boki ja sam usijavanje chipseta resio tako sto sam stavio 2 cooler masterova venta 92mm jedan na drugi (stranica mi je otvorena vec 5 godina posto nemam kvalitetno kuciste). Ovaj gornji bije pravo u nb i sad pod prste je topao kad komp radi ceo dan. Pre toga je nb bio vreo pod prste iako je temp ploce 29C, i ostale temperature su mi dobre, takodje su mi i naponi niski. Jeste da vizuelno nije lepo reseno ali dok ne promenim kuciste i kupim 140mm ovo mi zavrsava posao. Jos mi je oborio u temp graficke za 2-3 stepena.
 
Poslednja izmena:
Ponovo sam sve spojio i opet ista stvar, plavi ekran za plavim ekranom. Sve na default-u, menjao grafičku, stavljao jače napajanje, windows reinstalirao (više puta) ubacivao drugi ram... Stvarno više ne znam šta da radim. Da li treba voltažu procesora da diram (ako neko ovo predloži zamolio bih ga i za how to pošto ne znam to da radim)
 
Poslednja izmena:
Dečko sa KP-a od kog sam ga kupio mi tvrdi da je ispravan i testiran, ako me je za*ebo onda na čast mu. Drugu 775 ploču nemam. Za sticker jedino da slikam procesor pa da vi pogledate ovde.
 
^Ako si ga kupio od prodavca koji to valja na veliko, nije taj ni video Socket 775, a kamoli da je probao proc. A ako si ga kupio od nekog entuzijaste, koji se malo poigrao sa Xeon-om, pa ga prodaje dalje, još možeš i da veruješ. Na žalost, ekipa prodavaca Xeon-a sa kp je čak neka 2. ili 3. ruka - nemaju blage veze ni kako radi, ni čemu služi, samo su čuli.. Kad ih pitaš, npr., kako se ponašaju senzori po jezgrima, ima li zaglavljenih senzora i sl., odgovore ti: "Ulazi u BIOS." :p

krastavac-a, ne znam šta kažem, može da bude doggy chip, a možda je i neka krajnja glupost. Hoće taj sticker da zeza, baš kako opisuješ stanje setup-a..
 
Oni svakako testiraju procesore samo da li ulazi u bios ili ne... Bas ce da se bakcu pilicari da testiraju jedan po jedan nekim stresom :)
Odakle si,mozda ti je sa foruma neko blizu,pa idi da probate taj procesor na drugoj ploci.
 
Oni svakako testiraju procesore samo da li ulazi u bios ili ne... Bas ce da se bakcu pilicari da testiraju jedan po jedan nekim stresom :)
Odakle si,mozda ti je sa foruma neko blizu,pa idi da probate taj procesor na drugoj ploci.
Vidiš, nisam razmišljao o tome [emoji1] Okolina Novog Sada.
A evo i slika procesora, da li stiker pravilno stoji ?uploadfromtaptalk1427555841344.jpg
 
Deluje kao da sticker treba da se zalepi maaalo niže po vertikali. Ako imaš mirne ruke i pincetu, pokušaj da ga prelepiš niže. Nadam se da je dobar ugao fotkanja, neka me ispravi neko ako grešim. Probaj baš pa javi, moramo da dođemo toj makini glave
 
Ma stiker mora.Mislim na taj kineski papir koji je zalepljen.
 
Deluje kao da sticker treba da se zalepi maaalo niže po vertikali. Ako imaš mirne ruke i pincetu, pokušaj da ga prelepiš niže. Nadam se da je dobar ugao fotkanja, neka me ispravi neko ako grešim. Probaj baš pa javi, moramo da dođemo toj makini glave

Gledam sad na kompu, malopre sam na mobu - jbt-e, ko je to tako vrljavo zalepio?? Skidaj to i meći ga kako valja! :)
 
Prelepio sam stiker i ponovo sve spojio. Prvo nije hteo da boot - uje 2-3 puta da bi nakon 5 puta krenuo da diže sistem i odmah razočarenje. Rezolucija 800x600 nema aero efekta i greška da je Windows doživeo kritičnu grešku i da mora da se ugasi, zamrzavanje svega i plavi ekran. O *ebem ti xeon i mod i sve.
 
Prelepio sam stiker i ponovo sve spojio. Prvo nije hteo da boot - uje 2-3 puta da bi nakon 5 puta krenuo da diže sistem i odmah razočarenje. Rezolucija 800x600 nema aero efekta i greška da je Windows doživeo kritičnu grešku i da mora da se ugasi, zamrzavanje svega i plavi ekran. O *ebem ti xeon i mod i sve.

E, baš te neće :(

Jednostavno moraš putem eliminacije da isprobaš komponente u kombinaciji sa sličnim setup-om - nema ti druge. Naravno, ukoliko ne grešiš kod osnovnih stvari, a to si, kako kažeš, proverio..
 
Poslednja izmena:
Odustajem.

Uspeo sam da nabavim drugu 775 ploču (hvala ujak, samo da ne sazna da sam mu sekao socket biće :mad: ), grafičku, ram, napajanje i i zamisli g*vno radi. Uspeo sam da zapazim priločno veliku razliku u teperaturama 33, 53, 45, 31 koje su varirale 2-3 stepena +- Drugo paljenje teperature su još više skočile 75, 73, 79, 73 Neki stres test nisam ni pokretao pošto je stock cooler. I to bi bilo otprilike to, Xeon mene mrzi :(

Edit:

E cvrc,

Evo ga i ovde zakucao. Počinjem da mislim da ovaj procesor ima falinku.
 
Poslednja izmena:
cim toliko rampuje temperature kuler nije lepo namesten,nema prenosa toplote na heatsink.smiri se,iskuliraj neko vreme da se vrati koncentracija pa lepo iz pocetka.
 
Mogu nabaviti Xeon e5440 za nekih 40 eura.

E sad da li se zezati s ovim modovanjem ili uzeti Phenom II X4 940 sa plocom za 50-60 eura?

Treba mi nekakav quad core, ali nista posebno.
 
Ako vec posedujes s775 plocu, naravno da se vise isplati E5440. U suprotnom ne jer te sa plocom uglavnom izadje vise od 50-60 evra.
 
Koliko sam ja uspeo da primetim,q6600 i 5440 imaju istu ocenu u windows_u.
E sada,koliko je to merodavno....
Ako je tako,zasto bi davao isti novac od 40 evra za tog xeona,da ubacujes bios i sakatis plocu kad ces imati isti efekat i sa Q6600...
Mada,mozda i gresim.
 
Koliko sam ja uspeo da primetim,q6600 i 5440 imaju istu ocenu u windows_u.
E sada,koliko je to merodavno....
Ako je tako,zasto bi davao isti novac od 40 evra za tog xeona,da ubacujes bios i sakatis plocu kad ces imati isti efekat i sa Q6600...
Mada,mozda i gresim.
Gresis
 
Mogu nabaviti Xeon e5440 za nekih 40 eura.

E sad da li se zezati s ovim modovanjem ili uzeti Phenom II X4 940 sa plocom za 50-60 eura?

Treba mi nekakav quad core, ali nista posebno.

Ako možeš da kupiš za 60 eur onda Phenom II. Imaćeš bolje performanse, a taj xeon će te izaći još 15% više kad ti naplate pdv - ako poručuješ sa Ali expresa i sl.
 
Nazad
Vrh Dno