Šta je novo?

Moj 771 na 775 mod (FAQ u prvom postu)

Srle22,ako si iz BG,donesi tu plocu da vidimo sta joj je.Imam gomilu 775 procesora i tester,pa cemo videti sta joj je.Ako ne,uzmi drugu plojku,to ti je i najbolje resenje.Neki p45 gigashit ili Asus i taj xeon i miran si neko vreme.
 
Eprom programator nemam.Bios cip ne meremo da flesnemo,da znas.
 
Ajde da se i ja pohvalim uspesnom operacijom...Uzeo prosle nedelje na KP Xeona E5440 za 25e, danas namontirao i sve za sada sljaka bez problema. Jedini, ako mogu da kazem problem, koji sam imao je bio sa ocitavanjem temperatura u CoreTemp i Real Temp programima. Naime na prethodnom procesoru Core2Duo E8500 radili su korektno dok sa ovim Xeonom daju oba 45-55 stepeni u idle rezimu , sto je meni bilo malo cudno...s obzirom da imam CoolerMasterov masivni cooler(ne znam tacno koja je oznaka) koji odradjuje posao i vise nego odlicno...
Malo Googlanja i resio i taj problem(?)...naime tjmax kod C2D E8500 je na 100 dok je kod ovog Xeona koliko vidim na 85 stepeni, rucno sam promenio tjmax i sad pokazuje 28-30 idle temp.
Ukoliko ovo nije tacno molim iskusnije clanove da me isprave...hvala unapred.
Zaboravio sam da kazem da je u pitanju ploca Biostar P43D3+ v6.0...Intel P43 chipset, tako da ukoliko slucajno nekome treba modovani BIOS sa mikrokodovima za nju neka se javi.
 
Imam jedno prakticno pitanje :) Da li je neko uspeo da overklokuje xeona na 965 chipsetu? U pitanju je proc sa 1333fsbom :)
 
naime tjmax kod C2D E8500 je na 100 dok je kod ovog Xeona koliko vidim na 85 stepeni, rucno sam promenio tjmax i sad pokazuje 28-30 idle temp.
Ukoliko ovo nije tacno molim iskusnije clanove da me isprave...hvala unapred.

Aida pokazuje dobre temperature out of box. Kod mene je isto ~30C u idle na 3.4GHz bez dizanja napona.
 

Prilozi

  • temp.jpg
    temp.jpg
    85 KB · Pregleda: 98
Sad sam pogledao i kod mene Aida prikazuje maltene iste temperature, doduse meni je za sada na 3.1ghz....

Temp.JPG

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Malo Googlanja i resio i taj problem(?)...naime tjmax kod C2D E8500 je na 100 dok je kod ovog Xeona koliko vidim na 85 stepeni, rucno sam promenio tjmax i sad pokazuje 28-30 idle temp.
Ukoliko ovo nije tacno molim iskusnije clanove da me isprave...hvala unapred.
Zaboravio sam da kazem da je u pitanju ploca Biostar P43D3+ v6.0...Intel P43 chipset, tako da ukoliko slucajno nekome treba modovani BIOS sa mikrokodovima za nju neka se javi.
To je to...
 
Imam jedno prakticno pitanje :) Da li je neko uspeo da overklokuje xeona na 965 chipsetu? U pitanju je proc sa 1333fsbom :)

Nikakav problem. Mislim da je to radilo više članova foruma, a i šire. E5450 kod mene bez problema na 400fsb. Iskreno, mrzelo me da tražim gornju granicu.
 
Dva pitanja.
Ako stavim Xeon E5440 (pripremljen za 775 socket) na 775 plocu na kojoj nije modovan BIOS, sta ce se dogoditi? Radice normalno, ali nece moci da koristi dodatne instrukcije kojih nema u BIOS-u. Nece uopste raditi. Ili ce se dogoditi nesto trece.
Postoji li mogucnost da Xeon ne radi zbog inkompatibilnosti sa RAM memorijom?
 
radice, ali ce smarati svaki put kada ukljucujes komp da apdejtujes bios... i naravno bez instrukcija tih. e,sad,da li ce ostalo sve biti normalno,to ne znam
 
Srle22,ipak mislim da je taj proc neispravan.
Mada,treba ga isprobati jos na nekoj ploci...
 
Postoji mogucnost da ce da radi najnormalnije.
Svako bi trebao pre update-a biosa da proba xeona, jer za neke ne moras da menjas bios.
Pogotovo ljudi koji rade prvi put bios, pa da im se ne desi ovo sto i tebi.
Ja sa x5460 sam imao sve instrukcije, dok na ovom e5440 fali SSE4.1 i vt-x, ali sve radi najnormalnije.
 
Dva pitanja.
Ako stavim Xeon E5440 (pripremljen za 775 socket) na 775 plocu na kojoj nije modovan BIOS, sta ce se dogoditi? Radice normalno, ali nece moci da koristi dodatne instrukcije kojih nema u BIOS-u. Nece uopste raditi. Ili ce se dogoditi nesto trece.
Postoji li mogucnost da Xeon ne radi zbog inkompatibilnosti sa RAM memorijom?

Prijatelju, evo izvoli 2 varijante svog BIOS fajla, F i H. U obe su ubačeni mikrokodovi, pa Ledeni može da ti sredi ploču. Nadam se da je sa procom sve OK i da ćeš uspeti - konačno :) Pozz
 

Prilozi

  • a7607iae10f.zip
    615.6 KB · Pregleda: 32
  • a7607iae10h.zip
    617.7 KB · Pregleda: 32
Ubačen je modovan Pega bios uz pomoć programatora ali Xeon neće da proradi . Ploča proradi samo sa org procesorom 5700 . :(
 
Ubačen je modovan Pega bios uz pomoć programatora ali Xeon neće da proradi . Ploča proradi samo sa org procesorom 5700

Probali smo E5700,procesor je ispravan.
Xeon smo probali i na mojoj ploci i nije radio.
Srdjanu je samo ostao Ledeni kao jedina nada za plocu i procesor,ali sam mu isto tako rekao da sam programator prodao iz tog razloga sto ga nisam dvaput godisnje upotrebio jerbo retko je do bios-a bilo kakav kvar.
 
Još kad bi našli sad nekog sa ispravnim Xeon-om da probate sa tom pločom.
Što i ne bi bilo loše, ima tih brand mašina da se kupi za dž...
 
@Pega
Ja sam narucio procesor preko Aliexpressa, vec pripremljen za 775 socket. Nema stiker vec su oni kontakti na procesoru nekako drugacije spojeni (ili razdvojeni) sta god. Mozda to nije dobro odradjeno? Da li da probam da stavim stiker? Sutra kada mi stigne procesor od Ledenog slikacu ga pa pogledaj da li to dobro izgleda ili ima smisla probati sa stikerom. Ledeni kaze da se procesor greje kada ga stavi na plocu, pa misli da mozda i nije mrtav.
 
Poslednja izmena:
Jednostavno se desio neki proces kada je ploca umrla posle flesovanja biosa iz Windows-a.
Ja sam probao sve varijante,sam Srle zna.
HBG.
 
@Pega
Ja sam narucio procesor preko Aliexpressa, vec pripremljen za 775 socket. Nema stiker vec su oni kontakti na procesoru nekako drugacije spojeni (ili razdvojeni) sta god. Mozda to nije dobro odradjeno? Da li da probam da stavim stiker? Sutra kada mi stigne procesor od Ledenog slikacu ga pa pogledaj da li to dobro izgleda ili ima smisla probati sa stikerom. ledeni kaze da se procesor greje kada ga stavi na plocu, pa misli da mozda i nije mrtav.
Nisi prvi koji se žali na ovako modovan proc. Ja sam od početka priče nekako zagovornik sticker-a. Međutim, na tvom procesoru su lem modom već okrenuta dva kontakta, tako da ne možeš sada da staviš sticker.

Neko je gore pomenuo, možda najbolje da se proba procesor na još jednoj ploči, mada, da je ispravan, upalio bi ti istu i bez mikrokodovanog BIOS-a. Nije Ledeni imao neku ploču da ga proba?

Sent from my SM-N9002 using Tapatalk
 
@ispirit81
Pa ploca radi sa E5700, ne radi Xeon procesor.....
 
Poslednja izmena:
Citam a ne konstatujem druge,pardon.
Znaci,ipak je bilo do biosa....
Ok,barem nesto da radi.
 
Nisam upoznat sa tom problematikom ali na ovom Xeonu su samo na dva pina nalepili kao neki selotejp a na slikama na početku teme se vidi stiker koji je dosta veći . Možda je to problem.
 
Nisam upoznat sa tom problematikom ali na ovom Xeonu su samo na dva pina nalepili kao neki selotejp a na slikama na početku teme se vidi stiker koji je dosta veći . Možda je to problem.
Ko zna kako je to urađeno. Ako je proc i dalje kod tebe, sigurno duvaljkom i pod nekom temperaturom može da se skine taj lem mod i stavi sticker. Nego, ne mogu više da vas pohvatam gde je Srle, gde je ploča, gde je Ledeni.. :)

Sticker-i su oko 50-100 kinte po oglasima. Na procu su urađeni 775 zarezi, ne?

Sent from my SM-N9002 using Tapatalk
 
Ploca i procesori juce bili kod Ledenog koji je ubacio BIOS koji si ti modovao za Xeona. Probao je oba procesora na ploci - samo E5700 radi. Poslao mi juce nazad, oko podne ce sve da bude kod mene, pa cu ti postaviti sliku Xeona da vidis sta je i kako uradjeno sa tim kontaktima. Inace, na procesoru su uradjeni zarezi za 775, tako da barem tu nema problema.
 
@Pega

IMG_20160526_120109.jpg

Evo kako izgleda Xeon E5440 i to sto je radjeno na njemu........
Da li je to dobro ili ne, ne znam, tek procesor ne radi. Sta ti kazes, da li tu moze nesto da se popravi ili je situacija beznadezna?
 
Nazad
Vrh Dno